@veselykralicek (17.03.2022 06:12): nejspíš ano. Pokud někdo má všechny závodní hry odježděné proč ne? Nicméně předpokládám, že fanoušci původního Race Driver GRID, např.: @Paul: čekali víc. Nicméně připouštím mohu se plést. :)

O GRID Legend se nikdo nemluví. Po Dirt 5 je to "jen" další Coddies hra s rozporuplnými pocity třeba, že jsem se vcelku u hraní Dirt 5 na PS5 konzoli bavil. Mít Dirt 5 uvěřitelnější jízdní model byl bych spokojenější.

@Charllize (16.03.2022 23:21): když se zákazníků ptáš na názor ohledně nového GT7 co přesně říkají? Jen tak ze zajímavosti.
@Rapier (16.03.2022 23:28): Tak GT7 si zahraješ jenom na PSku.

Já mám GRID (2019) a co jsem tak koukal, tak GRID Legends je v podstatě to stejný + cca 6hodinovej příběh. Tak úplně nemám potřebu si to pořizovat.

Ale pro fanoušky okruhovýho závodění na PC / XBoxu to nemusí být úplně špatná varianta, přece jen poslední Forza Motorsport 7 už taky vyšla před nějakou dobou..
@Sasakr (15.03.2022 23:02): kdo by to hrál? Taková hra už dnes v konkurenci Forza Motorsport 7 a Gran Turismo 7 (teď mě došlo, že GT série se konečně dostala na počty jako FM série :) ) nemá nejmenší šanci. Coddies už nejsou to co bývávali. Snad jejich další automobilová hra bude o min. třídu lepší jinak to mohou zabalit. Naštěstí mají série Dirt Rally a F1.
@Rapier (29.09.2020 17:31): já si tam ten ultimate dokoupil když byl ve slevě, přidává to spoustu eventů, ale ono už v základu je v tý kariéře závodů tolik, že jsem z těch přidaných odehrál jen pár. Liší se hlavně v tom že se odehrávají i na těch tratích co tam přidali později, např. Paříž.
Hraje to někdo kdo vlastní aktuální obsah, tzn. všechna DLCs a session pass? Stojí to za koupi?
Popravdě zkouším jezdit první Race Driver GRID (kdysi dávno jsem jezdil na PC TOCA 3) a nutno dodat není to zlé, ježdění po US městech se mi líbí (zas je to něco jiného než klasické závodní okruhy) ale nemá to kvality Forza Motorsport série.

Nicméně je dobře že to Coddies zkoušejí, protože jedině reálná konkurence žene vývoj dopředu.

Třeba jednou tahle PC série bude kvalitativně i obsahově (alespoň z části) na úrovni Forza Motorsport 6/7 a Gran Turismo 6. Nižší počet aut mi nevadí, pokud je pestrý výběr. Hlavně je, že tam je dostatek tratí.
Ruku na srdce stejně většina lidí jezdí auta jen tak na pohodu a na nějaké šampionáty, apod. zvysoka vy víte co.

To mě připomíná článek v posledním papírovém Levelu o tom kolik lidí dohrává, nebo alespoň hraje dostatečně dlouho, open world RPG alá Zaklínač, TES Morrowind/Oblivion/Skyrim, apod. Z čísel je jasné, že naprosté minimum hráčů.
Kdysi jsem jezdil jako o duši sérii Need For Speed II-Porsche, a upřímně ačkoliv IV díl měl už něco jako kariéru alá konzolové Gran Turismo, stejně jsem kariéru nikdy nejezdil a jen tak si závodil na tratích. Tak trochu to nyní dělám i v sérii Forza Motorsport 6/7. :)

