Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pivo's Grand Adventures Episode 2: Redemption

--

Diskuze

« Novější Starší »

FYI jak jsem sliboval, že tam budou všichni DH patreoni - jejich stav jsem si opsal k dnešnímu dni.

Narazil jsem na první limitaci Game makeru - chtěl jsem udělat systém dynamického počasí, které by se náhodně měnilo v nějakém intervalu a zároveň bylo location specific, tzn. aby nepršelo na poušti, apod.

V podstatě jsem to celé udělal a fungovalo to, ale...

vypadá to blbě :( Ono totiž začne vždy pršet od horního kraje obrazovky. Takže jste v nějaké lokaci a prší, vlezete do jiné a chvíli není déšt vidět a až po chvíli přiletí zezhora. To mě prostě sere a ve zlosti jsem to smazal. Je to moc rušivé. Raději, at to tam není.

Tak je třeba to zase trochu hypovat. Tenhle týden jsem si vzal dovolenou a tvrdě na hře makám.

- předělal jsem konečně hlavní menu, které úplně nefungovalo jak jsem chtěl
- Fritol, kterej už udělal cover hry, je top borec a udělal mi i logo do hlavního menu :D
- přidal jsem Iron man mód. Jedna smrt a konec. Smaže se save. Ale je za to ečív :D
- přidal jsem do hry Gunára, Micka, Matta a Jumase, takže už tam mám všechny VIPka

Ted je to hlavně o tom přidat tam questy. A vodítka, abyste je vůbec našli. Dost klíčová část. Jestli to podělám, tak to bude nuda a celá hra bude naprd. Tak mi držte palce.

Dnes jsem udělal slušný progress.

Udělal jsem cutscénu se Sayem.
Doladil jsem Viruse.
Udělal jsem levely do minihry.
A hlavně - přidal jsem Jackala ;o)

@ugraugra (09.06.2017 13:56): To chci vidět ten easter egg teda. Něco ve stylu "namačkat tohle tlačítko" hráč ho zmáčkne a další věc bude "právě jsi vyhladil všechny voliče Andreje Babiše z DH, jmenovitě: ... " :D

@Zx Atari (09.06.2017 09:28): Budou tam občas hodně speciální obchůdky :P Nechci moc spoilovat, abyste nepřišli o překvapení.

A ano, zbraň hromadného ničení tam bude také, i když jen ve formě easter eggu.

Se zajmem jsem prectl celou diskuzi :) Doufam,ze jako ve spravne Adventure/Rpg tam nebude chybet nejaky !!!!"OBCHUDEK"!!!! kam si bude moci unaveny hrdina jit odpocinout a utratit tezce vydelane goldy u pratelskeho hokynare :DD

Jinak po tom co jsem si tu precetl, bych si i docela tipnul,ze v nejake casti hry, bude pouzita zbran hromadneho niceni :)

Jestli tam nebude Charlize s ultra dlouhým monologem o tom, proč jsou Fallouti od Bethesdy nejlepší, proč je Bethesda super studio a proč tomu někteří lidi nerozumí, tak budu fakt zklamaný :)

@Gordon (08.06.2017 19:56): Doufám, že se někdy setkáte! Ikonické duo Shoggy a Gordy s humorem přímo z Marsu. Pak tu máme solitéra Wall-e, občas nás potěší u filozof ze žiliny nebo přímo zhmotněná moudrost antiky, Bella. Škoda, že Jackal nepřispívá více, to byl přímo výstavní znalec a především literát (jeho životní příběh v autobiografické podobě bych ihned koupil). Tedy, je ještě z čeho brát. A můj oblíbenec, Sicko! Záhadný čtyřicátník co vybudoval impérium z ničeho.

Drolin a Jab, nynější Duo DH teď dle mě... Ve hře by mohli být někde v koutě kde by házeli citace z jejich diskuzí o politice.

Taky by tam někde mohl být schoggot v kvádru s monoklem v oku jak si do mě rejpe suchými narážkami na mars. :)

@Kwoky (08.06.2017 18:30): Nahodou, ted tady v popichovani vede dvojka Jab, kterej jako spravnej mestskej levicovej liberal spatne snasi nazory, ktery jdou proti soucasnymu spolecenskymu mainstreamu a prave tady Drolin a to se v realu neznaj, protoze si to Jab nepreje, pritom by se z Drolina mohl stat jeho nejlepsi kámo.:)

Jaký smysl má téměř po deseti letech dělat pokračování, když první díl u hráčů naprosto propadl?! Podle hodnocení na DH je to dokonce dvacátá nejhorší hra všech dob.

@90210 (08.06.2017 17:28): Často na sebe reagovali a popichovali se, obvykle to byla vcelku sranda. Nyní se toto vytrácí a nastupují uvědomělé a přechytralé skautské oddíly.

Ale za poslední roky se celkově vyměnila struktura osob co zde diskutují, mimo stálic typu Walome :)).

Pathfinding jsem dodělal dřív než jsem čekal. Je dost nedotaženej a nevypočitatelnej - občas funguje až moc dobře, občas selže. Ale zjistil jsem, že to je pak docela zábavné. Tedy pokud člověk nehraje na iron man obtížnost, to pak asi může dost nasrat :D Ale holt jestli chcete ten ečív, tak musíte být otrlí :D

Každopádně to tak nechám, pro moje účely to stačí a musím říct, že nepřátelé přinesli do hry jiný rozměr. Najednou se bojim vyjít z města, ti parchanti vás v mžiku sundaj :D

@Gordon (07.06.2017 17:23): Pixelart adventury jsou nuda, tohle bude nejlepší pařba tvýho života. Jestli to nepřekoná Witchera 3, tak už nevim která hra to dokáže.

A Walome tam bude taky a vymyslel jsem pro něj úplně top úlohu.

Dneska jsem vytvořil skript na sbírání předmětů, tzn. přijdete, seberete, vypíše se hláška co jste sebrali a uloží se to do inventáře. Udělal jsem taky prototyp tzv. one-linera, tzn. NPCčko, se kterým nebudete moct vést typický dialog, ale bude mlejt dokola pořád jen jednu či dvě věty. Občas to budou bláboly mimo mísu, občas můžou nést důležitou informaci či nějaký hint ;)

Předělal jsem taky jednu lokaci, která je teď větší a nacpu do ní ještě jednu cutscénu. A v ní bude Say ;)

@Gordon (08.05.2017 11:05): Ano ano!

Co na to satanistický papež? Co měl znamenat ceremoniál Gotthardského tunelu? Spustil CERN paralerní vesmír a jsme svědky mandelova efektu? Nachází se Longinovo kopí v Pentagonu a proto USA útočí na vše okolo? Macron je dosazený no name panák NWO?

Tolik otázek...

@Zoltan (07.05.2017 23:36): Přesně.

K nejběžnějším vzpomínkám patřily pocity odloučení od těla, pocity vznášení se, naprostého klidu, bezpečí, tepla, zážitky absolutního rozplývání a přítomnost vše pronikajícího světla.

Chci se potkat najednou s Shoggotem a Gordonem :/

Smrt spolu s nimi v Ugrově v hře bude tomu nejbližší zážitek hádám.