Red Dead Redemption 2

@raisen (14.03.2019 18:42): já se pokouším splnit tu druhou gamblerskou výzvu - vyhrát 5-krát v blackjacku při dání doubledown. (už se mi to podařilo 4* tak ještě jednou). Ony by ty karetní hry byly hned o dost zábavnější, kdyby se nehrálo o tak malinké částky - o drobásky. Jsem ve 3. kapitlole v kempu všechno koupený, zbraně mám vytuněné, a v peněžence 800 stovek.
Ta radost, když se mi podařilo porazit celý stůl v pokeru. Konečně mi šly karty, už jsem měla pocity, že je ta hra snad rozbitá :D
Jsem hodně překvapenej, jak je jednička podobná. I tam je budování vztahu s koněm, kuchání zvířat, gore na základě výstřelů (možnost někomu rozstřílet hlavu) atd. Dneska už je spíš humorná možnost (mus) kupovat si nemovitosti, abyste mohli uložit hru :) včera jsem si ji takhle neuložil a jsem celkem zvědavý kde se objevím až hru zase zapnu.

A i tady si John sundává klobouk z hlavy a vypadá to velice hezky. Fakt čumim. A taky čumim, jak jsem zapomnětlivej.

Jo a je tam zmíněnej Uncle. Mi skoro přijde, jakoby scénář pro jedničku i dvojku psali stejný lidi ve stejnou dobu a jen čekali 8 let na vývoj technologií jak George Lukas na nový Star Wars.
Proboha jsem z komentare vymazal odstavac o interakrivni muzice. Prace s hudbou v navaznosti na aktivity hrace je v tyhle hre nevidana a chtel jsem to vspichnout :(
tady video jak jesm se vypřádal s tou tajnou pokerovou hernou (uplatnil jsem tam 3 explozivní náboje) a ještě předtím jsem si podal nějakého zlodějíčka
@PoorBoy (komentář): skvělý komentář. Ale zajímá mě, jak trackuješ ten čas (57 hodin)? A musím říct, že 57 hodin mi přijde jako dost málo, já v RDR2 strávil 150 (podle té aplikace my PS4 life) :)
Tak první dojmy z RDR 1 (hraju starou xbox 360 verzi). Grafika velice slušná, až jsem překvapenej že ten skok není až tak velký skok. Travička se hýbe když jí procházíte nebo když jí probíhá králík. Můžete zdravit lidi a oni vám odpovídaj (a u toho John pokyne kloboukem). Menu i nabídka zbraní je úplně stejné. Ovládaní je už trochu neohrabaný, ale rychlost koně se mi určuje snázeji.

A jen tak mimochodem - přihlásit se microsoft live je ryzí peklo, protože se pak musíte přihlásit ještě na xbox účet, aby se vám hra ukládala - ano, xbox vám dovolí hrát hru bez možnosti uložení :D
@Charllize (21.02.2019 10:48): no hrozí to. Do PS4 jsem šel kvůli exkluzivitám, ale to jsem si myslel, že je exkluzivita i RDR 2 :) jinak jsem si tam toho exkluzivního moc neužil (počítám teď už jen s TLOU). Na PS mě nejvíc nasralo, že nespouští 4K filmy, to jsem u pročka bral jako přirozenou věc. Ale teď mám aspoň šanci si porovnat stejnou hru na dvou konzolích tak jsem zvědavej.
@Walome (21.02.2019 10:21): PS 5 bude jako mid end pc poplatne dobe. Lepsi to nebude, pac maji v planu ji delat obdobne jako PS4, tudiz tak trochu prevleceny PC. Cena totiz zrejme nemuze byt vyssi nez byla u PS4, coz celou vec ztezuje. Aby od toho sel cekat nejaky zazrak co predci ocekavani museli by zase experimentovat s atypickym HW, coz zase vede k tomu ze polovina vyvojaru to neni schopna vyuzit. Me osobne bude stacit to mid end PC, ale at zapracuji na chlazeni a hlucnosti, tam XOX vede na plne care. Uz jen kvuli lidem jako Garet kteri pak vrtaji vrtackou do konzole diry :)
no tak kravit se samozřejmě nevyplatí (hlavně finančně pokud vás rovnou nezabijou) - ale vždy je přece možné si hru uložit zakravit si a pak zase loadnout.

