[neexistující komentář]: Je to horror, který není strašidelný. Sakra, lidi už by si opravdu měli uvědomit, že horror v zábavním průmyslu ≠ děs. C:
Dnes jsem dohrál RE6 (PS3). Proti pětce jistě krok lepším směrem, ale stále to není nic dobrého. Lepší atmosféra, příběh i postavy nepomůžou pokud je hratelnost prostě tak... obyčejná. Normální střílečka bez něčeho nového. Otravné quicktime eventy (IMHO největší zrůdnost her této generace), zdlouhavé a nudné souboje proti bossům. AI parťácí pořád stejně na prd, ale aspoň se o ně už nemusí člověk starat jako o nemluvňata.

Nekupujte, poku nemáte nikoho na coop. RE6 nestojí za ty peníze. Hodnocení 50%.
Takže som si konečne zahral demo 6-ky a fakt sa na ňu teším (viem, že už vyšla, ale ja sa teším, až si ju aj zahrám :D).

Zatiaľ som preŠiel len kampaň za Leona, chvíľu som to skúšal za Jake-a. Za Leon-a sa to veľmi dobre snaži tváriť ako survival horor, dokonca sa mi raz podarilo minúť skoro všetky náboje. Za Jake-a je hra (aspoň pasáž z dema) akčnejšia, podobne je na tom zrejme aj kampaň za Chrisa.

S hrou som mal len 2 problémy. Prvý problém bol, že sa mi hra zdala príliš tmavá takže som poriadne nevidel na koho strieľam. Snáď pomôže dať jas na vyššiu hodnotu. Druhým problémom je ovládanie, bude chvíľu trvať, než sa naučím používať všetky tie úhyby, ale fakt ma zaujíma, aké bude ovládanie na PC.
@Maximus (25.09.2012 21:30): Zalezi na tom, kdy si to chces zahrat. U nas se da hra sehnat i levneji (tedy bez postovneho). Takze bych ted nekupoval. Kdyby prisla chut driv jak na Vanoce, koupil bych krabici u nas. Kdyby nebyla, tak o Vanocnich slevach na Steamu, kde tu cenu rozhodne jeste srazi.
@CJ (02.08.2012 21:55): Jo, to mi psalo... Spis me zarazi, ze jednou hru vypnu a zapnu a jsem tam, kde bych mel byt, a podruhe nejsem ani tak daleko, jako jsem byl poprve... No nic, jeste tomu dam sanci, ale ze bych z toho byl nadsenej, to se rict neda.
@Garion (02.08.2012 17:51): Už si to presne nepamätám, ale aby Ti to uložilo tak to tam má napísať, že sa to ukladá. Keď Ti napíše checkpoint, tak Ti ho načíta len počas hrania.
To ma ale spatny system ukladani, neuveritelny. Dorazil jsem k checkpointu, vypnul jsem hru, zapnul a byl jsem na checkpointu (ok), dorazil jsem k dalsimu checkpointu, vypnul jsem hru, zapnul a byl jsem o dva checkpointy zpatky...
zrovna se na re5 chystám, zatim jsem jen tak projel začátek ovládání atd a zdá se mi teda hrozný snad si zvyknu nějak se to s myší blbě ovládá rozhlížení atak
tak tu 5tku královsky zbabrali, to chce opravdu um! zatím nejhorší dohraná hra letos(ikdyž si s Force Unleashed dost konkurovali), ač mám před sebou Homefront, pochybuju, že by to trumfla, jak 6tka vypadala skvěle, tak z despektu k 5tce na to sahnu tak max za 10liber pokud bude dobrý coop...

mnohem lépe by udlali, kdyby hra byla ve stylu Lost in Nightmares, to byl příklon ke 4ce a starým dílům a byl tam aspoň náznak atmosféry
Ke spokojenosti mi bude stačit, když vývojáři seberou seznam doporučení od Fg a umístí si ho někam na výstražnou tabuli s názvem "Tohohle se vyvarovat".
Neviem ako vy, ale mne sa 4-ka ani 5-ka dlhé nezdali. Až keď som to dohral som zistil, že som to hral 20 hodín. :D
@montana (12.04.2012 12:48): heh, ano :) jinak některé levely mají být snad stejné :/ toho se snad co nejvíc vyvarujou, páč tyhle recyklace a procházení to podruhé tím samým není zábava...
Asi myslis sestku... ja bych tomu klidne veril, ctverka je taky az nechutne a zbytecne dlouha :)
tak trojka má být prý na 30hodin :) čemuž samozřejmě nejde věřit, reálně to bude tak 20max, oni vývojáři ty doby vždycky natahujou....
@Fg (11.04.2012 19:00): To, že sú zbrane málo účinné je celkom dobrý prvok. Dokonca sa mi párkrát stalo, že som minul všetky náboje. :) Ale ak chceš dobrý survival horor, zahraj si prvé DLC Lost in Nightmares. Tam bola atmosféra celkom dobrá.
@Fg (11.04.2012 18:19): A jak si to predstavujes? Aby z toho odstranili tech nekolik malo zbyvajicich prvku survival hororu a zmenili to ciste na akci? Co se tyce samotne hratelnosti, je petka naprosto stejna jako ctverka. Problemy vznikaji az kolem designu urovni.
@Fg (11.04.2012 00:33): Mne sa páčili obidve viac-menej rovnako. :) Ale v 5-ke je už Las Plagas druej generácie alebo je tam úplne nový parazit. Už si to presne nepamätám. :)

A máš Gold edíciu alebo nie?

Po prečítaní toho článku musím uznať, že to vyzerá fakt namakane. Konečne zmena konceptu, ktorý bol daný v 4-ke.