@Le0nidas (12.12.2021 07:32): jojo mne to tehdy haprovalo i z dvd a to jsem mel pc z roku 2012. Mel jsem tam divnej zvuk, vsechno to znelo jako by z hrnce a obcas to padalo. Ale technicky nejhorsi byl double agent.
@Han22 (komentář): Heh, Grimsdothor. Úplně vidím, jak by tato přezdívka vznikla. Grim ve sklepě 5. echelonu, v ruce kladivo, na stole přivázaný terorista a málo času na výslech.
Na ModDB.com je v sekci Mods k dispozici plná verze hry. Je plně funkční a jde pod DgVoodoo. Netřeba nic ladit, jen nastavíte rozlišení v configu a je to. Ověřeno. Mělo by to mít opravené stíny a osvětlení. Ještě tam autor přiložil lepší textury z PS3 verze, ty jsem zatím nezkoušel.
Jinač si stojim za tim, že určitý počet chvatů by se hodil jako má trojka. Kvůli této neschopnosti jsem čelil frustraci, že nemůžu pohotově eliminovat soupeře. Chaos theory a Blacklist nabízej top akci. Hlavně poslední díl, ve kterém je krav maga prvotřídní a krásně se to mixuje se stealth.
@Walome (16.08.2016 09:35): Pokud vím příteli - chvaty mi chybí v prvním díle. Jenže mě dvojka nebavila. V prvním díle jsem ani nechtěl používat noční vidění, pač jsem si vychutnával tu ambientní atmosféru. Tma byla tma, světlo světlo, ve dvojce i ve tmě vidim celé okolí a ani nevim, kam ukrýt tělo. Ozvučení katastrofa a exteriéry nezávižné, odporné...
u jedničky jsem si vychutnal každičký pohyb a doted jí pařim. A zkoumám interiéry, ačkoliv to je rizikové.
A jinak to s regulací zdraví mi přišlo blbé. U jedničky to jsem měl vždy při sobě, navíc kolikrát ani lékarníčku nepoužívám, u dvojky si musí obvázat ruku a kolikrát mám pocit, že mě stráže vidí na místech, kam oko nedohlédne. A příběh mě taky nebavil :-)
navíc mi to přijde jak přes kopírák, jen horší + nové možnosti, které zde jsou jsem prakticky nevyužil.
@Walome (16.08.2016 09:35): Mně teda docela zaráží fakt, že tyhle věci u jedničky vychvaloval a tady najednou otočil o 180°. Možná tu hraje roli nostalgie, ale nepamatuju si, že by PT byla o tolik horší.
@David_Cravford (komentář): docela švanda číst koment od člověka který je (asi) mladší a zvyklý na dnešní hry a chybí mu rychlé chvaty, rychlé léčení a stěžuje si na obtížnost :) jsem za takovej pohled rád. Ale kua chtělo by to odstavce.
No, skúšal som túto údajne výbornú hru odohrať, ale vzdal som to v polke hry.

Pre informáciu k budúcim hráčom tejto hry: Na moderných strojoch nedokáže engine správne vykresliť tiene, preto sa môže stať(a aj sa stáva), že na očividne tmavom mieste bude ukazovateľ stealthu ukazovať, akože stojíte pod lampou. To je práve vďaka tomu, že svetlo z lámp nie je dobre vykreslené. Pozrel som sa na gameplay z PS2 a tam je pekne vidno oproti môjmu hraniu, aký rozdiel to robí.
Preto sa tento diel ani nikde digitálne nepredáva a ja ho radšej vynechám aj napriek predsavzatiu, že si doplním celú sériu SC. Veľakrát som sa totiž takto osral a bol odhalený.

A otázka k skúsenejším: stojí to za pridanie do zaujímavostí?
Dohráno ale tedy jen 8 misí to se mi zdá nějak málo :/ jinak ale skvělý pokračování prvního dílu :)
@Chuck (29.01.2015 16:48): Úplně nejlepší hláška je podle mě v Chaos Theory na té lodi, jak řekne Lambert "Podmínky zná..." a Fisher mu skočí do řeči "Já vím, já vím, tři alarmy a konec mise, že ano?" A Lambert mu odvětí "Nedělej si z toho srandu, tohle není žádná videohra." :-D
@Chuck (28.01.2015 18:33): Jdu na tu misi. Abandoned Shipyard a Fisher hned na začátku říká, "Abandoned, i can see that, but where is the shipyard?" :-DDD Ty hlášky jsou naprosto dokonalé ve všech prvních třech hrách, snad to v té druhé trilogii bude stejné.
@Chuck (28.01.2015 14:06): Zrovna na tu vlakovou misi jdu :)