- ty detaily - třeba ohledně dostání se do té tajné místnosti do které se jde do té tajné pokerové herny:
stát kousek dál dokud ten rozhovor mezi tím prodavačem zbraní tím a chlápkem neskončí, nebo majznout toho prodavače pohlavě a odzbrojit a vyslechnout toho hlídače, nebo když jsem ho zkusil střelit předtím než si nechal ty dveře otevřít tak mi nadával do šílenců a že se mě tam právě chystal pustit a i nějaká reakce byla slyšet z té druhé strany těch dveří

- ty reakce těch lidí, když po městě běháte nebo rychle jezdíte na koni

- jednou jsem psal o tom jak mi nějakej pták dravec vyfouk králíka přímo před nosem, pak se mi podařilo dalekohledme sledovat nějakého ptáka dravce jak si vylovil rubu z jezera

- slyším nějaké škrábání - kouknu a ona tam nějaká kočka si škrábe drábky o plot (o ohradu pro krávy)

- nebo ty zanechané stopy - především ve sněhu a v blátě

- deformující se porost, větve stromů - v jiných hrách je tráva/křoví jen průchozí neohebná překážka, nebo někdy i neprůchozí tvrdá překážka - tady se zastavím ve městě kvůli rozhovoru s nějakou postavou, náhodou blízko té cesty rostě nějaká dlouhá kytka/tráva - a to stéblo místo toho aby jak je zvykem v jiných hrách prošlo skrz tu postavu, tady se ohne - zajímalo by mě jak je třeba s tímhle v KCD.?

- hnijící/kazící se mrtvoli

- nedávno se mi podařilo sejmout dokonce i mrňavou pádící veverku za jízdy z hřbetu koně lukem - čistý zásah do hlavy - nepoškozená - tříhvězdičková kůže
@Walome (20.02.2019 12:55): Já mám opačnej problém. Mám velký respekt z toho, jak všichni tuhle hru vynáší do nebes a tak si jí odkládám, dokud nedohraji starší hry, co si chci zahrát. Protože mám strach, že po RDR2 už mi každá hra přijde špatná :)
@rikuhahl (20.02.2019 12:59): tady to natáhly i prostřihy na záběry ze hry. Ale musím přiznat, že mi to tak vůbec nepřišlo a kdybych si to pak nenašel na youtube kvůli jednomu momentu, tak hádám tak 20 minut.
@Walome (komentář): jenom 36 minut titulky, nějak se zhoršujou, v GTA V bylo 48 :) Ale já to hrál na PC, tak možná to tady taky pak nabobtná, až to bude na PC (jakože doufám, že jo).
Jinak musím říct, že jsem nad tím přemýšlel a ta morálka je tam asi schválně. Tak nějak obecně se předpokládá, že většina hráčů ji bude chtít mít vysokou a kvůli tomu přestane kravit, díky čemuž má vyznění hlavní linky smysl. Arthur je srdcař a bylo by hloupý, kdybyste s ním vyvražďovali města a kuchali domácí zvířata jak na běžícím. Úsměvně sice působí to, že v hlavní lince děláte hodně nemorální věci a za ty postihy nejsou, ale to je prostě problém open worldů.

Nicméně si i tak myslím, že morálka v tákovéhle hře je blbost.
jo taky jsem marně zkoušel sehnat ten tuk u řezníka, ale říkám si asi je to tak schválně jinak by to bylo velice snadné získat takové silné náboje u kterých snad stačí jen jeden zásah do kterékoli části těla na zabití dotyčného.

- ohledně zvířat - před nějakým časem - jsem třeba kvůli vylepšení kempu zabil nějakým farmářům krávu v ohradě - počkal jsem si na noc samozřejmě, nebo v té vesnici těch mutantů - tam jsem jim vyhnal dvě kozy do lesa za tu vesnici a pak je rychle sejmul, aby si toho ti zmutovaní vesničané nevšimly.

