Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Night Trap

Night Trap - 25th Anniversary Edition

Digital Pictures •  Screaming Villains (PC, PS4, Switch, Vita)
15.10.1992
prosinec 1993
01.10.1994
15.08.2017
24.08.2018
02.11.2018
kompatibilní
48
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Night Trap je jednou z prvních her, která využívala technologii FMV (full-motion video), kdy v samotné hře jsou živí herci, v tomto případě je reálné a videokamerami nasnímané celé prostředí, ve kterém se Night Trap odehrává. Hra jako taková spadá do nepříliš rozšířeného žánru trap-em-up, do kterého patří například Lode Runner z roku 1983. Mimo to se Night Trap zasloužilo spolu s Doomem a Mortal Kombatem o vznik organizace ESRB, která se zabývá posuzováním vhodnosti obsahu počítačových her.

Do osamoceného příbytku u jezera přijíždí parta pěti dívek, aby zde strávily víkend o prázdninách u páru Martinsových. Vy, jako agent zvláštní jednotky Special Control Attack Team, budete muset dům sledovat, protože se zde nedávno ztratilo beze stopy také pět dívek. Jedna z dívek z nynější party, Kelly, je navíc agentkou pod utajením, a tak vám bude pomáhat ze samotného dějiště. Vaším úkolem bude pomocí osmi ukrytých kamer v domě sledovat zdejší aktivitu, odstraňovat pasti či je použít proti majitelům domu.

Napříč omezení prodeje Night Trap zaznamenalo finanční úspěch, především díky negativní reklamě spojené s kontroverzitou titulu.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 30
Jsou FMV výborné (Black Dahlia), originálně zábavné (Tender Loving Care), špatné (Voyeur) a ty zbytečné, které ani svou špatností nevyčnívají. A mezi ně patří Night Trap, kterému nejlépe bude s nálepkou první zakázané a veřejností projednávané hry v souvislosti s nekorektnostní obsahu.

Podstata hraní, a to nastavování jednoho ze správných kódů znázorněných barvou, je špatná. Ještě hůře však funguje v praxi, kdy přeslechnutí některého z rozhovorů znamená velkou ztrátu, jenž z pravidla s postupem času exponenciálně roste a ústí v ukončení mise. Tedy mise speciálního komanda, jež řídíte mačkáním barevných spínačů ve svém karavanu. Co však stojí za zmínku jsou některé poměrně kreativně vyvedené pasti. Ty se však po pátém rozehrání již okoukají. Jediné větší pozitivum tak je, tedy pokud nahlížení na děj z jiných perspektiv jde takto brát, je znovuhratelnost a pokus o polapení co největšího počtu upírů-zabijáků. I to však, pokud nebude Night Trap předváděn na nově zakoupeném SEGA CD, příliš výživné. Doznívající 80. léta prolínající se atmosférou a účesy aktérů jen umocňují kvalitu ještě níže.

Dva cd-romy, 14 herců plus bezejmené komando a upíři, více jak hodina videií a šest rozdílných konců. Ne stále to nestačí, leč ve srovnání např. s "D" jde o ješté o dobré počty.

Pro: znovuhratelnost

Proti: zpracování

+20