Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Hmm. Při každém spuštění mi to (LE na steamu) vyhodí chybu. Dá se obejít tak, že ještě před spuštěním hry spustím i Origin. Docela opruz. A pak to nepodporuje DSR, takže musím přehodit desktop do 4K aby fungoval. Taky opruz. Zbytek velmi letmých dojmů dobrý. Dokonce se mi podařilo quick and dirty udělat vcelku normálně vypadající Šeprdku:
https://abload.de/img/1328670_2021062423370ijj33.png
https://abload.de/img/1328670_2021062423360aejzf.png

Ta defaultní vypadá strašně, nechápu že nedokázali pro default femshep udělat nějakej pěkně vypadající model jako pro maleshepa.
@stepankoby1 (18.06.2021 23:17): Ten seriál dopadne z herního hlediska blbě. Fakt hodně, hodně blbě. Asi stejně blbě jako seriáloví Zaklínač.

Ten však má na ČSFD 79% a na IMDm 8.2 hvězdičky... tak co už. Tyhle seriály nejsou moc točeny s úmyslem se zcela zavděčit fanouškům "originálu", protože to reálně ani není možné.
@stepankoby1 (18.06.2021 23:17): Film/serial jsou strasne silna a popularni media. Pokud to bude kvalitne zpracovane, tak to vzdycky zastini jina media. Ostatne kolik lidi cetlo Hru o truny a kolik ji videlo v televizi? Kolik lidi cetlo Pana Prstenu a kolik lidi ho videlo v kine nebo v TV. A cetl vubec nekdo Kmotra?
Why Mass Effect Should Be the Next Game of Thrones. Osobně pořád doufám spíš v adaptaci First Contact War do podoby filmové trilogie/seriálu. Bojím se, že by se při adaptaci Mass Effect trilogie stal ze všeho podobný bordel jako u Harryho Pottera, který si místo kvalitně převedeného příběhu ukradl srdce diváků efekty, bombastičností a neměnnými herci, a hry by pak zůstaly pozapomenuté. Na druhou stranu, všechno řečené ve videu zní hodně dobře, a to včetně konfliktů postav. Možná by to i mohlo fungovat.
@Jab (31.05.2021 16:13): Docela mě zklamal, v jeho podání jsou jeho rozbory dost detailní, tady to tak rychle projel - porovnání pouze defaltního Sheparda, přeskočení hnusných modelů Andersona a Udiny a markatní vylepšení Mirandy, Thanea a všech ostatních mimozemnsých hnusáků.

