Forza Motorsport 6: Apex

06.09.2016

free to play

Forza Motorsport 6: Apex je odlehčenou PC variantou závodů Forza Motorsport 6 (2015) pro Xbox One. Apex zároveň představuje mezistupeň mezi šestým a sedmým (2017) dílem, který již vyšel současně pro Xbox One a počítače s operačním systémem Windows 10. První free to play titul v této sérii okruhových závodů nabízí 63 detailně vymodelovaných aut, od nejnovějšího modelu 2017 Ford GT, který je covervozem hry, až po americké klasiky typu 1973 Pontiac Firebird.

V základu se závodí na šesti okruzích ve dvaceti různých konfiguracích - Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear a Yas Marina. Volit lze i mezi deštivým počasím či nočním režimem. Hra se snaží o realistické ztvárnění chování závodníků, kteří dokáží studovat váš jízdní styl. Auta lze detailně prozkoumat v přehlídkovém módu známém jako ForzaVista uvedeném v pátém dílu série. Kariéru tvoří 12-dílná Showcase Tour a dodatečné události jsou pak pravidelně obměňovány v rámci Spotlight Series.

Hra se dočkala placeného rozšíření Premium Edition, které vedle několika modelů aut přidává i závodní okruh Nürburgring.

Jelikož už to vylezlo z bety, tak jsem vyzkoušel a je to opravdu pěkný arkádový okruhový poježdění, až do toho nasypou obsah, bude to fajn. Do lehkého nadprůměru to u mě sráží dvě věci, prachbídná podpora volantů a asi nejhorší AI v historii závodních her. Opravdu není zábava jezdit proti AI, která místo závodění ustavičně taranuje hráče a ostatní vozidla po trati. Maximální chaos.