Buďte k Rudovi z Pařanského ráje trochu schovívaví. Je to prostě týpek co rád hraje a streamuje hry. Nemějte mu to za zlé. Jedno přísloví říká: Přej a bude Ti přáno. :)

PS: co se týče překladů z pomocí AI, očividně to část lidí ocení. Tak jim to přejme. Právo volby má každý.
Ak vás zaujíma obecný konsenzus DH tímu, akékoľvek priame odkazy na translator češtiny budú z webu odstránené. Diskutovať o tom, samozrejme, môžete, no s produktami podobnej úrovne, ktoré robia iba zlé meno profesionálnym lokalizáciam sa odmietame čo i len nepriamo spájať a robiť im podobným spôsobom reklamu. Vďaka za pochopenie.
Ono na jednu stranu se tady dodržují určitý pravidla co a jak tady má vypadat a kolikrát se mažou krátký komentáře, hloupý odkazy, zajímavosti a podobne a ačkoliv si taky trochu myslím že to je jedno tak odkaz na Rudovi češtiny mi přijde taky pofidérni a když by to tady někdo kdo na to má vliv nechtěl připustit asi bych to jako cenzuru moc nebral. Obvzlast když u plno her co mají kvalitni překlady žádný odkazy nejsou :)
Otrava čekat nepochybně je, ale to srovnání s počátečním překlady mrazika a jemu podobných naprosto sedí. Chceš? Ber. Nechceš, čekej.

A vůbec se ho nezastávám. Já jak ho viděl hrát System Shock 2, tak jsem málem zkameněl :)

A DH jak jí chápu já je komunitní otevřenej web. Pokud dá do odkazů někdo odkaz, tak čemu to vadí? Čím se to stane něčím co by se nazývalo OFICIÁLNÍ PROPOJENÍ? Je tu asi miliarda odkazů na který nikdy nekliknu.
Mám dotaz. Jde o dvě verze amaterských českých dabingů nebo "pouze" o dvě verze amatérských českých titulků pro hru?

Jak říká Tulareanus, také si nedovedu představit prznění amerického slangu té doby Google překladačem. Toto bych případně nechal lidem, kteří se v daném jazyce vyznají.
Jsem si dal tu práci a našel si video kde běží rdr2 s tím překladem. Jako jednou to možná bude fajn až to ta Ai zvládne pořádně a hráči budou čekat na překlad pár hodin ale zatím to teda podle mně tak nevypadá, co jsem koukal :)

Na jednu stranu chápu proč to Ruda děla, on je zástupce takového toho českého drno hraní a příznivců si jistě najde dost a těch kterým takový překlad stačí taky nebude málo. Ona je fakt často otrava čekat dva roky i dýl na překlad. Půlka lidi co by hrali česky se na to po takový době vykašle, ani si na to nevzpomenou. Ale nevím nevím, jestli je momentálně Ai překlad ta pravá cesta, je to trochu jako hrát hru kde mi blikají textury a tvářit se ze to je fajn :)
A osobně myslím že na seriozni odkaz to nestačí.
Je dobrá cesta to co se povedlo těm překladatelum Original Sin, ze přímo spolupracuji s Larianem a třeba BG3 bude mít titulky už při vydání. Možná kdyby Ruda jestli má nějaký prachy a vliv sel cestou domluvy s vydavatelem, ono to u některých určitě půjde, když to jde s Larianem, a poskytnul nějaký partě překladatelů nějakou odměnu za překlad možná by udělal lip. Ale chápu ze to do ty drnovosti po Česku moc nepasuje :)
@Cobot (20.03.2023 14:08): @Sasakr (20.03.2023 11:56): Dobrý no. A teď si třeba přečtěte diskuze na lokalizace.net. Já tu nevyzývám k cenzuře, jen si myslím, že by s ním DH prostřednictvím sekce "odkazy" neměla mít nic společného. Ať si to stahuje kdo chce jak chce jinak, jen by s takovými lidmi neměla být DH oficiálně propojena.

Ale samozřejmě vyřvávat něco o cenzuře a totalitě je dnes moderní. :D ale uznávám, že jsem to mohl v předešlém postu upřesnit.
@Sasakr (20.03.2023 11:56): takhle to dneska vypadá... Nejdřív autora patřičně urazíme a pak jeho výtvor ideálně zcenzurujeme. Tohle jsou myšlenkové pochody jak z nejtvrdšího jádra woke aktivistů.

Jako by nestačilo napsat, že kvalita překladu zřejmě nebude dobrá a k tomu přidat informací, že na Lokalizace.net vzniká už víc jak rok překlad, který zřejmě bude kvalitnější.

