Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Half-Life: Source Fixed vypadá slibně. Před třemi lety jsem to tu linkoval. Dnes jsem s tím část hry odehrál. Žádných chyb jsem si nevšiml.
Nemáte HL nebo Opposing Force někdo na Steamu? Mohli byste prosím zkusit, jestli vám to jde? Já rozehrál cca před měsícem OF, skouknul jsem úvodní scénu, zkontroloval, že vše běží jak má a pak hru odložil na později.

Později je teď, takže jsem to zase pustil a po spuštění hry se dostanu vždy do multiplayerové verze. Nemůžu hrát single player. Zkoušel jsem nainstalovat i Half Life a mám ten samý problém.

V roce 2017 někdo na Steamu řešil podobný problém, ale řešení tam nebylo...
Pokud máte smysl pro memy a debilní humor, rozhodně doporučuji mod Crack Life: Campaign edition. Není mnoho her, ve kterých za vámi běhají lidožraví brouci a křičí "Kouříš čuráky? Kouříš čuráky?" :)
Koukám na Freeminds Mind (zase) a nejen že se u toho opět super bavím, tak musím fakt ocenit ten HL jako hru. Jasně, nostalgie tam hraje roli, ale prostě ta atmosféra, ty veleobří (naprosto nesmyslný :D ) místnosti, ten moment kdy zjistíš že vojáci tě nejdou zachránit, ty skripty, hádanky... gameplay jako víno.
@DonSnake (10.07.2021 21:50): Kromě toho držet Ctrl před skokem je tam ještě pár dalších triků jak se dostat někam výš. Pokud máš nástěnnou minu, tak ji můžeš dát na zeď/krabici a skočit na ní. Případně radikálnější metoda je hodit pod sebe granát/C4 a při výbuchu vyskočit. V pozdější fázi hry poslouží dobře i Gauss cannon, který stačí nabít a vystřelit ho pod sebe.
Zdravím, mám takový problém. Jedná se o misi On a rail (8.), konkrétně o část, kde je schodiště chráněné lasery, které odpálí TNT. A mi se přes to nedaří dostat. Jsou tam dvě krabice - jedna menší, druhá větší. Ve všech videích i v návodu jsou schopni skočit na tu nejmenší krabici a z ní pak skočit na schodiště, ale mi se to prostě nedaří skočit ani na tu nejmenší (pro zkoušku jsem ji i vytáhl na volné prostranství a skákal na ni s rozběhem - marně, je moc vysoká). Tak by mě zajímalo, jestli to není třeba nějaký bug, nebo jsem jen neschopný :D
Hraju klasickou Steam verzi.
Celá série HL je tak maximálně na půl měsíce hraní pro těžce makajícího člověka, Rapier to holt má na půl století.

