Tak to mám nakoniec za sebou. Z konca hry som už tolko vo vytržení nebol, kedže na nete sa to hemží spoilermi. Ani neviem či sa to dá porovnávať s prvým dielom, kedže sú to úplne dva odlišné Silent hry. Dvojka má lepší príbeh a jednotka lepšiu hororovejšiu atmosféru.
@Wild One (20.06.2020 14:33): no to je pravda, treba vcera me dana hra bavila tak ze sem ji dal 95 procent, dnes me to prijde uplne jine,nuda... mozna to chce za cas zmenit zanr, ja furt hraju 1st person akce jednu vedle druhe .... i kdyz tohle je i RPG kde plnim ukoly. Asi to chce zahrat nejakou strategii
@HungryGhost (19.06.2020 20:18): zkus se k tomu vrátit s odstupem. Nemá cenu něco hrát jen proto, abys to dohrál a mohl sis to odškrtnout. Já kolikrát s některými hrami čekám na vhodnou náladu a příležitost. Ale SH2 nemusí každému vyhovovat. Co se týče děje, na netu je spousta analýz a rozborů.
@HungryGhost (19.06.2020 20:18): z toho si nic nedelej, ja dej pochopil az po dohrani hry z nejakeho clanku ktery to perfektne vysvetlil ale i presto ze sem v prubehu hry nechapal dej tak sem vnitrne vnimal ze jde o vyjmecnou hru coz me tahlo dal a pamatju si ze sem po dohrani uplne prestal vnimat realitu - celkem me to odrovnalo psychicky, coz se zadne hre nepodarilo
@FreshZdenek (28.12.2019 12:35): ty jo uz si to nepamatuju ale vim ze sem to mel v cestine, nevim ja to stahoval pres ulozto tak to zkus tam ale myslim ze sem cesstnu instaloval uplne normalne jako bez Enhanced modu. Musel bych to znova rozehrat..
Zdravím všechny prosím vás nevíte někdo jak nainstalovat češtinu do tý Silent Hill 2: Enhanced Edition ? Moc děkuji všem kdo ví jak na to. Jinak přeji šťastný nový rok.
Zdravim, pokud jde o ten zvuk vyzkoušej tento postup:
1. Stáhni si odkaz
2. Zkopíruj dsound.dll dsound.ini do složky se hrou.
3. otevři dsound.ini, třeba přes notepad neboli poznámkový blok)
4. Najdi v něm řádek "earlyStopFadeOutTime = 0" a změn ho na "earlyStopFadeOutTime = 0.002"
5. Ulož to. Pust hru a vyzkoušej.

Jinak bych ti ale asi doporučil Enhanced mod, který ti, mimo jiné, nahradí pc zvuky originárlním z PS2.
Ahoj chtěl jsem si zahrat tuhle klasiku, ale mám jeden problem hraju to na win 7 ale zasekava se pri hre zvuk a nekdy to zhodi celou hru nevíte co s tím ? Díky
@Tommywise (22.07.2019 15:52): Trochu podobné je atmosférou Forbidden Siren a Rule of Rose, jinak se trochu SH2 inspirovalo i Kentucky Route Zero. A znám tento pocit po dohrání opravdu unikátní hry, kdy člověk hledá něco podobné - jen něco podobně kvalitní je skoro nemožné najít, a spíše si pro potenciálně dobré hry připravíš až příliš vysokou latku na překonání (a SH2 je asi nejlepší hra svého zaměření).
A je nejaka podobne hra s filmovym pribehem podobny jako ma tato hra? Vim jenom o Alan Wake co by melo byt podobne...

resp. jesi neni nejaka krimi nebo hororova hra kde je tak provzana pssyhologie postav a kladen duraz na vztahy? Napr. jako ve filmu Tajemna reka
@Tommywise (21.07.2019 15:46): Obecně se má se za to, že kromě Marie jsou všechny postavy reálné. Ale teoriíí je spousta. Angela a Eddie byly vtaženy do SH za určitým účelem, podobně jako James. Každý vnímá realitu SH trochu jinak, což vyplývá z některých dialogů a např. ze scény s Angelou na hořícím schodišti. Nicméně jednotlivé reality se můžou očividně i prolínat. Laura je jiný případ, ta přišla do SH hledat Mary. Maria je obecně považovaná za výtvor Jamesova podvědomí, ale Born from a wish tomu dává další rozměr, protože vidíme, že Maria není jen pouhá iluze. Posílám odkaz na pravděpodobně nejkomplexnější analýzu (cca 30 stránek) kdyby ses někdy nudil :D https://www.ign.com/faqs/2004/silent-hill-2-plot-analysis-498604
@marwel (22.07.2019 10:55): tak původně chtěl dělat nový Silent Hill. Všechny nápady do koše nevyhodil, jen to třeba provázal s post apo settingem.

