Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mass Effect 2: Kasumi - Stolen Memory

Mass Effect 2: Kasumi - Ukradená paměť

06.04.2010
18.01.2011
14.05.2021
kompatibilní
75
162 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Kasumi - Stolen Memory je prvním placeným stažitelným obsahem pro sci-fi akci s prvky RPG Mass Effect 2, který do hry přidává nového a posledního člena týmu spolu s příslušnou misí loajality.

Kasumi Goto je japonská mistrná zlodějka, jejíž schopností si všiml i Cerberus a zprostředkoval vám osobní setkání na Citadele. Její hlavní předností je schopnost zneviditelnění a následného zneškodnění nic netušícího nepřítele a mimo jiné také disponuje další specialitou - oslepujícím granátem. S Kasumi nelze na palubě vést přímé interaktivní rozhovory, Kasumi vždy pouze komentuje současnou situaci, podobně jako Zaeed (první postava dostupná jen díky stažitelnému obsahu).

Kasumina mise loajality se točí okolo pozůstalosti jejího zesnulého přítele, kterou odcizil politicky mocný kriminálník Donovan Hock. Hráč se společně s Kasumi vydá v přestrojení na večírek pořádaný samotným Hockem, kde se musí potají vloupat do jeho sejfu a získat onu pozůstalost, takzvanou šedou skříňku, zpět.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Z těch DLC co pro ME2 Bioware zatím vydalo se mě jeví Kasumi jako nejlepší. Její loajality quest je povedený (na druhou stranu pěkně jednoduchý a krátký) a postava jako taková je také bezva. Co mě však mrzí, stejně jako u Zaeeda, nemožnost klasického rozhovoru na lodi. Kasumi reaguje pouze na předměty roztroušené v její kajutě a při kliknutí na její postavu pronese sice tu a tam větu dle aktuální situace, klasický rozhovor by ji ale slušel víc. Je to škoda, být Kasumi v tomto ohledu propracovanější, asi by patřila mezi mé oblíbenější družiníky.

Kasumi je jinak vcelku silná postava a párkrát jsem si ji na misi vzal - její zneviditelňování jsem si rychle oblíbil.

Pokud je hráč fanouškem série Mass Effect, Kasumi mu za koupi asi stojí. Já svých peněz nelituji, přeci jen...rád jsem zase viděl Sochu svobody (tedy její hlavu) :-)

Pro: fajn postava, povedený quest

Proti: větší propracovanost rozhovorů by si Kasumi zasloužila, loajality quest by mohl být delší

+32
  • PC 80
Kasumi je skvělá postava, takový sci-fi mix Garretta a Robina Hooda. Osobností milá, vtipná, pohledná a tajemná, kdo by ji neměl rád? Moment, DLC postava bez filmových rozhovorů? Bez možnosti romance s ní? Proč? Dvě scény a jeden malý side quest v ME3? Proč??? Bioware nikdy jindy nepromarnilo takový potenciál v charakteru. Kasumi si prostě zasloužila víc, daleko víc.

O misi se rozepsali kolegové pode mnou, takže jen řeknu, že se mi změny tempa líbily. Též se mi zamlouval design levelů (opět tu máme jeden působivý výhled/backround), a hudba od nové dvojce v rámci Mass Effect série Sascha Dikiciyan a Cris Velasco se velice povedla. Kasumi je i krom své uličnické povahy velmi užitečná v boji.
Celkově se dá o Kasumi's Stolen Memory říci jedno. "Je to dobré DLC" škoda jen velké krátkosti a nevyužitého potenciálu postavy.
+30
  • PC 70
Vcelku krátké rozšíření, které přináší do hry novou postavu Kasumi. Mise s ní byla zpočátku nevšední a přestrojení Sheparda mi připomínalo některé banketové záležitosti v sérii Dragon Age. Co mě ovšem po chvíli zklamalo, tak byl nedostatek interakce jak s hosty, tak se samotným hostitelem. S ním jsem prohodila pár vět (alespoň z mé strany) a se žádným z hostů jsem nemohla vést dialog, který by mohl misi trochu ozvláštnit. Samotná náplň byla primitivní, oběhat pár předmětů či aktivních míst a šlo se do akce. Co se mi naopak ještě líbilo, krom jiného přístupu k misi, tak byla hudba, do které jsem se zaposlouchala.