Teď jsem si uvědomil, že mi situace u závodní her náramně připomíná situaci s leteckými simulátory. Každý škemrá o dynamické nebo alespoň polodynamické kampaně aby tam byla znovuhratelnost. Ve finále ale drtivá většina létá multiplayer v DCS World, protože je hezčí, novější, atd. a kašle na nějaké plně dynamické kampaně v Falcon BMS 4. Nicméně v diskuzních fórech každý majitel DCS nadává na absenci dynamických kampaní, a pak když se člověk těch lidí zeptá co vše odehráli, přesněji řečeno kolik že dynamických kampaní v leteckých simulátorech dokončili, tak se dozví že v lepším případě jednu, v běžném nula.
@tomi2k9 (08.06.2020 22:32): v pohodě, já hry hodnotím primárně podle toho jak mě baví, případný inovace jsou super, ale za úplně stěžejní je nepovažuju, zvlášť u závodních her. Až na tu bezomáčkovou kariéru mi tenhle díl nijak ořezanější nepřijde, spíš naopak - je tu víc měst, počasí, den a noc, všechny auta maj dobře zpracovaný interiéry..po debilních GRID2 a Autosportu je to u mě právě spíš návrat ke kvalitám jedničky, i když ne dokonalý.
@Paul (08.06.2020 21:14): A mám jí dát kolik za to, že vydali za 11 let čtyři identický díly a každej je ořezanější než ten předtím... Dej jí sto, jestli ti na tolik přijde... Pro mě je to prostě silně podprůměrná hra.... Bez nápadu, bez jakýkoliv inovace...
@Strady (08.06.2020 19:03): Z čehož např. jen textury textury tratí zabíraj 31GB, jsou taky znatelně detailnější než v předchozích hrách

@tomi2k9 (08.06.2020 00:55): no vida, tak aspoň uznáš že ježdění je v pohodě, jen ti holt vadí že to má méně obsahu než Forza a ne moc omáčky okolo, což...je ok kritika, ale dávat kvůli tomu hře 20 a nadávat na ní jak kdyby to byl zločin proti lidskosti mi přijde trochu moc :)

(ale souhlas že 60 eur bych za to taky nedal, ale to obecně za žádnou závodní hru, abych byl upřímnej)
GRID - 10,08GB
GRID 2 - 10,02GB
GRID Autosport - 9,81GB
GRID (2019) - 77,09GB
@Paul (07.06.2020 19:34): Jasně, za 5€ je to v pohodě, ale ta hra stála půl roku zpátky (a bez slev pořád stojí) se season passem 60€ - a za to fakt nestojí. Kdyby jako nová stála 5€, tak ani nepípnu.. K čemu parťák je jasný - a kde se kupuje lepší je taky jasný - hned jak člověk proleze celý menu :D Nevim, jízdní model asi celkem v pohodě, ale jinak je všechno odfláknutý, že bych řekl, že to měli hotový za týden. Btw Shift 2 byl plnej videí mezi závodama a nějaká omáčka kolem závodů taky byla - třeba každou novou disciplínu ti hra představila. A vyšel o 8 let dřív :D
@tomi2k9 (07.06.2020 18:47): Přijde mi že dost nitpickuješ..kariéra je jednoduchá, ale podobně fungovala např. i v shiftu2, ale hlavní je jestli baví samotný ježdění, a to baví. Když mě to po 15 hodinách bavit přestane, tak fajn, za 5 euro se z toho neposeru :)
Ale spíš mám zatím pocit, že bych to mohl projet celý. K čemu je parťák je snad jasný, že ho mám jsem zjistil hned (a koupil si lepšího).

Motorsport nebudu kupovat když mám na tři roky předplacenej gamepass. I pokud tam sedmičku nedaj, tak osmička by tam měla být při vydání.
@Paul (07.06.2020 17:45): To se ti zdá :D Já neříkám, že tě to nemá bavit - já to taky 14 hodin "vydržel" - Ale nevim, jsem na tu hru prostě naštvanej. Stojí za prd :D Kariéra není kariéra, je to obyčejný vybírání tratí. Hra ti ani neřekne k čemu je parťák,vlastně ani to, že ho máš. A pak už jen vybíráš libovolný čím dál tím delší závody, aby jsi vydělal na auta, na který stejně vyděláš moc rychle a po 20% kariéry není důvod hrát dál... Na nejdražší auta už jsi dávno vydělal, tratě jsi všechny projel tam a zpátky. A co pak? Pro mě je ta hra prostě nedokončitelná :D

