Red Dead Redemption 2

Ono to vyjde, ale až s příští generací a ještě s nějakou prodlevou ... nebudou to logicky vydávat na PC a pak znova na next gen ... Nejdříve podojí next gen, pak až PC ... spousta lidí by to stáhla z torrentů a konzol.verze by neměli takovej odbyt. Myslím si, že po zkušenostech s prodeji GTA 5 by pro ně jiná varianta nedávala smysl. To bohužel znamená datum vydaní nějaký ten podzim 2020 nebo jaro 2021 možná ?
@kuler91 (04.05.2019 16:43): stále jsem to ještě nedohrál - hru si pořádně užívám/vychutnávám, jak můžeš vidět - viz cigaretový set - mám příběh na 43 procentech, compendium 415, výzvy 41, celková kompletace asi 55 procent.
@RXQ79rudax (04.05.2019 16:23): To hraješ znova nebo furt první round ? Když to vidím, tak na to mám hroznou chuť zase ... hlavně jsem toho spoustu ze hry neviděl, neudělal hodně questů .. o to větší důvod si to dát znovu.
[přesunuto z komentářů]

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda po dohrání příběhu v red dead redemption 2 se dá stále hra hrát volně bez misí?
Kdyby to fakt vyšlo v tom červenci na PC, tak bomba. .. s chutí bych si to dal znova na "ultimate" edici :) .. Já to hrál teda bez auto aimum se kterým to musí být děsná nuda, ale s tou myší to musí být daleko příjemnější a uspokojivější :) ( ač výrazně jednoduší ) ... ale tak RDR není o žádné výzvě.
Prosím vás poraďte.Jak jse ukládají čepice a klobouky do šatníku?Odcizené ostatním NPCčkám.Viděl jsem různé videa na YouTube ale nějak mi to nejde :(
@kuler91 (08.04.2019 08:56): nadával jsem, ale taky jsem říkal, že to je jasná pětihvězda. zvedl jsem to jen o dvě desetiny... ale je všeobecně známá pravda a true story, že nejlepší hra na světě je Deus Ex.
@Garret (08.04.2019 00:17): co jsem četl tak většina jde udělat za oba, jen některý např. pomoc sestře (nun) v Saint Denis jsou limitovaný Arturovi. A je to strašně impresivní že si s tím dali tu práci.

@kuler91 (08.04.2019 08:56): witcher je věčný... :) Ale musím říct, že mi zdejší TOP5 dost vyhovuje, lépe bych jí asi nesestavil...pak se to začne trochu drolit, hlavně Bloodlines a Deus Ex jsou hrozně nízko.

@Neelixx (08.04.2019 10:58): četl jsem, že ten stejnej leaker pak napsal že na PC Nintendo vydá Super Mario Odyssey, takže důvěryhodnost je nula. Nicméně předpokládám, že by Epic exkluze nikoho nepřekvapila a nepochybuju, že se Epic bude snažit udělat všechno možné aby jí získali. Chtěl bych vidět kolik prachů si Take2 za tu exkluzi naúčtuje.
@Garret (08.04.2019 00:17): Koukám, že se nakonec líbilo .. když si vzpomenu, jak si nadával z počátku :) ... Tak šup tam s 100 % ... ten Witcher musí padnout a tohle je určitě lepší hra :)
taxi říkám, jestli všechny vedlejší mise jdou udělat i s Marstonem...? protože koukám na Paulovo video a já měl za to, že tenhle quest tam naskočí až právě s ním.
@Walome (30.03.2019 12:57): tak jo; ale i tak to schválně napřed zkusím takhle - i když to tak asi nepůjde, teď mám taky v plánu prozkoumat u oblast na severo východě a pak se vrátím k plnění úkolů momentálně si mám jít promluvit s Abigail.
Podařilo se vám někomu splnit výzvu ostrostřelec 9? - musím nějak vykoumat jak sestřelit třem lidem z hlavy čepici naráz - jen za použití jedné kulky (protože tam píšou že ty čepice mám sestřelit za použití jen jednoho mrtvého oko, ale když jednou v tom mrtvém oku vystřelím tak se hned ukončí).

