Neoficiální datadisk Horn of the Abyss (HotA) přidávající zejména nový hrad, konečně vyšel i v angličtině. Zkoušel ho někdo?

P.S. Je kompatibilní s Shadow of Death i H3 Complete.
Ono zálěží taky na hrdinovi a jak jim to vyjde. Například jsem si zrekrutoval hrdinu se specializací na Odolnost (až 15% Odolsnoti navrch). K tomu byl ještě expert Brnění a Magie země a vody, takže bylo celkem vtipný sledovat, jak uprostřed mapy cca 85 stromů a 250 trpaslíků (očarovaných kamennou kůží, štítem, protiútokem, modlitbou a požehnáním) zadržuje kostěný draky, upíry, duchy a rytíře, zatímco se navzájem ostřelujou Velcí elfové a Velelichové a Zlatí jednorožci nahánějí kostrouny a a shnilý zombáky. Byl to masakr, ale Aislynn nakonec prohrál a to měl staty 11/15/16/19. Furt se něco snažil kouzli a furt mu to nešlo. :-D
Trpaslíci a Stromy mi připadají jako vetřelci: Přežívají tam, kde ostatní umírají. Máte taky takový pocit?
ja chápem rozhodnutie, ide skôr o to, že vo výsledku je stand-alone ten produkt, čiže krabica, v ktorej sa predával pôvodne, ale ak by sme sa bavili o datadisku ako programe, tak stand-alone nie, holt záleži na tebe, ktorú formu si vybierieš :)
Tak jsem MCZetův návrh nakonec schválil, i když v tomto případě je to opravdu rozporuplné. Nakonec jsem se přiklonil k tomu, že pro hráče je důležité vědět, zda když si (nehledě na to jak je to dnes nepravděpodobné) samotný Shadow of Death koupí, tak ho rozjede bez původní hry - to považuji za určující.

Oba jste měli svůj kus pravdy a jistě by se o tom dalo napsat ještě hodně, ale snad LJ mé rozhodnutí pochopí (však zas tak o moc ani nejde).
Sorry, že to vyznelo blbo, ale ako spustíš samostatne ten datadisk alebo ho nainštaluješ? síce mám originál len ako Complete ale kamarát má práve The Shadow of Death a nainštalovalo sa mu to spolu s pôvodnou hrou, čiže to nestojí osamote :)
Cože? Tak znovu.

Ty ses ptal, jaký je rozdíl mezi "Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death" a "Heroes III Complete" a já ti tedy opět odpovím. To první je původní vydání dané hry (datadisku, který tak nějak obsahuje i původní hru), to druhé je reedice celého třetího dílu (které asi tuhle hru taktéž obsahuje; plus mínus se nejspíše jedná o to samé jen v jiné krabici).

Jinak obě dvě ty tvé podmínky přeci SoD splňuje - je spustitelný tím, že obsahuje původní hru.

Ale tohle je pořád dokola, ty tvrdíš něco jiného, než zažitá terminologie, kterou se snažíš vyvracet, i když ti hážu několik relevantních odkazů, které to (navzdory tomu, že nemusí být 100% pravdivé) shodně potvrzují, aniž bys - přes mou výzvu - přidal nějaký vlastní zdroj potvrzující pro změnu tvůj pohled. Místo toho pořád opakuješ to samé (já také, ale co mám dělat, když mi pořád pokládáš ty samé otázky).

Takže tímto končím a šťastné rozhodnutí nechávám na schvalujících.
ale reedícia nie je predsa typ hry :)
nezaleží na forme predaja, ale forme hry samej, aby som to ešte raz zhrnul je imho stand-alone datadisk taký datadisk, ktorý:
1.má samostatnú inštaláciu
2.nevyžaduje pôvodnú hru ku ktorej bol ako datadisk vydaný
Jednoduchý (a už jsem to zmiňoval) - Heroes III Complete je přeci speciální reedice a nikoli původní vydání :-).
aký je potom rozdiel oproti Heroes 3 Complete, alebo oproti iným datadiskom, ktoré vyšli spolu s pôvodne samostatnou hrou?
Jak si odporuje? Píše, že tedy obsahuje původní hru, dobře, ale to proto, že on to stále považuje za stand-alone datadisk, protože ta instance samostatná je. Stejný názor mámo já, wiki a třeba i gamespot (http://www.gamespot.com/pc/strategy/hero ... abs&tag=tabs;reviews) a další zdroje, které už fakt googlit nebudu :-).

Opravdu stále míníš, že všechny tyhle zdroje si prostě protiřečí, takže jen tahle databáze by si měla razit cestu redefinování základních (a dle mého jasných) pojmů?

Jak jsem zmínil, tvůj výklad chápu, ale rozhodně bych se držel toho nepopiratelně USTANOVENÉHO :-). Nikde jsem nečetl pravý opak, že by stand-alone za žádnou cenu nemohl obsahovat původní hru. Ty ano anebo si to pouze myslíš?

