Na druhý díl dobrodružství králíka Jazze nemám tolik nostalgických vzpomínek. Ke hře jsem se dostal později a nejsem si ani jist dohráním. Nejvýraznější vzpomínkou je multiplayer, kdy se hráči ujmou bratrů Jazze a Spazze. Tohle nenabízelo mnoho plošinovek a ve dvou byla hra opravdu zábavná. Tentokrát jsem prošel hrou osamoceně, takže ta nejlepší část hry mě minula. Dvojka důstojně navázala na jedničku, přinesla řadu novinek a přesto považuji oba díly za rovnocenné. Grafika je mnohem detailnější a zachovává styl jedničky. Pohled je oddálenější, což je na jednu stranu příjemné, ale ztratilo to něco ze své unikátnosti.

Hratelnost je okořeněna nejen přítomností dvou různých hrdinů. K dispozici jsou nové zbraně nebo možnost použít uši na prodloužení doletu. Úrovní je méně, pouze čtyři epizody, ale jsou o něco rozsáhlejší. Celková herní doba není o tolik kratší. Potěší možnost hrát vše v celku, není nutné startovat každou epizodu zvlášť. Součástí je také bonus v podobě shareware epizody. Úrovně jsou hezky propletené a hledání všech tajných úkrytů by zabralo hodně času. Prostředí jsou opět variabilní, ale o něco méně nápaditá. Pobaví obrazovky při výběru epizody, jde o různé parodie. Hrál jsem standardně za Jazze, ale shareware epizodu jsem vyzkoušel za Spazze. Ten nemůže využít pomalý let s ušima, ale má klasický dvou-skok. To je podle mě užitečnější, lze se lépe dostat na vyvýšená místa. Některé úrovně by to dost usnadnilo, ale tak hra se jmenuje Jazz. Na druhý průchod může jít o skvělou volbu.

Hudební stránka je povedená a ke hře se hodí. Pochválit musím i bezproblémovou ovladatelnost. Obtížnost je zhruba na úrovni většiny prvního dílu, ale zde nejsou žádné nepříjemné úseky. Hraní je tedy o něco plynulejší. Tempem a omezenějším arzenálem mi zase více vyhovuje jednička. Základní hru lze bez problémů nainstalovat i na nových systémech, ale nepodařilo se mi ji spustit. Nepomohla ani instalace datadisků. Po aplikaci Jazz Jackrabbit 2+ je vše bez problémů. Druhý díl mě potěšil i dnes a přestože je mi jednička bližší, tak rozhodně doporučuji i dvojku. Já se jdu rovnou vrhnout na rozšíření.
''Jazze znáte. Jazze zná totiž každý. Jazze znají dokonce i lidé, kteří hry nehrají. Že nevíte? Takový zelený zajíc prohánějící se neuvěřitelnou rychlostí po počítačových obrazovkách už někdy od devadesátéhočtvrtého. Už? Výborně, věděl jsem, že víte.''

První Jazz Jackrabbit byl dozajista nadprůměrnou skákačkou, sice možná notně inspirovanou klasikou Sonic the Hedgehog , ale i přesto velmi povedenou a zábavnou. Nicméně, takových her vyšlo v první polovině devadesátých let nespočet. Kluci epičáčtí se tedy o dlouhé čtyři roky později rozhodli do pokračování přidat ještě více rychlosti, humoru ale především samotných hráčů. A udělali moc dobře..

Díky skvělému kooperačnímu módu u jednoho počítače se Jazz Jackrabbit 2 stal jednou z mých nejmilovanějších hopsaček. Přitom jsme si s kamarády mohli vybrat, jestli proletíme příběhovou linku společně nebo si jen tak zastřílíme a zaběháme proti sobě. Díky tomu byla do hry přidána ještě druhá varice hlavního ušáka, tentokrát červeného jménem Spazz.

V mém hodnocení se ve velké míře odráží také úžasná funky-elektro-cosi hudba, kterou si rád pouštím samostatně dodnes, povedená grafika, úvodní kreslené intro, které znám úplně nazpaměť a celkem zábavný a humorem okořeněný singleplayer. Ke hře poté ještě vyšlo několik přídavků pofidérní kvality. 85%.