- jo párkrát mě tam ty kozi srazili k zemi, drcnuli, trkly, narazili do mě hlavou - napřed jsem nevěděl co to bylo protože jsem měl pohled z první osoby, tak jsem si to pak zkusil přepnout do třetí osoby a ona to tam na mě naběhla koza

- ale ty ohnivé náboje do brokovnice jdou vyrobit snadno mám tu brašnu do které můžu naložit až pět lahviček nějakého dryáku - ten k jejich výrobě se dá koupit u toho překupníka.

- a tu karmu si vždycky vyžehluju zdravením obyvatel, pomáhání v kempu, dávání drobnejch žebrákům...

- teď se mi stalo že jsem zkusil střelit do hlavy nějaké vyschlé mrtvoly nějakého uprchlého negro-otroka, kterej měl u sebe nějakej dopis a ubralo mi to celkem dost karmy
Taky mi neleze do hlavy, proc na výrobu jednoho výbušného náboje potřebuju tuk z jednoho celeho prasete. A proč ten tuk neprodává řezník. A proc si ty naboje nemůžu koupit...
Tak po Guarmu zase obrat, chytlo to druhý dech! Vracecka do tabora byla luxusní, jsem rád, že tyhle pasáže sem napasovali. Jen v jedničce to bylo trochu lepší...
já jsem pořád ve 3. kapitole (příběh na 28 procentech), mám identifikováno 128 z těch 178 zvířat, těch cigaretovech kartet mám už skoro polovinu, momentálně se chystám najít nějakou tu tajnou hernu v S.D.,
a dělám si také zásoby těch výbušnejch nábojů (i běžnej headshot revolverem znamená explodující hlavu) - zabíjím všechny kance na potkání pro ten jejich tuk, co je k výrobě těch nábojů potřeba.
@kuler91 (18.02.2019 21:55): no ja doufam ze jestli to na pc vyjde, ze odolam a nebudu si kupovat pc kvuli jedny hre :D ale jelikoz jaem na pul cesty ke koupi xboxu kvuli jednicce, tak kdovi! Koukal jsem na ten remaster na yt a vypada to neskutecne dobre.
zapnu to jednou za týden a pokaždé to končí ragequitem. nevím, jestli počkat na PC verzi, ale už to fakt nedávám. jsem na Guarmě, jede to hrozně gumově (protože fps), nemám dead eye, nemám léčiva. jako by s touhle částí vůbec nedali záležet ani s namapováním cover systému, skáče to sem a tam příběhově... nechce se mi to zahodit po tak dlouhé době, ale kua drát, řekněte mi někdo, že bude líp!
@kuler91 (11.02.2019 22:39): tipuju ze v breznu/dubnu budu mit dohrano i s epilogama. Dneska jsem k tomu sednul ze budu hrat jen mise a zase jsem hodinu hledal poklad :)

Do dvou tydnu si to u sebe neumim predstavit i kdybych u toho sedel furt.

Ja bych si dal jednicku.
@Walome (11.02.2019 22:32): Tak jak to vidíš s finishem ? Příští rok stíháš ? Já teda RED deadko "zhltl" jak malinu asi ve 2 týdnech paření ...
Za pár let si to dám stejně jako Witchera s chutí znova :)
Ten vyvoj Johna Marstona je skvele napsanej. Ono to je teda cely skvele napsany.
osvobození kolegy z vězení ve Strawberry - jedna velice zajímavá/akční mise z hlavní dějové linie, druhá kapitola - video - získána zlatá medaile

- hráno celé z pohledu z první osoby, povedlo se mi zabít dva jezdce na koních naráz - jednou střelou z brokovnice hořlavé náboje - stejně jako jsem sejmul ty dva na tom voze na začátku.