Jinak autorova tvorba na YouTube po tom co jsem shlédl jedno video se mi taky nelíbí a po tom co jsem si přečetl jak překlad vznikal ho ani zkoušet nehodlám. Rovná se: jeho tvorbu ignoruju. Tohle by mohlo stačit ke štěstí všem, kterým se to nelíbí stejně tak.

A teď bych mě označil za dezoláta :)
@Fritol (20.03.2023 09:36): Wtf? Co je to za totalitní praktiky? Ať si každej stáhne češtinu, kterou uzná za vhodné. Nevidím důvod, proč tu držet někomu monopol.

Pamatujete Mrazíkovy češtiny z doby před 15 lety? To byl taky řádný průser :-D
Pařanský ráj… to je ten osel co děla češtiny strojově a znehodnocuje práci na profesionální češtině od lokalizace.net? No to musí byt fakt zážitek hrát. Nedávno skoro zničil profi překlad Hogwarts.

Já bych tady možná přímo vyzval tým DH k mazání jakýchkoliv odkazů na pařanský ráj a přímé podpoře profesionálních týmů jako lokalizace.net. Viz jejich fb stránky. Přijde mi to jako totální výsměch rokům tvrdé a kvalitní práce.
Hru tak veľmi založenú na príbehu, dialógoch a hlavne amerických frázach a slangu, by som si fakt translatorovým prekladom neničil.
@StriderCZ (19.03.2023 20:55): Solidní sviňárna vzhledem k tomu, že klasický překlad je hotový a na 99 procent vyjde do pár týdnu. Jako u her, které jsou na začátku překladu (který pár měsíců a bohužel i let trvá) se to dá pochopit. Ale ten mamlas vydává ty paskvily přes překladač dokonce když už je plnohodnotný překlad hotový. A o kvalitě snad nemusíme vůbec mluvit.
Jo, ale měří to totálně blbě :D Naposled při 70h hře to naměřilo 60h. Ale jo, lepší než nic
@Paul (09.03.2023 17:51): Na PS5 když najedeš na svůj profil, záložka hry. Vyjede ti tam, nečekaně, seznam hraných her a je to, nevím proč, jediné místo, kde se ukazuje odehraný čas. Sony jsou v tomhle dementi.
@JohnCZ (09.03.2023 17:44): PSko to nějak měří? Já se při hraní na Pro dověděl o mých 150ti hodinách jen díky těm jejich "year in review" statistikách, kde mi to vyskočilo jako nejhranější hra.
@S4TW (09.03.2023 12:39): :O Já v tom mám téměř sto hodin (i když tomu PSkovému měření moc nevěřím, spíš si myslím, že je to víc) a jsem na začátku 6. kapitoly. :D Hraju to už od předvánoc. I když mě tam řada design decisions děsně sere, je to krásná, imerzivní hra a nebude se mi chtít z ní odejít pryč.
@Tulareanus (09.03.2023 17:06): Tak to jo. No znám lidi, co v tom ani nečtou dialogy a všechno odklikávají, buď je to nezajímá, chtějí se rychle dostat do mety, anebo vůbec neumějí anglicky, těch důvodů je spousta. Ale hru stejně projedou rychle, fulldex si vytradují s kamarády nebo ve skupinách na netu, a leckdy si nevšimnou, že je někde další obsah, co se dá odehrát :) Zajímalo by mě, jak se hra vyvine s DLC.
Každopádně tyhle statistiky herní doby celkově mi přijdou jako zajímavá věc, málokdy se do jejich čísel strefím, ať už je to cokoliv :)
@Tainaru (09.03.2023 17:01): No však to si čiastočne potvrdil, čo som napísal. :) Speedrunoval si v podstate druhý priechod hrou. Main story je na howlongtobeat na 31 hodín, main + extra (dosť vágna vec) na 45H a completionist je 77H. Ja do completionist rátam aj post-game content gymy, turnaje a do completionist aj skompletovanie pokédexu, vrátanie legiend a preskúmanie celého herného sveta, porazenie všetkých trénerov. Ak by to tak nebolo, tak by to podľa mňa nedávalo zmysel označovať ako completionist. Ale ako poznáme ľudí, tak veľa ľudí sa snaží všeličo (z hlúpych dôvodov) oklamať alebo si nedajú fact-check a odignorujú tak content, lebo si neskontrolovali, či majú naozaj všetko.
@Tulareanus (09.03.2023 13:04): Hm, u běžných JRPG mám obvykle aspoň dvakrát tak dlouhou dobu k dohrání, ale u pokešů to může jít naopak dost rychle. Taky záleží na tom, co se tam označuje jako completionist, a taky kolik máš známých, se kterými můžeš během hry tradovat. Když jsem hrál tu druhou verzi, tak jsem spíš speedrunoval skrze raidy a šlo to jako po másle, příběh jsem zkrouhnul na méně než 40 hodin, a dex jsem měl plný cca ze čtvrtiny. Taky až hry propojí s Home, tak už bude ten completionista někde na 40-50 hodinách. Tím chci říct, že u Pokémonů se to hůře měří. Těch 80-85 hodin i s full dexem mi vycházelo na první hraní hned po vydání hry, kdy ještě nebylo moc s kým pořádně tradovat a raidit, ale šlo to i tak docela v pohodě, takže 77 hodin se mi osobně zdá docela ok.
@kristmeister (09.03.2023 12:30): Problém howlongtobeat multiplatformových a openworld hier, ktoré vyšli najprv napr. na konzolu a potom na pc je, že neodrážajú realitu. Všimol som si to napr. pri Dark souls, kde jednoducho tie časy po release na pc sa dramaticky skrátili, lebo vlastne ľudia už hry poznali a hrali ich znova.. To je inak celkový problém howlongtobeat pri hrách s replayabilitou, ľudia si tam logujú aj xté hranie a pri openworld hrách je to zas také, že tým, že hráč sám vypĺňa ten krátky "formulár", tak si môže zaškrtnúť čo chce a ja som takto xkrát zažil, že completionist mal nereálne časy, lebo vo väčšine prípadov to nie je časovo možné všetko postíhať alebo to ľudia hrali s návodom "na kolene". To je napr. joke pri pokémon scarlet, kde si ľudia označili completionist po 77 hodinách, čo je nereálne.

