AMS bylo v základu fajn, jelo to na enginu rF1, takže se to dá spustit i na toasteru, a fyzika byla poměrně dobrá. Pro mě to trochu zabila tristní kvalita dostupnejch modů, AC je v tomhle nesrovnatelně lepší.

Celkově mě na PC za simů nejvíc baví Raceroom, sice mu chybí pár features jako počasí či noc, ale jinak poskytuje podle mě nejlepší zážitek online/offline závodění s přihlédnutím k celkovýmu realismu, netcodu, obecný bezproblémový funkčnosti atd. Tedy aspoň v rámci her bez subscription modelu (iRacing).
@Rapier (16.10.2021 10:44): AC jsem měl rád kdysi, pak ale změnili tyre model (myslim že to bylo ze "sedmičky" na "desítku") a mně se přestalo líbit, jak se divně auta smejkaj po trati, tak už mě AC tolik nebaví. PC2 neni špatný, ale pořád to trochu připomíná nýdforspýďácký šifty, kde se auta chovaly tak trochu jako vznášedla. Takže kdybych si měl já vybrat jednu závodní hru, která zachraňuje PC platformu jako závodní, byl by to počin od Reizy - jak starý AMS, který mi připomíná oblíbenej rF, tak novější AMS2 ... ale sim od Reizy asi moc lidí nezajímá a nebo ho hrajou, ale neklábosí o tom - teda aspoň podle toho, jak je "živo" u zmiňovaných her od Reizy tady na DH.
A tenhle Grid - mam ho rád, líbí se mi tahle jednoduchá, ale přitom efektní a dobře fungující grafika hry a je mi jedno, že je to arkáda, beru to jako třeba nýdforspýdy, který taky hraju na klávesnici, jen s lepší grafikou hry. Race Driver Grid je jedna ze závodních her u kterejch neplatí (teda aspoň pro mě ne), že ovládat závodní hry je vždycky lepší na volantě, než na klávesnici - u Gridu jsem s volantem vždycky dojížděl horší výsledky, než na klávesnici.
OK, s těmi relativně nízkými nároky je to možné. Pro mě bylo v té době upgradovat PC na cokoliv nedostižná meta. Až v roce 2010/11 jsem se vzmohl na upgrade (rozuměj kompletně nové PC) s i5-2400 + ATI HD 6850 1GB GDDR5

@Paul: GRID 2019 a Race Drive GRID to jsou úplně jiné hry. Fyzikální model aut v GRID 2019 je na úplně jiném levelu (rozuměj: o světelné roky napřed a docela povedený i v současné nadupané konzolové/PC konkurenci!), v původním GRID jsi schopen zastavit auto v situaci, kdy v jakékoliv jiné seriózní hře bys už dávno napálil do překážky se všemi důsledky co z toho plynou pro vůz.
Úplným shockem je pro mě okamžité porovnání s FM6, tam když zapomeneš včas brzdit, dostaneš se do smyku (případně hodin), respektive napálíš to do překážky, a nebo pokud to nějakým zázrakem ubrzdíš tak přijdeš o cenné sekundy = bez šance dostat se na bednu, a to i kdyby jsi jel kolo jako bůh. Prostě v +/- 130-170 km/h neubrzdíš ani se sebelepším autem na krátké vzdálenosti, bez ohledu na ABS a jiné moderní hračky.

