Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rayman 2: The Great Escape

Rayman: Revolution, Rayman 2: Revolution, Rayman DS, Rayman 3D

31.10.1999
29.02.2000
08.09.2000
14.12.2000
24.03.2005
18.12.2008
01.03.2010
22.03.2011
29.08.2012
82
85 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Rayman se tímto dočkal svého prvního pokračování. Jako odměnu za záchranu světa před Pánem temnot, hlavním to padouchem prvního dílu, byl Raymanovi darován třetí rozměr. Ano, nyní je hra ve 3D. Zatímco by měl náš hrdina vesele odpočívat a dovádět s kámoškama, zvláště když jsou taky ve 3D, čeká ho další výzva v podobě velkého útěku, neboť zlí piráti (jak jinak) zajali Raymana, všechny jeho kámoše a také již výše zmiňované trojrozměrné kámošky. Podaří se Raymanovi nakopat zadek zlodušným pirátům a osvobodit tak svět klidu a míru, za který bojoval i v prvním díle? Podaří. No, není divu, hra je určena i pro děti, tak to zkrátka dobře skončit musí. Nicméně cesta k tomuto zdaru je dlouhá a trnitá. Rayman se nám tedy znovu ušlape, uběhá, ubojuje, rozlétne se za pomocí své improvizované vrtulky a podobně.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Blonďatý hrdiny jsem jako malý nikdy neměl rád. Ve filmech i ve hrách. S výjimkou některých Lannisterů a Legolase. Nicméně Rayman byl zároveň jeden z těch prvních 3D hrdinů, s kterým jsem měl tu čest se střetnout. Nu a zamiloval jsem si ho. Hra je mířena především pro nejmladší skupinu hráčů, nicméně dospěláckých aspektů tam najdeme habaděj. Třeba to temný intro, při kterém se nám zjeví rozbouřená noční krajina, začne se objevovat expoziční text o ději a do toho nám hraje dramatická hudba. Supr! Mnohem lepší než kdyby to začínalo stylem: ,,Helloooo! My name is Rayman! And we´re gonna have some fun together! Hahahaha, yaaaay!" To fakt ne. On vlastně celkově je tenhle Rayman takovej vážnej. Byť je zde hafo kladných postav, které vnášejí do hry určitou dávku humoru, stejně se nemůžu ubránit pocitu, že hře se přeci jenom víc líbí onen temnější nádech. Což je fajn. Příběh je jednoďuchoučkej, hratelnost perfektní. Herní levely zas až tak rozmanité bohužel nejsou, zelené je tu habaděj – lesy, tráva,… Vyblitý hnědý je taky hodně – bažiny, bažiny, BAŽINY!! A ruiny se mi pletly dohromady. Plus často kamera zlobila. Ta svině se někdy jakoby naschvál tak dementně otočila, že když jsem se po chvilce zorientoval, viděl jsem jenom světélkující esenci mrtvého Raymana, kterej spadl do močálu. Ale hrome! Atmosféru to sakra má. Například level Cave of Bad dreams je vyloženě lahůdka. Zlý sny jsem z něho sice opravdu neměl, ale několikrát mi tam přeběhl mráz po zádech. A napomáhá tomu i skvělá hudba, umí být tajemná, optimistická a velkolepá, což já preferuju jak blázen.

Rayman je taktéž jedna z mála her, která byla pro mě v dětství tuze těžká, ale v dospělosti si jí dávám raz dva. Většinou je to naopak. (Třeba Captaina Clawa jsem jako malej dával levou zadní, dnes už to fakt nedávám.) Ale třeba takovej závěrečnej souboj mi dává zabrat eště dodnes. Ach, ta frustrace! Slně doporučuju hrát s pokusem o sesbírání všech žlutých lumíků v každém levelu, hru to dělá o něco víc těžší. Inu, byly to nádherné časy… (zasněně s úsměvem hledí k obloze) Ramyna jsem si jaký malý velice oblíbil, následný třetí díl ho poté vznesl do úplných nebes. Měl jsem dokonce jednou i erotický sen o čarodějce Ly. Jsem divnej, že mi přijde sexy?

