Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@David_Cravford (07.07.2021 19:25): Ja vravím že aj keď nevezme v potaz veľkosť sveta, tak ta grafika je top z top. Dovolím si tvrdiť, že je to niečo ako Crysis svojho času, ale ešte viac ako samotná grafika udivia tie samotné detaily toho sveta. Pokiaľ sa pozerám na grafiku čisto z pohľadu krajiniek tak TW3, KCD, RDR2 sú top bez komentára a myslím že ešte takto aj dlhšiu dobu ostanú.
DLSS update venku, za mě dobrý, menší srovnání z PCT:

NoAA - bez TAA hra vypadá zcela rozbitě, stromy jak po kůrovci - shadery i assety jsou dělané s TAA in mind
TAA - temporálně stabilní nerozbitej obraz, ale brutálně rozmazanej
DLSS Quality - temporálně stabilní nerozbitej obraz, nerozmazanej, a s vyšším výkonem
@AlieN (07.07.2021 19:14): já nejsem moc expert na grafiky apod, spíš na zvuk jsem náročnější, ale zeptám se, jak se ti líbí grafika na nejvyšší/vysoký když vezmeme v potaz velikost světa? tu otázku vlastně bych rád dal všem zde :P
@David_Cravford (07.07.2021 13:25): Ta hra je výborně optimalizovaná na staré konzole, takže běhá slušně i na starých pc - ale zase se nedá čekat masivní zlepčení na high end strojích, tedy mnohem lepší vizuál nebo 100fps.
Textury to samé - nevyžadují moc paměti, ale při pohledu zblízka ani nevypadají moc dobře.
@David_Cravford (07.07.2021 15:13): Na starém notebooku s konfigurací i5, 1050 Ti, 512 SSD jsem měl FPS mezi 30-40 na mix nízkých, středních a vysokých detailů. Myslím, že s výkonnějším procesorem a grafikou ti hra pojede v pohodě. FPS čas od času spadnou všude, ale nebudou padat pravidělně. Mrkni na YouTube, tam by měla být videa jak si správně grafiku nastavit ve hře.
@Bursoft (07.07.2021 17:11): Zatím vše mám na vysoké, nic ultra, poslední dvě políčka pro lepší vykreslení všeho (aby to nepůsobilo kostrbatě) mám zapnuté. A jak říkám, zatím jsem jen na začátku v té sněhové bouři.
Jak vám přijde, že ta hra je optimalizovaná? Mám novej pc a zatim mi hra ve sněhu jede na vysoké cca mezi 55 fps a 80. Naštěstí to není tak špatný, pač se nezdá že by se hra zakusávala. Jak jste spokojeni s optimalizací vy?
@Longin (01.07.2021 20:39): Dá, ale je lepší si dát aspoň jeho shrnutí na YouTube. Budeš pak předem smířený že v tomhle díle se toho moc podstatného nestane krom představení postav - a aspoň budeš vědět proč ty postavy pak budou důležité.

Docela jsem litoval že jsem si o tom ději jedničky nezjistil předem víc - RdR2 je jak prequely Star Wars, ty taky jen doplňují děj originálu a bez něj nejsou moc zajímavé. Minimálně po příběhové stránce.
@Rapier (23.06.2021 08:30): na switchy s tímhle ve hře Deadly Premonition 2 byl ten pohyb a hlavně to míření plynulé - stejně jako kdybych to hrál na PC pomocí klávesnici a myši; Totéž třeba s Uncharted - tam jsem potřeboval jen zvýšit citlivost na maximum (podobně jako U FF 7 remake). - Tedy záleží to na té hře - někdy je třeba si pohrát s nastavením té hry (protože někdy to mají ty hry přednastavené pro ten klasický ovladač) - takže třeba s výchozím nastavením u The last of us 2 - to míření bylo cukané - musel jsem trochu upravit to nastavení ovládání (míření, pohyb kamery) aby to bylo plynulé jako na PC. Jinak citlivost té myši se dá změnit i přímo v té myši.
@Rapier (22.06.2021 17:55):  zkus tohle: odkaz (univerzální klávesnice a myš pro všechny konzole - používám ji pro Switch)

