Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@7c (25.04.2017 20:54): Škoda, doufal jsem v nějakej větší význam :) jinak mě tak napadlo, že v epizodě Darkmere, když se jde z bažiny do hradu, tak se zmačkne táhlo a spadne most, přes kretej se přejde a hnedle v chodbě, po levé straně je ještě další táhlo, na jehož význam jsem nikdy nepřišel :)
@Shoos_T (25.04.2017 20:46): V zásadě k tomu, aby bylo možné se proletět a pokochat :) Případně někde jdou myslím sebrat nějaké power-ups. Žádnou speciální funkci to (pokud vím) nemá.
Nevíte proč je na konci každý epizody k sebrání item Wings of Wrath, kterej se mi zdá na konci levlu už k ničemu a po prolezení portálu zmizí z inventáře?
@Matthias (20.01.2017 11:08): Já ji mám tu svou v podstatě napsanou, ale říkal jsem si, že 100. článek na blogu bych věnoval WolfenDoomu jakožto pro mě mimořádnému počinu. Takže ještě vydrž :-)
@Matthias (12.11.2016 11:40): já ti nevim, ale tak nějak to lidi asi bude odrazovat. proč to musí mít fantasy název? proč né třeba Simple Hexen, Matthiasovo Hexen, Another Hexen, Whatever Hexen atp....

každopádně, pokud si přečtou ten popis, kde děkuješ svému příteli za vynikající kuřbu, potom to asi rovnou vyignorují...
@Garret (12.11.2016 11:03): I to je jeden z důvodů, proč jsem to zařadil do sekce "ignorovat". Už proto, že i ukázka vypadala spíš jako parodie... Po letech jsem časem dospěl k názoru, že filtrování je třeba, a nejjednodušší filtr je vyhnout se věcem/lidem s idiotskými názvy/nicky. Samozřejmě, že to není zcela spolehlivé, ale jako hrubý filtr to docela funguje.
@Matthias (16.10.2016 20:18): To tam tedy nedám, nicméně mám hotovo :-)
Dej vědět, až budeš chtít betatestovat, třeba sem do pošty, sem chodím přece jen častěji než na Liquid.

U mě je problém, že píšu hodně pomalu, takže zas takový grafoman nejsem. Celý minulý týden jsem třeba věnoval Simíkům.
@Matthias (komentář): Pěkný product placement v komentáři, je vidět že Hexen opravdu je Tvoje srdcovka.:-)
To mi připomnělo že jsem ještě nesepsal newsku na blog. Musím to napravit.
Jak se to spouští? Jsem to zkopíroval do složky Hexenu spouštěného přes zdoom a v nabídce výběru wadů se to potom nezobrazí.
@Matthias (27.07.2015 10:50): Ale jo, ujde to. Nic komplikovaného, 5 krutopřísných nigga úkolů, puzzlíky jednoduché, doprovodné průpovídky taky dobré. Na chvilku zabaví, konkrétně u mě cca 8 minut herního času. Bohužel pro recenzi na můj blog má projekt malý rozsah, bylo by vhodné do Czechboxu :-)

Dík, někdy vyzkouším (primární je pro mě u her, které podporuje, Doomsday).
@7c (11.11.2014 18:40): Standardní GZDoom grafika, pokud se to dobře nastaví. Zde si stáhni pod článkem celou instalačku a dej si do své GZDoom složky ten můj zdoom.ini, případně přepiš všechny hodnoty ve zmíněném souboru. Graf. nastavení z Hard Doomu mi šlo dobře jak v defalt GZDoomu (Hell to Pay), tak i Brutal Doom, TNT Evilution apod. A mám jej i v Hexenu.
Díky. Až na ten HUD to vypadá hezky. Zajímavé filtrování, předpokládám, že nemáš žádné hi-res textury, ale přesto to vypadá dobře.
@7c (10.11.2014 22:46): Nevím, jestli to graficky nějak zlepšilo, ale alespoň tam mám ten nový charakter.

Čtveřice obrázků 1, 2, 3 a 4.

