Phoenix Wright: Ace Attorney − Justice for All

16.01.2007 DS
15.02.2010 Wii
09.12.2014 3DS
02.12.2015 WiiU
Druhý díl Ace Attorney série opět sleduje obhájce Phoenixe Wrighta, který ve čtyřech epizodách řeší čtyři případy vražd a snaží se očistit své klienty. Poslední případ však otestuje, co pro něj znamená být obhájcem, mnohem více, než kdy čekal.

Prokurátor Miles Edgeworth je považován za mrtvého a hlavní rivalkou se stává Franziska von Karma (dcera starého nepřítele Manfreda von Karmy). Objevuje se tu celá řada nových i starých postav, a s případy vám kromě Mayi pomůže třeba i její malá sestřenice Pearl.

Stejně jako v předchozím díle je hratelnost rozdělena na soudní procesy a vyšetřování. To je tentokrát doplněno o novou funkci psychických zámků, které vám umožní vidět lži a odhalovat tajemství podezřelých a svědků.

Skvělý díl který sráží trochu nudnější prokurátoři ať už Miles Edgeworth či Franzsika, která je fajn a vtipná ale ke konci se jí člověk lehce…

• 3DS 70
Phoenix Wright podruhé. Čtyři případy jsou dle mého názoru tak akorát, pátý přidaný do DS reedice prvního dílu byl už příliš natahovaný (a to foukání do mikrofonu bych už si taky odpustil. Dvojka to naštěstí vypustila).

Rovněžtak mě potěšilo zkrácení případů ze tří herních dnů na dva. Neustálé vracení se na místo činu mi přišlo otravné, na sérii oceňuji především slovní přestřelky v soudní síni.

Případy jsou i tentokrát neuvěřitelně zamotané: během prvního ztratí Phoenix Wright těsně před prelicenim paměť (celý první případ slouží jako tutoriál) a ta se mu vrátí až po jeho zdolání. Druhý případ dá nahlédnout do tajů rodiny Fey, třetí se odehrává v cirkuse (jak je nemám rád, provedení této vraždy bledne před vším, co jsem v rámci jakékoli detektivky kdy zažil). Poslední případ je především hra o čas, která pokládá otázku, co to vlastně znamená být dobrým obhájcem.

Nakonec bych ještě vyzdvihl novou postavu, Francisku von Karma. Nejen, že je na válečné stezce kvůli tomu, co se v prvním díle stalo jejímu otci. Franciska totiž neudělá krok bez svého biče a nebojí se ho použít na svědky nebo protistranu, sem tam nějakou ránu slízne i sám soudce...

(Herní výzva 2018: nejen PC je člověk živ)