Jinak jasně, Jabe, mody jsou otázka a lék na všechno, brzy mody začnou léčit rakovinu, pohlavní nemoci, demenci, vyřeší celosvětový problém hladu a zařídí světový mír!
@Jab (30.05.2021 20:08): U mě je to jeden z mála seriálů, z kterého jsem vyrostl a nostalgie mě u něj drží už jen částečně. Ale díky mému studiu je stále obtížnější nevnímat ty nesmysly, jo. Atlantis, a ve skutečnosti i poslední dvě série původního seriálů, jsou na tom lépe, protože se vůbec nesnaží o nějaké reálné spojení s historii a je to více fantaskní. Tak či tak, miracle of english je neokecatelný. Překladače v sci-fi typu ME vlastně dávají smysl.
Hele, právě teď dělám pasivní rewatch star-gate díky spolubydlícímu. Buďme rádi, že v Mass Effectu vůbec něco dává smysl xD
@rikuhahl (30.05.2021 11:51): Ani jsem nevěděl, že tam nějaký vysvětlení je. I tak mi to ale přijde dost úsměvný, jak se snažil BioWare vysvětlit všechny ty "detaily" co samozřejmě nedávají smysl, jako třeba gravitaci a jazyk a pak vidíš, jak se ve vakuu promenáduje Jack ve slunečních brýlích. Kdyby to prezentovali jako Star Wars, kde se nikdo nenamáhá vysvětlit nic a tím pádem to nikoho nesere, přišlo by mi to lepší.
Teď mě napadlo, počítá se ME do HC Herní výzvy 9: Okna vesmíru dokořán? Teoreticky by podle mě měl, ne? Svět Mass Effectu je v podstatě vesmír, jak ho známe (naše soustava, Mléčná Dráha), jen mínus anglicky mluvící mimozemšťani :D
Co si myslíte o nápadu, který se objevil v modderské komunitě - vzít všechny textury apod. z LE, vylepšit je a pak jimi modifikovat originální trilogii? :-D
@Malignus (18.05.2021 15:42): To samé je na playstationu už léta, pokud mas konzoli v češtině nejde založit origin účet jelikoz nepozná diakritiku a nic s tím nedělají. Naštěstí stačí přehodil konzoli do angličtiny a nepoužívat znaky.
@Jab (18.05.2021 07:32): Ano. Nesmí být nikde speciální znaky, tj. Název účtu, PC, ani jednotky, na které je hra nainstalována. Dle EA si máš zapnout nějakou Beta funkci Windows nebo jejich re-install. Bohužel, hra zcela nesmyslně vynucuje Windows 10, což mi přijde zcela ubohé, směšné a trapné. Teď mám k Windows a Mrdkosoftu ještě větší odpor a od pořízení "desítek" jsem se rozhodl upustit.
První módy se zcela nečekaně věnují úpravě FOV, pokusu o odstranění akcelerace myši, rozdělení kláves u dvojky, same-sex romanci v jedničce a různým pokusům o reshady. Je vidět, že moddeři teprve zjišťují možnosti LE a většina většině ani pořádně nefunguje. odkaz
@Gordon (17.05.2021 00:25): Prý probíhá portování textů ze dvojky a trojky do Legendary edice. Beta verze bude tento týden. K jedničce ale nejsou zatím funkční nástroje a neví tudíž, kdy by mohl být překlad.
@Cathan (16.05.2021 15:56): U skutečných lidí mi je jejich sexuální orientace skutečně ukradená. Jen nesnáším, když mě kvůli tomu nějak obtěžují a blokují kvůli tomu dopravu. U herních postav to řeším, protože jsem zvědavý na možnosti, které mi může hra nabídnout (tedy i romance) a bohužel, dle mého názoru "Bi the way" u některých postav drhne. Merrill je v prvním díle sice jen chvíli a nevíme o ní nic, ale máme informace o Dálech, takže si obrázek udělat lze. Navíc chce Merrill v Dragon Age II za každou cenu pomoci Dálům a pozvednout je zpět k zašlé slávě. Myslím, že kdyby musela volit mezi člověkem a elfem, zvolí elfa, i když bude milovat člověka. :-)
@SilentWolf (16.05.2021 16:19): Já to taky neměl v úmyslu koupit hned ale z různých důvodu jsem to sehnal hrozne levne, tak jsem neodolal. V pátek je SMT 3 takže to stejne odložim na později. Ale včera sem jedničku hrál asi 6 hodin a bavilo mě to, jelikoz jsem ji hrál někdy při vydání tak si dost věci už nepamatuju přesně. 

Pathfindera zahraj, hehe !@Jack_Dark (16.05.2021 16:23): Já mám Andromedu radši než trilogii :)

