Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mass Effect 2


Zajímavosti

Vývoj

V ME2 měl být původně zakomponovaný útok na blízko jako v ME3. Na poslední chvíli byl ale nápad odstraněn.
Zpracování mimozemské rasy Drellů, vychází ze snahy o vytvoření nové herní romance. Autoři chtěli precizního, lstivého a hlavně atraktivního mimozemštana. Podle toho pak byla přizpůsobena celá rasa.

Podstata Kepralova syndromu, pak byla vytvořena podle existujícího onemocnění - Cystické fibrozy.

Tvůrci

Při vývoji primárních nepřátel druhého Mass Effectu Kolektoři - jen kdyby náhodou, se tvůrci inspirovali fotkami hmyzích hlav, pořízených pomocí elektronového mikroskopu.

U designu jejich lodě, pak zvolili kombinaci metalicko -organického provedení. Vedle metalických struktur jsou obsaženy i organické tvary, inspirované australskými hnízdy termitů.

Interiér lodi, pak vychází ze včelích úlů.

Příběh

Pokud jste se rozhodli navrátit Wrexovi starou zbroj po otci v prvním díle, bude ji mít na sobě při prvním setkání s vámi na Tuchance.

Hardware

Minimální hardwarové požadavky

Operační systém: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Procesor: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo nebo ekvivalentní AMD
Operační paměť: 1 GB RAM pro Windows XP / 2 GB RAM pro Windows Vista a Windows 7
Grafická karta: 256 MB s podporou Pixel Shader 3.0. NVIDIA GeForce 6800 a výkonnější, ATI Radeon X1600 Pro a výkonnější. NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400 a 9300, ATI Radeon HD3200 a HD4350 již nedostačují, Intel and S3 grafické karty nejsou v Mass Effectu 2 podporovány.
Harddisk: 15 GB

Doporučené hardwarové požadavky

Operační systém: Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7
Procesor: 2.6+ GHz Core 2 Duo Intel nebo ekvivalentní AMD
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: ATI Radeon HD 2900 XT, NVIDIA GeForce 8800 GT, výkonnější doporučeny
Harddisk: 15 GB

Easter eggy

Parťačka Tali má s sebou bojového droida, který se jmenuje Chatika vas Paus. Tali při souboji občas pronese větu: ,,Nothing's faster than Chatika vas Paus!" Toto je odkaz na Baldurs Gate 2, respektive na postavu elfky Aerie, která zas při určitém rozkazu pronese větu: ,,Faster than Chiktikka Fastpaws!

Tali také někdy ke svému droidu při souboji pronese rozkaz: ,, Go for the optics, Chatika! Go for the optics!" Což je opět odkaz na Baldurs Gate, tentokrát na postavu Minsca, který zas říká svému křečkovi Boo: ,,Go for the eyes, Boo, go for the eyes!"
Jedna z planet, ve které se nachází továrna na výrobu robotů, se nazývá Capek. Název planety je odkaz na českého spisovatele Karla Čapka, který jako první představil slovo "robot".
Pokud poblíž Legiona, ať už během mise nebo na plaubě Normandie, chvíli postojíte, předvede krátký tanec. video
Vesmírný křeček, kterého je možno zakoupit na Citadele, a který bude posléze pobývat v Shepardově kajutě na Normandii je odkazem na Minscova křečka Boa ze série Baldur's Gate.
Pokud se rozhodnete vytěžit planetu Uran, bude mít EDI pár nepřeložitelných vtipných poznámek. video

Ostatní

Pokud jste v Mass Efect 1 navštívili trhy na citadele mohli jste tam pozorovat muže, jak se snaží reklamovat výrobek Turianskému obchodníkovi. Pokud opět zavítáte na Citadelu, můžete ho potkat u vchodu do skladiště, jak se snaží po dvou letech získat reklamovaný kus zpět, ovšem opět nemá doloženku...
Server GameTrailers zvolil hru Mass Effect 2 jako nejlepší RPG hra roku 2010.
Server GameTrailers zvolil hru Mass Effect 2 jako hru s nejlepším příběhem roku 2010.
Server GameTrailers zvolil hru Mass Effect 2 jako absolutního vítěze hry roku 2010.
Server GameTrailers zvolil hru Mass Effect 2 jako nejlepší PC hru roku 2010. Stejné ocenění dostala i u nejlepší XBOX 360 hry roku 2010.
V obchodě se suvenýry na Citadele si můžete všimnout že tam hraje Soundtrack který jste mohli často slyšet ve hře SimCity 4.
Demo Mass Effect 2 vydané 14.6.2010, obsahuje prologovou misi "Save Joker" a "Awakening". Poté je hráč upozorněn, že jeho pokrok byl uložen. Dále si ještě může vyzkoušet misi "The Convict", pokrok v této hře však už není uložen - nutnost zakoupení plné verze.

V prosinci 2010 pak bylo uvolněno demo i pro PS3. Tato verze nabízí mise "Freedom's Progress" a "The Professor".
Po dokončení hlavní příběhové linky si můžete kdykoliv pozvat postavu, se kterou máte milostný vztah, do své kajuty ;-)