Pro: Jazz & Spazz, zbraně, multiplayer, grafika, humor, hudba

Proti: Pro někoho singleplayer, velmi nízká obtížnost

Legendární plošinovka, jejíž multiplayer je ještě legendárnější než hra sama. Hrát na jednom počítači se dvěma infantilníma králíkama, to se jen tak nevidí. Grafika byla na svou dobu hezká, malovaná, ozvučení taky dobré, ale u téhle hry je hlavní hratelnost. A ta je víc než vynikající. Navíc vtipná hra u které se člověk zasmál. Pro mne jedna z převratných jmen mého teenage věku. Je to paráda. Kdybych ji teď měl, určitě bych si ji zahrál znova a pobavil bych se více než u mnohých moderních her.

Pro: Velká zábavnost, ať v singlu, tak v multiplayeru.

Proti: Na tu dobu nic.

Jazz 2 je jedna z nejlepších plošinovek co jsem kdy hrál. Hezká grafika, hudba, hratelnost, multiplayer který jde ve dvou atd. Ve hře si můžete vybrat ze dvou zajíců, buď Jazz nebo Spaz, boužel za Jazze jsem moc nehrál, má horší schopnost. Zatímco jazz vyskočí a může se pomalu vznášet dolů, tak Spaz může udělat dvojskok, což se mi líbilo mnohem víc. Další spazova výhoda je v rozbíjení kostek v určité poloze, které jazz neumí (zato umí v jiné).
Dalé mě na hře potěšil slušný výběr zbraní, spousta bonusů a různé druhy nepřátel. Jazz Jackrabbit 2 je zkrátka pokračování legendární lošinovky které ale první díl překonává, a to možná taky díky zábavnému multiplayeru, hezči grafice či o nco lepší hratelnosi

Pro: Grafika, zvuky, multiplayer, výběr ze dvou zajíců

Keď som bol ešte dosť malý a netušil čo je internet a torrenty, tak som mal len pár hier na CD ktoré som stále hral dokola, hoci som skoro žiadnu neprešiel. Boli medzi nimi Need for Speed II, Tomb Raider Chronicles, The Sims a aj Jazz Jackrabbit 2. Jazz na mňa vtedy zapôsobil svojou pôsobivou komiksovou grafikou a zábavonu kombináciou skákania a strieľania. Dá sa povedať že Jazz bol taký Megaman/Sonic pre PC hráčov.

Jazz Jackrabbit 2 je oproti prvému dielu (ktorý som hral len nedávno), vylepšenie v skoro každom možnom smere. Lepšia grafika, lepšia hudba, lepšie levely, viac zbraní a nepriateľov, už nemáte tú otravnú kameru, ktorá je tak blízko pri vás a vidíte oveľa viac okolo, 4 ročný rozdiel medzi nimi je jednoducho jasne vidieť.

Graficky Jazz vyzerá stále veľmi pôvabne, hlavne preto, že hra je celá v 2D a je známe že 2D grafika starne pomalšie. Veľmi pôsobivá je aj variabilita a detail levelov, kde sa autori naozaj pohrali s rôznymi miestami, takže budete stále zvedaví, kde sa bude odohrávať ďalšia časť. Hra celkovo ponúka 4 hlavné episódy po 6 leveloch v 3 rôznych prostrediach, plus shareware demo s 3 levelmi. Navštívite také miesta ako starý hrad, pláž, svet ako z krajiny Zázrakov, akýsi digitálny svet a aj snežný level.

Hudba od legendárneho Alexandra Brendona (Unreal, UT, Tyrian, Deus Ex) je veľmi chytľavá a perfektne dotvára levely. Ikonická hudba z hlavného menu zostala po prvom dieli.

Narozdiel od prvého dielu teraz máte na výber 2 hrateľné postavy, pôvodný Jazz a jeho vyšinutý brat Spaz. ja osobne odporúčam hrať so Spazom, lebo môže robiť dvojitý skok, ktorý sa vám dosť zíjde, keď sa budete chcieť dostať k niektorým ťažko prístupným miestam. Oproti tomu je Jazzova schopnosť lietať s ušami mierne zbytočná. Okrem toho môžete s Jazzom urobiť úder do výšky a Spaz vie urobiť efektný karate kop do diaľky.