nebo speciální klávesnice a myš pouze pro PS3/4 (nevím jestli podporuje i PS5 - možná že jo) - tady: odkaz 
- RDR 2 - moje první hra na PS - kvůli této hře jsem koupil mou první PS, napřed jsem hru zkoušel hrát na tom klasickém ovladači ale to bylo o nervy, a cítil jsem se svázaný jako bych hru neměl vůbec pod kontrolou - také tomu nepomohlo to že jsem v nastavení hry deaktivoval veškeré auto-míření a hru se snažil hrát jako FPS - takže jsem si nechal hned kurýrem dovést (abych to měl co nejrychleji doma) tohle a s tím už se dalo hrát v pohodě jako střílečka z pohledu první osoby - a také při pohledu z první osoby tam jaksi byl tím automaticky aktivovaný běh/rychlejší chůze. - a po městě to dá rozum že je dobré se pohybovat pomaleji (vychutnávat si tu atmosféru) - tedy neběhat tam jak blázen a vrážet do lidí -- na koni je také po městě třeba jezdit opatrně).
@Rapier (22.06.2021 17:55): kdybys viděl, jaxem minule drtil xbox kontroler... Chtěl jsem ho zničit vyrotovanim, ale mrcha ma.docela vydrz (nebo ja nemam silu :)

A ne, v roce 2019 jsem PS5 ještě neměl ;)
@Garret (22.06.2021 17:43): při popisu jak se hra ovládá na gamepadu s Tebou plně soucítím. Zažívám podobné pocity na Xbox controlleru při hraní Battlefield 4 a dalších stříleček na konzoli. Ale stejně házet něčím co má hodnotu okolo 1,6k bych tedy osobně nemohl. Nicméně chápu. :)

Mimochodem nedohrál jsi hru spíše na PS5? Já jen že máš hodnocení na PS4.
@Garret (komentář): Super recenze, s tím ovládáním máš pravdu, nicméně PC verze hry to řeší :D ... každopádně je pravda, že to vcházení do obchodů mě vyloženě štvalo, brzy budu mít snad konečně po x hodinách dohráno, tak sem nějakou recenzi taky hodím
@marwel (11.06.2021 19:24): Tak to asi kromě někoho v Alze neví nikdo. Dřív to bývalo v 15:00 +/- 3 minuty ... teď už to je totál RNG. Já jen namátkově koukal přes Alza apku v telefonu, protože jsem nebyl doma a tam jsem kategorii 3070 Ti taky neviděl.
@TombSpirit (08.06.2021 22:00): jj Microsoft se o své ovečky stará. :) První RDR dostal před časem taky grafický upgrade na Xbox One X, takže očekávám, že něco podobné se zopakuje i s RDR2. No já si nejprve vychutnám příběh z jedničky.
Jéjda, já si dělal prdel. PC budu stavět leda až na nových platformách (AM5, DDR5 atd.). Stačí potom vychytat ten moment, až splaskne tato bublina a stihnout to do nové s příchodem výkonnějších grafik :D

Jen jsem chtěl říct, že RDR2 bude vypadat skvěle s DLSS, pokud nějak neposerou implementaci, TAA vyhlazování vyhlazuje až příliš a není to moc hezký ani s doostřováním. A zatímco PCčkáři opět dostávají péči, nový konzole se plácají na 30 fps a nikomu se v R* moc do toho patche nechce :D
@Rapier (08.06.2021 21:04):
Tak MSRP pro 3080ti je 1200 dolaru/euro, takze cena spravna, nema smysl si stezovat. :) Monimalne ne na prekupniky/kryptomeny ale rovnou na nvidii. 10. vychazi 3070ti a kdybych nejakou videl za msrp, tedy 16000, tak bych ji mozna i koupil.
@IceCreamYouScream (12.05.2021 21:01): V pohodě, mě tohle řešení sice nijak zvlášť nevadí, ale souhlas že normální způsob jen přes analog by byl lepší. Ale aspoň není nutný všude sprintovat, což mě prvních pár hodin dost iritovalo, než jsem si to přehodil.
@Paul (12.05.2021 20:38): No, tak alespoň je záhada vyřešena tím, že se bavíme o stejný situaci, která ale mě teda rozhodně nevyhovuje a není pro mě komfortní. Zvlášť když to evidentně jde udělat líp (viz. doslova jakákoliv jiná hra). Takže si za svojí kritikou stojím, je to prostě osobní názor.
@IceCreamYouScream (12.05.2021 19:49): vždyť jo - samotnej analog je chůze, analog + R1 je běh. Když chci běžet, zmáčknu R1 a pak analogem koriguju jak rychle, ale když zpomalím až na chůzi, tak pro běh je opět potřeba R1. Takhle to mají navržený. Každopádně lze bez problému běhat pomalu, jogging - není potřeba všude sprintovat nebo chodit, jak je to v defaultu.
@Paul (12.05.2021 17:18): To je fakt divný, mám ten stejnej preset a pokaždý, když uberu na analogu z běhu směrem k chůzi, a pak chci zase analogem přidat, už tam zůstane zamčená chůze a musím zase R1čkou kliknout, aby se postava rozběhla. Ve first person jsem to nezkoušel, ale v tom vůbec nehrávám, takže tam je mi to celkem šumák.
No, čirou náhodou taky zrovna hraju a i když se mi hra líbí, tak jsem daleko od toho tvrdit, že se jedná o nejlepší hru 21. století. Dialogy a postavy jsou perfektní, ten cit pro různý detaily ve světě je taky obdivuhodnej, a nasvícení scén a scenérie, který to vytváří mi občas berou dech ... ale hratelně to má spoustu mezer.

