Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

Jen pár informací o mě...

Jsem celoživotní PC hráč. Nikdy jsem neměl žádnou konzoly a ani mě to nelákalo. Klávesnice a myš jsou dle mého nepřekonaným základem dobrého hraní (kromě specifických žánrů jako jsou např. simulátory, závodní hry atd.).

Jsem už pamětník, který začínal na MS-DOS v raných 90. letech. Můj strejda dělal již v polovině devadesátek v IT a měl tak jednak znalosti a jednak přístup k počítačům, díky čemuž jsem měl doma (a i u babičky, kde jsem trávil dost velkou část svého dětství) vždy relativně slušnou mašinu. Díky tomu jsem byl mimochodem dost oblíbený mezi spolužáky, kteří mě díky tomu rádi navštěvovali :D Nevýhodou tehdy bylo, že moje mamka nikdy neměla hraní her za příliš užitečnou činnost a měl jsem tak dost omezený časový prostor na paření. Dnes už to ale beru jako výhodu, protože mě to mimo jiné dalo dost prostoru třeba na četbu ;-)

Jsem celoživotně relaxační hráč. Hry jsem nikdy nehrál pro nějakou výzvu, Nejsem gamer. Hry jsou pro mě vždy zdrojem relaxu, uvolnění a zábavy. Jsem také singelplayerový hráč. Mulťákům jsem nikdy moc nepropadl, i když výjimky by se našly (Ultima, WoT, CS, nebo třeba prohlížečové onlinovky, které jsme hráli s kámoši na základce a už si ani nevybavím název). Preferuji příběhové hry, hry s dobrou kampaní. Žánrově nejsem nijak zvlášť vyhraněný, mám rád hry různých žánrů, ale obecně by se dalo říci, že preferuji akční hry, RTS, RPG a dobré příběhové adventury. Méně mě berou kromě mulťáků také závodní a sportovní hry, i když u Fify a NHLka jsem strávil dříve poměrně dost času. V dnešní době, kdy už pracuji a nemám na hraní tolik času a jsem nucen si více vybírat, jdu spíše do těch akční her a rpgéček.

Na závěr si dám pár svých žebříčků oblíbených her

TOP 10 her 90 let:
1. Age of empires 2
2. Heroes of Might and Magic 3
3. Transport Tycoon
4. DOOM 2
5: Prince of persia
6. Wolfenstein 3D
7. Commandos 1
8. Pokémon Red Version
9. Mortal Kombat 3
10. Golden Axe

TOP 10 her z let 2000 – 2009
1. Mafia: The City of Lost Heaven
2. Warcraft III: Reign of Chaos
3. BioShock
4. Half-Life 2
5. Grand Theft Auto: San Andreas
6. Star Wars: Knights of the Old Republic
7. Hearts of Iron 1
8. Rome: Total War
9. Vietcong
10. Hidden & Dangerous 2

TOP 10 her z let 2010 – 2019
1. The Witcher 3
2. Mass Effect 2
3. Dark Souls III
4. Dishonored
5. BioShock Infinite
6. Doom (2016)
7. Kingdom Come: Deliverance
8. Far Cry 3
9. Deus Ex: Human Revolution
10. Metro 2033

TOP 5 všech dob
1. Mafia: The City of Lost Heaven
2. Age of empires 2
3. Warcraft III: Reign of Chaos
4. The Witcher 3
5. Heroes of Might and Magic 3