Forza Motorsport 7

03.10.2017

Patříte-li mezi automobilové nadšence, kteří milují vyšší rychlosti a při pohledu na jakýkoli vůz se jim zvedá hladina adrenalinu v krvi, přinese vám v pořadí již sedmá Forza Motorsport jistě mnoho potěšení z jízdy. Z výběru sedmi stovek vozů od všemožných výrobců a z více než třicítky tratí zasazených do celého světa si vždy snadno vyberete tu nej kombinaci. Chcete se projet v lehkém Ariel Atom V8? Není problém! Máte zájem o něco klasičtějšího? Co třeba takhle jedno ze starších Ferrari? Jste v náladě na projížďku po profesionálním závodním okruhu? A co takhle po městském při západu slunce? Ani to není problém, tak nasedněte už!

Sedmý díl závodní série Forza Motorsport vyšel po vzoru staršího Forza Horizon 3 (2016) a Forza Motorsport 6: Apex (2016) také na PC jako Play Anywhere titul pro UWP. Vedle obligátní podpory nejmodernějších technologií, rozšíření portfolia vozů a tratí přichází Motorsport 7 s novinkou v podobě dynamického počasí. Nová je také možnost upravit podobu řidiče či řidičky, reprezentujících vás ve hře.

Začínám si na tom Xboxu připadat jak na PC. Zapnu zpět podporu Dolby Atmos včetně gamingu a spustím FM8 na Visual. Najednou je vše úplně plynulé, bez ohledu na 30 fps, je to absolutně plynulé včetně replay. Tak nevím, patch žádný nevyšel, leda, že by AMD updatovalo drivery pro FM8 jako na PC. :)

@veselykralicek (12.10.2023 16:54): časem FM8 vyladí aby běžela dobře i na PC, nicméně pokud tam nebude split-screen je to jen poloviční zážitek ze hry.

U GT7 i FM je super, že prostě vezmeš konzoli do práce, kdekoliv, připojíš to na 65"+ TV a máš team-building jaký v hospodě normálně nezažiješ. :) Každý druhý se chytne jakmile zmíníš auta, do toho fandí banda okolo.
Už teď plánuji, že do nového office vezmu XSX abych jim ukázal jak skvěle FM8 vypadá a jezdí, až mě to rve srdce, že tam zatím není split-screen a  Nürburgring Nordschleife. Tahle ikonická trať je bezkonkurenčně nejlepší ze všech (na tom se shodneme minimálně my tři co jezdíme u kámoše na rigu) tratí co jsem kdy v závodních hrách jezdil. Na druhou pozici řadím neméně kvalitní Maple Valley. A co bych dal jako třetí trať si bud muset v klidu rozmyslet, jelikož kandidátů je naneštěstí více. :)

FM6 mám taky kompletní, stejně jako Porsche balíček pro Forza Horizon 2. Tady na DH je jeden Porsche fanatik, říká si @Jumas: