Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@pajmič (16.05.2021 14:12): Meleš něco úplně jiného než včera. Stále je to blbost, ale už se o tom alespoň dá nějak diskutovat. Já jenom abys si nemyslel, že to tady nějak zapadne. :)

Btw kdyžtak nepoužívej tyhle "termity", kterým nerozumíš. Proto jsem ti také psal, že to působí jak bajná Katovna od Sklepáků.;)
@Starletka (16.05.2021 14:16): By jsi koukala kolik lidí si plete REMAKE a Remaster, pak se lidi diví "proř to nevypadá jako RE2 nebo nová Mafia" :D

Fajné je, že ten reamster má dělat to, co se od remasteru čeká. Vypadá to trochu méně hnusně, zní to lépe, ovládá se to jakš takš, a je to celé pohromadě, takže je to vlastně good :D
@pajmič (16.05.2021 14:00): No nepovídej. To už jsem věděla, když jsem psala ten první příspěvek, ale ne, když jsem si před pár měsíci četla, že bude remake. Tam jsem čekala, že budou třeba i nějaké změny.
@Cathan (16.05.2021 13:41): V DA2 tě ta hra do toho "vztahu vyloženě" nutila a pokud jsi Anderse neposlal někam v zárodku, skončil jsi v nim jako Hawke v posteli. Bylo to nepřirozený, nucený, blbě napsaný, což byl pravý opak DAI, který k tomu přistupoval tak přirozeně, lidsky a citlivě, že jsem do té homo romance šel vědomě a s chutí. Třeba Bull je pánev (pansexuál) a je to těžkej hrajer, který neopovrhuje žádnou rasou či pohlavím, ale ne proto, aby byl prostředkem pro ukojení tužeb bisexuálů, ale proto aby ve hře byla unikátní postava se kterou chci mít vzah, ne proto, že mi dává možnost, ale protože chci, protože je to zajímavá postava!

Kvalitní writing, context. KVALITA nad Kvantitou. Kdyby všichni byli jako Bull, všichni by museli být napsáni stejně jako on. Pokud by všichni měli bít bi, kvalita a unikátnost by šla do kytek a bylo by to cheese jako právě u Mass Effectu či DA2.

Ted už tomu rozumíte, pánové a dámy? :)


@Starletka (16.05.2021 13:53): Jak jsem řekl, možná až udělají opravdu REMAKE, možná se nějaké postavy změní, ale toto stále jest, jak poznamenal Wolf, stále ta hra z roku 2007 jen o něco méně debilnější AI a ostřejší texturou :D
@Cathan (16.05.2021 13:41): Protože by to působilo utopisticky a příliš dokonale. Každý může být s každým, vyber si, kdo ti sedí charakterově. Co jsem slyšel, sedí to docela dobře hrám jako Stardew Valley, ale zrovna Mass Effectu by to podle mě ubralo. Neříkám teda, že bych nešel do playthrough femshep v romanci s Tali. Ale je v pohodě, že to tak není. Je to tak možná i lepší pro vykreslení postav. Fanarty, představivost a choutky někdy stačí. :)
@pajmič (16.05.2021 13:34): to mi přišlo skvělé na Cyberpunku, který má tohle udělané perfektně a mám možná lepší pocity z přátelství s Panam než z romance s Judy. Protože u obou to byla součást osobnosti. A odmítnutí byla udělána parádně.

