@Tarhiel (10.04.2015 21:33): Aha jasné. Raffard healuje okamžite a Swallow zvyšuje dočasne regeneráciu pokiaľ si dobre pamätám. No myslel som, že či okrem toho jedného potionu je niečo efektívne, ale tak surovín mám dosť, tak uvidím koľko toho porobím a ako si odstrážim toxicitu...
Tak som tomu venoval asi tri hodiny intenzívneho hrania a dostal som sa do toho asi až na dve veci - neviem si spomenúť ako sa dá efektívne healovať (Restnúť na hodinu? Jedlo regeneruje málo.) a hlavne ako sa robia potiony...
Mne trvalo pomerne dlouho nez jsem si na polsky dabing zvykl - rusil me pri cteni titulku -, ale stalo to za to. Urcite je lepsi nez ten cesky i nez ten anglicky.

OT: Nedavno jsem nahodou na televizi prepnul na polsky kanal. Ty volove stale jedou s tim dabingem kdy to mluvi jen jeden chlap znudenym hlasem pres ten original. V jakem stoleti ze to zijeme? :-p
Tak jsem to zkusil s českým dabingem a hrůza hrůz. Z borce jsou cítit emoce asi jako z navigace.
@Walome (08.04.2015 00:11): To bylo na Tula, měl jsem to lépe označit. CoH1 klidně hraj. Kampaň má lepší než dvojka.

@Borghal (08.04.2015 00:13): Jednička má místy fajn atmosféru, pár dobrých lokací a pár dobrých questů. Dvojka ale vede ve všem ostatním a hlavně v příběhu, který už není mizerný fanfiction přepis zaklínače.
@Say (07.04.2015 23:32): No môj problém spočíva v tom, že som to hrával cca dva a pol roka dozadu na bratovom pc v Trenčíne, keďže môj starý pc to nedával. Potom som sa presťahoval za prácou do Bratislavy a nové pc som si kúpil až teraz, tak som si od brata zobral savy (tretia kapitola). nech to nehrám od začiatku. No a zatiaľ sa v tom trocha strácam. :D Určite to chcem ale dohrať, aby som sa potom časom mohol pustiť do dvojky a následne do trojky.
Bodkina neposlouchejte, z těch dvou je rozhodně zajímavější (schválně neříkám lepší) jednička. :-P
Sakra, človek to dva a pol roka nehrá a úplne zabudne, ako sa to vlastne hrá... snáď sa do toho rýchlo dostanem.
@Nons3nse (07.04.2015 20:45): Tú dopísal neskôr, spolu s "Hlas rozumu", podľa mojich info až ked robil knihu "Poslední Přání" v tej podobe, ako ju poznáme dnes - pôvodne to boli samostatné poviedky, vydané v časopise Fantastyka (?), ktoré potom autor takto stmelil do jedného celku.

Meč Osudu už je písaný tak, že tie poviedky už na seba nadväzujú (okrem jednej).
@Nons3nse (07.04.2015 20:35): Z príbehového hľadiska hry to má zmysel, počkaj si a uvidíš. Každopádne si nemôžem odpustiť poznámku, že príbeh prvého Witchera zrejme očividne vykráda mnoho línií z kníh a lepí ich dokopy pomerne klasickou zápletkou, vďaka ktorej niektorí nadobúdajú pocit, že hrali príbehovo výnimočnú hru. Ale nie, zase to hrozné nie je :)
Ja som napr. nevedel že zomrie ale nevadí :)

inak, práve som na kapitole kde Geralt má za úlohu oslobodiť princeznu- strigu z prekliatia. Zaujímalo by ma, prečo zrovna tá poviedka je intro k prvej hre :)
@Eru (07.04.2015 18:08): Kravina na entú. Do diskusie k hre častokrát píšem, keď sa chcem ohľadom hrania napr. poradiť.

@Crash (07.04.2015 17:44): Mohlo to vyznieť divne, ale pár spoilerov z kníh sa mi v minulosti od kamarátov ušlo (ale len zopár) + aj podľa toho, že väčšina obsahu sa týka vyslovene príbehu hry a nie iných príbehov. Ak tam aj nejaký spoiler, ktorý som si ani nevšimol bol, tak nebol nijak markantný, aby ovplyvnil nejak príbeh alebo vnímanie hry a sveta Zaklínača ako takého. Čiže max. nejaké maličkosti.
Řeší se tu hra, kde je smrt Geralta jednou z prvních informací a o spoiler nejde. Na fóru ke knihám by naopak šlo o řádný spoiler. Nebuďte prosím tak "důležití".
@HolyMeatball (07.04.2015 17:43): Ano. Člověk co to nehrál ať navštěvuje profil (hry), komentáře, hodnocení, odkazy a statistiky. Diskuze, zajímavosti a videa jen na vlastní nebezpečí.

