Mass Effect 2: Overlord

Mass Effect 2: Nejvyšší vládce

RPG > nezařazeno
15.06.2010 PCX360
Overlord je po Kasumi's Stolen Memory druhým větším placeným DLC pro sci-fi RPG Mass Effect 2. Děj se odehrává v nové oblasti o pěti úrovních a součástí hry jsou i dva nové achievementy.

Shepard a jeho tým je poslán, aby prošetřil výzkumnou základnu Cerbera, která se záhadně odmlčela. Na místě Shepard zjistí, že Gethové obsadili základnu. Jediný přeživší je vedoucí výzkumu Archer, který Shepardovi popíše danou situaci: Při experimentu, jehož cílem bylo propojení člověka s virtuální inteligencí, se vytvořil nebezpečný hybrid "Overlord VI". Shepard se tak musí infiltrovat k VI (virtuální inteligenci) a vyřadit ji z provozu, nebo se tato vražedná inteligence rozšíří mimo planetu a způsobí zánik dalších systémů.

Strašidelné DLCčko Overlord se může pyšnit jednou z nejlepších atmosfér ze všech dvojkových přídavků. Velký podíl na tom má fantastická skličující a znepokojivá hudba od výborného Christophera Lennertze, jenž dává hráčovi jasně najevo, že na oné cerberovské stanici se stalo něco opravdu strašlivého. Přidejte k tomu ještě jako hl. záporáka posedlou virtuální inteligenci, která má ve zvyku na vás rozhněvaně zařvat tak prudce, že během hrání nejedenou vyskočíte z křesla, a máte o zábavu postaráno. Jo a musím říct, že když jsem během prvního hraní v jednom z jejích výkřiků rozeznal větu: ,,Make it stop!", úplně mě zamrazilo v zádech.

Souboje jsou zde mířené jen a pouze proti syntetickým nepřátelům, nejsou nijak zvlášť nudné, ale zároveň ničím moc nepřekvapí, je to takovej silnej průměr. Já jsem byl ale v jednom ohni, poněvadž u každého konfliktu hrál takskvělý bojový track , o kterém mi při prvním poslechu bylo okamžitě jasné, že poputuje do mého OSTového výběru. A bylo tomu tak. Naprosto vynikající je taktéž vozítko Hammerhead, se kterým jsem blbnul jak divej, tak spanile plynulou a příjemnou jízdu jsem už dlouho nezažil. Jen vydrží pěkný hovno, proklínám váš, posedlé turrety! ... a lávo jedna pitomá!

Overlord je povedené DLC s pěkným děsivým příběhem a ještě lepší atmosférou. Když bych ale na něj kouknul objektivním okem: Škoda těch silně průměrných soubojů, ještě to mohlo být víc okořeněný. Každopádně v herním závěru opět udělal své můj 920-Cain, díky němu jsem měl finální fight doslova během minuty hotový. Já na ty atomovky prostě nedám dopustit.

Pro: Atmosféra, hudba, příběh, Hammerhead

Proti: Dost průměrné souboje, parťáci němí

Začátek, kdy přiletíte na Cerberovskou stanici, vám začne připadat jako další nepříliš zajímavé a generické DLCčko, o chvíli později se dostanete na druhou ze čtyř stanic a DLC začnete proklínat, protože z něj začne čpět nuda všemi směry - level design, nepřátelé, náplň. Strašné. A tak strašně moc vás hra splete.
Cokoli, co bude potom následovat, je totiž alespoň o 100% lepší. Návštěva spadlé gethské lodi má přinejmenším atraktivní atmosféru, navíc obsahuje i jeden puzzlík (ano, dostal jsem se do doby, kdy oceňuji jeden jediný puzzle, smutné); nakonec se dostanete do stanice, kde se celý projekt Overlord (tedy Vládce) odehrává. Chvíle, které strávíte v jakémsi 'matrix' módu, až duchařská atmosféra - to všechno je naprosto skvělé! Co chválím nejvíc, že to šlo i bez přemíry akce.
Nejsem si jist, co všechno DLC do hry přidává, takže raději tady skončím konstatováním, že po úvodním rozladění jsem nakonec byl velice překvapen, jak dobrý zážitek si odnáším.

Pro: Druhá polovina DLC (stanice Prometheus a Atlas).

Proti: První stanice celkem nic moc, druhá naprosto příšerná.

Overlord, aneb hororové DLC do ME2. Ne teď si nedělám srandu, během hraní tohoto DLC sem měla opravdu nahnáno a srdce mi bušelo o sto šest. Z toho jasně plyne, že největším kladem přídavku je ojedinělá atmosféra, o kteou se zaručily skvěle napsaný příběh a hudba. Dále stojí za zmíńku nádnerné a různorodé lokace. Jediným mínusem pro mě byla nutnost použití vozítka Hammerhead, které je ještě horší než Mako (ano, skutečně něco takového existuje).

Pro: příběh, hudba, atmosféra, nové lokace

Proti: Hammerhead

U Overlordu mě opět potěšilo luxusní vozítko Hammerhead, se kterým jsem si jen tak lítal a kochal se krajinou. S velkým juchůůůů....jsem si skočil ze srázu, abych v další setině sekundy pochopil, že to bude asi konečná. Ale ten kaňon byl opravdu luxusní.

Už počátek tohoto DLC je pěkně atmosférický, na druhou stranu jeho motiv jsme tu už měli. spoustu mechanoidů hráč pokosí již na dopravní lodi Rossalii a následně na planetě Čapek, kde také došlo ke vzniku a vzbouření umělé inteligence....ted jsou to alespoň Gethové.. Sice se děj pomalu rozjíždí, ale vytrvalým nakonec přinese další atmosférické lokace. po etapě ve ztroskotané Getheské lodi, jsem přesvědčen, že Bioware by excelentně zvládlo nové AvP, které by se mohlo přiblížit k prvním dvěma dílům.

Příběh i když s poněkud předvídatelným koncem, stojí zato a popravdě naboural moji představu o tom, že Kassumi Stolen Memory je druhým nejlepším DLC. Ale hodnotím obě stejně....jedno prostě nabídne zajímavou misi a postavu....a druhé docela dost dlouhý a parádní gameplay, často s atmosférou, kterou lze krájet.

75%
Tak tohle DLCčko mě společně s Kasumi's Stolen Memory bavilo asi nejvíce. Část hry si i zajezdíte z mého pohledu s povedeným hammerheadem a na konci vás čeká docela i zajímavý lehce připomínající tron závěr (ačkoliv při hraní na šílenou obtížnost to dá pořádně zabrat). Celkově však nepřináší nic moc nového a asi by bylo zbytečné od něho vůbec něco nového čekat ...

Pro: místy pěkná příroda :)