Ale u nového ME budou definitivně všechy romance "bi". A je to asi jedno. :-D

@Starletka (16.05.2021 13:53): je to stále rok 2007. Jen v lepší grafice! :-D
@pajmič (16.05.2021 13:34): Taky nejsem v reálu bi a i tak si často volím hetero romance, protože je to fikce, ne reálný život, a záleží mi pouze na zajímavosti samotné postavy. Pointa mého prvního příspěvku byla, že už není rok 2007 a dneska už většinou romance pro všechny bývají standard, takže jsem původně čekala, že když už se teda dělá remake, tak aspoň tuhle věc v něm změní, což se nestalo.
Jen chci říct, že Starletka uhodila hřebíček na hlavičku v tom paradoxu "problému" sexuality ve hrách. Proč by nemohli být všichni "bi", když se doslova vztahují jen k hlavní postavě? Za předpokladu, že to netvoří hlavní charakterovou složku postavy, tak je to většinu času irelevantní. Nikdy jsem moc nechápal, proč mají všichni takový problém s DA2. Pokud je sexualita nedůležitá, tak je jedno, v jaké kombinaci pohlaví si hlavní postava v někým vrzne.

However, v Mass Effectu je to jak to je. Nedostane gay romancí do třetího dílu je ale neodpustitelný.
@Starletka (16.05.2021 13:11): Já mám Garra taky rád, je to super kámoš a kdybych měl možnost s tím ošklivákem hupsnout jako Broshep do postele, tak to udělám :D leč bohužel není tomu tak. Stejně jako v životě můžeme mít ty postavy rádi, idkyž vím, že nebude žádné "hula-hula" :D Sera z DAI je jedna z mých nejoblíbenějších postav a mrzí mě, že nemohu jako malekvizitor s ní romancovat, stále je to ale má best kámoška. Člověk si může říct, je to fantasy, je to hra, ale když se podíváš do nedávné minulosti není tomu tak dávno co všichni ve hrách byli hetero (snad kromě Poison ze street fighter byla transka). Což je taky blbost, ne všichni jsou heteráči a proto BW do svých her a romancí zakomponovali i homosexuály, není na tom nic špatného, ba naopak, ale nutit aby všichni najednou kopaali za obě strany je stejně blbý a nelogický, jako by najednou všichni byli výhradně hetero/homo.

Stále ale vím, že mohu romancovat s Garrem a Tali a to mi stačí :D

Nic proti tvému názoru a požadavku osobně nemám, chápu to, a omlouvám se, pokud jsem se tě dotkl, ten můj původní reply nebyl 100% taktní, ale stále si za ním stojím :)
@Starletka (16.05.2021 13:11): Tak chtít můžeš, že... Ale já osobně považuji už jen samotnou možnost fyzického styku s Tali a její foto za dost velkou úlitbu fanouškům. Jinak samotná ochota jít s někým do trojky ještě neznamená, že je daný charkter Bi. Navíc mi podle ukázky přijde, že by Tali radši Garra, než fem!Shep, ale nehrál jsem, tudíž nedokážu přesně říct. :-)
Malignus (16.05.2021 12:02):
@pajmič (16.05.2021 12:02):
Lol, však by vám nikdo nezakazoval dál hrát za hetero Shepa v hetero vztazích, tak nevím, proč je výběr romance bez ohledu na pohlaví tak strašně nepřekousnutelný požadavek. Takové Stardew Valley a podobné hry jsou potom s touto logikou taky zvrácené hry pro úchyly, že tohle absolutně neřeší a považují za samozřejmost? :D

Ale vážně. Mě to prostě za sebe jenom mrzí. Protože chci hrát za femShepa a mám ráda Tali. Garrus je taky super a je to moje druhá volba, ale ráda bych měla možnost volby z obou dvou. Co je na tom tak strašně špatného?
Když už je tlak na to, aby všechny NPC byli "Bi", aby se uspokojily i ty "nejzvrácenější" touhy duhových myslí, pak vězte, že se dočkáme Bi Ashley a Kaidana v ME1 (dle zpráv na moderském Discordu). Moddeři totiž objevili v ME:LE nepoužité dialogy pro tyto romance, které byly původně plánovány, ale v původním ME1 nebyly (jsou nadabované příslušnými VA) a nebyly ani mezi soubory hry. V ME:LE však jsou, takže se dočkáme i Restored Content modifikace pro ME:LE.
@IceCreamYouScream (16.05.2021 10:43): No, díky za zásah. Ale je trochu mimo. Jednak po té změně nevolám a remaster ani nehraji. Píši ale, že by změna nebyla v rozporu s tím, co už hra doteď nabízí (resp. jak se romancemi vysloveně podbízí). A už jsem jednou nesouhlasil, že by to byl velký problém. Však je tuším i mod, který romanci s Tali umožňuje i pro Shepardku. Netuším, jestli tam jsou nějaké gender specific dialogy. Ale i tak jich bude jen pár. Je to tedy opravdu jen drobná změna.
@Jab (16.05.2021 08:32)