Ale teď mě napadlo co takhle si najít nějaké tři lidi s kloboukem stojící blízko vedle sebe a za ně postavit koně a mířit na toho koně - 3* ho označit v tom mrtvém oku tak aby trajektorie těch střel šla přes jejich klobouky, no večer to vyzkouším.

ten ostrostřelec 8 - vystřelení 3 nepřátelům pistoli z ruky bez nabití nebo výměny zbraně - to jsem splnil pomocí akční odstřelovačky třei nepřátele s flintou jsem střelil do ruky tak aby tu zbraň upustili, a nemohl jsem použít to mrtvé oko protože po jeho aktivace se vždy ta zbraň sama zázračně dobije. A hned pak jsem si splnil ještě výzvu zabití 7 nepřátel ze sedla koně bez sesesdnutí a ještě zabití 4 pomocí jednoho a toho samého vrženého tomahavku. (tyhle 3 výzvy splněni během 4 minut).
autosave doporučuji mít vypnutý a vždy si to sám průběžně ukládat - hlavně po splnění nějakého úkolu nebo výzvy.

dynamit - viz video - splnění výzvy: zbít čtyři jedním dynamitem

zabíjecí řádění - dneska jsem několik hodin strávil zase zabíjením obyvatel toho městěčka a bráněním se těm nájezdům policajtů. - krátká ukázka v tom videu - hotovej John Wick. (Napřed jsem tam podnikl nájezd na koni a pak jsem se do nich pustil pěšky)
@krutask (25.03.2019 09:35): noo tak po nový kapitole by se Ti to uložit teda mělo. Tak se radši podívej jestli máš skutečně zapnutý autosave. A teda doporučuji vždy před vypnutím hry ukládat do nějakého jiného slotu ručně.

Ono se Tě to po opětovném zeptá jestli chceš pokračovat v autosavování a když dáš ano, mělo by to fungovat normálně.
@Walome (25.03.2019 09:13): Děkuji moc za rychlou odpověď. Včera jsem skončila v tom novém táboře jak jsme dojeli a těmi povozy, bez sněhu a už se mi ukazovala snad nová kapitola? Nevím. A dnes jsem zase tam kde jsem včera začala, jak jedeme zase ve sněhu a jdeme střílet, pak chytání toho chlapa.. Musím tedy odznova jo?? Děkuju
@krutask (25.03.2019 09:10): jojo, to je hodně podivnej systém. Ukládá se to automaticky po každým prdu (třeba změně oblečení, pokecu s NPC atd.). Nicméně load tě pak vyhodí někde poblíž lokace, kde sis to uložil - a poblíž je myšleno v okruhu třeba 100-200 metrů. Ale třeba když si to uložíš ve městě nebo v kempu, tak se objevíš tam.

A mise musíš dokončit, aby se uložily a mohl jsi hru vypnout. Když hru vypneš uprostřed mise (i po checkpointu), tak máš smůlu.

Paradoxně Ti po loadu třeba zůstane mrtvý zvíře na koni, což je zrovna věc, u které bych předpokládal, že se dít nebude.
Zdravím, potřebuji poradit od zkušenějších. Hraju na ps4, jak se ukládá?? V nastavení mám uložené autosave, ale teď už potřetí bych musela hrát stejný úkol, jsem hned na začátku, přestřelka v zimě a pak chytám a tahnu zpět do tábora chlapa. V nabídce story mi to píše že prozatim nelze uložit manuálně, včera jsem končila hru kdy jsme dojeli s kocarama, u kterýho mi upadlo kolo na nové místo a přespala jsem, dnes to vše musím hrát potřetí znovu?? Už nevím co s tím. Děkuju za rady
Ale taky je rozdíl myš na konzoli a myš na PC. Funguje to odlišně a na PC je to mnohem propracovanější a snadnější s tím mířením. Na konzoli to spíše ulehčí těm, kteří s páčkami mají problémy a nevyhovují jim a chtějí si to alespoň trochu usnadnit. A ono i s těmi páčkami záleží od hry. RDR 2 je s tím skoro nehratelný a některé střílečky jsou naprosto snadné a ovládají se pohodlně.
tady si pořád někdo myslí že s myší se dá mířit snadno (za pohybu, na vzdálené nebo pohybující se nepřátele) bez použití toho zpomalení času a k tomu ještě třeba při jízdě na koni - to těžko stihneš vůbec zamířit na nějakého nepřítele v té rychlosti, co tě pronásleduje, a ještě k tomu zvládat ukočírovat koně, nebo jak by sis asi sejmul pelášícího králíka během jízdy na koni? bez použití toho zpomalení času a případně ještě pro jistotu toho označení cíle. To nemluvím o sestřelování ptáků z oblohy.

pět sejmutých naráz
@Garret (24.03.2019 11:42): Přesně jak říkáš, tak s auto-aimem je to jednodušší. Dead Eye mi přijde jako spíše na efekt, že se někomu líbí sundat řadu protivníků v krátkém časovém intervalu a vypadá to dobře. Ale mně to k srdci nějak nepřirostlo.