Samozřejmě spekulace - já to tam ale vidím hodně a nedivil bych se, kdyby celý tamní svět byl takovým očistcem pro Sama.

Teď bylo info o postavě, která údajně žije jen 21 minut a pak musí vždy 3 minuty trávit v tom podsvětí, kde ale hledá rodinu. To je mega Sillent Hillské.
tvle nejak me ta hra zasahla, uz ju mam par hodin dohranou a jaksi me zadna jina hra ted nedava smysl, protoze tohle je vic nez jen hra, skoda ze to nepokracuje :(
cele to je vicemene o hrichu,tize provineni a odpusteni kde demonicka sfera predsstavuje Satana,ale spatne je tu vobrazeno zosobneni toho odpusteni, ve skutecnosti jej dava Jezis a ne to ze za sve hrichy mussi projit ocistcem, tak jako to falesne vytvorila katolicka cirkev
jen porad nechapu tu Marii. Vzhledem k tomu ze Laura,Eddie a Angela byli realnymi postavami v ramci hry s kterymi se hlavni postava tedy ja setkala,byla ji i Marie?Pokud ano jaktoze zemre,pak se objevi ziva a nakonec se promeni v obludu? Navic ona by nemela podlehat te demonni sfere ktera trestala me Eddieho a Angelu za hrich ktery sme zapricinili Jak je tedy mozne z tohoto hlediska pokud zadny hrich neudelala,ze se promenila v monstrum,zemre a pak se znovu objevi?
dobre, realitou je to ze byla nemocna a tak ji zabil ale to co se odehrava ve hre je tedy jen jeho fantazie spolecne s potavami ketere potka? Marie,Eddie,Angela,Laura ? Nebo ty potkal v realite a smyslene jsou jen ty nestvury s kterymi bojuje ?
@Red (21.07.2019 11:18): a vysnil si Marii, která byla ideál toho co chtěl mít.
.... to asi ne,kdyyz sem hru dokoncil tak sem Marii zabil,promenila se v nestvuru ktera se posunovala po strope
@Tommywise (21.07.2019 10:36): Asi myslíš Born from a Wish, což je doplněk původní hry a odehrává se pravděpodobně předtím než Maria potkala Jamese. O tom, kdo, nebo co, je Maria vlastně zač se vedou diskuze, ale obecně se má za to, že Maria je Jamesova vysněná a idealizovaná verze Mary (viz název téhle vedlejší příběhové linie) a je tedy v podstatě výtvorem Silent hillu. V jistém bode příběhu (nemocnice) je vidět, že Maria taky trpí nějakou nemocí podobně jako Mary
@Tommywise (21.07.2019 10:36): Trojka je s Heather, dcerou protagonisty jedničky. Jestli myslíš Born from a Wish tak je to prequel dvojky a název celkem napovídá.
To proč svou ženu zabil by snad mělo být jasný, nedokázal vydržet její a svoje utrpení. Celou tu situaci tak chtěl ukončit, bylo to z velké části sobecké rozhodnutí. Jeho žena chtěla zemřít a jindy zase žít, byla na něj nepříjemná, prostě jak už to nad hrobem někdy bývá, stala se pro něj personifikací té nemoci. On miloval Mary a nenáviděl co z ní udělala nemoc, zabil to, vytěsnil to z paměti a vysnil si Marii, která byla ideál toho co chtěl mít.
a co sem se dival na YT tak tam nijak vyyrazny rozdil mezi PS2 a Enhance edition nevidim
@ugraugra (17.09.2018 15:58): Přesně tak :) Jinak s komentářem moc souhlasit nemůžu, mě SH 2 děsně bavil a třeba ta omezená kamera je tam proto aby ses víc bál když se nemůžeš pořádně rozhlídnout a jen slyšíš ty zvuky kolem sebe :) ale každýmu to sedět nemusí to je jasný a ze začátku jsem kvůli ní taky málem prohodil klávesnici monitorem :D
@M.a.t.t. (17.09.2018 12:21): Mě film nepřišel o moc srozumitelnější. Klasický divák ho nepochopil. Nejhorší je, že se pak třeba vydal hledal vysvětlení na net a když si to přečetl, tak si řekl - ježiš, to je blbost - a ke hře už se nedostal, i když ta má daleko lepší příběh :)

Na filmovou dvojku se kouknu až budu mít čas, ale čekám totální odpad.
@ugraugra (17.09.2018 12:12): Lenže to je práve ono. To že sa jedná o niečo iné, ako len skratkovitý prepis pôvodnej hry, ale iba o príbeh čiastočne sa inšpirujúci pôvodnou predlohou, je asi najlepšia možná cesta, ako túto látku predať klasickému divákovi. To, čo si uviedol v záverečnom odstavci vnímam ako pozitívum, pretože filmová verzia je v podstate reimaginácia jednotky podaná tak, aby bola zrozumiteľnejšia aj pre bežných divákov. Že sa tam niektorí aj tak strácali, je už iná vec, no pokiaľ ich to náhodou naladilo na hru, o to lepšie, že si z nej toľko nevyspoilerovali.