Pro: Atmosféra, hratelnost, hudba, dobře vyvážená obtížnost

Proti: Malá rozmanitost levelů, občas špatná kamera

+21
  • PC 95
Vrchol serie, pote uz to slo s timhle chlapikem rychle z kopce (pokles obtiznosti kvuli detem na minimum + narust samoucelne infantilnosti = zaruceny pruser) a dnes uz alespon prestali k tem stupidnim "silenym kralikum" davat prizvisko Rayman. Ale nekazme si radost, dvojka je totiz vyborna hra. Co vyborna, je to jedna z nejlepsich plosinovek vubec. Vyborne ovladani (a to prosim plne ve 3D), dechberouci zpracovani (schvalne se podivejte na screenshoty - tahle hra je vic nez deset let stara?!), originalita, velice rozumne nastavena obtiznost. Minimalne v ramci platformy PC si zkratka Rayman 2 uz pres deset let pari zadnici na pomyslnem trunu a rozhodne to nevypada, ze by se z nej mel do budoucna hnout (snad jen nemene genialni Psychonauts se mu posadili na klin:).

Pro: originalita, technicke zpracovani, hratelnost, leveldesign, obtiznost

Proti: -

+14
  • PC --
Mám rád, keď sa ku nejakej hre dostanem až dlho dlho po jej vydaní. Ku hre, ktorá bola vo svojej dobe vynikajúca. Takto sa jedného dňa dostanem, napr. ku Fallout-u (resp. k jeho pokračovaniu) a uvidím, či znesú zub času.

Mňa Rayman oslovil aj 20 rokov po vydaní. Je to detsky roztomilé, ale zároveň herne príjateľné aj pre starších hráčov. Sprvoti a možno aj trošku dlhšie mi robila problém kamera a tak bol väčší problém ukočírovať skôr ju než Raymana, ale nakoniec som si zvykol. Slabšie je to s dĺžkou levelov. Niektoré sú príliš krátke a tak beháte od loadingu ku loadingu a to je trošku otrava.

Savovať sa samozrejme nedá. Je to neduh, ktorý sa mi bridí už dávno, ale s tým nič nenarobím. Zahučať sa dá kľudne na tom, že nebudete vedieť, kam vlastne máte ísť. To som si takto prišiel až na záver nepríjemného levelu, kde som netušil, ako ďalej. Tak som skočil dole a...bol som na začiatku levelu. Grrr. Tam som si všimol, že v úvode je aj iná cesta a vydal som sa ňou. Na jej konci som zase netušil ako ďalej, tak som sa spýtal kamaráta youtuba a keď som sa prepol späť do hry, tak...hra zamrzla.
2 hodiny v čudu, ja som takmer sral atómové hríby a k tomu mi ešte synak povie, že mi ukáže, ako to vie hrať lepšie ako ja ?!?!? :) Musel som si dať pauzu.

Dostal som sa asi do polovice a keby mám náladu Iron mana (čiže by som nebol masielko), tak by som si level zopákol aj 3.krát. Rayman má svoje neopísateľné kúzlo. Myslím to vážne, lebo ani neviem presne napísať, čo je na hre také chytľavé. Asi to, že zachraňovať kamarátov od pirátov je povinnosťou každého poriadneho hráča ( ? )

Toto bol môj 2. neúspešný pokus o prejdenie. Do tretice to už snáď nabudúce dám.
Rayman vs ja: 2 : 0
+14
  • PC 90
Táto hra je zvláštna. Dodnes ma prekvapuje fakt, že i keď je zameraná, či už technicky alebo aj prezentáciou, pre mladšie publikum, zahrá, či teda zahral, si ju každý. Veľmi podarená hra, ktorú som veľmi rád hrával a ktorá sa aj chtiac-nechtiac pričinila o rozvoj a úspech dnešného Ubisoftu.

Pro: - veľmi pestré a krásne prostredie s príjemnou hudbou a rozmanitými udalosťami

Proti: - ako to pri takýchto hrách býva, niekomu pri istých momentoch môže vadiť kamera

+7