No, s myší na PC už to bude něco jiného. V GTA jsem taky dával headshoty levou zadní a jinak mi střílečky od Rockstaru přijdou na gamepadu jako ty hůře hratelné. RDR 2 je pro mě dokonce úplně nejhůře hratelná hra bez auto-aimu z toho, co jsem zatím hrál.
@CrocoRay (24.03.2019 11:13): tak samozřejmě s auto-aimem je to ještě jednodušší :-) já s ním dohrál jedničku a bullet-time jsem tam taky nepoužíval, tady ve dvojce to kombinuju.

už se těším, až budu na PC dávát headshoty při jízdě na koni bez cheatování...
@Garret (24.03.2019 11:04): jo - to max payne-novské zaměřování používám vždycky, když mám to automatické míření vypnuto jinak bych se při těch zběsilých přestřelkách těžko do nějakého pohybujícího se nepřítele trefil, ještě třeba sám za pohybu nebo dokonce na jedoucím koni.

Ale já myslel i obyčejný pohyb, rozhlížení se (hlavně z pohledu první osoby) a nevědění kde se nacházejí ta ostatní tlačítka.
poor lonesome cowboy - písnička; vyloupena banka - v peněžence už skoro 4000 dolarů - při té bankovní loupeži jsem musel přepínat mezi tím klasickým ovladačem a tou klavesnicí + myší - jináč bych nemoh ty trezory odemknout bez toho ps4 ovladače ale s tím ovladačem je pro mě hra prakticky jinak neovladatelná - takže i pro vezmutí těch peněz a udělání pár kroků k dalšímu trezoru jsem si to přepnul na kl. + myš vždycky.
@raisen (14.03.2019 18:42): já se pokouším splnit tu druhou gamblerskou výzvu - vyhrát 5-krát v blackjacku při dání doubledown. (už se mi to podařilo 4* tak ještě jednou). Ony by ty karetní hry byly hned o dost zábavnější, kdyby se nehrálo o tak malinké částky - o drobásky. Jsem ve 3. kapitlole v kempu všechno koupený, zbraně mám vytuněné, a v peněžence 800 stovek.
Ta radost, když se mi podařilo porazit celý stůl v pokeru. Konečně mi šly karty, už jsem měla pocity, že je ta hra snad rozbitá :D
Jsem hodně překvapenej, jak je jednička podobná. I tam je budování vztahu s koněm, kuchání zvířat, gore na základě výstřelů (možnost někomu rozstřílet hlavu) atd. Dneska už je spíš humorná možnost (mus) kupovat si nemovitosti, abyste mohli uložit hru :) včera jsem si ji takhle neuložil a jsem celkem zvědavý kde se objevím až hru zase zapnu.

A i tady si John sundává klobouk z hlavy a vypadá to velice hezky. Fakt čumim. A taky čumim, jak jsem zapomnětlivej.

Jo a je tam zmíněnej Uncle. Mi skoro přijde, jakoby scénář pro jedničku i dvojku psali stejný lidi ve stejnou dobu a jen čekali 8 let na vývoj technologií jak George Lukas na nový Star Wars.
Proboha jsem z komentare vymazal odstavac o interakrivni muzice. Prace s hudbou v navaznosti na aktivity hrace je v tyhle hre nevidana a chtel jsem to vspichnout :(
tady video jak jesm se vypřádal s tou tajnou pokerovou hernou (uplatnil jsem tam 3 explozivní náboje) a ještě předtím jsem si podal nějakého zlodějíčka
@PoorBoy (komentář): skvělý komentář. Ale zajímá mě, jak trackuješ ten čas (57 hodin)? A musím říct, že 57 hodin mi přijde jako dost málo, já v RDR2 strávil 150 (podle té aplikace my PS4 life) :)
Tak první dojmy z RDR 1 (hraju starou xbox 360 verzi). Grafika velice slušná, až jsem překvapenej že ten skok není až tak velký skok. Travička se hýbe když jí procházíte nebo když jí probíhá králík. Můžete zdravit lidi a oni vám odpovídaj (a u toho John pokyne kloboukem). Menu i nabídka zbraní je úplně stejné. Ovládaní je už trochu neohrabaný, ale rychlost koně se mi určuje snázeji.