@PRIVATE MARTIN (28.01.2015 16:07): Tak mně jde spíš jen o to, že hra světla a stínů je asi nejdůležitější složkou Splinter Cell, než že bych měl nějaký gameplay problém, je to jen otázka user friendly. PS 2 verzi jsem měl staženou, chtěl jsem to vyzkoušet, není problém ji stáhnout znova, ale přijde mi složitější kupovat PS 2, očipovat ji (nebo koupit originálku Pandory) a ještě gamepad :-D
@Fatality (28.01.2015 13:52): Už jsem se lekl! :-) Asi to budu muset vyzkoušet taky, jelikož si matně vzpomínám, jestli jsem měl podobný problém. Aspoň si zopáknu slavnou vlakovou misi. ;-) Každopádně si tam vzpomínám na jeden velmi nepříjemný bug, kvůli němuž jsi vyzrazen a mise je tedy neúspěšná. Naštěstí se mi to stalo jen při druhém hraní, ale musel jsem kvůli tomu hru přeinstalovat. Nebo restartovat misi? Ach, ta paměť! :-)
@Chuck (28.01.2015 13:23): Nene, to jsem mluvil o té PS 2 verzi, víš. Když jsem to emuloval hardwarově, tak místo tepelného vidění jsem měl modré pruhy přes monitor, a když jsem to zkoušel emulovat softwarově, tak tepelné vidění fungovalo, ale hra běžela tak na 10 fps :)

Takže hraju normální PC verzi bez volumetrických světel, docela na prd, ale zatím jsem teprve ve druhé misi a dá se to, no, ale hraju to jen proto, že jsem velký fanoušek Splinter Cell :)
Tak ona nebude asi normálně fungovat ani ta PS 2 verze :-D Buď to budu hrát s 10 FPS anebo dosloněným tepelným viděním, kdy vůbec nefunguje :-D
@Cobot (27.01.2015 17:58): Nevím, jak virtuální stroj s XP funguje? V Pandoře nejde ani tak o systém, ale o to, že bych musel nainstalovat staré ovladače (opravdu staré, řekněme z roku 2004) na grafiku. To ti nepodporuje jak systém, tak ani grafika. Právě proto se obávám, že ani virtuální XP by nepomohly, ale pokud se pletu, tak mi to sem napiš a já už si prohledám internet :)
Nakonec teda asi pojedu přes tu PS 2 emulovanou verzi. Mise ve vlaku je mise ve vlaku. Volumetrická světla nejdou vynutit ani přes ovladače, ani přes config, nic.
Tak ty volumetric lights fakt nějak nefungujou. Hraju si s tím už přes dvě hodiny a pořád to nechce šlapat, ať dělám, co dělám. Svou originálku jsem nenašel, asi jsem to vyházel. Takže asi pravděpodobně zbývají dvě možnosti, buď si Pandoru zemulovat na PS2 anebo si sehnat starší PC s geforce 5800 a XP :-D
Nemáte tu hru někdo nainstalovanou (pokud možno ne ze Steamu)? Já ji teď podruhé dohrál, chtěl bych si uložit savy, ale nemůžu je najít ani v Program Files, ani nikde na C.
@Fg (14.08.2012 11:50): Ja treba v DA musel opakovat celou posledni misi, kvuli tomu, ze se mi nepustila zaverecna animacka a proste pri kazdem reloadnuti checkpointu to vytuhlo. A to je jenom jeden z mnoha bugu (hral sem to minule leto). Jestli ti to jelo bez bugu, tak si stastny clovek, mne se tim ta hra docela znechutila. Jak rika Chuck, jednou sem se pres to prenesl, podruhe uz by to bylo horsi.
Fatality: To jsi mě poněkud zarmoutil, že už bych si PT kvůli Win 7 nezopakoval. :-(
Z toho to bohužel nezjistím, ale předpokládám, že to bude ten Ubisoft Exklusive, protože za podobnou nižší cenu jsem u nich kupoval Chaos Theory a právě v téhle edici. Ale to poštovný není zdaleka tak hrozný, protože se jinde obvykle pohybuje až okolo 120 Kč.
Mám. Dál už to jelo jak po másle a nebýt toho bugu, tak se mi tenhle díl dohrál už tak před dvěma dny. Komentář určitě napíšu, ale pěkně popořadě. Nejdřív čeká první díl.
Tak nakonec sem si tu misi dal asi po pátý od znova a světe div se, najednou to šlo. Díky za pomoc a doufám, že teď už to dohrát pude.
Chuck: Tak přeinstalovávat Windows se mi opravdu jenom kvůli tomuhle nechce, a tak si budu muset někde sehnat ten save hned po téhle pasáži. Ale díky za pomoc.

Nevíte náhodou někdo, kde bych ho mohl sehnat?
Pokud by vam hra padala a nevedeli jste co s tim, defragmentujte disk. Mne ted porad padali HoMaM5 (pak uz ani neslo nahrat pozici, hned po loadu to spadlo), zkusil jsem defragmentovat a od te doby to slape bez problemu.

Jinak v Chaos Theory si nepamatuju jedinej bug a to jsem to dohral trikrat po sobe.;)
Walome: Hm, tak to se mám na co těšit. :-( Snad budu mít kliku jako u PT.
Chuck: já měl bugy ve trojce - poslední lokace, poslední místnost - vždycky tak po deseti vteřinách spadla hra, musel jsem to tedy ukládat co vteřinu a tímhle stylem to dohrát... to dokáže zkazit zážitek.