(Nechce k tomu ještě někdo něco říct, nějaký třetí hlas?)
samozrejme, že celé úslovie je "stand-alone datadisk" ale práve o tej samostatnosti to je a tá tam nie je, keďže bez HOMAM 3 RoE to nenainštaluješ.
Profesionalita mobygames? eh? Chýb majú ako maku. napr.
kde je napísane, že to má 3D perspektívu :))
To na moby o tSoD som čítal a už v samotnej vete, kde autor píše, že obsahuje pôvodnú hru si odporuje.
Tak ale já z označení "stand-alone" rozhodně nedokážu vyčíst, že jde o datadisk. Význam je přeci v té samostatnosti. A taková ta hra je, ať už v ní je to či ono nebo obojí :-).

Tak jo, i mobygames potvrzuje SA status - http://www.mobygames.com/game/windows/he ... -the-shadow-of-death; to už jsou dva zdroje proti tvému názoru (přičemž ten druhý - odborný - už nějakou váhu má :-) ).
Definícia wikipedie eh? Hlavne v oblasti videohier je tam strašne veľa chýb a už tie slová "stand-alone= stojí-sám" hovoria sami za seba, že to má byť datadisk, ktorý neobsahuje nič iné len ten datadisk a je tak spustiteľný.
Tú wikipédiu nevypĺňajú žiadni odborníci, ale normálni ľudia, tak ako normálni ľudia aj vypĺňajú túto stránku, takže spolahlivosť celkovo nikdy nie je 100%. :)
MCZ: práveže ak využíva pôvodné veci typu editor a podobne tak je to stand-alone, ale tu sa ti priamo nainštaluje celá pôvodná hra včetne kampaní, to stand-alone predsa nie je. To je ako keby si dostal k HL2 episode one zdarma HL2 a považoval si tak ten datadisk za stand-alone, len na základe faktu, že to nemusíš zvlášť kupovať či inštalovať. Stand-alone datadisk nemá v sebe žiaden hrateľný obsah z pôvodnej hry, z pôvodnej hry okrem konceptu môže mať tak maximálne multiplayer alebo ten editor a podobne.
A já si právě myslím, že to s tím společného má dost :-).

Řekněme tedy, že jsou dva typy SA datadisků - ty co nabízejí pouze nový obsah a ty co nabízejí nový obsah i s tím původním (přičemž nejde o speciální edici, ale o původní vydání). V každém případě jsou oba typy SAMOSTATNÉ. Prostě jsou :-).

Rozhodně mi přijde zařazení mezi klasické datadisky více matoucí (protože právě chová zásadně jinak - funguje bez přítomnosti nějaké jiné hry) než zařazení mezi ty stand-alone.

No, nechám na administrátorech; návrh už jsem poslal, tak co. Možná by to chtělo nějakou upřesňující definici; jsem netušil, že může mít na tohleto někdo jiný názor :-).
Stand-alone je ale prípad, keď hra nevyžaduje nainštalovanú pôvodnú hru a tu vyžaduje, resp. sa inštaluje rovno spolu, takže by som to fakt za stand-alone nepovažoval. To že si to nemusíš zvlášť kúpiť s tým nemá nič spoločné.
Ještě pro upřesnění - dívám se na to z pohledu kupujícího (byť tady už to asi po všech těch reedicií samozřejmě nehraje roli) - chci vědět, jestli k tomuhle datadisku původní hru potřebuji koupit zvlášť nebo ne - a to by mi mělo říct to označení stand-alone.
Ano, jak píšeš - instaloval se s původní hrou, která byla zjevně na cd taktéž přítomna (je to už fakt dávno, ale takhle si to pamatuji).

Řekl bych, že to "stand-alone" přítomnost původní hry rozhodně nevylučuje, jde pouze o to, jestli si potřebuješ zvlášť pořídit i hru původní, a v tomto případě tedy zjevně ne :-). (Něco jiného by samozřejmě bylo, kdyby datadisk vyšel nejdříve jako klasický datadisk a až časem s původní hrou jako nějaký komplet.)
Práveže sa mi zdá, že to bolo tak, že si si kúpil ten datadisk a on zároveň obsahoval tú pôvodnú hru (S armaggedons blade som sa sekol) a tá sa inštalovala spolu s datadiskom, tým pádom nie je stand-alone. :)
Last jedi: jedna recenze, co jsem četl, ovšem říká něco jiného i mé dávné vlastní zkušenosti :-).

Wiki píše: "Shadow of Death is a standalone expansion pack that includes the original game."

Obsahoval tedy pravda i původní hru (i když prý nějak ořezanou o filmečky). V každém případě se ale nikdy neprodával tak, že bys původní hru musel mít, čili je stand-alone, ne?
nebol, bol len v čase vydania implementovaný aj do reedície pôvodnej hry a Armaggedons Blade, kde sa neinštaloval zvlášť (nebola to ale edícia HOMAM 3 complete).