Druhé zklamání pak přišlo, kdy jsem navštívila Kasumi v její kajutě. Dialog s ní vést nešlo a pouze reagovala, pokud jsem interagovala s nějakým jejím osobním předmětem. To mi opravdu není jasné, proč se vývojáři nerozhodli z ní udělat normálního člena posádky se vším všudy. Alespoň se Kasumi přiznala ke své lásce k fyzickým knihám a jejich vůni, to se jí počítá k dobru...

Pro: hudba, dobrý nápad na misi, nový společník

Proti: krátká herní doba, nemožnost větší interakce s novou postavou

+25
  • PC 70
Přídavek s Kasumi je takovým vesmírným Mission Impossible, kde Ethan Hunt (Shepard) se musí za pomoci půvabné a schopné Maggie Q (Která by tu Kasumi ale OPRAVDU mohla hrát!), dostat na téměř neproniknutelná místa, k tomu má k dispozici samozřejmě arzenál plný nejbizarnějších vymožeností, jenž mu s tím pomohou. A jak tomu tak bývá, jakmile půjde do tuhého, vytáhnou se bouchačky a vyřeší se to postaru.

,,Aha!"
,,Found a sample?"
,,No, a credit chit."


První část DLC je pecková, Shepard dostane parádní nový oblek, který mu z nějakýho důvodu zůstane až do konce hry (nestěžuju si), a vydá se na párty zlého businessmana, přičemž do ucha mu našeptává tajemná a sympatická podoba sci-fi zlodějky, radíc mu s dalším postupem. Prostředí a hratelnost vynikající, taktéž mě pobavila i velice originální sbírka kuriozit, jako například Easter egg na Dragon age či hlava té mega zelené francouzsky. Ve druhé části se pak už jen průměrně bojuje, nicméně musím pochválit závěrečnou přestřelku, která na vyšších obtížnostech může dát docela zabrat. Plus vím, že se už trapně opakuji, ale opět zde udělal své můj 920- Cain, holt na nukleární "pauá" jsou krátký i ve 22. století.
Je obrovská škoda, že Kasumi nemá pořádné zanimované dialogy, v rámci toho s ní Shepard nemluví téměř vůbec. Což zapříčinilo onen fail, že mi nemohla pořádně přirůst k srdci. Sympatická mi je. Ale takhle na tý Normandii působí jako někdo, s kým si třeba v reálu ve společnosti nemáte co říct, ale ze slušnosti se mu věnujete. V důsledku toho jsem jí s sebou na mise pak moc nebral, což není dobrý. Hudba vynikající. Skvěle pasovala ke jejímu charakteru.

DLC je to jinak ale povedené, ze dvojky rozhodně jedno z nejlepších.

Pro: Kasumi, první část l.m., závěrečný souboj, hratelnost

Proti: Někdy moc průměrné souboje, s Kasumi se nedá pořádně kecat

+20
  • PC 75
Kasumi - Stolen Memory je druhým nejlepším DLC, k ME2. Nabídne zajímavou postavu a ještě zajímavější misi loajality. Kasumi jako taková je velice užitečná, svými originálními schopnostmi a možné rozhovory také patří k těm silnějším. O důvod více ji nabírat na co nejvíce misí.

Postava Kasumi by si však zasloužila o trochu více. Líbilo by se mi pozorovat, reakce afektované Kasumi, či nějaká interakce s některými dalšími členy posádky (právě u Zaeeda se mi strašně líbilo, když byl smyslůzbavený a extrémně agresivní).

Mise loajality je zajímavá, jak jsem již napsal, ale krátká. Celkově, by zní šlo opět vytáhnout více a zapojit další npc, lokality atd.

75% -toto DLC stojí jednoznačně za řeč a pro každého fanouška je povinnosti. Jeho potenciál sice nebyl úplně využit ale to tolik nevadí.
+17