@Starletka (16.05.2021 09:11)

Já už se nudržím a musím zasáhnout :D Uvědomujete si doufám, že HRAJETE REMASTER? To znamená, že někdo upscaloval textury a ten nejhorší gameplay bullshit vyhodil a nahradil nečím alespoň přijatelně hratelným. Tam hranice remasteru zcela logicky končí. Kdyby někdo přidal 1 romanci, která v originální hře nebyla, musely by se napsat nový dialogy, udělat novej dabing většiny postav, nové animace, střetnutí atd. atd.

Proboha, lidi.
@pajmič (15.05.2021 22:28): Však by nechali úplně ty samé "dějové" linky. Absolutně nic by se nemuselo měnit. Já teda nevím, jestli tam jsou nějaké super-duper hluboké diskuze a myšlenky o hetero/homo/bi/pansexualitě, respektive o fóbii, které by se tím dotkly (kromě Tali, tam je mi samozřejmě jasné, že s ní máš tříhodinovou diskuzi o její sexualitě, než se s ní můžeš pustit do romance). A není celá pointa hlavní postavy v ME, že je úplně jedno, jestli hraješ za muže nebo ženu? Vůbec by tam romance nemusely být, ale když už tam teda za každou cenu jsou, tak proč si hráč nemůže vybrat podle sebe?

@SilentWolf (16.05.2021 08:34): Ale fuj. :D
@pajmič (16.05.2021 01:47): Trpím tak leda v téhle debatě s tebou, kdy prý o realismu nepíšeš, abys hnedle napsal: se svět ME inspiruje skutečnými sociálními problémy a dalšími věcmi.

Njn, to Tali fakt nemůže být bi, páč by to zabilo ty skutečné sociální problémy, které ME tak řeší.

Je to kříž, ale v posledku se dobře bavím. Však neargumetuješ. Jen svými příspěvky sám sebe paroduješ. Já vím, že to nevidíš. Ale co ty vše dovedeš nacpat do reakcí, proč Tali neudělali v LE bi... Jestli to nebylo i třeba v rozporu s ekologickým posláním hry. Nebo by to nenarušilo brilantní socio-ekonomickou analýzu, kterou hra představuje. To jen tak střílím od boku. Je to taková tangenciála, kterou to nechci eskalátorovat samozřejmě. Pokračuj ve své Katovně.
@Jab (16.05.2021 00:53): <span data-spell="wrong"><span data-spell="wrong">Přemýšlím, zdali  netrpíš mentální poruchou, kde kompulzivně chytáš lidi za slovo, vytrhuješ věci z kontextu, bagatelizuješ ho či naopak hyperbolizuješ.

Apropo, kde v té větě vidíš slovo realismus? trpíš snad latetní dyslexií? Pro tvůj nechápavý mozek jsem upřesnil, že se svět ME inspiruje skutečnými sociálními problémy a dalšími věcmi (škoda, že jsi necitoval právě ten příspěvek).

Ruku na srdce, tobě leží v žalubdu, že ten korporátní remaster není srajda a nějak ti to tak změnšilo tvůj dokonalý svět modů, nemám pravdu? :D
@pajmič (16.05.2021 00:34): Ty. :)

Cituji tvůj příspěvek, proč Tali neudělali v LE bi:
"Hra, která je tvořena ve světě, které se stále řídí elementární logikou a skutečnými sociálními standardy."