Na PC v mých očích (hráče závodních simkád alá F1series, WRC series a Dirt Rally series - což jsou defacto všechno také simkády stejně jako FM a GT series) jediné co zahraňuje PC platformu, jako závodní, pokud pominu opravdové hardcore automobilové simulátory pro mago.. (dámy a pánové co to jezdí prominou :)), jedině hry jako: Project CARS 2  a Assetto Corsa + Assetto Corsa Competizione.
@Paul (15.10.2021 21:17): Když ta hra vyšla, tak to pro mě bylo stejný zjevení jako San Andreas. A stejně jako SA jsem to nerozjel na svém PC, takže jsem to musel hrát jen u bratrance, který jako jediný koho jsem znal měl počítač, který to rozjel. Už strašně dlouho jsem nebyl okouzlen hrou tímhle způsobem. V té době to pro mě byla závodní hra s nejlepším, i když obtížným, ovládáním. A ty nádherný bouračky
Nároky právě moc krvavé nebyly. Vím, že mi to šlapalo na notebooku, na kterým skoro nic kloudně nejelo C2D 2,4 Ghz, Ati 3650 DDR2. Třeba Undercovery nebo Shifty na tom hrát nešly, tohle bez stínů v pohodě 30+ FPS v 1440*900.
@Paul (15.10.2021 21:17): umím si to představit, kamarád co měl C2D, PCIE grafiku to také hrál. My co v té době jeli na single core AMD Athlon 64 3000+ (Venice, socket 754), 2GB DDR400 s AGP Radeon X1950 GT (tu sestavu mám dodnes) měli smolíka. HW nároky Race Driver GRID byly poměrně krvavé co si tak matně vzpomínám.

Každopádně já byl o pár let později unešený z trailerů na Forza Motorsport 6 odkaz + odkaz a z trailerů na Gran Turismo 6 odkaz + odkaz . Dopadlo to tak, že jsem musel udělat rozhodnutí, a protože GT6 vyšel na tehdy již zastaralou konzoli PS3 (v prodeji již byla PS4) nakonec zakoupil modernější Xbox One.

