Z těch DLC co pro ME2 Bioware zatím vydalo se mě jeví Kasumi jako nejlepší. Její loajality quest je povedený (na druhou stranu pěkně jednoduchý a krátký) a postava jako taková je také bezva. Co mě však mrzí, stejně jako u Zaeeda, nemožnost klasického rozhovoru na lodi. Kasumi reaguje pouze na předměty roztroušené v její kajutě a při kliknutí na její postavu pronese sice tu a tam větu dle aktuální situace, klasický rozhovor by ji ale slušel víc. Je to škoda, být Kasumi v tomto ohledu propracovanější, asi by patřila mezi mé oblíbenější družiníky.

Kasumi je jinak vcelku silná postava a párkrát jsem si ji na misi vzal - její zneviditelňování jsem si rychle oblíbil.

Pokud je hráč fanouškem série Mass Effect, Kasumi mu za koupi asi stojí. Já svých peněz nelituji, přeci jen...rád jsem zase viděl Sochu svobody (tedy její hlavu) :-)

Pro: fajn postava, povedený quest

Proti: větší propracovanost rozhovorů by si Kasumi zasloužila, loajality quest by mohl být delší

Kasumi je skvělá postava, takový sci-fi mix Garretta a Robina Hooda. Osobností milá, vtipná, pohledná a tajemná, kdo by ji neměl rád? Moment, DLC postava bez filmových rozhovorů? Bez možnosti romance s ní? Proč? Dvě scény a jeden malý side quest v ME3? Proč??? Bioware nikdy jindy nepromarnilo takový potenciál v charakteru. Kasumi si prostě zasloužila víc, daleko víc.

O misi se rozepsali kolegové pode mnou, takže jen řeknu, že se mi změny tempa líbily. Též se mi zamlouval design levelů (opět tu máme jeden působivý výhled/backround), a hudba od nové dvojce v rámci Mass Effect série Sascha Dikiciyan a Cris Velasco se velice povedla. Kasumi je i krom své uličnické povahy velmi užitečná v boji.
Celkově se dá o Kasumi's Stolen Memory říci jedno. "Je to dobré DLC" škoda jen velké krátkosti a nevyužitého potenciálu postavy.
Vcelku krátké rozšíření, které přináší do hry novou postavu Kasumi. Mise s ní byla zpočátku nevšední a přestrojení Sheparda mi připomínalo některé banketové záležitosti v sérii Dragon Age. Co mě ovšem po chvíli zklamalo, tak byl nedostatek interakce jak s hosty, tak se samotným hostitelem. S ním jsem prohodila pár vět (alespoň z mé strany) a se žádným z hostů jsem nemohla vést dialog, který by mohl misi trochu ozvláštnit. Samotná náplň byla primitivní, oběhat pár předmětů či aktivních míst a šlo se do akce. Co se mi naopak ještě líbilo, krom jiného přístupu k misi, tak byla hudba, do které jsem se zaposlouchala.

Druhé zklamání pak přišlo, kdy jsem navštívila Kasumi v její kajutě. Dialog s ní vést nešlo a pouze reagovala, pokud jsem interagovala s nějakým jejím osobním předmětem. To mi opravdu není jasné, proč se vývojáři nerozhodli z ní udělat normálního člena posádky se vším všudy. Alespoň se Kasumi přiznala ke své lásce k fyzickým knihám a jejich vůni, to se jí počítá k dobru...

Pro: hudba, dobrý nápad na misi, nový společník

Proti: krátká herní doba, nemožnost větší interakce s novou postavou

Přídavek s Kasumi je takovým vesmírným Mission Impossible, kde Ethan Hunt (Shepard) se musí za pomoci půvabné a schopné Maggie Q (Která by tu Kasumi ale OPRAVDU mohla hrát!), dostat na téměř neproniknutelná místa, k tomu má k dispozici samozřejmě arzenál plný nejbizarnějších vymožeností, jenž mu s tím pomohou. A jak tomu tak bývá, jakmile půjde do tuhého, vytáhnou se bouchačky a vyřeší se to postaru.

,,Aha!"
,,Found a sample?"
,,No, a credit chit."

