Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Příběh

Zajímavostí hry je, že svým jednáním během hraní je možné se zapříčinit o několik různých konců. Těch je celkem 6: In Water, Leave, Maria, Rebirth, Dog a UFO.
Hra obsahuje celkem 6 různých konců.

1. Ve vodě
Popis: Když James přijde k Mary, poví jí, že ji už nepotřebuje. Mary se následně promění v démona a na Jamese zaútočí. Po zabití finálního bosse si s ní James naposledy promluví. Mary mu věnuje dopis a následně umírá. James ji zvedne a odnáší pryč. Následně obrazovka zčerná a ozývá se zvuk motoru a pneumatik. Po chvíli ticha James zvolá: „Nyní již můžeme být spolu“. Ozve se zvuk šplouchnutí a obrazovka začíná blednout. Dopis od Mary je přečítán nahlas. James spáchal sebevraždu, aby mohl být spolu se svou ženou i po smrti.

Postup: Často zkoumejte Angelin nůž. Na střeše nemocnice si přečtěte diář. Co nejméně používejte léčiva. V chodbě vyslechněte celý rozhovor. Potom co v čítárně shlédnete pásku si poslechněte také sluchátka. V Nelly’s Bar si přečtěte i druhou zprávu.

2. Odchod
Popis: Když James přijde k Mary, poví jí, že ji už nepotřebuje. Mary se následně promění v démona a na Jamese zaútočí. Po zabití finálního bosse si s ní James naposledy promluví. Mary mu věnuje dopis a následně umírá. Poté James s Laurou prochází skrz hřbitov a dopis od Mary je přečítán nahlas.

Postup: V chodbě vyslechněte celý rozhovor. Co nejvíce zkoumejte Maryinu fotku s dopisem. Jakmile se zraníte, okamžitě se uzdravte. Převyšujte maximální limit životů. Do apartmánů se nevracejte, naopak se snažte být s Marií co možná nejméně.

3. Maria
Popis: James dojde k Mary, která se nachází na střeše hotelu. Je obviněn ze všeho, co provedl. Následně se Mary proměňuje v démona útočíc na Jamese. Po druhém zabití se James vrací s Mary na vyhlídku, kde se nachází počátek hry. Nakonec se James rozhodl se svou ženou odejít. Při odchodu Maria několikrát zakašle.

Postup: Vraťte se zpět do Maryiny cely poté co ji naleznete mrtvou. Snažte se s Mary být co nejdéle. Navštěvujte ji v nemocničním pokoji. Ujišťujte se, že je nezraněná, zaručte ji ochranu. Po návštěvě Bowling Ally se rozhodně nevracejte do Nathan Avenue. Fotku Mary a dopis nezkoumejte. Vyvarujte se strkání nebo nechtěnému úderu na Mary.

4. Znovuzrození
Popis: Poté, co je zabit finální boss se James vrací do loďky a pluje k ostrovu uprostřed Toluca Lake. Je zřejmé, že na ostrově se nachází malý oltář. James vesluje k dokům na ostrově a obrazovka černá. Poté je slyšet, jak James vykonává temný rituál, kterým přivádí Mary zpět k životu.

Postup: Po prvním dokončení hry se v další hře objeví nové předměty: The White Chrims, The Book Of Lost Memories, The Obsidian Goblet a The Crimson Ceremony. Po sebrání všech těchto předmětů stačí porazit finálního bosse a na průběhu hry nezáleží.

5. Psí konec
Popis: James vnikne do tajné místnosti, kterou si otevřel psím klíčem. Uvnitř nalézá psa, jenž sedí u počítače se sluchátky na hlavě. Nad hlavou mu visí mapa města a fotky Jamese a Mary. Jamesovi dojde, že vše bylo ovládané psem a podlomí se v kolenou. Pes k němu přiběhne a začne ho olizovat. V závěrečných titulkách uvidíte Jamese jako kulturistu a Mary ve spodním prádle.