Samotný spoiler tag najde uplatnění v komentářích, jiných diskuzích (např. napsat že Geralt z Rivie zemřel v diskuzi "Všeobecně o hrách" nebo diskuzi hry BioShock. A pak samozřejmě pokud se jedná o spoiler z následujích dílů.
@Hrdlodus (07.04.2015 15:42): Ale Geralt nezemřel, jak víme z prvé hry :-D

Je to z roku 1999, stejně jako teda třeba Šestý smysl, a kolik je na něj všude referencí :-D Že Geralt zemřel, je už notoricky známé, stejně jako třeba že umřel Ned.
@Eru (07.04.2015 17:35): Eh? Takže když tu vleze někdo, kdo hru nehrál, protože se o ní zajímá a chce si jí zahrát, a narazí tu na spoilery, tak jeho chyba? ._.

Ten Spoiler tag tu má své opodstatnění. A nesouhlasím s tím, že to, co je už v úvodu ≠ spoiler, kor když se jedná o něco jako tohle.
Nejdřív knížky a až poté hru. Hra bez skrupulí kopíruje velké množství témat, zápletek, charakterů (ve smyslu jejich osobností) a především hlášek. Imho je lepší si pokazit knihami zážitek z hry než obráceně.
Zoltan a Marigold dost spoilují, co si teda tak pamatuju. Ale bodejť by ne, taky toho s Geraltem dost zažili.
@Nons3nse (07.04.2015 12:57): Já teď hraju dvojku a knihy jsem ještě také nečetl, nicméně jednička nijak zvlášť nespoileruje, ale ve dvojce už jsem se stihl dozvědět, jak Geralt zemřel :-D Spoiler z roku 1999 mě tak konečně dostihl :-D
@Nons3nse (07.04.2015 12:57): Ja som sa ešte ku knihám nedostal, hoci to mám v dlhodobom čítacom pláne. Dostal som sa v jednotke Witcherovi do tretej kapitoly a nijak mi to nekazí dojem z hry a nepôsobí to asi ani moc spoileroidne. Len keď hráč stretne nejakého starého známeho z knihy, tak to chvíľu trvá, než si to zaradí do kontextu, ale keďže Geralt má od začiatku trocha amnéziu, tak je v dialógoch väčšinou možnosť, aby to tá postava hráčovi trochu osvetlila, že čo je zač.
@Nons3nse (07.04.2015 12:57): Herní série volně navazuje na konec poslední knihy ságy - Paní jezera (o několik postů níže se to už řešilo), takže hra samotná ti může lehce vyspoilovat děj (nemyslím si ale, že by šlo o něco vyloženě zásadního). Jestli ti to nevadí a máš prostě jen chuť číst knížky a hrát hru zároveň, tak si myslím, že nic nezkazíš :)
Zdravím, práve čítam prvú knihu zaklínača "Posledné přání" a chcem sa spýtať, či popri čítaní je dobrý nápad hrať aj hru? :)
Keď si chcem savy preniesť z jedného pc na druhý, stačia mi súbory saves alebo aj tie v druhom adresári "adv" na to treba, aby to potom fungovalo?
@Matthias (26.03.2015 21:40): Neřekl bych, že se jedná jen o inspiraci. CD project regulérně pokračuje tam, kde kniha končí a je to tam i několikrát zmíněno. Už začátek 1. dílu ukazuje, že se odehrává po Pogromu na konci ságy. Sapkowski sice tvrdí, že hry nemají s jeho dílem nic společného, ale CD project pokračuje chronologicky v kánonu Zaklínače. Není to prequel, nebo alt. verze.
+Zaklínač Shani v knize potká a dokonce mají techtle mechtle. Proč ne i tady?
@Paul (26.03.2015 21:34): "po knize" možná... ale spíše ne - spíše je to samostatný příběh, který je jen inspirovaný knihou :)

On sice zmíní, že měl za kamaráda upíra a draka, ale stejně... :)
@Matthias (26.03.2015 20:51): wtf..
hry se odehrávají po knihách, takže Milwa ani Cahir se opravdu nemají jak objevit, leda ve flashbacku ve trojce, možná. O Regisovi se spekuluje že by ve trojce být mohl.
Jinak dvojka je příběhově mnohem lépe napsaná než jednička.
A btw Bouřková sezóna není povídková knížka, je to normální román se souvislým příběhem.