Stejně jako u tvého posledního příspěvku přemýšlím, jestli chápeš, že píšeš úplné parodie.
@Jab (15.05.2021 22:37): Prosim tě co to tu zase meleš za magořiny. Kdo tu psal něco o realismu. Je to scifi, které si ale bere ze skutečného světa - architektura, fyzika/technologie, planety a jejich složení, sociální témata a problémy, racismus/xenofobie, třídní diskriminace apod. Kdyby každý byl Bi, postavy by ztratily na výjimečnosti. Pořád je to umění, ne porno, kde každý šoustá s každým.

Pokud chcete vidět, jak Garrus provádí hloubkovou střevní inspekci Shepymu, nebo jak Femshep omnidildem hobluje Tali, na netu je hromada artu a fanfikce.
@Jab (15.05.2021 23:01): Ono není naprosto příšerné, pořád má skvělé souboje jedničky (imo samozřejmě, ne každému musí sednout), jeden boží výhled a dokáže si mě v pohodě udržet obecnou silou prvního ME. Technicky je ale otřesné, hlavně divnými statickými úhly ve strnulých konverzacích, gameplayově monotónní a příběhově totálně nulové.

@pajmič (15.05.2021 23:04): Jo, ten je taky docela přesný.
@stepankoby1 (15.05.2021 22:48): Já ji nehrál nikdy. Je to jediné DLC, které jsem vynechal. Tyhle arény obecně nemusím.

@pajmič (15.05.2021 22:42): Nezužuji to na to. Hele, v téhle konverzaci stran "realismus" ME taháš automaticky krátkou sirku. Klidně s tebou tu podlahu vytřu, ale bude to laciné. Ty romance přece hned musí trknout, jak naplňují tradiční žádosti fandů. Jasně, je to hra. Únikovka. Ale pak fakt nemel, jak to "naplňuje skutečné sociální standarty". Starletka je imho se svým požadavkem zcela v mantinelech toho, co hra představuje.
@Jab (15.05.2021 22:44): Ak to nebude v ME2 pýtať retardovaný login do !Cerberus Network! tak za mňa výborne. A to že to ide cez Origin hádam bolo jasné každému kto já IQ viac ako - 360 000 000 000, to je daň budúcnosti.
@Jab (15.05.2021 22:37): Dílo, neveledílo, to je zase moudro - nezměnili konec, proč by měli měnit orientaci Tali? Pro některé postavy měli nahrané lajny pro pro homo romance - Jack, Kaidan - nic však pro Tali, tudíž to ani nezamýšleli, pokud by chtěli, museli by napsat dialogy a Ash by je musela namluvit.

Krásně povrchní, jak celý vztah zužuješ na "sexování" když už, tak o toho je tu Shepard "We bang, OK?" Ne Tali, ani nikdo jiných....kromě Jack, ta chtěla Shepyho D v denních dávkách, ale co je na nyphomanii zlého? :D
Mne sa páči ten feelingový posun do pocitovo strieľačky alá Mass Effect 3, síce mám na strednom tlačítku myši nasetupovanú inú funkcie ako "Reload" no napriek tomu to funguje dosť rovnako, akurát namiesto výmeny zásobníku (chladiacej sračky) meníš čas chladenia, pôvodný ME fungoval podstatne ináč s pauzou..... Ja si myslím, že to urobili dobre (možno aj výborne).