Skákanie v hre funguje takmer perfektne, ovládanie je veľmi jednoduché, ale intuitívne, a nemal som s ním skoro žiadne problémy.

V hre máte veľké množstvo zbraní od predvolenej pištole s nekonečným počtom nábojov po plameňomet, TNT, rakety, zmrazovač a electro blaster. Ku všetkým sa dajú získať powerupy, ktoré zvyšujú ich účinnosť.
Ja som nakoniec ale väčšinou používal len obyčajnú pištoľ, ktorá sa stane veľmi užitočnou, keď nazbierate dosť fastfire upgradov, ktoré zrýchlia jej paľbu. Ostatné zbrane som si šetril na špeciálne bloky a plameňomet som dosť využil proti bossom. V niektorých leveloch môžete oslobodiť papagája s klietky, ktorý vám na krátku dobu pomôže proti nepriateľom.

Okrem nábojov k zbraniam budete zbierať mince, ktoré vám umožnia sa teleportovať do tajných miest,, drahokamy, ktoré životy a rôzne kusy jedla, ktoré vám zvyšujú skóre a ak ich nazbierate dosť, tak sa dostanete do krátkeho módu nezraniteľnosti Sugar Rush.

Táto hra využíva systém životov, ale je viacmenej zbytočný, lebo vždy keď som zomrel, tak som len načítal poslednú hru, keďže po smrti prídete o všetky zbrane s upgradmi. Rozhodne odporúčam hru ukladať manuálne často, lebo tu nie je žiadny autosave.

Jediná vec, ktorá sa mi na hre moc nepáčila, boli bossovia, ktorí boli dosť nezaujímaví, buď boli smiešne ľahkí a zdolal som ich na prvý pokus, alebo boli otravný "bullet sponge" typ, do ktorých som musel nasypať kopu nábojov, kým padli. Najotravnejší bol ten na hrade, s ktorým bitka trvala dosť dlho.

Náročnosťou je to tak akurát, lepším hráčom bude pripadať smiešne ľahká aj na najvyššej úrovni, ale ak táto hra bola myslená hlavne pre deti, tak mi pripadá fér.

Hra nie je veľmi dlhá, singleplayer mi zabral menej než 6 hodín, ale tam zábava vôbec nekončí, okrem editoru levelov totiž hra obsahuje veľé množstvo multiplayer módov ako battle, čo je viacmenej deathmatch, treasure hunt, kde sa snažíte nazbierať viac drahokamov ako oponent, race, kde sa snažíte najrýchlejšie prejsť cez mapu, capture the flag a aj možnosť prejsť celú kampaň kooperatívne. To všetko sa dá cez splitscreen pre 4 hráčov, alebo cez lokálnu sieť až pre 32.

K základnej hre vyšli 2 rozšírenia, jedno s vianočnou tématikou ako v prvom dieli a Jazz Jackrabbit 2: The Secret Files, ktorý ponúkal novú postavu Lori a extra epizódu. Týchto 9 levelov ale nie je vôbec tak dobre navrhuntých ako v pôvodnej hre. Takže ich odporúčam len vášnivým fanúšikom.

Celkovo Jazz Jackrabbit 2 ale obstál skúšku časom výborne a stále je to zábavná hra po takmer 20 rokoch. Len je škoda, že po zrušení 3 dielu Epic Games značku úplne opustili a namiesto toho začali robiť nudnú sériu strieľačiek Gears of War.

Pro: Level design, multiplayer, hudba

Proti: Bossovia

Jak jsem se do prvního dílu musel hratelnostně dost prokousávat, tak u druhého Ušáka to šlo skoro samo. Hra je totiž ve všech ohledech lepší. Jednak Jazz konečně nezabírá čtvrtinu obrazovky, ovládání je bezchybné a přejde do krve po pár minutách. Grafický upgrade v podobě krásné kreslené grafiky, která nezestárla dodnes a výborný soundtrack to celé skvěle podbarvuje.