Motosport je teď za 499,- což si myslím že už je fajn cena, na to co nabízí. Navíc je tam Praha :D
@tomi2k9 (07.06.2020 16:41): Líbí se mi ta úporná snaha mě přesvědčit, že se vlastně nebavím a hraju to protože se u toho nudím a je to špatný :) Mě je upřímně celkem fuk kolik aut tady je. Ve Forzách jich drtivou většinu stejně ignoruji. Tratí je tu dostatek (jak jsem psal, pět městských prostředí, v každém min. 6 tratí, pak 11 okruhových) a samotný závody mě baví víc než v GRID2, Autosportu nebo Codemasters Rally hrách. Tak proto jsem napsal že je to nejzábavnější Codies hra od GRIDu jedničky. Mluvím o svý preferenci. Ty si hraj co chceš :)

Ale v podstatě souhlasím že tu není žádnej velkej pokrok. A některý downgrady mě taky štvou, např. replaye jsou horší než v prvním GRIDu, ta kariéra mohla být propracovanější, a tak.

Motorsport jsem hrál právě to demo, bylo hezký, ale na plnou mě nezlákalo, rozhodně ne za plnou cenu. Jestli to někdy daj do gamepassu, tak to třeba zahraju víc.
@Paul (07.06.2020 15:44): Co nebylo v jedinčce, bylo ve dvojce, co nebylo v jedničce a dvojce, bylo v autosportu. Kdo se v tom má vyznat, když každej díl je úplně stejnej jako ten předtím :D Co koukám na seznam tratí, nových v sérii je jich tam celých... Tři :D Celkem 15 tratí (jedna v DLC), 80 variací a 60 aut. FM7 má 32 tratí, 120 variací a 700 aut... Přitom GRID je o dva roky novější a nepřináší vůbec nic novýho. Jak říkáš Horizon je skvělá hra, ale je zbytečný jí srovnávat, protože je to open world arkáda. Zkus Motosport, je i demo zadarmo a pak mi přijď říct, že GRID je zábavnej. Kdyby jsi nenapsal, že je to nejzábavnější hra od Codemasters, tak bych to neřešil - ale vždyť v každým GRIDu je toho míň a míň novýho než v díle předtím. Vydat čtyři úplně stejný díly - to může projít tak u F1, ale tady není za 11 let žádnej pokrok, krom asi grafiky. A toho, že mulťák byl prázdnej i když byl free weekend i teď...
@tomi2k9 (07.06.2020 15:17): Forza asi vypadá líp (i když ne o 1000% :)) a jo, obsahu je tu méně. Ale z jedničky se tu, pokud si dobře pamatuju, opakuje z těch měst jen San Francisco. Však si hraj Forzu, já budu jezdit v GRIDu dokud mě neomrzí, a pak se třeba vrátím k FH4. To je skvělá hra, která mě ale paradoxně teď vůbec neláká, protože je strašně podobná trojce a mám chuť na něco trochu jinýho, což GRID splňuje dobře.
@Paul (07.06.2020 14:50): No nevim - déšť v GRIDu je fajn jen do tý doby, než si čloěk pustí tři roky starou Forzu Motosport. Celkově ve srovnání GRIDu a Forzy mě nenapadá jediná věc, ve který by byl GRID lepší - snad jen cena :D Míň aut, míň tratí (z toho snad všechy se od jedničky opakujou), o 1000% horší grafika, mnohem horší jízdní model, a všechno osekaný... Ta hra nemá žádnej nápad, nepřináší nic novýho a jen recykluje předchozí díly... Věnnoval jsem tomu 14 hodin a pochybuju, že bych to ještě někdy zapnul...
@montana (07.06.2020 11:14): Mám v tom 4 hodiny a zatím se nuda nedostavuje. Teď jsem jel deštivou Šanghají a super. Sice tu chybí ta omáčka okolo, ale samotnej pocit z jízdy mě baví..jako za starejch časů. I když bych tu dynamičtější kokpit kameru po vzoru SHIFT2/PCARS uvítal. Ale jo, tu strukturu kampaně ořezali na dřeň, to rozporovat nebudu, je to škoda. Nejraději mám závody ve městech, těch je tu 5 (Havana, SF, Barcelona, Shanghai, Paris), každý má 6-7 tratí, a lze jezdit za slunečna, zamračno, za deště, ráno, odpoledne, večer, v noci..těch kombinací je dost, takže se mi to snad hned neohraje. Taky japonsko je tu pěkný.