Sere mě tam milion různejch pičovinek, jako neustálý mačkání tlačítka, když chceš jet rychle na koni nebo běžet. V Rockstaru ještě nikomu nedošlo, že analogová páčka je analogová právě pro to, aby sis dávkoval, jak rychle chceš jít? Proč mám na výběr jen mezi ultra-pomalou chůzí a sprintem? Co bude v GTA6, budu mačkat L1 a R1 abych určoval, jak postava dýchá?

Nebo fast travel - když nespěchám a chci se kochat krajinou, tak jedu na koni. Když se chci ale přesunout RYCHLE, musím dojet do města a najít dostavník, vlak, nebo zkusit postavit camp, což se povede tak ve 2 z 5 případů, protože je vždycky nějaká "activity nearby" i když se nic neděje. Ve finále je pak Fast Travel všechno, jenom ne FAST.

Střílení a krytí je maximálně průměrný, jako v GTA. Prostě mi přijde, že to nemá žádnou duši, váhu, nic.

A pak třeba zrovna včera co se mi stalo, pošukaný AIčko v městech nebo lidech obecně. Jen jsem si chtěl před spaním dát blackjack, takže přijedu do města (přijedu, protože fast travel campování zase nefungovalo) a ve dveřích saloonu do mě vrazí ožralej hňup a okrade mě. Chytím ho, vymlátím z něj duši a vezmu si prachy zpátky. Najednou se celý město začne střílet mezi sebou, mě nevyjímaje. No, o 2 minuty později i když jsem nikoho nezabil, $600 bounty a blackjack se nekoná. Super session :)

Jinak poker a blackjack jak je zpracovanej se mi hrozně líbí. Kolikrát si chodím fakt jen zahrát a nic jinýho nedělám .. :D
Dobrý den, jen sem jdu nahlásit, že jsem musel zvýšit hodnocení z 95 % na 100 %, protože v listopadu jsem hru znovu rozehrál a jsem z ní nadšenej snad ještě víc než před těma 2 lety, protože vím jak se ovládá, vím co je kdo za postavu, jak ty lidi skončej a vím na co se soustředit. Objevuju věci, které jsem předtím neobjevil a užívám si Artura ještě víc než předtím. A pořád mě baví jen tak jezdit nebo chodit sem a tam, nic neplnit, jen čučet a zdravit lidi.

Kdyby tohle byl film, tak o něm Scorsese řekne, že tohle je cinema.

Pěkný večer.
@Bursoft (03.03.2021 11:48): 16 GB samozřejmě není nutných pro spuštění hry, ale pro rychlejší načítání. V kombinaci s SSD jsou ty rozdíly opravdu markantní.

