Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Jo, ale Unreal se zase tradičně nemá rádo s Nvidia podle mé zkušenosti xD Ale pětka je na tom už snad lépe.
@pajmič (04.09.2021 12:10): Dneska ráno sem na to koukala. To by byla pecka! Moc, moc doufám, že si na tom dají záležet. Jak BW, tak EA. Taky si přeju, aby vyvážili lépe mobilitu s level designem. Doufám v trochu víc uzavřených prostor, než měla Andromeda (ale rozhodně prostornější koridory, než měla trilogie). Jetpack byl fajn, ale působil v tom semi-open worldu moc platformně. V novém ME by měl působit víc jako vojenské taktické vybavení (viz pocit z trysek u speciálních jednotek turianů v ME3 MP).
@pajmič (04.09.2021 12:10): No mě se frostbite vždycky líbil. Když vyšla DA3 byla graficky super, zrovna tak Andromeda. Nevím jestli s nim mají potíže ale za mne byl ok. Samo Unreal 5 by už neměl mít potíže s open oblastmi jako jeho předchozí verze a dobre určitě vypadá. Problém bych jen viděl v tom ze ty hry na unrealech působí často podobne, frostbite byl asi originalnejsi. :)
odkaz Ano prosím, toto by mohl být první náznak toho, že vývoj ME5 nebude průjem a že někdo ve vedení nemá mozek v anální oblasti. Frostbajt není kamarád s RPG, jak bylo již zdokumentováno. Navíc, co si budeme namlouvat, Unreal 5 vypadá sakra dobře.
Já většinou podle toho, jak moc vážně a morálně chci hrát, respektive i podle toho jak se hra bere vážně. Když chci hrát za sebe a řešit morální volby tak hraju za sebe (muže), Když chci ve hrách rozpoutávat Ragnarok a užívat si destrukci, tak se odosobním a hraju nejradši za černošku. Většinou ale druhým runem pohlaví střídám.
@stepankoby1 (27.07.2021 21:24): Jenže ti už vychází z toho dlouholetého omylu, že Gethové jsou jen zlými vraždícími plantážníky, co zabíjejí vše organické na potkání. Právě ona pravá historie, kterou Legion ukáže Shepardovi v tom gethovském matrixu, by dle mého otevřela oči i takovým konzervám (no pun intended) jako je Gerrel.
Já se přiznám, že hraju za ženskou a mužskou postavu. Záleží na okolnostech a navíc chci vždycky vidět maximum toho, co mi hra nabízí. Navíc mi přijde super fem!Shep - Colonist / Ruthless. Nebo PTSD opilec male!Shep Colonist / Sole Survivor. :-D
@Cathan (27.07.2021 20:52): Tomu rozumím, plus souhlasím i s tím, že Gethové s ohledem na onen konflikt jsou v podstatě víc v právu.
Osobně se mi ale příčí nechat v podstatě téměř komplet vyhladit organickou rasu s kulturou a historií mnohem starší než ta lidská jen kvůli chybám jejich prapředků, kteří už dávno nežijí. Nemluvě i o tom, že když Quariani zmizí, budou pryč nadobro. Rozumím tomu, že se Gethové snaží bít o právo na svou existenci, plus mír by byl samozřejmě nejideálnějším řešením (prohlášeno Destroy ending fandou - lol) , ale v případě volby nimi a Quariany by mi přišla jako větší kulturní tragédie, kdyby se zachránili právě Gethové.
@Cathan (27.07.2021 20:20): Já hraju když to jde vždycky za ženskou postavu. Za prve se na chlapa koukám každé ráno v zrcadle a za druhé se mi lip na tu postavu kouká a i si dávám záležet v editorech aby se mi líbila. U hraní za chlapa to vše výše pro mne vzasade odpadá. 
Nevim, hrát za chlapa mi přijde jako mrhani potenciálem hry, pac mě za nej nečeká nic co bych nevěděl. Třeba u některých her se rozlišují panské a dámské záchodky. Zejo, na panech sem byl milionkrát ale na damach, hochu, tam jen parkrat :D
Častěji hraju za chlapy. A to i když je možnost výběru. ME jsem tak za Šeprdovou nikdy nehrál. Naopak DA:O jsem dohrál jen s ženskou postavou. Podobně VtM Bloodlines. A vlastně i Morrowind, kde je můj hlavní charakter dunmerka. Půl na půl to mám jen v SWTOR. Ale to má vícero důvodů. Mimo ty obvyklé hraje velkou roli i dabing. A to je asi vše. Jinak jsem RPG hrál jen za chlapy nebo převážně za ně (počítaje v to i Baldurs Gate).
@ZephyrCZ (27.07.2021 20:04): Taky tak. V hrách jako Dragon Age a Mass Effect hraju za ženu většinou jen z důvodu nějaké romance. Alistair, Kaiden, Thane... u moderních her moc jiných důvodů nebývá.

Nicméně mám zvláštní zkušenost, že mnoho žen-hráček hraje raději za mužskou postavu. Proč, to si celkově zaslouží nějaký výzkum. Teoreticky stále platí, že žen hráček je méně a ty hrají za mužskou postavu ze stejných důvodů proč muži hrají za ženskou postavu a pak vznikne takové skóre.
Stats MELE žádné velké překvapení, možná bych u Shepardky čekal krapet větší číslo, vzhedem k tomu, jak byla propagována.
Hmm. Při každém spuštění mi to (LE na steamu) vyhodí chybu. Dá se obejít tak, že ještě před spuštěním hry spustím i Origin. Docela opruz. A pak to nepodporuje DSR, takže musím přehodit desktop do 4K aby fungoval. Taky opruz. Zbytek velmi letmých dojmů dobrý. Dokonce se mi podařilo quick and dirty udělat vcelku normálně vypadající Šeprdku:
https://abload.de/img/1328670_2021062423370ijj33.png
https://abload.de/img/1328670_2021062423360aejzf.png

Ta defaultní vypadá strašně, nechápu že nedokázali pro default femshep udělat nějakej pěkně vypadající model jako pro maleshepa.
@stepankoby1 (18.06.2021 23:17): Ten seriál dopadne z herního hlediska blbě. Fakt hodně, hodně blbě. Asi stejně blbě jako seriáloví Zaklínač.