Paradoxně z videí mi to přišlo slabý a nic jsem od toho nečekal, takže jsem příjemně překvapen. Zatím je to pro mě nejzábavnější Codemasters věc od prvního GRIDu. I když je fakt že Rally mě tolik nebere, F1 taky ne a GRID2 byl blbej :)

Mě napadlo si pustit soundtrack z jedničky:
Taková teplá vlna nostalgie :)
@Paul (02.06.2020 20:18): Po pár závodech člověk zjistí, že je to celý takový bez šťávy. Jezdí se tam sice pěkně, ale je to pocitově nuda. Odbornou sportovní terminologii tomu imho chybí srdíčko :D Prostě hrozně sterilní výrobek, což mě u Codies překvapilo.
Navíc je tam všechno upozaděný a stačí vlastně jen odklikávat závody. Chybí výběr sponzorů, smysluplný důvod pro výběr parťáka, radost ze sbírání aut atd.
@USER47 (05.06.2020 19:44): No co jsem kdesi četl šuškandu ještě před oficiálním odhalením, tak prý měl v PC3 nastat takový malý návrat a kromě simulátoru nabídnout právě i arkádovější pojetí jako bylo v Shiftech. Ale nemožu si už vzpomnět kde sem to četl, takže stopro informace to není.

Jinak zda si PC konkurují s GRIDem, ani bych neřekl. GRID byl vždycky takový ten polosim podobně jak SHIFTy, kdežto Project CARS byl vždycky simulátor. Ale kdo ví, třeba GRID půjde opět k ledu.
@USER47 (05.06.2020 19:44): hmm, vypadá to zvláštně, ale třeba tam budou mít tolik asistů že z toho půjde udělat arkáda, ale bez nich to bude furt hardcore sim. Uvidíme. Mě osobně ale stejně baví víc když je to blíž k arkádě, tzn. FH4/GRID/SHIFT2/Driveclub (ale ve všech těchto hrách mám assisty komplet vyplý, stejně tak HUD).

Jinak PC3 directoval Rushy z Evolution co dělal Driveclub. To je furt jedna z nejlepších závodních her. Ale pak dělal Onrush a to moc nedopadlo.
@USER47 (05.06.2020 18:04): Project CARS je mnohem víc sim a pochybuju že na tom trojka bude jinak, ikdyž si prý chtějí dát víc záležet na podpoře gamepadů aby do toho mohl víc proniknout mainstream. Ale nevím co má PCARS3 společnýho s Codemasters když to vyvíjí SMS a vydává Namco Bandai. Edit: aha, Codemasters koupili SMS. Tak je možný že deal na vývoj PC3 byl uzavřen ještě před akvizicí.

@Rapier (05.06.2020 17:50): u Forzy mě víc baví Horizon, Motorsport jsem hrál demo a nezlákalo mě na plnou. Možná kdyby to dal MS do gamepassu tak bych to zas zkusil..moc nechápu proč tam ještě není. GRID mě ale teď chytl festovně.

@Sasakr (05.06.2020 17:40): zase stejně ne, celkově osvětlení, textury, množství polygonů je jinde. Nicméně GRID1 vypadal na svojí dobu fantasticky, taková první "nextgen" závodní hra. Ale je vtipný že ty bullshoty co tehdy Codemasters vydali vypadaly úplně jinak a až dnešní GRID je konečně překonává :)
A v létě vyjde Project Cars 3, což bude zjevně arkáda podobnýho střihu. Moc nechápu, že Codemasters chtěj mít v portfoliu dvě takhle podobný hry pod různejma značkama.
Když tak koukám na to tvoje video, tak je psina, že to vlastně vypadá furt stejně jak ten prnví Grid s no piss modem. Krom zrcadlení kokpitu v okně, což je hezký detail.
Stále v bundlu na Fanaticalu za 5 eur..nechcete to ještě někdo prubnout? :) Docela bych chtěl zkusit multiplayer, ale ta hra je bohužel deader than elvis.
Zatím jsem u toho strávil jen chvíli, ale první dojmy dobrý - působí to prostě jako první GRID v lepší grafice bez pissfiltru. Odehrál jsem tedy zatím jen ty první tři úvodní závody (nemám rád tenhle codemasters zlozvyk hodit mě do závodu aniž bych si vůbec mohl předem nastavit grafiku a ovládání, ale aspoň to jde normálně během nich v menu) a pak pár dalších v free ride - kariéru jsem nezkoušel.
První závod ve starém dobrém San Francisku:

