Pivo's Grand Adventures Episode 2: Redemption

@ugraugra (03.01.2018 16:18): K té taktice jen doplním, že je taky potřeba co nejrychleji střílet, aby hráč musel těch "cyklů" absolvovat co nejméně. Čím pomalejší střelba, tím větší šance zranění a smrti.
Memphis mi potvrdil, že už všichni mají bodovou odměnu připsanou na účtu. Tedy myslím tím ty, co stihli hru dohrát v roce 2017.

@PavelU (02.01.2018 21:24): To je Drektův speedrun, ne můj :) Taktika je opravdu držet se u bosse úplně vlevo nahoře a vždy mu tam poslat několik střel, na které si naběhne a hned se zase schovat. Na tu třetí fázi naopak musíš odletět daleko od něj a schovávat se do takové mezery mezi střelami, která tam vzniká.
@PavelU (02.01.2018 21:24): Já jsem si v jeden moment také myslel, že to už zabalím. Ten bos byl pro mne jednoznačně nejtěžší minihra, ale strategie na něj existuje. Není to jen o náhodě.
@ugraugra (02.01.2018 17:11): Dosud jsem koukal jen na tvůj speedrun, protože jsem se nemohl dostat přes jedno střežené místo. Jinak jsem ke hře nic nestudoval, cheatoval bych jen velmi nerad. Ani nevím, jak se to dá dohrát. Jen tedy, odrazit útok spamerů s pomocí VIP a najít Memphise a MCZ, ale krom miniher, je gameplay pouhé vyzpovídání postaviček a hledání míst z instrukcí, co mi ostatní řeknou. Do toho ty obtížné minihry. Dostihy jsem dal snad omylem :) Had byl naopak perfektní, pařil jsem v roce 1995 na těch tržnicových videohrách.

@Artran (02.01.2018 17:41): Jo, to částečně pomáhá, ale jen zpočátku. Pak už ne. Není kam uhnout. Ale je to spíš o tom, že se strachuji, že, to zase nedám, jsem opatrný, což vyústí mým opakovaným nezdarem.
@PavelU (02.01.2018 17:06): Někteří to prý dohráli na první pokus :)

Každému jde něco jiného, ale jestli ti to nejde, tak se s tím netrap - vždyt dokončení minihry není povinné. A pokud tě to trápí a chceš získat všechny VIP, tak použij cheat, viz zajímavosti.
Nemá to pro mě cenu. Zbytečně jsem vyčerpal několik tisíc stisků na mé klávesnici. Je to prostě nesmyslně obtížné, nevyvážené, chybí tam save. Řekl bych, že těžší úsek ve hře není. Získáno 7 VIP, tři achievementy. Dnes zkoušeno opět pár pokusů, ale vždy mě ten boss sejme. U střel je taky potíž ta, že je nelze letadlem hráče sestřelit, než doletí k němu.
@PavelU (01.01.2018 10:08): zatímco v první fázi bossfightu je třeba být kvůli vyšší efektivnosti co nejblíže bossovi, ve druhé fázi buď co nejdále - budeš mít čas se vyhnout - rozptyl vytváří prázdné místa
To spíš zlikviduji mezerník. Rychlá kadence stisků vede k rychlejší salvě střel, ale nyní jsem ani bosse nedosáhl. Problém je, že životy vyčerpám vždy, tudíž ke konci už žádné nemám. Navíc styly útoků jsou ve druhé fázi mnohem zákeřnější, v několika variantách dopadu, rozptylu. To mi neumožňuje, abych to úspěšně splnil. A samozřejmě, není třeba všechna letadla zneškodňovat, ale jen se vyhnout zásahu a srážce.
Ten leteckej útok je strašně těžkej. První fáze ještě relativně ok, ale ta druhá absolutně ne. Chybí tam nějaký save, vůbec nemožnost v minihrách ukládat.
Máte posledních pár dní na dohrání - tedy pokud chcete získat bonusové DH body. Tak toho využijte ;)
Inak druhé Pivo je zatiaľ ôsmou najlepšou PC hrou roka na DH, ak berieme reprezentatívne hodnotenia :O
Jen malé upozornění pro lidi, co mají hru rozehranou / chtějí si ji zahrát - čiňte tak ideálně do konce tohoto roku, protože pak přijdete o možnost získat za dohrání bonusové DH body ;)
@RomcaT (01.12.2017 11:38): Tyhle top-down strilecky jsem nejspis hraval fakt hodne, pac jsem to dal na prvni pokus.:0)