První část DLC je pecková, Shepard dostane parádní nový oblek, který mu z nějakýho důvodu zůstane až do konce hry (nestěžuju si), a vydá se na párty zlého businessmana, přičemž do ucha mu našeptává tajemná a sympatická podoba sci-fi zlodějky, radíc mu s dalším postupem. Prostředí a hratelnost vynikající, taktéž mě pobavila i velice originální sbírka kuriozit, jako například Easter egg na Dragon age či hlava té mega zelené francouzsky. Ve druhé části se pak už jen průměrně bojuje, nicméně musím pochválit závěrečnou přestřelku, která na vyšších obtížnostech může dát docela zabrat. Plus vím, že se už trapně opakuji, ale opět zde udělal své můj 920- Cain, holt na nukleární "pauá" jsou krátký i ve 22. století.
Je obrovská škoda, že Kasumi nemá pořádné zanimované dialogy, v rámci toho s ní Shepard nemluví téměř vůbec. Což zapříčinilo onen fail, že mi nemohla pořádně přirůst k srdci. Sympatická mi je. Ale takhle na tý Normandii působí jako někdo, s kým si třeba v reálu ve společnosti nemáte co říct, ale ze slušnosti se mu věnujete. V důsledku toho jsem jí s sebou na mise pak moc nebral, což není dobrý. Hudba vynikající. Skvěle pasovala ke jejímu charakteru.

DLC je to jinak ale povedené, ze dvojky rozhodně jedno z nejlepších.

Pro: Kasumi, první část l.m., závěrečný souboj, hratelnost

Proti: Někdy moc průměrné souboje, s Kasumi se nedá pořádně kecat

Kasumi - Stolen Memory je druhým nejlepším DLC, k ME2. Nabídne zajímavou postavu a ještě zajímavější misi loajality. Kasumi jako taková je velice užitečná, svými originálními schopnostmi a možné rozhovory také patří k těm silnějším. O důvod více ji nabírat na co nejvíce misí.

Postava Kasumi by si však zasloužila o trochu více. Líbilo by se mi pozorovat, reakce afektované Kasumi, či nějaká interakce s některými dalšími členy posádky (právě u Zaeeda se mi strašně líbilo, když byl smyslůzbavený a extrémně agresivní).

Mise loajality je zajímavá, jak jsem již napsal, ale krátká. Celkově, by zní šlo opět vytáhnout více a zapojit další npc, lokality atd.

75% -toto DLC stojí jednoznačně za řeč a pro každého fanouška je povinnosti. Jeho potenciál sice nebyl úplně využit ale to tolik nevadí.
Kasumi's Stolen Memory je na první pohled stejné DLC jako Zaeed - The Price of Revenge, avšak mnohem lepší. Účelem tohoto DLC je přidat nám do týmu dalšího člena posádky. Kasumi je unikátní postavou, avšak o to víc vás bude mrzet, že s mím není možné vést normální dialog (pouze poslouchat jeho vyprávění bez možnosti odpovědi). Hodnotou částí DLC je Kasuminin loyality quest a její interakce během misí základní hry. Aby jste si získali její oddanost, musíte podstoupit misi ala James Bond v přestrojení. Což je v ME sérii novinkou a jde o velmi příjemné a zábavné spestření plné easter eggů. Pár bodíků navíc si zaslouží i fakt, že se vám tato postava importuje i do ME3, kde pro ni plníte další úkol, popřípadě máte další možnost si s ní promluvit.

Pro: nová postava, originální a zábavný loyality quest, import do ME3

Proti: nedostatečná interakce s postavou

• Tajemná, mě velice sympatická, Kasumi Goto, jako nová členka Shepardova týmu je naspaná dobře. Rozhodně lépe, než někteří původní členové posádky.
• Graficky přitažlivé. Jak samotná Kasumi, tak i její mise loajality, kde hráč narazí na pár historických a smyšlených soch. Jako bonus je tu ještě drobný easter egg.
• Dialogové poznámky Kasumi během plnění misí a cestování jsou plnohodnotné, jako u každého jiného člena. Bál jsem se, že v tomhle směru si vývojáři moc práce nedali, ale opak je pravdou. Nehledě na to, že je silnou členkou týmu a dokáže v boji nepřítele pěkně zmást. Brát ji sebou se rozhodně vyplatí.
• DLC rovněž přidává novou, velice zajímavou dovednost - Flashbang Grenade a samopal, která není úplně k zahození.
• Japonský nádech díky hudebnímu doprovodu, hlavní postavou a autory DLC (stačí si pak přečíst závěrečné titulky) je více, než jasný.

∙ Náplň mise loajality je výborná, ale příliš lineární a krátká. Co taky od DLC čekat.

◦ Absence dialogů na Normandii. Ubírá to na charakteru obrovský kus. A tím víc zamrzí, když je Kasumi postavou, o které by se hráč rád něco víc dozvěděl. Škoda, velká škoda.