Chtělo by to zdynamičtit tu kokpit kameru po vzoru Shiftů/PCars, ale i tak mě to docela bavilo, tu kariéru zkusím. Rozhodně mám ale lepší dojmy než u GRID2 a Autosport.
Staženo během free víkendu - po třech hodinách zase smazáno... To se fakt nedivím, že se to dá koupiz po třech měsících od vydání za 250kč, protože tohle je fakt marný... Vždyť je to pořád stejný jako GRID 2 a GRID Autosport - člověk by řekl, že měli dost času na to hru někam posunout, ale ono je to ještě nudnější než to bývalo... Předtím byl ve hře aspoň nějakej náznak kariéry, ale aby to někdo odfláknul jednou obrazovkou, to je vážně smutný.
@Paul (13.10.2019 14:36): náhodou jsem dvojku bez kokpitu chvílí hrál a nebylo to vůbec špatné. Ale uznávám, že závodní hra bez kokpitu je taková divná. Pamatuji si jak jsem hrával NFS III na 3Dfx Voodoo 1, a po zjištění, že ve hře není dostupný pohled z kokpitu (jen na 3Dfx) jsem kartu okamžitě prodal.
Nicméně Grid 2 na mě udělal docela solidní dojem, Forza Motorsport 6/7 to sice není ale....no a Grid 1 s kokpitem samozřejmě je jiné kafe.
Teda je to fakt strašně lazy job. Bejt to hra za litr jako Wreckfest, tak prosím. Za plnou pálku to už začíná být od Codies trochu drzý. Všechno je udělaný tak nějak napůl. Kariéra formou jedné obrazovky. Tým a parťák odsunutí na druhou kolej (hra je ani nezmíní, musel jsem si je najít v menu). Prvních 6 závodů jsem jel asi na třech tratích. Mulťák směšně primitivní. Atmosféra při závodění prakticky nula. Mizernej model poškození (zvlášť po přesednoutí právě z Wreckfestu).
A ještě k tomu té hře chybí jakejkoliv drive. Nemá to žádnou jiskru. Fakt úplně šedivej produkt. Hrozná škoda.
@Paul (13.10.2019 14:36): Jo, máš pravdu, teď si vzpomínám, že dvojku jsem kvůli tomu ani nehrál. Autosport to tak má, to máš pravdu, osobně mě to tak ale překvapivě vyhovuje, taky jezdím z kokpitu a v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Jinak Miami i SF se vrátilo i v Autosportu, naštěstí (pro mě) ale převažují okruhy. Mimochodem, v tomhle novém GRIDu to je jak? Jezdí se zas hodně město nebo okruhy nebo půl na půl?
@themacs (13.10.2019 14:03): Mě okruhy baví nejméně, GRID 1 měl právě ty krásný tracky v San Franciscu a Miami co mě bavilo jezdit nejvíc..dvojka dala pryč kokpit pohled, takže byla irelevantní úplně a Autosport má takový zmrzačený nedodělaný lowres "aby se neřeklo", což je pro mě taky neakceptovatelný (hraju jen z kokpitu).
@Paul (13.10.2019 12:51): Nevím, mě nenadchl ani první ani druhý díl (ani jeden jsem nedohrál, odinstaloval jsem to tak v půlce, bo mě to nebavilo. Momentálně hraju Autosport, který ještě jakž takž ujde, neboť se tam jezdí povětšinou na okruzích a poměr arkáda/simulace je tam pro mě zpracován ideálně ... no, byl jsem zvědav na tento díl a byl jsem zklamán, že si ho kvůli W7 nezahraji ... no už moc zklamán nejsem ...