Red- podle mě ne je to stejne jak to bylo.
@Charllize (16.05.2021 16:05): Mám to v plánu časem, jen jsem teď skočil do ME Andromedy kde jsem byl připravován všemi jak je hrozné, že to bude utrpení ale ve finále je to příjemná odbočka které zkrátka doplácí, že není tak epic a nabušená jak původní trilogie.
@Charllize (16.05.2021 16:05): zvažoval jsem. Pak jsem si řekl, že si za víkend dohraju Returnal, ten jsem dohrál ve čtvrtek a bylo pozdě cokoliv objednávat, protože víkend to nestíhá. A teď je mi líto za to dát ty peníze a zvažuju spíš ten Pathfinder Kingmaker. Kvůli tobě. :-D
Jinak by mě zajímalo jestli někdo hraje na konzoli jak je spokojený. První díl vypadá pěkne a podle mě oproti originálu je o hodně hezčí. Dvojka a trojka vypadají taky pěkne ale tam mi přišlo ze ten rozdíl je menší. Dokonce bych možná řekl ze v něčem působí hůř než ta předělána jednička. 
Na ps4 pro má hra v 60fps módu dost znatelný tearing, což trochu štve. Hraje někdo na PS5? Tam to je OK? Mělo by.
@Malignus (16.05.2021 15:50): Merril byla v prvním díle doslova pět minut, a o její orientaci nevíme nic. Ve dvojce tak opustila klan, takže už se nemusela zaměřovat na muže kvůli obnově dálské populace. K retconu se nyní moc vyjádřit nemůžu, jen říkám, že u Merril to smysl nějak dává. Samozřejmě, že exil orientaci nezmění, ale případně zábrany uvolnit může.

Jinak, prakticky ona by ti ta orientace měla být vždy jedno. Bez ohledu jak dobře či špatně je napsaná. Ony ty dvě věci totiž obvykle nesouvisí, to jen lidé je z "neznámých" důvodů spojují dohromady. Ještě nikdy jsem neviděl diskuzi o tom, jak je nějaká hetero postava špatně napsaná a souvisí to s její heterosexualitou.
@SilentWolf (16.05.2021 15:48): Mne nikdy nepřišlo ze by tam ty romance byli kdovíjak propracované a vzasade vrchol je sex. A dal se pak už nic moc neděje. Díky tomu mi to nepřijde nijak zvlášť důležité, ty hry mají jiné a promakanejsi prvky. Z mojeho pohledu při hraní klást hlavní důraz a zájem na romanci mi přijde úplně mimo. Jako fajn, je to tam a je to zpestření ale dělat z toho alfu a omegu...
@Cathan (16.05.2021 15:26): To, že někdo odejde dobrovolně do exilu a začne žít jinde doufám nemá vliv na sexuální orientaci. :-D To, že pro to nemají výrazy neznamená, že je to běžné, ale že to autoři neřešili a snažili se vyhovět tlaku všemožných LGBTQIA+ organizacím, jež prosazují rovné zastoupení ve všech PC hrách i pro lidi, kteří se identifikují s delfíny a keříčky. Elfové se dle loru prvního dílu rozhodli uzavřít před světem a izolovat se od ostatních ras a začali tlačit na co nejrychlejší obnovu elfí populace, ale v Dragon Age: Inquisition je retcon, že homosexualita a mezidruhové romance jsou u Dálů (kteří se snaží fanaticky zůstat věrni starým tradicím) zcela OK.

Zrovna Dorian je výsledkem snahy mít za každou cenu ve hře homosexuální postavu, ale inteligentně udělanou. Ano, povedlo se. Dorian je moje oblíbená postava a jeho sexuální oriantace je mi (upřímně řečeno) ukradená. O něco horší je Krem, kde prostě nejde reagovat jinak než více či méně záporně a být pak Iron Bullem poučen.
Mohli dat do options seznam postav a tam by si hráč zvolil jaké kdo je orientace a byl by klid. 
Ja nevím, to je pořad romance sem romance tam, člověk by pak řekl ze to je na te serii to nejdůležitější a nebýt to tam tak to přijde o 80% fanoušků :p
@Malignus (16.05.2021 14:06): Jo, ale Merril taky začala žít v odluce, že...
On jeden z pointů Dragon Age je fakt, že se v tom světě sexualita neřešení. Myslím, že to byl jeden z mnoha důvodů proč nakonec udělali DA2 tak, jak udělali. Mají jiné absurdní předsudky. Oni nemají výrazy jako gay, hetero, bi. V takovém světě bude taková bisexualita mnohem rozšířenější. Dá se předpokládat, že budou dávat přednost šíření rodu (to je v zásadě děj Doriana), ale jinak to nepovažují za špatné par excelence, tedy proti tomu neexistují podvědomé zábrany.
Na této diskuzi je krásně vidět, jak svět se stále po morální stránce v prdel obrazí. :D
@Jab (16.05.2021 14:46): Jsem tuze rád, že nejsem jediný, kdo se tu baví. Určitě, až na to bude svět připraven, vytáhnu tvá moudra do jakékoliv diskuze. Lid se musí bavit a být zároven duševně obohacen, že?
@Jab (16.05.2021 14:28): Píšu něco jiného asi proto, a ted se podrž, že reaguji na jiný příspěvěk, který měl jiný kontext! A zdá se mi, že to, co jsem psal včera, krásně koresponduje s tím co jsem napsal ted. Že to nechápeš to opravdu není můj problém. Od tebe jsem tu prozatím žádnou racionální diskuzi zatím neviděl, pouze vežblebty a rejpání, ale klidně v tom pokračuj, jestli ti to dělá dobře.
@pajmič (16.05.2021 14:12): Meleš něco úplně jiného než včera. Stále je to blbost, ale už se o tom alespoň dá nějak diskutovat. Já jenom abys si nemyslel, že to tady nějak zapadne. :)