Dodnes mě mrzí, že jsem nekoupil obě konzole (nebylo na to, SONY chtěla za obstarožní PS3 jen o něco málo méně, než MS za Xbox One S!). A jelikož tuhle chybu nehodlám opakovat, zítra jdu do Alzy vyzvednout tu zatracenou PS5. Konzoli kupuji především kvůli Gran Turismo 7 které teprve vyjde. Všechny další hry, čest výjimkám, jsou mi na obou konzolích více méně ukradené.
@Rapier (15.10.2021 20:57): Na PC to byla první nextgen vypadající závodní hra. Pamatuju si když vyšel tenhle trailer , skoro jsem nemohl uvěřit že by to tak fakt mohlo vypadat, ten záběr z kokpitu v 0:40, wooow :) Dneska už je to samozřejmě roztomilý, ale tehdy nic tak dobře nevypadalo. Pak vyšlo demo a bylo strašně zábavný i na klávesnici, ale pro plnou jsem si pak koupil x360 gamepad (a s páčkomatem hraju dodnes). Je to arkáda, ale hodně zábavná. A bavil mě i ten dva roky starej GRID.
Nedalo mi to, a projel jsem všechny zdejší komentáře ke GRID + dobové recenze. Chápu nadšení PC komunity z kariéry alá PlayStation Gran Turismo series, nebo Microsoft Forza Motorsport series (odnož Forza Horizon nepočítám), ale mé nadšení téměř vždy vyprchá na trati v prvním závodě. :)
Chápu, hraji arkádovou závodní hru, ale když si vezmu že část lidí opovrhuje GT + FM sérii a nazývají jí škodolibě (hanlivě) simkádou (rozuměj hrou na pomezí simulátoru a arkády) tak GRID je totální arkáda.
Osobně mě i jízdní model v letitém Need for Speed: Porsche 2000 přišel lepší. Srovnání se sérii GT a FM není na místě, to je jak srovnávat nebe a dudy. Konkurence je na světelné míle daleko.
Pro ty co měli šanci jezdit cokoliv z GT, nebo cokoliv z FM/FH série bude fyzikální model (rozuměj jízdní model) připadat doslova tragický. Auta nesmyslně plavou na cestě, mají tendenci se přetáčet (zkoušeno na max. realismus na ovladači, na KM nehratelné). Samozřejmě pokud člověk přistoupí na pravidla hry, jakože jde o kariéru v převlečeném Need For Speed III/IV tak budiž.
Mimochodem ze stejné stáje, teď budu trochu porovnávat neporovnatelné, jezdí mnohem realističtěji Colin McRae Rally 2005 . Nechce se mi ani věřit, že hru dělalo stejné studio.
@Crash (21.03.2020 19:42): To si umím živě představit! Nakupuji jen s rozumem, moc bych chtěl od Codemasters nové F1-2019 a Dirt Rally 2, stejně jako nový GRID ale nevím kdy bych si to reálně zahrál, obzvláště když mám jen na Xbox One S několik závodních her a každá je lepší než druhá: Forza Horizont 1-3 (no mě zas tak ty Horizonty nebaví), Forza Motorsport 6-7 (tak ty žeru), Split/Second, Cars 2, Sonic & All-Stars Racing Transformed, a další. :)
Bacha, ten mod upravuje spoustu dalších věcí. Já upravoval konfigurační soubor.
Tak filtr jde skutečně vypnout zkrz mod odkaz jak tady už někdo avizoval, hra tak vypadá výrazně lépe.
Jízdní model na Logitech F510 je dost zběsilý, auta mají tendenci se hodně přetáčet, s volantem (analogovou páčkou na gamepadu) musím hodně jemně v zatáčkách abych nešel do hodin.
@Rapier (02.08.2019 14:46): Ano, ten "filtr"... aktuálně Grid v PC nemam a ani netušim, jestli na tu "žlutou" grafiku existuje nějakej spešl mód, ale já se toho tenkrát zbavil úpravou souboru "hardware_setting_config.XML" > našel jsem tam řádky "postprocess enabled" a "blur" a u obou jsem za = přepsal "true" na "false" ... doufam, že si to pamatuju dobře - pokud ne, tak pardon ;)
Díky za tip! Grafika není špatná jen ten filtr se mi moc nelíbí.
MCZ: gratuluji, to já ještě nikdy žádnou závodní hru nedohrál, vždy jsem si jen tak jezdil a na kariéru kašlal. :) Měl bych se polepšit.
@Rapier (02.08.2019 07:04): V mém případě jde nejspíše o jedinou závodní hru, kterou jsem kdy dohrál. :-) Hrál jsem to tedy jen občas a trvalo to snad rok, ale stejně pořád nechápu, jak se mi to povedlo.
Tak jsem se dostal k Race Driver GRID. Zkusil jsem to na gamepadu a není to špatné.
Je fakt, že po Forza Motorsport 6/7 se velmi těžko vrací k jízdnímu modelu co GRID nabízí (automaticky zapínám max. realismus - ach zase to přetáčení) ale překvapivě je to na poměry PC závodních her slušné.
To nadšení dole v diskuzi o tom jak konečně máme na PC konkurenci jako mají na PS a Xbox bych úplně nesdílel ale ve své době to muselo být solidní. :)

Trochu se mi nelíbí grafika, je tam použit takový zvláštní barevný filtr. Nelze jej nějak odebrat?
Měl jsem tam nějaký exo a pak jsem vzal klidnýho japonce, kterej dělá to samý, akorát se u toho na mě pořád směje. A drží se u mě. Rivalitu jo, ale todle je kamikaze.