Edit: Už mě to trklo :) Musí se ten zip soubor přejmenovat na PK3 a pak pustit jako přídavný soubor. Tzn. klasicky parametr v exáči. V tomto případě u obou modů gzdoom.exe" Hexen_add_Corvus.WAD osjc_zhex7.PK3 .U té zbraně z obrázků je rázem patrná stopa trajektorie letících střel. Což tam předtím nebylo, takže to hru trochu kosmeticky vylepšuje.

Jiné grafické mody jsem nenašel. O těch pro Doomsday vím.
Můžeš přihodit nějaké screenshoty? Čistě ze zvědavosti, naposledy jsem hrál vždycky v Doomsday s některými vybranými assety (textury, objekty) a moc dalších způsobů, jak vylepšit grafiku jsem nenašel (kromě hi-res spritů, což je ale nereálné) - ve smyslu, že už to nešlo o moc víc zlepšit.
Já vás oba každopádně obdivuji, protože napsat návod na takovou komplexní hru jako je Hexen, natožpak jeho datadisk, kterým se po chvilkách momentálně prokousávám, je opravdu obtížný úkol. Palec nahoru !
@Matthias (03.11.2014 08:23): Před lety jsem jim tam posílal návod svůj, ale odmítli mi ho zveřejnit :( Byl to ten z Abecedy her, akorát docela slušně barevně vyznačenej. Chci si někdy u svých návodů provést kompletní korekturu, mít je v RTF formátu a pak to dát ke stažení do svého DH profilu. Nikam bych to už asi neposílal. Tvůj návod si s chutí přečtu :)
Matthias: k tý zajímavostí jen drobná oprava, Circe (česky Kirké) je žena, u nás vzhledem k české literatuře (hlavně Zamarovský) spíše považována za čarodějku, ale je fakt, že na anglický wikipedii, je uvedena jako bohyně.
Čistě pro zajímavost, nepamatujete si, za kolik hodin se tak dá Hexen dohrát?
na dosbox kašli, stáhni si skulltag, nainstaluj a pak v něm otevři sobour "hexen.wad" a pak už jen enjoy!
Kvalitní fantasy 3D akce, která ale není jen pouhým procházením úrovní seřazených za sebou. Byly tam dost složité bludiště, které mi daly v době kdy jsem to hrál hodně zabrat.
Paul von Talaczek: Jsem rád že alespoň vím že jde o pěknou a velkou krabici. Té kompilace jsem si tu všiml, jelikož ji někdo navrhl ke schválení ale asi neprošla. Jinak bych existenci této edice ani nepostřehl, ale chtěl bych ji někdy mít.
PavelU: Před rokem jsem tuhle kompilaci za 199,-Kč sehnal v Prestu CS, ta krabice je vážně pěkně udělaná a hlavně gigantických rozměrů, jaké jsem snad viděl jen u takových kompilací, jako Age of Empires BattleChest atd. Jinak tam vlastně krom Win95 verze Hexena nic dalšího navíc není.
Hexen je snad jedina z takhle znamych fps(doomovek), kterou jsem nikdy nehral(teda herectic vlastne take ne). A v te diskuzi o hl nak o nem padla zminka, tak jsem dostal hned chut ho zkusit. Je docela zajimavy a originalni,skoda ze se podobne hry nedelaji i dnes, akorat ta grafika je snad jeste horsi nez v jinych takhle starych doomovkach, ale da se to:). No zkousel jsem i herectic, ale nejak mi v nem nejde v setupu nastaveni ulozit, po ulozeni a znova zapnuti setupu se vzdy nastaveni vrati na default, nevi nekdo co s tim? Takhle bych to musel hrat bez zvuku, protoze tam je natavena zvukovka na none:(. Ale hexen jde nastesti v poho v dosboxu:).
No, mně se nejvíc líbí obal k HeXenu, ale těžko se mi to hodnotí nestranně :)
Tahle kompilace "Towers of Darkness: Heretic, Hexen & Beyond" má pěkný obal. Název sem dal do googlu. Jelikož mě vůbec nebyla tato re-edice známa. Doma mám akorát wad soubory ke komplet Hereticu a Hexenu. Takže bych tenhle komplet origoš bral.