(youtube mi blokla na několik měsíců nahrávání videí - tak jsem to hodil na novej kanál)
je to super hra ještě na několik stovek hodin hraní...
------
@Hoonza (22.01.2019 07:35): nebo mě možná už sprdla někdy předtím - už se nepamatuji - ale vím že jsem po tom kempu ze začátku druhé kapitoly chodil špinavej/nemytej, bundu špinavou od krve a ti kolegové mi říkali ať se umeju, ale nějakou káď s vodou kde by se v tom kempu dalo umýt jsem hledal marně.
@RXQ79rudax (21.01.2019 15:52): tam je ještě druhá verze cutscény s Mrs. Grimshaw, kde dá Arthurovi facku a celý ten rozhovor se nese v trochu jiném duchu. Asi se to řídí podle toho, jaký máš zrovna "honor"
podařilo se mi pracně ulovit datla pro tu výstavu - druhá várka perfektních ostatků zvířat, které musím získat - a pak odeslat, ale já blbec jsem ho u táboráku upek - naštěstí mě to hned o tom informovalo, takže aspoň o kardinála, kterého jsem ulovil chvíli předtím už jsem nepřišel.
jo zkusil jsem se schválně zasvinit a producírovat se před tou bábou: videjko - v kempu mám už všechno koupený jen průběžně dokupuju ty zásoby, když je potřeba, jen už tam nosím ty kůže a kosti těch zvířat na ty další doplňky - pořád jsem v té druhé kapitole, myslím že už mi zbývá splnit asi jen jedna mise před postupem do další kapitoly.
@Walome (20.01.2019 10:46): pravda: krátké video - chtěl jsem nasednout na koně, ale náhodou šla kolem nějaká holka - tak ji Artur popad zezadu pod krkem, ale ona se nedala a dala mu loktem pecku do břicha - vysmekla se a pádila pryč, ale nějakej svědek, kterej byl už na mě trochu naštvanej, to šel hned nahlásit šerifovy - podařilo se mi ho zastavit když to tomu šerifovy nahlašoval - to ho vyprovokovalo k tomu že na mě šel s bouchačkou ale nějak se mu podařilo zabít sebe místo mě.
ostrostřelec 6 - sejmutí někoho na pár set metrů odstřelovačkou: odkaz

dva zmrzlíci v horách: odkaz

chycení mojí první velké ryby: odkaz - chtěl jsem si zkusit chytit tu legendární rybu, ale na tu asi budu potřebovat nějakou speciální návnadu a stejně by se mi už nevešla na koně.

pták dravec mi vyfouk králíka přímo před nosem: odkaz - chtěl jsem se napřed přepnout do pohledu z první osoby,ale mezitím tam přiletěl asi nějakej orel/jestřáb
@Allin (18.01.2019 07:40): Hele to s tím bounty se mi stalo taky, možná jsem v tu chvíli nebyl úplně nejpozornější, ale taky jsem to pochopil tak, že si mohu vybrat, jestli ho nechám jít nebo ho svázat, nechal jsem ho tedy pláchnout, ale jak zdrhnul, tak zčernala obrazovka a bylo tam prostě mission failed. Nakonec jsem to pochopil tak, že to od něj bylo jen divadlo a on byl nachystaný, že jakmile ho někdo sváže, tak tam už na cestě čekali ti jeho kumpáni, aby ho osvobodili...
@Walome (18.01.2019 07:56): ale já ji nevyčítám linearitu, spíš mě štve ta polovičatost, tak buď se budu rozhodovat v každé misi a nebo v žádné, někdy to fakt bije do očí. Jinač 4 hodiny?? Jak já ti závidím:) a ta svoboda jako taková je pohlcující, taky se mi xkrát stalo, že pujdu udělat misi a neudělal, ptze mě od toho odlákalo milion věcí kolem.
@Paul (18.01.2019 08:24): me nejvic bavi "schovej se za prava futra dveri" :D nebo jakmile tam je nejaky NPC (coz je skoro vzdycky) tak jedina napln mise je ta, ze ho musis sledovat. Je to zajimavy rozhodnuti. A jeste zajimavejsi je, ze mi to neva. Ale to je proste asi stejnej pripad jako u W3, kdyz je to dobre napsany, vse ostatni jde stranou.