A hollywoodsky blábol ani veľmi nie, režíroval to francúzsky režisér a film pôsobí trochu odlišne ako väčšina typickej USA hororovej produkcie tej doby. Vlastne by ma celkom zaujímal tvoj názor na dvojku, pokiaľ ti už prvý diel prišiel ako nevydarený :)
@M.a.t.t. (17.09.2018 12:02): Já chápu, že se to pro potřeby filmu musí trochu upravit. Jenže tady jde o změnu naprosto zásadních věcí. Z promyšleného příběhu je najednou povrchní hollywoodský blábol.

Jinými slovy - pokud někdo viděl film, tak si ze hry skoro nic nevyspoileroval, protože se jedná o něco úplně jiného.
@ugraugra (17.09.2018 11:45): Tomu sa nehovorí prekrútenie motívov, ale upravenie si ich pre potreby filmu. Ani knižné adaptácie sa vždy na stopercent nedržia pôvodných predlôh. Hrami nepoznamenaný divák nebude podobné veci vôbec riešiť.
@Red (17.09.2018 07:20): Řídit se filmovými kritiky, to je jako řídit se recenzemi her na gamespotu :)

Ten film pěkně vypadá, ale to je asi všechno. Uspokojit to může jen lidi, kteří vůbec nepochopili příběh hry. Mě prostě dokáže hrozně nasrat, když totálně překroutí motivy postav (Dahlia je najednou chudák maminka, dcerka je zase mstivý démon co chce každého zabít) a pro efekt tam nacpou i Pyramid Heada, kterej a) je ze dvojky a do tohodle příběhu nepatří a hlavně za b) je to jen výplod hlavy Jamese Sunderlanda a reálně by ho nemohli potkat.
@M.a.t.t. (17.09.2018 09:18): Určitě jde ale z trilogie i o nejtěžší látku. Ale správně uchopený příběh SH2 ve filmové podobě by mohl být výborný. Ani nevím, jakému režiséru bych to nyní dal. Možná K. Kurosawa?
@Red (17.09.2018 07:20): V zahraničí ho síce strhali, ale súhlasím. Extrémne nevydarený je až druhý diel, kde autori narozdiel od jednotky vôbec nepochopili predlohu a narábali s ňou dosť nešikovne.

Škoda, že nikomu nenapadlo spraviť film inšpirovaný Silent Hillom 2, ktorý má zďaleka najinteligentnejší a najprepracovanejší príbeh v rámci videoherných hororov vôbec a nie je v ňom núdza o rôzne metafory a symoboliku. Na druhej strane, možno je aj to dobre, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou by to nedopadlo ideálne :)
Film se naopak velmi povedl, viz například externí recenze na ČSFD. Taková shoda mezi filmovými kritiky se v žánru hororu jen tak nevidí. Já ho mám za nejlepší film podle herní předlohy vůbec.
Tak ta verze Silent Hil HD na XOX, kde je dvojka a trojka, je naprosto výborná a i ten dabing si tam volíte. Takže ty neduhy a nevýhody prostě můžete vypnout a zahrát si původní verzi.

A vypadá to furt neuvěřitelně dobře. Jsem nadšený.
Právě včera dáno do zpětné kompatibility na Xbox One, lze zakoupit jako součást Silent Hill HD, ještě týden ve výprodeji za 149 korun.
@MCZ (komentář): Podobné pocity jsem měl, když jsem SH2 hrál poprvé. Je to prostě strašně odlišná hra od ostatních. Proto jsem to dohrál až na potřetí. (2x jsem to totiž odinstaloval, takový trochu rage uninstall) Vlastně jsem první byl nucený dohrát trojku, abych zvládl dohrát dvojku. Ale doporučuju fakt si nehledat návody a už vůbec ne spoilery, videa jako Walkthroughty apodobně. Já to nedokázal :D
zkusil jsem vypnout tu automatickou regulaci fps - a už mi ta hra běží o něco rychleji - asi 25 až 30 fps. - hned se to hraje líp.
jo dobře. Náboje mi už došli tak musím prostě zdrhat, ale někdy na mě šli třeba tři a pak ještě nějací ti psy. Zkoušel jsem ty pterodaktily sundat nožejkem - ale to mi jaksi nešlo - i když kráčel po zemi přimo proti mě. Zjistil jsem že nežejk platí na psy ale je třeba to sekntuí nebo píchnutí správně načasovat a zamířit - což je poněkud těžké. Je to normální ža ta hra mi běží jen kolem 15-20 fps?