Btw kdyžtak nepoužívej tyhle "termity", kterým nerozumíš. Proto jsem ti také psal, že to působí jak bajná Katovna od Sklepáků.;)
@Starletka (16.05.2021 14:16): By jsi koukala kolik lidí si plete REMAKE a Remaster, pak se lidi diví "proř to nevypadá jako RE2 nebo nová Mafia" :D

Fajné je, že ten reamster má dělat to, co se od remasteru čeká. Vypadá to trochu méně hnusně, zní to lépe, ovládá se to jakš takš, a je to celé pohromadě, takže je to vlastně good :D
@pajmič (16.05.2021 14:00): No nepovídej. To už jsem věděla, když jsem psala ten první příspěvek, ale ne, když jsem si před pár měsíci četla, že bude remake. Tam jsem čekala, že budou třeba i nějaké změny.
@Cathan (16.05.2021 13:41): V DA2 tě ta hra do toho "vztahu vyloženě" nutila a pokud jsi Anderse neposlal někam v zárodku, skončil jsi v nim jako Hawke v posteli. Bylo to nepřirozený, nucený, blbě napsaný, což byl pravý opak DAI, který k tomu přistupoval tak přirozeně, lidsky a citlivě, že jsem do té homo romance šel vědomě a s chutí. Třeba Bull je pánev (pansexuál) a je to těžkej hrajer, který neopovrhuje žádnou rasou či pohlavím, ale ne proto, aby byl prostředkem pro ukojení tužeb bisexuálů, ale proto aby ve hře byla unikátní postava se kterou chci mít vzah, ne proto, že mi dává možnost, ale protože chci, protože je to zajímavá postava!

Kvalitní writing, context. KVALITA nad Kvantitou. Kdyby všichni byli jako Bull, všichni by museli být napsáni stejně jako on. Pokud by všichni měli bít bi, kvalita a unikátnost by šla do kytek a bylo by to cheese jako právě u Mass Effectu či DA2.

Ted už tomu rozumíte, pánové a dámy? :)


@Starletka (16.05.2021 13:53): Jak jsem řekl, možná až udělají opravdu REMAKE, možná se nějaké postavy změní, ale toto stále jest, jak poznamenal Wolf, stále ta hra z roku 2007 jen o něco méně debilnější AI a ostřejší texturou :D
@Cathan (16.05.2021 13:41): Protože by to působilo utopisticky a příliš dokonale. Každý může být s každým, vyber si, kdo ti sedí charakterově. Co jsem slyšel, sedí to docela dobře hrám jako Stardew Valley, ale zrovna Mass Effectu by to podle mě ubralo. Neříkám teda, že bych nešel do playthrough femshep v romanci s Tali. Ale je v pohodě, že to tak není. Je to tak možná i lepší pro vykreslení postav. Fanarty, představivost a choutky někdy stačí. :)
@pajmič (16.05.2021 13:34): to mi přišlo skvělé na Cyberpunku, který má tohle udělané perfektně a mám možná lepší pocity z přátelství s Panam než z romance s Judy. Protože u obou to byla součást osobnosti. A odmítnutí byla udělána parádně.