Obsahově je hra rozmanitá, každé dvě úrovně se změní prostředí, takže je pořád na co koukat. Sice nepřátelé jsou prakticky stejní jako v prvním díle, ale jejich variabilita je velká, takže nebudete celou hru kosit jen želvy (se žirafím krkem, pokud se k nim hodně přiblížíte :-) Novinkou je sbírání stříbrných a zlatých mincí, které vás u "pimp" králíka přenesou k bonusovému místečku plnému užitečných věcí - pokud jich nasbíráte dostatečné množství a samozřejmě jsou ve většině případů pěkně skryté. Pár zbraní také přibylo a munici téměř nikdy není nouze, takže si stačí vybrat tu nejoblíbenější. Kromě Jazze můžete hrát i za přitroublého Spaze, který umí dvojskok, takže se na některé místa dostanete snadněji a nebo jen s ním. Takže minimálně druhé dohrání hry je zaručeno.

Animace Jazze i protivníků jsem skvělé a vtipné. Hra je vůbec protkána množstvím legrácek - i když některé pochopí asi jen autoři, protože nevím co by si měl hráč odnést z komentáře, že "Mark nosí slipy, ha ha". Pokud Jazz chvíli stojí, tak se buď rozčiluje nebo popadne mrkev a žvejká jak Bugs Bunny. A Spaz s tím svým vyplazeným jazykem mě vždycky dostane.

A pak ten skvělý soundtrack... každý song k danému prostředí perfektně sedne, ať už je to krásný chillout u podvodního levelu nebo vyloženě tranceový u medievalu. Perfektní symbioza a občas si ho dokonce pustím i samostatně a to už o něčem vypovídá.

A ke hře je přiložen také editor levelů, takže s trochou šikovnosti si další úrovně vytvoříte sami. Nebo dáte na šikovnější lidičky a stáhnete si stovky dalších levelů z official page.

Zápor je tu pouze jeden - že nikdy nevyšlo další 2D pokračování. Ale doba tomu prostě nepřála...

Pro: vše, tohle je plošinovka v nejlepší kondici

Proti: nic

Rozhodně jedna z nejlepších plošinovek. I v dnešní době úžasné grafické zpracování, výborně zpracované lokace, různé typy zbraní a příšerek, rychlá hratelnost, zábavné momenty - to vše vytváří nezapomenutelný mix, který činí z této hry ikonu. Ze začátku je třeba trochu ošahat ovládání, protože zajíc lítá jak čamrda a klouže se takovým způsobem, že někdy nevíte kdy ještě zůstanete na pevné zemi a kdy se propadnete dolů, ale poměrně rychle si zvyknete. Je třeba také dodat, že obtížnost není příliš vysoká, ale to mě osobně moc nevadilo, protože toto není Dark Souls, toto je čistá zábava, která je o to větší, pokud ji hrajete ve dvou...

Pro: Zábava, grafické zpracování, pestré lokace, různorodost zbraní

Proti: Obtížnost by mohla být krapek vyšší, na ovládání je třeba si zvyknout, je poněkud divoké :)

Tuhle hru jsem jako malá milovala.
Nejen pro tu hudbu, grafiku a hru samotnou, ale díky Multiplayer, který mě přinutil tomu dát hned 100%.
Když se na jeden počítač napojí hned čtyři hráči na nově vytvořenou mapu jednoho z nás. Ať to bylo na vlajky nebo prostý deathmatch, smáli jsme se na celou ulici.
Ještě teď si to občas pustím a s bratrem odzkoušíme jeho novou mapu, kterou hrajeme, vylepšujeme a vážně se u toho bavíme. Ani nemluvím o tom, že se můžete připojit do mapy ke komukoliv na světě a věci, co lidi vymyslí jsou neskutečný. Kolik hodin jsem zabila na testovacích mapách, kdy si musíte načasovat skok a skočit na jeden pixelový kousíček plošiny, aby vás to neteleportovalo na začátek.
Musím říct, že po té dlouhé době, co tu s námi Jazz je, tak se pořád dá hrát mezi nynějšími moderními tituly. A pořád musím říct, že je Jazz nejlepší 2D skákačka.

Pro: Grafika, multiplayer, hudba, vytváření vlastních map

Proti: nic

Zatímco první díl hrál každý včetně mě, k druhému dílu jsem se ve své době, ani později nedostal. Dvojka vyšla v roce 1998, prakticky jako jedna z posledních klasických 2D plošinovek na spoustu let. V té době a pár let poté jsem hrál dosovky na staré šunce a tohle bylo mimo možnosti mého počítače, později když jsem měl lepší kompl mě už stará hospačka nezajímala.