Ale je fakt, ze tyto arkady a ruzny hopsacky mam po RPG a adventurach nejradeji.
@ugraugra (01.12.2017 11:04): určitě nepředělávej obtížnost, každýmu jde lépe to co má nahrané z dětství. Já třeba nechápu jak někdo nemůže udělat vlak, to je prostě klasika, ale Raptor byl pro mě za trest, ale tak co, je to hra, tak se to člověk naučí lépe hrát ;o)
@ugraugra (01.12.2017 11:04): šak jasné, zase si vem, že H34D přošel miny tak, že chodil furt dokola jen dopředu, než se mu vygenerovala průchozí stezka.

Ono ta kritika, spíš tedy drobné výtky, taky není na obtížnost, spíš na určitý user unfriendly pocit u některých detailů. To DETAILŮ zdůrazňuju :)
Uf hoši, dávejte některé věci do spoiler tagu, díky.

@90210 (01.12.2017 00:52): Jo, Memphis je lama a zná odpověd jen na poslední otázku :P Každopádně tenhle joke zůstal nepochopen a asi to předělám, aby prostě pokaždé poradil správně.

@Kunick (01.12.2017 09:47): Neprostupná řada? Tak to jsi měl asi mega pech, protože pokud si pamatuju, tak ani mě, ani testerovi Kwokymu se to za celou dobu vývoje nestalo.

Zase je ale dobré, že každému přišlo těžké něco jiného. Horší by bylo, kdyby si všichni stěžovali na obtížnost jedné věci.
@90210 (01.12.2017 00:52): super jsou, o tom žádná. nostalgie je totiž sviňa. A např. froger mi přišel jako nejsnažší ale tam mam nahráno. Nicméně stokrát zmiňovaný vlak a hudba s mírně odlišným rytmem, miny kde se nagenerovala neprostupná řada a milionář, u kterého si můžeš začít spřádat plány na důchod prostě frustraci vyvolají - zvlášt na Ironmana. Obecně jsem se fakt bavil a proto kririzuju jen drobné detaily - u špatné hry odsoudíš vše na jednou- To je to, co jsem se snažil komentem říct.
@Kunick (komentář): Vlak i vsechny ostatni mezihry byly nahodou super. Milionare jsem dal na 2 pokus, kdyz jsem poprvy dal na radu pritele Memphise, kterej mi poradil blbe. Nejvic frustrujici byl imho Frogger, ale aspon to byla vyzva.
@ugraugra (30.11.2017 16:23): Jo, tu hudbu jsem zmiňoval níž v diskuzi hned po vydání.
A chybějící lvl: na automatu jsou jen 2 lvly PGA1 a pak Deux ex machina, ale když jsem si jedničku stahnul, tak tam je textový úvod, první kolo a a až pak ty dvě kola co jsou obsažené tady.
Když dám v minihře Vlak na Ironmana, minus pro zpomalení hry tak hned chcípnu. Bug nebo fíčura?
@90210 (25.11.2017 11:17): No jo, vážně máš asi jen pět mínusů :))

Tak u tebe pracuje nostalgie, já hrál jedničku nedávno a jasná (0/10). Dvojka má dobrou hudbu a koncept, ale obsah tvořil český Derek Smart.
@Drolin (25.11.2017 11:00): Musim jeste jednou vyzdvihnout ulohu, kterou tam sehral Indian a Say.

Akorat tam teda nikde nebyl Paul Von Tlalaczek. Do meho prichodu nejvetsi odbornik na stare hry na DH.
@Gordon (24.11.2017 21:05): Aha, pardon, jak jste tam byli nahňácaní, tak se to dalo blbě poznat :)

Ale důrazně protestuju proti achievemntu Vrah dětí! On už byl mrtvý, když jsem ho do té lávy strkal! Tak jaký vrah? :D
Kolega v práci má hudbu do sluchátek puštěnou docela dost nahlas, tak je slyšet, co si pouští. A najednou slyšim jednu věc, kterou jsem použil v téhle hře. Že by také hrál Piva? :)