Test Drive: Ferrari Racing Legends

Test Drive Ferrari

03.07.2012

Jedná se o tradiční závodní hru, na uzavřených tratích, která se od ostatních her liší jednou specialitou. Ano, TSFRL se zaměřuje pouze na vozy značky Ferrari a mapuje tak celou jejich historii od prvních modelů až po nejnovější závodní speciály. I když hra nabízí výhradně vozy jedné automobilky, o chudém vozovém parku se určitě hovořit nedá, protože tu máte na výběr z více jak padesáti modelů.

A už když jsme u těch počtů, tak tratí hra nabízí přesně 36 - mezi nimi najdete tratě z velkých cen, zkušební okruhy a dokonce pár bonusových tratí. Hra obsahuje jakousi kariéru, kde si postupně budete odemykat novější vozy a tratě, jak tomu bylo například v Need for Speed: Porsche 2000. Racing Legends obsahují i multiplayer až pro 8 hráčů.

Když jsem tuhle gamesu viděl na vlastní oči poprvý v akci, jako první mě napadlo, že tohle tak trochu smrdí nýdforspýdŠIFTEM. Nejen graficky, ale bohužel i způsobem, jakym se auta ve hře řídí. Pak teprve jsem zjistil, že v těhle hrách maj prsty stejní "šikulové", ale jinak mě u her nijak zvlášť nezajímá, kdo je uplácal, protože zkušenost ukazuje, že jméno/značka tvůrce hry znamená tak akorát velký kulový a nezaručuje nikdy automaticky kvalitu, nebo naopak průser. Včera jsem tu brblal nad řízenim auta v SHIFTu - u TD:FRL je to sice podobný, ale zdá se mi, že to neni až tak hrozný. Možná přišel někdo od Ferrari, chytil šikulu od Slightly Mad Studios za flígr a naznačil mu, že ve Ferrari vyrábí auta a ne vznášedla nebo vozítka s vaklem na volantu deset čísel na každou stranu a ať to trošku poladí. Možná je to ale jinak - třeba je to stejný jako v Shiftu, jen jsem si já už na to zvykl.
Souhlasim s komentářem ke hře, to menu a možnosti nastavení jsou tragický. Je to fakt škoda, káry od Ferrari jsou krásný a Slightly Mad Studios to takhle zazdily zprasenou gamesou. Kdyby to uplácal někdo jinej (někdo jako ti, co dělali např.... Dirt Rally?), mohlo to bejt fakt dobý.
Pak jsem měl taky trochu problém s odemykáním aut ve hře. Vyhrál jsem pár závodů s veteránama, ale když jsem zkusil "campaign MODERN", nepřelezl jsem ani přes první levl s F512 na Hockenheimringu! Ze zoufalství jsem zkoušel nejen na Driving Model PRO, ale na Normal a nakonec i na Novice, ale se stejnym výsledkem - vždy poslední. Jsem sice lempl, ale Ferrari od veteránů po moderní káry jsem prohnat chtěl. Nezbylo nic jinýho, než zbaběle z netu sosnout 100% save, užít si (v rámci možností hry) jízdu s Ferrari a nezdržovat se něčim, co mi nejde.