Po dohrání prvního dílu jsem si řekl proč to nezkusit s trochou zvědavosti i obav (například pokračování Lost Vikings mě těžce nesedlo). Výsledek? Jazz 2 se hraje prakticky stejně jako první díl. Nechybí tu šílená rychlost, moře kol, pestrobarevná grafika a samozřejmě želvy v čele s Devonem Shellem. Autoři však za ty čtyři rok něco doladili, něco vylepšili a tak je druhý díl o fous lepší.

Zaprvé grafika je vyhlazená, odpovídá +/- roku vzniku a přesto si drží styl jedničky. Prostředí se opět mění jak na běžícím páse, některé jsou skutečně malebné (vesnička), takže proč ne. Především ale máte mohem větší výhled na obrazovku. Nevím či je to monitorem, rozlíšením či záměr tvůrců, ale Jazz je mrňavý a výhled na prostředí obrovský. Ve výsledku tak máte mnohem větší přehled o situaci, což kvituju.

Příběh bohužel tentokrát chybí docela, je tu sice opět želvák Devon, ale intro Vám nic neřekne a outro je kravinka jak z kreslené grotesky.

Hratelnost je v podstatě stejná jako v prvním díle, takže proběhnout všechno, najít co nejvíce secretů, nábojů a dostat se k exitu. Opět jsou tu epizody rozčleněné na světy a ty na jednotlivé úrovně, tentokrát jsou ale jen 4. I tak to dělá 24 kol, což je tak akorát na to, aby se nedostavila nuda a stereotyp (to přišlo až s nepovedeným datadiskem).

V samotné hratelnosti se změnily jen drobnosti. Jazz si půjčil od Raymana vrtulníkové uši pro delší dolet při skoku. Sbíráte penízky často v tajných místnostech, za což Vám obchodník otevře přístup do nějaké bonusové místnosti - ovšem z 90% se mi jich nepodařilo najít dost. Je tu spousta zbraní (rakety, multirakety, zmrazovač, plamenomet, skákací střely, dynamit), které se navíc dají upgradovat. Úpřimně? Celou hru jsem se držel základní pistole, která se po x upgradech mění v rychlopalný kulomet, který je rychlý, přesný a smrtící. A pak jsou tu kameny, které musíte rozbíjet, Některé spodním "upercutem", některé dupnutím shora, některé rozstřílet. Někdy potřebujete zvláštní zbraň, jindy rozbít bedničku poblíž. Novinkou jsou dva další hrdinové Spaz a Lori, ale za ně jsem nehrál, takže netuším.

Rychlost není tak šílená aby se to nedalo stíhat a také už nejsme v půlce 90. let, takže na easy je opravdu docela jednoduchá. Chcípal jsem hlavně u bossů, z toho u toho posledního jsem ztratil asi 12 životů. Devan se totiž promění v po smrti v monstrum, které už bylo nad mé síly. Ze zoufalství a čistě náhodou se mi ho nakonec podařilo zabít bez ztráty energie, načež k proměně nedošlo a to byl konec.

Kolekce od Gogu obsahuje ještě pár věcí - vánoční epizodu, která mi jela pořád dokola, pár fanouškovských úrovní, shareware demo (tři úplně nové úrovně) a především Secret Files. Ty se ale tvůrcům nepovedly, kola jsou lineární, příšerně dlouhé a díky hordám nepřátel se to mění v tupou střílečku.

Každopádně hra je o něco lepší než jednička, ale víceméně totéž. V rocce 1998 vyšel i Heart of Darkness, který mě bavil o fous víc a dal jsem mu 80%, takže Jazz 2 dostane 75%.
Možná jsem to s tím celkovým hodnocením trošku přehnal, pravdou ale je, že já tuhle hru prostě miluju. :) Ať už kvůli parádní hratelnosti, nářezové hudbě, roztomilé grafice, vtipným protivníkům či skvělému multiplayeru – Jazz Jackrabbit 2 pro mě zkrátka představuje nejlepší plošinovku všech dob.