@BUMTARATA (09.03.2023 12:30): No teda.
Ve hře mám 93 hodin i s onlinem, tak nechápu, co jste tam dělali těch 170 hodin :D a to mám i naskenovaná všechna zvířata, všechna ulovená... a to rozhodně nejsem rushovací typ a dialogy nikdy nepřeskakuji, tak nevím, kde je záhada :D
@kristmeister (09.03.2023 11:56): Hehe, to naštve. Později je tam ještě větší fuckup, kdy se musíš stejným způsobem dostat z Van Horn do Blackwater. V popisu challenge se ale zapomněli zmínit, že je Arthur v oblasti Blackwateru extrémně hledaná osoba, takže po něm celkem intenzivně jdou bounty hunteři ihned po překročení hranice oblasti. Takže nějakých 15 minut jízdy je krásně v háji, pár dalších pokusů a je z toho hodinka. Řešením je to potom dokončit až za Johna, ale to se z popisu challenge bez znalosti příběhu jako hráč nedozvíš. :)
@kristmeister (09.03.2023 11:26): A určite si dal všetky vedľajšie misie? Veľa z nich má pokračovanie neskôr v príbehu a viackrát nie sú ani zobrazené na mape, pokiaľ nie si blízko, prípadne máš len v logu, že táto misia sa posunie neskôr. Lebo sa mi to nezdá, ja som teda nešiel na všetky achievementy, aj keď viacero vedľajších aktivít som robil (gambling, chytanie rýb), ale tiež som nahral cca 170 hodín.
@adam.kulhanek (09.03.2023 11:37): Já jsem se třeba na challenges vysral ve chvíli, kdy jsem měl zajet ze Strawberry do St. Denis do devíti minut bez vlezení do vody. Těsně před St. Denis na mě vyskočili Lemoyne Raiders, jeden z těch debilů mi vjel do cesty, čímž jsem se pěkně proletěl vzduchem a zbytek mě pak dostřílel, protože jsem měl skoro všechny HP v prdeli :D
@adam.kulhanek (09.03.2023 11:20): Jel jsem hlavní mise a všechny vedlejší mise. Zkoušel jsem dělat i nějaký challenges, lovil jsem legendární zvířata pro Trappera a to je asi tak všechno. Achievementy jsem taky nějaký dělal, abych měl nějaký hezký procenta, ale třeba hledat všechny zvířata se mi úplně nechce :D Možná se k tomu někdy vrátím, abych dodělal 100%, momentálně jsem na 86%.

EDIT. Je pravda, že celej epilog jsem dohrál za včerejšek a ten jsem profrčel rychle.
@kristmeister (09.03.2023 11:14): 80 hodin? To jsi jel jen hlavní příběh a nebo i vedlejší mise a ostatní aktivity? Já jsem shodou okolností teď dokončil epilog a jsem na 175 hodinách. Ale já to jedu v completionist modu, kdy se snažím řešit všechno a získávat achievementy. :)
Tohle je poprvé, kdy mi u takové velké hry těch 80 hodin uteklo jako voda a je mi hodně líto, že už je konec. Hra je opravdu masterpiece, Arthur mi hodně přirostl k srdci a je pro mě jeden z nejlepších herních charakterů v historii. Ještě přemýšlím, zda mám dát šanci tomu onlinu.