IMHO, poslední opravdu parádní díl byl ToCA Race Driver 3 :)
Solidní lejno hra .. pro mě zklamání roku asi .. ve všech směrech jen průměr.
Grafika nenadchne, zvuky k smíchu, závody nudné, opakující se, ... asi jsem hodně rozmazlenej z Forzy :)
Ale tuto hru určitě ne. Musím si spravit chuť..-,
@Garion (11.10.2019 08:25): Ano, jsem si vědom, že jsem nenapsal nic objevného. :c)) Pouze by nebylo špatné, aby se Steam a další podobní ze situace ohledně WinXP poučili a nechali hráčům jejich starší hry přístupné. Jinak se klidně může stát, že budou mít lidé plné knihovny her a zahrají si z nich po čase jen zlomek. Pokud tedy nebudou stále aktualizovat svůj OS, přestože by jim ten stávající bohatě stačil. Třeba v mém okolí je uživatelů Win10 vysloveně poskrovnu a mnoha lidem se evidentně do tohoto OS z nejrůznějších důvodů příliš nechce. Pokud ovšem bude počet her typu GRID (jen pro Win10) narůstat, nic jiného časem většině hráčů zbývat nebude. Opět nic nového, co by zde už dříve nebylo, já vím... :c))
@Garion (11.10.2019 07:57): Jak moc jsou jednotlivé systémy ve svém jádru rozdílné, to nedokážu posoudit. Jisté je, že podpora Win7 ze strany Microsoftu bude v lednu končit a pak bude záležet, jak moc bude tento OS mizet z PC hráčů. Osobně si myslím, že tak nejpozději do konce roku 2023 je zařízne i Steam a další distribitoři her. A taky mi přijde logické, že bude tu dříve, tu později klesat podpora i ze stran vývojářů her. Určitě na to bude tlačit i Microsoft, aby podpořil své nové produkty. Ostatně právě GRID je toho jasným důkazem. ;c)
Tak to si dělaj ... dosud jsem o tom uvažoval, sice mě ani GRID ani GRID 2 moc nebavil, ale hrával jsem ToCA Race Driver a momentálně hraji GRID Autosport, ale jelikož opět only W10, tak to jako čau no ...
@speedevil (10.10.2019 19:18): To vážne už bude len na desiny? No to je pekná blbosť. Snáď to časom spojazdnia.
A ktoré hry nejdú pod sedmičkami?

Inak, na to čo píšeš by ti bola ideálna konzola. Žiadne riešenie OS, maximálne raz za čas nejaký update a je to.
Starej Grid patří mezi moje nejoblíbenější závodní hry a určitě bych rád vyzkoušel i tenhle novej, ale podle min.požadavků bych prej musel mít Windows deset! Tak to ne, tyhle čachry s windousama už mě nas***y tenkrát, když jsem přešel z XP na 7 a přišel jsem "díky" tomu o možnost hrát několik her, který na XP makaly. Bohužel jsem jim totiž skočil na tu fámu, že prej všechny hry, který mi šly na XP, pujdou i na Win7 - zlatý voči!! Nejsem ajťák, co se týče windousu jsem jen pouhý uživatel, když je třeba přeinstalace, dávam PC profíkovi, abych přinesl domu PC, zapnul ho a mohl ho začít normálně používat... takže nějak nemam chuť znova ekšperimentovat s nějakym novym windousem, jestli zase náhodou nebude s nějakýma staršíma hrama problém.
@HELLER (02.10.2019 09:12): Vypada to tak nejak... stejne. Graficky posun, ale to bude tak vse. Takovych her hromada, pritom takovy Flatout Ultimate Carnage se kvalitniho nastupce nejak ne a ne dockat. Wreckfest vypada nejak jinak, blize k Destructuin Derby nez k Flatoutu.
Původní Race Driver Grid mě bavil hodně, jsem zvědavý, jak si povede tento díl po 11 letech :) vypadá slibně.