Pro: hratelnost, nářezová hudba, cool protivníci, roztomilá grafika

Proti: i na nejtěžší obtížnost je hra poměrně lehká

Druhý Jazz Jackrabbit mi umožnil výběr mezi dvěma hratelnými postavami. Mimo Jazze přibyl jeho šílený červený bratříček Spaz, za nějž jsem chvíli zkoušel hrát, ale stejně jsem nakonec skončil u svého oblíbeného Jazze. Obtížnosti se naopak oproti původním čtyřem smrskly na tři, kdy Hard v podstatě plní funkci Turbo, ale já znovu volil Normal.

Hudba se podobá té z prvního dílu, což je dobře vzhledem ke kvalitám původních skladeb. Zbraní je skoro dvakrát více a likvidace želv je tak ještě zábavnější. Multiplayer jsem nezkoušel, ale věřím, že se povedl a určitě přinesl trochu oživení hratelnosti.

Stejně jako u jedničky se i zde po čase dostaví stereotyp, i když se tvůrci snažili, aby jednotlivé levely byly hodně rozmanité. Třetí díl, ve kterém byly plánovány tři hratelné postavy (mimo Jazze a Spaze ještě zaječice Lori), nikdy oficiálně nevyšel, což mi nevadí, protože stejně mám radši 2D zobrazení, než plánované 3D, které jsem si v některých bonusových úrovních vyzkoušel už v prvním díle.

Pro: intro, hudba, zbraně, rozmanité levely

Proti: po čase stereotyp

Tahle hra je pro mě legendou v oblati 2D plošinovek. Výborná hudba, která je opravdu příjemná, nikterak nenarušující průběh hry, a hlavně takovou v jiných hraách rozhodně neuslyšíte. Grafika je nadhérně kreslená, maximální práce. Můžete si vybrat z dvou králíků, každý má kromě normálního pohybu, skoku a střelby 2 zvlášttní pohyby které velmi dobře zpestřují hru. V datadisku přibude dokonce králíčí dívka.

Mě nikdy moc nezaujaly hry hrané po internetu, jako malý jsem hrál se svým bráchou NES, a že tahle hra umožňuje hrát hru pro dva hráče na jednom počítači byla pro mě super zpráva. A bylo to ještě lepší než jsem očekával, máte možnost si hru projít od začátku do konce v módu spolupráce, přičemž je obrazovka rozdělena na dvě poloviny, každá pro jednoho hráče. Ale to nejlepší je že nejste nijak omezeni v pohybu (oproti hrám na NES) můžete si level procházet nezávisle na druhém hráči, každá obrazovka totiž sleduje jednoho králíka. Z toho vyplývá že si každý musí přijít na své, a to je jenom jeden mód! Je jich tu ještě několik od bitvy po sbírání pokladů.
Ovládání je jednoduché, menu stylové, funkce save stoprocentní, možnost nastavení obtížnosti, já téhle hře nemám co vytknout...

Pro: nepřekonatelná hra pro 2 hráče, hudba, grafika

Proti: nic jsem nenašel

Ano ano u jedničky jsem strávil mraky času a 2 se ke mně dostala až na učnáku.Kde to kluci hráli s cheatama.

Popkec řekl dvě ja řeknu třetí. Lori dokáže roztočit své uši a létat.
zmíním tu módy: Na výběr máte mezi čtyřmi multiplayerovými módy. V módu Race si zazávodíme k cílové čáře, mód battle, je klasický deathmatch. V módu Treasure Hunt soutěžíme o to, kdo nasbírá za časový limit více diamantů. No a to nejlepší nakonec – mód Cooperative. Zde si můžeme společně proběhnout úrovně ze singleplayeru a to až ve čtyřech hráčích.

každá úroveň má svůj vlastní styl, setkáme se s exotickým ostrovem, chemickou továrnou, středověkým hradem a strašidelným domem. Výraznou grafiku, která má také parádní zvukový a hudební doprovod.

I když je to, jedna z mnoha dobrých skákaček tak pro mě bude vždy v srdci první díl.

Pro: Množství zbraní-9, 2 králící +datadistk 3 , Multák, obtížnost,grafika

Proti: nemožnost hrát přes LAN.