Vlastne som zvedavý na Dvojku. Čo sa tam zmenilo. A ako je to vlastne s DLC Packmi? Legendary by mala byť Legendary ale u EA nikdy nevieš, aký krokodýl ti vyskočí zo záchoda.
@pajmič (15.05.2021 22:28): Mně třeba ta její postava "skolačky", která sexováním se Shepardem riskuje život, přišla kapku nerealistická. Ne že by Liara (a další) nenaplňovala svá vlastní klišé. Nebo Miranda aj. Obecně bych řekl, že se romancemi Bioware fanouškům notně poklonkovali. Na obě strany. Viz Thane jako umírající boyfriend. Jedno oko nezůstalo suché. Jinak řečeno rozhodně není třeba nic z Mass Effectu tesat do skály jako neměnné. Zase až takové veledílo to není.
@Starletka (15.05.2021 22:14): Hra, která je tvořena ve světě, které se stále řídí elementární logikou a skutečnými sociálními standardy. Tali zkrátka z příběhového hlediska nikdy nevykazovala zájem o žensnké pohlaví, takže proč by měla ted. :) Možná pokud bude někdy za 10 let REMAKE trilogie, možná se ti tvé příní splní, ale v momentální situaci nedává smysl měnit sex oriantaci postav jen z rozmaru jisté části fandomu.
Čekala bych, že aspoň v nové verzi změní romance bez ohledu na pohlaví, ale očividně ne. Nechte mě romancovat Tali za femShepa sakra.
@BUMTARATA (15.05.2021 13:51): Takže přeci jenom! Stejně si ale furt myslím, že ji měli ukázat naživo. Ta scéna na Rannochu k tomu přímo vybízela.
Oh well, i tak je to ale víc, než jsem od toho čekal.
@Cathan (15.05.2021 14:04): Tomu rozumím a asi na tom něco bude. Když už svět a postavy znáš, tak se prostě zaměřuješ na všechno okolo a já teď vidím jenom opravdu příšernej level design, otravnej a nezábavnej soubojovej systém a upřímně i docela cringe writing. Odpočítávám každou misi co mi zbejvá abych konečně nakopnul dvojku... ale lhal bych, kdybych tvrdil, že třeba závěr prvního dílu nemám rád, i přes Mako a všechno kolem. Ale když mi někdo tvrdí, že první díl ME je zároveň ten nejlepší? Jako fakt není.
Teda, už se nemůžu dočkat až se tím prvním dílem prokoušu. Sice jsem si nikdy nemyslel, že jednička je dobrá hra ale pokaždý když ho hraju, tak mi přijde horší a horší ... a to říkám jako fanoušek. Zajímalo by mě co si o tom myslím někdo, kdo ho předtím nehrál? Pochybuju, že má tenhle díl šanci někoho dneska zaujmout... před deseti lety, možná, ale tahle hra nezestárla dobře.
Teda, negativní recenze jsem čekal kvůli propojení k Originu, ne za gameplayové (ne)změny. Na steamu s 579 recenzemi aktuálně 65 %. Kritizuje se PC port, konkrétněji nulová nastavení grafiky v menu, ponechaná neovladatelná akcelerace myši (kterou moddeři opravili už před roky - čichám, čichám, argument pro "s módy a původním releasem je to lepší" stranu), špatné FOV bez slideru a nefunkční ultrawide (který tam podle propagace měl být).

@Cathan (14.05.2021 23:05): Myslím, že byla i ve schvalovaných a nepřidala se. Je to nejspíš podobný případ jako TWD Definitive Series, který tu taky nemá profil.
@Cathan (14.05.2021 23:05): Doufám ze ne, protože pak by se muselo samostatne přidat asi tak 50 dalších her které na tom jsou podobne.
Jinak já jsem byl vždy pro aby každá hra měla svůj profil, ale když to je tady tak zavedené tak podle mě LE na to nárok nemá.
Už se to jistě řešilo, ale o přidání Legendárky jako samostatné hry se tedy neuvažuje?
@mazar1234 (14.05.2021 12:26): No, já mám 1TB a stejně bych si skoro hodil :D Nicméně, až budu mít legendárku asi odinstaluji původní trilogii kterou mám permanentně nainstalovanou pro případ nouze. Takže by se to vyrovnalo.