Zajímavosti

Vývoj

Původní podtitul pro nový Mass Effect, nyní znám jako Andromeda byl "Mass Effect: Beyond"

Tvůrci

Tom Taylorson, představitel Scotta Rydera byl původně vybrán pro Jamese Vegu z Mass Effect 3. Nakonec ho ale nahradil Freddie Prinze Jr. Oba pánové jsou shodou okolností velcí fanoušci Mass Effectu, což režiséry v Bioware nejen překvapilo, ale zároveň si ušetřili čas s vysvětlováním a seznamováním Mass Effect univerza.
Tom Taylorson a Fryda Wolff, představitelé Ryderů sourozenců se poprvé společně potkali při namlouvání hry Octodad: Dadliest Catch.

Fryda se domnívala, že práce na tehdy ještě pracovně nazvaném projektu je pouze "placeholder" který bude posléze nahrazen známějším hercem. Později se však dozvěděla, že hraje v Andromedě a dokonce postavu hráče. Později se Tom přestěhoval do Los Angeles, kde Fryda už dlouhodobě žila a kde se nachází jedno z nahrávacích studií Bioware. Oba se při té příležitosti sešli a oba potvrdili, že mají práci ve stejném studiu, přičemž si oba zahráli hru "jsme oba ve stejné hře?" Jejich hra se odehrává ve vesmíru a byla režírována z Kanady. Toho Fryda využila a s lítostí Tomovi oznámila, že je charakter hráče, na což Tom odvětil "Ne, já jsem charakter hráče"

Následně si oba vymysleli vlastní "kódové" označení a Mass Effect byl mezi nimi označován jako "Burrito"

Hardware

VIDEO CARD: NVIDIA GTX 1060 3GB, AMD RX 480 4GB
HARD DRIVE: At least 55 GB of free space
DIRECTX: DirectX 11

Easter eggy

V kajutě posádky na Tempestu si na jedné z postelí nelze nevšimnout postaviček z Plants vs. Zombies ve formě plyšáků. Další postavičku lze nalézt i na stole Pathfindera.
Hra obsahuje referenci na dřívější hru studia Bioware, a to na Baldur's Gate, konkrétně na vesmírného křečka jménem Boo. Na lodi lze v kuchyni najít drobky, které hráč může oskenovat, na základě toho vyrobit humánní past a pomocí ní chytat malá zvířata bez toho, aniž by jim ublížila. Poté, co hráč past položí, tak po chvíli zjistí, že se do ní chytil křeček, kterého může ubytovat v kleci ve své ubikaci.

Tento díl není jediným, ve kterém se objevuje křeček, viz zde a zajímavosti z druhého a třetího dílu Mass Effect.
Pokud Ryderovi ponecháte původní křestní jméno (Scott/Sara), budou vás ním ostatní oslovovat. Velitel Shepard není v předchozích dílech křestním jménem osloven nikdy, i když mu ponecháte původní (John/Jane)

Ostatní

Mass Effect: Andromeda se stal nejočekávanější hrou roku 2017 uživatelů Databáze.
Príbeh hry doplnila hneď trojica kníh, konkrétne Nexus Uprising, Initiation a Annihilation. Prvé dve sa dočkali i českej lokalizácie a vyšli pod názvami Mass Effect Andromeda: Vzpoura na Nexu a Mass Effect Andromeda: Iniciace.
Okrem románov dopĺňa príbeh hry aj kanonický komiks Mass Effect: Discovery, ktorý vyšiel v českej lokalizácii pod názvom Mass Effect - Odhalení. Štvordielny zväzok sa venuje tajnej misii Turiana Tirana Kandrosa z pôvodného titulu, v ktorom bol de facto lídrom dobrovoľníckej milície na Nexuse.