@Shoggot (30.11.2020 17:55): Valve nikdy neumělo dělat se zbraněmi, pokud nejde o nože do CSGO.
@Cobot (30.11.2020 19:26): no já ale letos HL1 i jeho demo dohrál prosím! Děkuji za optání paměť mě slouží. :)
Možná máš pravdu ale myslím že v HL1 je tolik památných momentů, že nebude problém si na ně vzpomenout. Strávili jsem spolu , s HL1 aby bylo jasno :), nejeden večer a noc. Myslím že to nebude žádný problém.
@Rapier (30.11.2020 17:13): Tak je to tvoje věc, ale tenhle přístup ke hraní je zvláštní. Třeba neodehrát Opposing Force nebo i o dost slabší Blue Shift dost brzo po základní hře ti nedá to hlavní. Vidět stejné lokace a situace jinak. Jako možná máš sloní pamět a pamatuješ si to, ale podle mě tím o dost přijdeš. Celkově hry nedohrávat nebo se aspoň nedostávat do pokročilejších fází je jak rozkoukat film a nikdy se nedodívat. Proč? Ale jak jsem psal je to tvoje věc. Takže v pohodě :)
@stepankoby1 (29.11.2020 23:10): Já jsem naopak na HD modelech ocenil tu záměnu Coltu 727 za tu MP5ku, ale zas se to furt chová jako ta MP5, což to docela kazí. Ale ta původní MP5 je lol a vlastně mi v něčem sedí víc, je to pak celý správně víc absurdní.
@Dunemaster (30.11.2020 14:56): Rapier dohrává jednu hru ročně. Ještě nepoznal ani genialitu Opposing Force natož dvojky a obou jejích DLC. Odhaduju, že tak 2025 by to mohl mít za sebou. Dává Valve čas udělat trojku :)
Ačkoliv jsem trpěl počáteční nedůvěrou ohledně Half-Life 1 musím uznat že hra je (výrazně) lepší než jsem čekal. Stále mám mnohé situace v paměti. Málokterou FPS jsem za poslední roky dohrál. Na datadisky se letos chystám a jen tak opatrně jsem nahlídl pod pokličku Half-Life 2 a ..... zaujalo mě to. Výborná atmosféra, uvěřitelné prostředí, provázanost v s HL1. Začínám chápat kultovní status HL1/HL2. Obě hry nabízejí víc než kdejaké moderní (vojenská) FPS.
1. FPS ktorú si strihnem 3.krát s datadiskami samozrejme, ktoré sú prekvapivo ešte lepšie a následovať bude Max Payne 2 s nejakým bulett time módom. Half Life predbehol svoju dobu, v porovnaní s jeho vrstovníkmi nezostarol vôbec.
@AlieN (29.11.2020 20:48): Teda takhle zradit Aperture! Že se nestydíš. :D

@Gordon (29.11.2020 20:41): Souhlas až na HD modely. Prosím né. :) V Blue Shift jsem kvůli nim dostal několikrát na různých počítačích stejný game-breaking bug, který vyloženě nedovolí pokračovat dál. Je to skoro až u konce. Raněná stráž leží na bráně, kterou musíš projít, a v animačce se odkulí z cesty. Mno, s HD modely stojí strnule na místě a ani se nepohne. Nepomáhá postřílení ani godmode (musíš s sebou táhnout baterii). Edit: Navíc, sakra, to původní SMG je prostě nezaměnitelné. S HD modely se mění za generic assault rifle, navíc nemá ani uvěřitelně velký granátomet.
otázkou je, jestli opravdu ten fix opravuje všechny chyby, které Source má... za sebe bych doporučil spíše originál
Ono mi přijde krapet sebemrskačství hrát dnes Source verzi, tak buď si zahraju původní na GOLDSourcu s HD packem nebo prostě stáhnu Black Mesu, ne?

Source je naprostej humáč.
@Dunemaster (29.11.2020 19:57): HL2 v základu byl vždy ok. Problém je prostě ten, že modifikace jsou vždy jen k určité verzi hry. Pak jsou logicky nekompatibilní. No, a nikdo nepředpokládal, že by aktualizacemi oddělali i Source verzi prvního dílu. Tzn. Source HL byl domrven i bez modů.
@Dunemaster (29.11.2020 19:22): Stručně a jasně.

Valve neustále updatuje sérii Half-Life. Do roku 2010 to bylo u HL2 ok, ale pak v červnu zmíněného roku přestala fungovat velká spousta modifikací do hry. Komunita časem vyřešila.

Od roku 2004 probíhaly updaty i v HL: Source, až do března 2013 to bylo ok. Skripty jely, jak mají. Sám jsem tehdy hrál. Ale později ve stejném roce byla skvělá funkcionalita hry fuč. Valve přešlo na jinou strukturu souborů a adresářů u HL2, což samozřejmě ovlivnilo i HL: Source.

Můj link je neoficiální záplata, kterou by sis do hry měl dát, do Steam HL: Source verze. Tak si zajistíš vymazání většího množství chyb.