Ale u nového ME budou definitivně všechy romance "bi". A je to asi jedno. :-D

@Starletka (16.05.2021 13:53): je to stále rok 2007. Jen v lepší grafice! :-D
@pajmič (16.05.2021 13:34): Taky nejsem v reálu bi a i tak si často volím hetero romance, protože je to fikce, ne reálný život, a záleží mi pouze na zajímavosti samotné postavy. Pointa mého prvního příspěvku byla, že už není rok 2007 a dneska už většinou romance pro všechny bývají standard, takže jsem původně čekala, že když už se teda dělá remake, tak aspoň tuhle věc v něm změní, což se nestalo.
Jen chci říct, že Starletka uhodila hřebíček na hlavičku v tom paradoxu "problému" sexuality ve hrách. Proč by nemohli být všichni "bi", když se doslova vztahují jen k hlavní postavě? Za předpokladu, že to netvoří hlavní charakterovou složku postavy, tak je to většinu času irelevantní. Nikdy jsem moc nechápal, proč mají všichni takový problém s DA2. Pokud je sexualita nedůležitá, tak je jedno, v jaké kombinaci pohlaví si hlavní postava v někým vrzne.

However, v Mass Effectu je to jak to je. Nedostane gay romancí do třetího dílu je ale neodpustitelný.
@Starletka (16.05.2021 13:11): Já mám Garra taky rád, je to super kámoš a kdybych měl možnost s tím ošklivákem hupsnout jako Broshep do postele, tak to udělám :D leč bohužel není tomu tak. Stejně jako v životě můžeme mít ty postavy rádi, idkyž vím, že nebude žádné "hula-hula" :D Sera z DAI je jedna z mých nejoblíbenějších postav a mrzí mě, že nemohu jako malekvizitor s ní romancovat, stále je to ale má best kámoška. Člověk si může říct, je to fantasy, je to hra, ale když se podíváš do nedávné minulosti není tomu tak dávno co všichni ve hrách byli hetero (snad kromě Poison ze street fighter byla transka). Což je taky blbost, ne všichni jsou heteráči a proto BW do svých her a romancí zakomponovali i homosexuály, není na tom nic špatného, ba naopak, ale nutit aby všichni najednou kopaali za obě strany je stejně blbý a nelogický, jako by najednou všichni byli výhradně hetero/homo.

Stále ale vím, že mohu romancovat s Garrem a Tali a to mi stačí :D

Nic proti tvému názoru a požadavku osobně nemám, chápu to, a omlouvám se, pokud jsem se tě dotkl, ten můj původní reply nebyl 100% taktní, ale stále si za ním stojím :)
@Starletka (16.05.2021 13:11): Tak chtít můžeš, že... Ale já osobně považuji už jen samotnou možnost fyzického styku s Tali a její foto za dost velkou úlitbu fanouškům. Jinak samotná ochota jít s někým do trojky ještě neznamená, že je daný charkter Bi. Navíc mi podle ukázky přijde, že by Tali radši Garra, než fem!Shep, ale nehrál jsem, tudíž nedokážu přesně říct. :-)
Malignus (16.05.2021 12:02):
@pajmič (16.05.2021 12:02):
Lol, však by vám nikdo nezakazoval dál hrát za hetero Shepa v hetero vztazích, tak nevím, proč je výběr romance bez ohledu na pohlaví tak strašně nepřekousnutelný požadavek. Takové Stardew Valley a podobné hry jsou potom s touto logikou taky zvrácené hry pro úchyly, že tohle absolutně neřeší a považují za samozřejmost? :D

Ale vážně. Mě to prostě za sebe jenom mrzí. Protože chci hrát za femShepa a mám ráda Tali. Garrus je taky super a je to moje druhá volba, ale ráda bych měla možnost volby z obou dvou. Co je na tom tak strašně špatného?