Pro: Sympatická Kasumi | Plnohodnotný společník v boji | Náplň mise loajality

Proti: Absence jejích dialogů na Normandii

DLC přinášející novou postavu do týmu, misi zhruba na 30-40 minut maximálně, nový příruční samopal a jedny civilní hadry pro Sheparda/ovou.
Kasumi je skutečně velice zajímavou postavou. Stokrát škoda, že se o ní nic moc nedozvíme. Už jen samotné detaily, které vám vypráví o jejím vztahu ke svému společníkovi, pozadí jejího questu loajality (a především závěrečná animace), to všechno je fantastické a já se opravdu těšil, až si s Kasumi promluvím. To bych však chtěl od autorů o dva přesčasy navíc a vesmír by se zhroutil do malé kuličky. Žádného hlubšího rozhovoru jsem se napříč hrou nedočkal. Nechápejte mě špatně - komentáře Kasumi k dění na lodi, misích a i k jednotlivým členům posádky, to všechno je vítané zpestření, Kasumi působí dojmem super kamarádky, ale to je asi tak vše.
Herní provedení jejího questu loajality není nikterak světoborné. Zatímco začátek vám slibuje, že se můžete těšit na něco docela jiného, už nejpozději po pěti minutách se to zvrhne ve střílečku ve stylu Gears of War light.

Pro: Nový příruční samopal se hodí, Kasumi je skvělý charakter, její příběh je zajímavý, první část mise je slibná...

Proti: ...bohužel, o Kasumi se prakticky nic moc nedozvíme, druhá část questu (tedy jeho 4/5) se zvrtnou.

Hodně povedené DíeLCíčko od pánů a dámiček z Kanady. DíeLCí nám přidává novou postavu, s loajality misí a taky to nejdůležitější..... NOVÝ OBLEK PRO COMMANDERA SHPERADA, OU YEA MOTHERFUCKER! Fešný černý společenský oblek, prostě paráda! No a teď pojďme i k těm podřadnějším věcem v DeéLCéčku jako je nová postava a mise.

Co se týče nové postavy Kasumi, tak ta je hodně fajn. Celá postava působí tajemně a vskutku sympaticky. Navíc konečně postava v Shepově týmu která umí nahodit maskování. Akorát škoda že se s ní nedají vést normální rozhovory, jako ze základními postavami což je škoda, ale naopak zase potěší že postava reaguje plnohodnotně při misích jako ostatní postavy.

Co se týče její míse, tak ta se mi hodně líbila, první polovina na mě působila tak trochu 007 stylem, což rozhodně nebylo naškodu. V první polovině si tedy zastřílíte minimálně, ale to nevadí, snobský večírek kriminálníčků má atmosféru, a opět to svým způsobem rozšiřuje herní universium. Navíc se mi líbil nápad s hledáním DNA, to bylo fajn zpestření, navíc když Kasumi na každý předmět reagovala. A pak mě samozřejmě potěšilo i sběratelské muzeum hlavního padoucha DéelCéčka, bylo fajn vidět různé památky ať už přímo ze Země a nebo ze světa Mass Effectu (s odborným komentářem od Kasumi), navíc v tom muzeu získáte snad nejlepší samopal ve hře! No a pokud jsem tedy napsal že v první polovině hry si zastřílíte minimálně, druhá polovina hry vám to plně vynahradí a taky si užijete závěrečný souboj s křižníkem.

Tedy abych to nějak ukončil tenhle komentář, DíeLCíčko se mi páčilo, Kasumi je hodně fajn a dobře napsaná postava u které akorát zamrzí ty rozhovory, její mise byla zábavná a nezapomeňte na ten PARÁDNÍ OBLEK! už jen kvůli tomu za to to stojí!

Pro: SHEPŮV NOVÝ OBLEK, Kasumi a její mise, rozšiřuje universium, novy samopal M-12 Locust

Proti: Kasumi nemá klasické dialogy

Toto DLC pridáva novú postavu, so zaujímavými schopnosťami, ale s nie veľmi prepracovanou osobnosťou. Opäť je tu absencia rozhovorov, čo asi mrzí najviac.

Na druhej strane DLC pridáva aj zaujímavú loyality misiu v štýle Jamesa Bonda, ktorá je však dosť krátka, ale veľmi efektná. Kasumi zanecháva dosť rozporuplné dojmy. Ide o kvalitné DLC, avšak nie dotiahnuté do úplného konca, a vzhľadom na to, že nie je zdarma, treba si rozmyslieť, či vám nová postava a jedna misia stoja za kúpu.

Pro: spád misie, schopnosti postavy

Proti: krátkosť, absencia rozhovorov

Členov tímu v hrách od BioWare nikdy nie je dosť a mnohokrát práve dialógy s nimi patria k najzábavnejším momentom. Práve o to viac som bol sklamaný, keď som zistil, že s Kasumi mám jeden rozhovor pri naberaní do tímu, jeden na konci jej vcelku zábavnej Loyalty misie a pár opakujúcich sa neinteraktívnych pozorovaní na lodi. Je to rozhodne škoda, pretože nielen vďaka štýle boja patrí Kasumi rozhodne medzi tie zaujímavejšie a zábavnejšie charaktery v družine.

Pro: zaujímavá postava, zábavná loyalty misia,

Proti: krátke, bez poriadnych rozhovorov s postavou to pôsobí odfláknuto