Postup: Přistupte k psí boudě, která se nalézá na západě od Jack’s Inn (Konec „Znovuzrození“ je podmínkou). V ní najdete psí klíč. Po shlédnutí kazety v pokoji 302 jej použijte na dveře vedle Observation Room.

6. UFO konec
Popis: James se nachází v pokoji 302, kde se za oknem začínají objevovat létající talíře a mezi nimi je Harry z prvního dílu. Harry se ptá Jamese, zda neviděl jeho dceru. James se zase ptá, zda Harry neviděl Mary. Následně je unesen mimozemšťany.

Postup: Po druhém dohrání naleznete u toalet nový předmět a sice Blue Gem. Ten použijte na zahradě nemocnice (po zamknutí Laurou), v přístavu před vstupem do loďky a nakonec v pokoji 302 před zhlédnutím kazety.
Pokud dohrajete hru s "Rebirth" koncem tak vás hra odmění písní "The Reverse Will". Pokud si tuto píseň pustíte pozpátku, uslyšíte text dětské motlitby z 18. století s názvem "Now I Lay Me Down To Sleep".
Text motlitby : Now I lay me down to sleep,
I pray the Lord my soul to keep,
If I should die before I 'wake,
I pray the Lord my soul to take
Příběh druhého dílu je založen na románu "Zločin a trest" od ruského autora Fjodora Michajloviče Dostojevského.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: 700 MHz Pentium III or AMD Athlon
RAM: 64 MB
GPU: 32 MB 3D-Graphics Card
DirectX: 8.1
OS: Windows XP, Windows ME, Windows 2000, Windows 98
HDD: 1,8 GB

Doporučená konfigurace:

CPU: 1 GHz Pentium or Athlon processor
RAM: 128 MB
GPU: 64 MB 3D-Graphics Card
DirectX: 8.1
OS: Windows XP, Windows ME, Windows 2000, Windows 98
HDD: 1,8 GB

Easter eggy

Mrtvola sedící před podivným televizním programem v hotelu je stejný model jako hlavní postava James Sunderland. Oblečení, stavba těla a obličej jsou totožné - avšak úhel kamery je nastaven tak, aby je hráč nezahlédl.
V apartmánech v pokoji, kde naleznete svítilnu, si můžete povšimnout manekýny, která má na sobě šaty, které nosila Mary.
Ve hře je dvakrát odkaz na Waltera Sullivana. Hlavní antagonista Silent Hill 4. První je v odpadcích v sekci Woodside Apartment. Novinový článek tam píše o vrahovi sourozenců. Ten si ve vězení, propíchl krční tepnu lžicí od polévky. Druhý v bizarní scéně ve výtahu s Marií, kde jedna z odpovědí je Walter Sullivan.
giantmace, 29.01.2022, zdroj: youtube
+10
Ihned na začátku hry, kdy se nacházíte s Jamesem na záchodech si můžete na stěně, před východem povšimnout plakátu, na kterém je vyobrazena Maria v baru Heaven's Night.
Ve věznici, při sebrání předmětu zapalovače, si můžete povšimnout nápisu "Marlboro". Je to odkaz na stejnojmennou značku cigaret.

Ostatní

Po prvním dohrání a druhém rozehrání je možné si odnést řetězovou motorovou pilu zaseknutou v kmeni stromu. Je velmi účinná na jakéhokoliv protivníka.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 37 minut a 35 vteřin.
Pyramid Head má oko a jazyk. Špatně viditelné oko má v popředí své hlavy a jazyk vyplazuje a mrská s ním, když chytí Jamese pod krkem.
Když budete stát s motorovou pilou nad padlým tělem několik vteřin, James motorovou pilu zdvihne nad hlavu a zakřičí. Jde o odkaz na Leatherface ze série Texaský masakr motorovou pilou.
Hra obdržela hodnocení PEGI 16 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).