Hodím to na youtubko, at se zasmějete. Pak přidám odkaz.
Ne nadarmo se řiká že největším rivalem je vždy tvůj stájový kolega. Já neměl problém, bral jsem ho jako dalšího soupeře jenom jsem měl potom radost když dojel taky na dobrým místě.
Já si najmul většinou zoufalce, který měl problém neskončit poslední, ale občas mi tedy taky zatopil, když měl svůj den :).
Co asi. Je divný, že s tím nikdo jiný memá podobnou zkušenost, protože to naprosto změnilo hratelnost.
Divím se, že se tady nikdo nezmínil o tom, jak vás v pozdější fázi hry začne váš kolega doslova likvidovat na trati. Nikdo jinej ze startovního pole mě nesestřelil tolikrát jako on. Cítím v tom záměr. Kdykoli jsem se probojoval na první pozici a uviděl ho za sebou, polil mě studený pot. Tak jsem ho vyrazil z týmu a vybral si někoho mín agresivního – ale celá situace se opakuje. A nemusím jet přímo na špici – stačí, když je někde poblíž a letím z trati. Takže dosud to byly docela hezké závody... Ty jeho hlášky taky nesnáším "Hello, my friend, do you see me, Im ahaed you!"
@Red (18.02.2017 01:27): Taky jsem měl Milán jako nejoblíbenější ačkoliv jsem skoro vždy ztrácel na té dlouhé táhle zatočené rovince před cílem. Nejvíc mě frustroval Le Mans. Tam ta hra prostě aplikovala principy vyrovnání. KDyž jsem evidentně ztratil při karambolu, tak jsem vedoucí skupinku dohnal hodně brzo a pak jsem se jim zase nemohl utrhnout. Ke konci už jsem tenhle závod přeskakoval.
@PRIVATE MARTIN (komentář): No z těch městských okruhů se mi nejvíc líbil italskej Milán. Druhá polovina před finišem buď odbýt nebo jet na plno a riskovat svodidla. Vizuálně se mi strašně líbila ta jízda směrem ke katedrále. Grid byl pro mě před rokem opravdu přijemným překvapením:)
Čau hoši! jsem tu novej a tak se chci zeptat, jestli tahle hra má nějaký konec. Nabízí se další sezóny, i když jsem už dávno první a když jsem vyhrál všechny šampionáty na poslední větvi (global).
Ta sezona je nějaká krátká. Abych se toho vrcholu vůbec dožil D:

Jinak řešení toho problému s rozlišením jsem přidal do zajímavostí.
Není tam potřeba nejdřív vybrat správnej aspekt, aby se ti otevřely širokoúhlý rozlišení?
Tak jsou to možná dva dny, co řeším tu samou sračku 2x, je to možný. Nejdřív mi GTA IV odmítá přenastavit grafické nastavení, teď Grid nejde nastavit víc než na 1024x1068 tuším nebo tak něco :-D Tuší prosím někdo, vo co tady sakra de??? Hrál jsem to tehdy na GTX 460 a rozlišení bylo normální.
@Crash (08.10.2013 19:25): kolik to přidává tratí ? vozů je tam přehršel ale unikátní tratě se dají napočítat na prstech jedné ruky, taky proto sem přešel z GRIDu na ToCA Race Driver 3
Jen doplním, že ten trailer co právě přidal Wolverine, je pak použitý i jako intro, snad si to teda nepletu. A jinak jsem při shlédnutí zase dostal chuť šlápnout na plyn... ;-)
Kdyby se někdo chtěl podívat na screenshoty těch bonusových vozů a vozů z toho DLC, jehož funkčnost na Steam verzi mohu potvrdit, tak může zde. ;-)
Věděli jste, že GRID měl na PS3 a Macu dvě DLC?

Prý je to funkční i v PC verzi prostým nakopírováním souborů.
To máte globálně zapnutý? To mě docela udivuje, já to zapínám jen u konkrétních her.
Mně se to párkrát za hru takto zpomalilo při prudkém zabrzdění před zatáčkou, to jsem si myslel, že je normální ojedinělá funkce hry. Když už je tam i to vracení času při nehodě, aspoň tuším, že tam je, nikdy jsem to nepoužil.
@Kwoky (08.03.2013 00:08): No,chlape,tak to je mazec... Ale ty ovladače by ti mohly pomoct... Já mam tedy starší a slabší kartu a valilo mi to na plno bez lagů... Ale tohle je fakt nehratelný...
Ještě jsem to trochu víc vyzkoušel a vypadá to, že se zasekávání děje jen a pouze při pohledu z čelního skla. Pokud jedu s jakoukoliv jinou kamerou, je to naprosto ok. Jakmile ale dám pohled ze skla a Donington, tak končím... Nahrál jsem video na YT:

odkaz
Vlastním MSI a nemám nainstalovanou jedinou utilitu z originálního CD - jen ovladače.

O víkendu zkusím asi nainstalovat systém na jiný disk a uvidím, jestli je to HW nebo SW povahy. Pije mi to ale pořádně krev.