Ten však má na ČSFD 79% a na IMDm 8.2 hvězdičky... tak co už. Tyhle seriály nejsou moc točeny s úmyslem se zcela zavděčit fanouškům "originálu", protože to reálně ani není možné.
@stepankoby1 (18.06.2021 23:17): Film/serial jsou strasne silna a popularni media. Pokud to bude kvalitne zpracovane, tak to vzdycky zastini jina media. Ostatne kolik lidi cetlo Hru o truny a kolik ji videlo v televizi? Kolik lidi cetlo Pana Prstenu a kolik lidi ho videlo v kine nebo v TV. A cetl vubec nekdo Kmotra?
Why Mass Effect Should Be the Next Game of Thrones. Osobně pořád doufám spíš v adaptaci First Contact War do podoby filmové trilogie/seriálu. Bojím se, že by se při adaptaci Mass Effect trilogie stal ze všeho podobný bordel jako u Harryho Pottera, který si místo kvalitně převedeného příběhu ukradl srdce diváků efekty, bombastičností a neměnnými herci, a hry by pak zůstaly pozapomenuté. Na druhou stranu, všechno řečené ve videu zní hodně dobře, a to včetně konfliktů postav. Možná by to i mohlo fungovat.
@Jab (31.05.2021 16:13): Docela mě zklamal, v jeho podání jsou jeho rozbory dost detailní, tady to tak rychle projel - porovnání pouze defaltního Sheparda, přeskočení hnusných modelů Andersona a Udiny a markatní vylepšení Mirandy, Thanea a všech ostatních mimozemnsých hnusáků.

Jinak jasně, Jabe, mody jsou otázka a lék na všechno, brzy mody začnou léčit rakovinu, pohlavní nemoci, demenci, vyřeší celosvětový problém hladu a zařídí světový mír!
@Jab (30.05.2021 20:08): U mě je to jeden z mála seriálů, z kterého jsem vyrostl a nostalgie mě u něj drží už jen částečně. Ale díky mému studiu je stále obtížnější nevnímat ty nesmysly, jo. Atlantis, a ve skutečnosti i poslední dvě série původního seriálů, jsou na tom lépe, protože se vůbec nesnaží o nějaké reálné spojení s historii a je to více fantaskní. Tak či tak, miracle of english je neokecatelný. Překladače v sci-fi typu ME vlastně dávají smysl.
Hele, právě teď dělám pasivní rewatch star-gate díky spolubydlícímu. Buďme rádi, že v Mass Effectu vůbec něco dává smysl xD
@rikuhahl (30.05.2021 11:51): Ani jsem nevěděl, že tam nějaký vysvětlení je. I tak mi to ale přijde dost úsměvný, jak se snažil BioWare vysvětlit všechny ty "detaily" co samozřejmě nedávají smysl, jako třeba gravitaci a jazyk a pak vidíš, jak se ve vakuu promenáduje Jack ve slunečních brýlích. Kdyby to prezentovali jako Star Wars, kde se nikdo nenamáhá vysvětlit nic a tím pádem to nikoho nesere, přišlo by mi to lepší.
Teď mě napadlo, počítá se ME do HC Herní výzvy 9: Okna vesmíru dokořán? Teoreticky by podle mě měl, ne? Svět Mass Effectu je v podstatě vesmír, jak ho známe (naše soustava, Mléčná Dráha), jen mínus anglicky mluvící mimozemšťani :D
Co si myslíte o nápadu, který se objevil v modderské komunitě - vzít všechny textury apod. z LE, vylepšit je a pak jimi modifikovat originální trilogii? :-D
@Malignus (18.05.2021 15:42): To samé je na playstationu už léta, pokud mas konzoli v češtině nejde založit origin účet jelikoz nepozná diakritiku a nic s tím nedělají. Naštěstí stačí přehodil konzoli do angličtiny a nepoužívat znaky.
@Jab (18.05.2021 07:32): Ano. Nesmí být nikde speciální znaky, tj. Název účtu, PC, ani jednotky, na které je hra nainstalována. Dle EA si máš zapnout nějakou Beta funkci Windows nebo jejich re-install. Bohužel, hra zcela nesmyslně vynucuje Windows 10, což mi přijde zcela ubohé, směšné a trapné. Teď mám k Windows a Mrdkosoftu ještě větší odpor a od pořízení "desítek" jsem se rozhodl upustit.
První módy se zcela nečekaně věnují úpravě FOV, pokusu o odstranění akcelerace myši, rozdělení kláves u dvojky, same-sex romanci v jedničce a různým pokusům o reshady. Je vidět, že moddeři teprve zjišťují možnosti LE a většina většině ani pořádně nefunguje. odkaz
@Gordon (17.05.2021 00:25): Prý probíhá portování textů ze dvojky a trojky do Legendary edice. Beta verze bude tento týden. K jedničce ale nejsou zatím funkční nástroje a neví tudíž, kdy by mohl být překlad.