A jen tak mimochodem - přihlásit se microsoft live je ryzí peklo, protože se pak musíte přihlásit ještě na xbox účet, aby se vám hra ukládala - ano, xbox vám dovolí hrát hru bez možnosti uložení :D
@Charllize (21.02.2019 10:48): no hrozí to. Do PS4 jsem šel kvůli exkluzivitám, ale to jsem si myslel, že je exkluzivita i RDR 2 :) jinak jsem si tam toho exkluzivního moc neužil (počítám teď už jen s TLOU). Na PS mě nejvíc nasralo, že nespouští 4K filmy, to jsem u pročka bral jako přirozenou věc. Ale teď mám aspoň šanci si porovnat stejnou hru na dvou konzolích tak jsem zvědavej.
@Walome (21.02.2019 10:21): PS 5 bude jako mid end pc poplatne dobe. Lepsi to nebude, pac maji v planu ji delat obdobne jako PS4, tudiz tak trochu prevleceny PC. Cena totiz zrejme nemuze byt vyssi nez byla u PS4, coz celou vec ztezuje. Aby od toho sel cekat nejaky zazrak co predci ocekavani museli by zase experimentovat s atypickym HW, coz zase vede k tomu ze polovina vyvojaru to neni schopna vyuzit. Me osobne bude stacit to mid end PC, ale at zapracuji na chlazeni a hlucnosti, tam XOX vede na plne care. Uz jen kvuli lidem jako Garet kteri pak vrtaji vrtackou do konzole diry :)
no tak kravit se samozřejmě nevyplatí (hlavně finančně pokud vás rovnou nezabijou) - ale vždy je přece možné si hru uložit zakravit si a pak zase loadnout.

- ty detaily - třeba ohledně dostání se do té tajné místnosti do které se jde do té tajné pokerové herny:
stát kousek dál dokud ten rozhovor mezi tím prodavačem zbraní tím a chlápkem neskončí, nebo majznout toho prodavače pohlavě a odzbrojit a vyslechnout toho hlídače, nebo když jsem ho zkusil střelit předtím než si nechal ty dveře otevřít tak mi nadával do šílenců a že se mě tam právě chystal pustit a i nějaká reakce byla slyšet z té druhé strany těch dveří

- ty reakce těch lidí, když po městě běháte nebo rychle jezdíte na koni

- jednou jsem psal o tom jak mi nějakej pták dravec vyfouk králíka přímo před nosem, pak se mi podařilo dalekohledme sledovat nějakého ptáka dravce jak si vylovil rubu z jezera

- slyším nějaké škrábání - kouknu a ona tam nějaká kočka si škrábe drábky o plot (o ohradu pro krávy)

- nebo ty zanechané stopy - především ve sněhu a v blátě

- deformující se porost, větve stromů - v jiných hrách je tráva/křoví jen průchozí neohebná překážka, nebo někdy i neprůchozí tvrdá překážka - tady se zastavím ve městě kvůli rozhovoru s nějakou postavou, náhodou blízko té cesty rostě nějaká dlouhá kytka/tráva - a to stéblo místo toho aby jak je zvykem v jiných hrách prošlo skrz tu postavu, tady se ohne - zajímalo by mě jak je třeba s tímhle v KCD.?

- hnijící/kazící se mrtvoli

- nedávno se mi podařilo sejmout dokonce i mrňavou pádící veverku za jízdy z hřbetu koně lukem - čistý zásah do hlavy - nepoškozená - tříhvězdičková kůže
@Walome (20.02.2019 12:55): Já mám opačnej problém. Mám velký respekt z toho, jak všichni tuhle hru vynáší do nebes a tak si jí odkládám, dokud nedohraji starší hry, co si chci zahrát. Protože mám strach, že po RDR2 už mi každá hra přijde špatná :)
@rikuhahl (20.02.2019 12:59): tady to natáhly i prostřihy na záběry ze hry. Ale musím přiznat, že mi to tak vůbec nepřišlo a kdybych si to pak nenašel na youtube kvůli jednomu momentu, tak hádám tak 20 minut.