@H34D (03.03.2021 12:48): Nemluvím o přidávání FPS pomocí RAM, ale o rychlejším načítání hry. FPS samozřejmě přidala výměna grafiky. Spustit a rozumně dohrát podle mě znamená, aby hra neměla propady pod 30 FPS a aby se dala hrát alespoň na průměrné grafické nastavení, tedy kombinaci alespoň medium a high. Minimální požadavky jsou dlouhodobě přestřelované z důvodu podpory prodeje nových PC komponentů, případně notebooků.
@DEU (03.03.2021 11:11): No, to je otázka, zda bratranec porovnával FPS ve stejné sekvenci (teď nevím, jestli byl v RDR2 nějaký benchmark), protože obecně se neuraž, ale nevěřím, že RAM může někomu přidat tolik FPS. Když se zamyslíš nad úlohou RAM v PC, tak má na FPS naprosto minimální až žádný vliv. Dostatek RAM ti zajistí, že můžeš mít na pozadí otevřených 10 oken prohlížeče a přesto si hra/aplikace může nahrát všechna potřebná data do paměti, aniž by se muselo něco swapovat na disk. Jde tedy podobně jako u HDD/SDD o věc loadingů, popř. nějakého prvotního "sekání" po spuštění/načtení hry, než si data najdou své "místo".

Co se týče RDR2, tak svoji konfiguraci mám v profilu, hrál jsem samozřejmě na nejnižší detaily, ale hra byla v pohodě hratelná. V přírodě naprosto plynulá, nedokážu říct, kolik fps. V přestřelkách ve vesnicích méně, tak 20 fps. Nejhorší to bylo když v noci hořelo pole, to bylo tak 5-10 fps. GF 1050 Ti už je grafika úplně někde jinde.

Samozřejmě teď ponechávám stranou diskuse o tom, jestli má pro někoho "smysl" hrát hru na nejnižší detaily s 20 fps. Diskuse začala o tom, na jakém HW lze hra spustit a rozumně dohrát a to si stojím za tím, že není třeba ani oficiální minimální HW, které jsou u většiny her za posledních 10+ let zbytečně přestřelené a slouží pouze jako obrana distributora před reklamacemi.
@DEU (03.03.2021 11:11): Z mé zkušenosti 16 GB není úplně nutných. Hrál jsem to na 8 GB a s GTX 1060 na střední až vysoký detaily kolem 45 fps. Kdybych stáhl detaily, tak bych se možná dostal i o nějakým 55 fps. RAM není úplně bottleneck, i když se hodí vždycky.
@H34D (01.03.2021 22:59): Já ne, ale bratranec ano. Měl nějaké staré AMD, 8 GB RAM, starou 2 GB grafiku a jen HDD. Byl rád za 20 FPS na minimální detaily s vypnutým vyhlazováním. Po upgrade RAM na 16 GB a výměnu grafiky na RX 560 se mu zvedly FPS někam ke 30 a už si mohl dovolit některé detaily nastavit na střední.

Moje zkušenost je z mého starého laptopu. Měl jsem i5, 16 GB RAM, 1050 Ti a 512 SSD. Hra běhala na průměrných 32 FPS, přičemž jsem detaily namíchal od nejnižších (nejméněkrát) až po vysoké (nejvícekrát). Určitě by je šlo ještě osekat a dostat se i přes 40 FPS. 1050 Ti je i dnes grafika schopná rozumně utáhnout i novější hry, A to jsou dedikované grafiky na noteboocích poddimenzované.
@DEU (01.03.2021 12:38): A ty si hrál hru na 8 GB RAM, HDD a 2 GB VRAM? Shodou okolností, přesně tohle je moje konfigurace a zápřah na nervy to nebyl. Red dead 2 je podle mě asi nejlépe optimalizovaná hra, na mém notebooku z roku 2014 byla solidně hratelná. Dlouhý byl jen první loading (nemyslím spuštění hry, ale první načtení save), pak už vše celkem v poho. Na 30 fps rozhodně není třeba GF 1050 a už vůbec ne 16 GB RAM.
@kostrita (28.02.2021 09:51): S pouze integrovanou grafikou na hraní RDR2 rovnou zapomeň. Abys měla alespoň 30 FPS, potřebuješ ideálně ekvivalent GeForce 1050 Ti 4 GB, 16 GB RAM a úplně nejlépe i SSD. Jde o jednu z nejnáročnějších her posledních let, navíc o port z konzole.

@H34D (28.02.2021 12:15): Hra se dá rozjet i na 2 GB grafické kartě, nicméně všechny detaily musí být nastavené na minimum. A například v kombinaci s pouze 8 GB RAM a s pouze HDD se ze hry stává solidní zápřah na nervy, zejména při jejím spouštění a při načítání map.
@Kwoky (28.02.2021 09:56): Pointu si vyjádřil, ale jako hardwarový odborník bys měl vědět, že existuje řada náročnějších her a minimální požadavky, které jsi napsal, jsou sice oficiální, ale nepravdivé. :)
@kostrita (28.02.2021 09:51): Snažíš se rozjet jednu z nejnáročnějších her současnosti na prehistorické integrované grafice. Potřebuješ herní PC.

MINIMÁLNÍ:
Vyžaduje 64bitový procesor a operační systém
OS: Windows 7 - Service Pack 1 (6.1.7601)
Procesor: Intel Core i5-2500K / AMD FX-6300
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 770 2GB / AMD Radeon R9 280 3GB
Připojení: Širokopásmové připojení k internetu
Pevný disk: 150 GB volného místa
@kostrita (28.02.2021 09:09): Ahoj, hra mi zobrazovala stejnou hlášku, jenže u mě ji stačilo odkliknout a hra se stejně spustila. Nejde totiž o ovladače jako o samotnou grafickou kartu, které v mém a asi i tvém případě je slabší než jsou minimální požadavky. Bohužel u tebe je asi slabší více, a proto ti nejde ani spustit.

Můžeš ještě zkusit stáhnout ovladače ze stránek výrobce. Pravděpodobně pouze klikáš ve správci zařízení na aktualizaci ovladače, ale takto to nefunguje. Musíš přímo na stránky Nvidia nebo AMD, podle toho, co máš.

A jinak nemáš zač, já jsem vždy připraven zdejším nováčkům pomoci. :D
Dobrý den, chci se zeptat, mám stolní pc a v něm intel core i5 2004 a nejde mi spustit red dead redemption online, píše mi to reinstalovat ovladače ale podle počítače je aktuální. Ani stažení z internetu nefunguje a nejde dát do počítače. Nevíte co s tím?Jsem už zoufalá. Děkuji za odpověd.
Tak jsem to zase rozehrál, protrpěl úvod a opět si to hrozně užívám. Je hrozný peklo, že za 2000,- dostaneš tohle a i nějakou ubi copy paste hru, která nenabízí ani zdaleka tak propracovanej produkt. O nedokončených produktech ani nemluvím (Fallout 76, Cyberpunk atd.).

Tak nějak si říkám jak je možný že všechny aaa hry stojí stejně, když propracovaností jsou někde úplně jinde. Někde je ta lenost autorů skoro hmatatelná.
@Cobot (09.01.2021 06:20): jojo mě úvod nebavil vůbec, to jsem si tehdy říkal "a sakra". Ale tohle plácání koní, krmení, holení, craftění to fakt nemusíš vůbec řešit. Já třeba až včera zjistil že se dá volat na zvířata při lovení, před půl rokem, že se dá craftit maso s různým kořením a při první hře jsem necraftil vůbec.

To že se tam furt kecá je pravda a jindy mi to vadí, ale tady jsou ty dialogy dobře napsaný a ty postavy jsou fajn (ale jasně, je jich moc). Ale není nic snazšího než jít někam do lesa :)

Popravdě to, co mi přijde asi nejhůř zmáknuté a často se používá je management zbraní, to ať děláš co chceš (dáváš si do holsterů oblíbený zbraně) tak ti je hra stejně přehodí atd. A já tu hru vnímám spíš jako virtuální realitu potulování, ty hlavní mise jsou tam spíš jako doplněk (ale samozřejmě příběh je silnej).

Včera jsem zabil grizlyho, chtěl prodat jeho kůži ve městě, ale věděl jsem, že na jednom místě mě čeká vedlejší mise u které jsem se bál že by se spustila a o kůži bych přišel, tak jsem to chtěl objet přes hory, s koněm jsme spadli mezi skály a nešlo se k němu dostat tak jsem ho nemohl oživit a musel ho zastřelit :((( a pak jsem šel s tou kůží pěšky, nakonec se setmělo, já chtěl přepadnout nějakýho chlapa, pak chytit jeho koně a tu kůži jsem mezitím někde ztratil.

TO NIKDE JINDE NEZAŽIJEŠ :D