Koupeno ve velké 70% Steam slevě. Zatím mám odehrané tři mise, ale první dojmy velmi dobré. Ta hra má nasvoji dobu nadčasovou grafiku.
Do komentáře nejde napsat výčet všech úžasných detailů GTA IV, ale připomínám tohle komparační video https://youtu.be/GWVtZJo-HqI - přijde mi to až neuvěřitelné, co hra z roku 2008 umí.
Tako znovu dohráno. Přemýšlím, jestli nechat 80 nebo zvednout na 85 %. Pocit z toho města, tý fyziky a těch detailů je prostě bezkonkurenční. Na druhou stranu gameplay není žádný terno, ovládání na dnešní dobu už neohrabané a ani ten příběh není nic světoborného. No nic, vrhnu se na datadisky. Když má něco v traileru Sepulturu, tak to nemůže být špatné.
@Jumas (24.12.2021 12:39): No ono je to ale i tak, že obě postavy ti radí, a zemře ta, kterou poslechneš.

@Sasakr (23.12.2021 22:59): Tak to je paráda a zítra vyzkouším.. Stejně ale nechápu, jak si to taková firma pořád GTA prodávající může dovolit to neoptimalizovat bez úprav.

ed.:Tak jsem to vyzkoušel a u mě to trhání zhoršilo O_o

Jinak pro zajímavost jak vypadá hra u mě:
@Red (24.12.2021 12:05): Já si vyzkoušel oba konce, a pak při dokončení na 100% mi Roman přežil. Už jen to, že si ani nepamatuju, jak se ta moje "přítelkyně" jmenovala, o něčem svědčí :)
@Red (23.12.2021 03:44): Tahle situace mě taky pěkně naštvala. Každopádně se mi to podařilo vyřešit s pomocí gamepadu. Mačkal jsem dané tlačítko jak na klávesnici, tak na gamepadu a vyšlo to (sám jsem na to samozřejmě nepřišel, musel jsem to vygooglit).

@Sasakr (23.12.2021 22:59): Přeji hodně štěstí na bowlingu. ;)
Tak panáčkové, něčeho se podržte. Nejen, že m to šlape. Ale ještě mi to šlape plynule. Za prvé - je potřeba nechat jen dva argumenty: -norestrictions -availablevidmem 8192
A za druhé - je třeba hru rozchodit na Vulcanu. Pak to jede téměř dokonale (FPS tak +40 % a stabilní frametimes). Říďte se tímhle návodem: https://www.reddit.com/r/pcgaming/commen ... rks_magic_on_gta_iv/

To podle mě bude použitelný na tunu starších her, co jedou blbě. Třeba nedávno jsem zkoušel Sonic and Sega All Start Racing a pro samý záseky se to nedalo hrát. Jsem přesvědčen, že to byl ten samý problém a tohle by to vyřešilo. Fakt si to někam založte.
@Jumas (23.12.2021 10:24): Tak jsem zkusil oba konce a na helikoptéru mezerníkem se naskakuje v obou případech - jednou z motorky a jednou z člunu. Pomohlo podle návodů na internetu nastavení spřažení na jeden procesor. Každopádně nejsem stejně schopný ty závěrečný mise dokončit, každou tu misi jsem zkoušel třikrát a prostě v tý části kdy se na helikoptéru vytáhnu tak než se zorientuju tak je po misi. (get away nebo mě sestřelí ) a můžu ji hrát půlhodinu znovu. Na to nemám:(

Ed.:Dohráno :) (Zemřel mi Roman)
@Red (23.12.2021 03:44): Tam je bug, že se ti na ní nepodaří vylézt. Už nevím, jak jsem to vyřešil, zkus pogooglit, někde jsem řešení našel. Anebo zkus druhý konec, ten je v pohodě a rozhodnutí, které musíš učinit, aby jsi ho dosáhl, je někde ke konci hry, takže pokud neukládáš všechno na jednu pozici, měl by jsi mít možnost se k němu vrátit.
Tak jsem před koncem. Jenom se nemůžu udržet na helikoptéře, ať mačkám mezerník jakkoliv. Nějakej tip?
Já jsem shlédl na primě Francouzskou spojku a to by bylo zasazení. Žádný otravný mobily :) Tohle je asi na té hře hrozný, pořád ho někdo otravuje, žádný vychutnávání světa. A mod na vyplnutí jsem nenašel.
Nevím. Zkusím reinstalovat hru a ovladač grafiky přes DDU a pak na to asi kašlu. Ale stejně mě nikdy nepřestane fascinovat, jak se mi neustále stávají problémy, které mám jako jediný na celém internetu.
To mě fakt fascinuje, že já mám jako jedinej na světě problém, kterej nezná celej google.
Tak jsem to stáhl, že to zkusím, ale nejde to hrát. Hra za chvíli vysaje celou VRAM a buď se zasekne a je třeba Alt+Tab a zpět (VRAM se vyčistí) a nebo se přestanou načítat textury a vše začně být průhledné. Wtf?
Já GTA hraju tak, že běhám a řídím gamepadem a při náznaku střílení chytám myš a klávesnici. Ten jízdní model mi tak nevadí, kdyby byl pohled z kabiny tak se bavím. Nějak bez ohledu na počasí jako na námraze, prakticky se dokážu i v malé rychlostí obrátit s ručkou o 180 stupňů. A takový napětí z prudkého brždění před stojícím policajtem v koloně je fakt adrenalin:) Oceňuju taky při maximální density konečně trochu atmosféru opravdového provozu, i když ty kolony před celními budkami na mostech mě fakt štvou. Já se snažím dodržovat předpisy i bezpečnou jízdu....a tady je to ještě náročnější než v jiných dílech, u budek nelítostně myškuju:)

Technická stránka věci je na mém počítači pořád tristní. Ale holt už to beru tak, že se hra s mými počítači neskamarádila. Problémy jsem měl i s LA Noire, tam to chvílemi graficky vypadalo jak v devadesátkách, ale tam mi to aspoň nepadalo a nezamrzalo. Ale věřím, že komu hra trochu šlape tak je tam ta atmosféra podzimního(?) New Yorku je patrná.

Pro mě město a mise jsou nudný, hra chvílemi vypadá opravdu jako beta (přijedu pro kamarády na loupež a půl minuty tam glitchujou a padaj mi pod auto místo toho, aby nastoupili...stejně tak cover systém, někdy zhebnu jen kvůli tomu, že se hra nemůže rozhodnout jestli chci být v krytu nebo chci střílet, občas mám focus a můžu postavu ovládat jen v jeho rámci). Ty sociální věci by fungovaly jako konstanty, ale to že mi pořád volají a při ignore mi klesá vztah mě neskutečně sere, taky by tu měla být u toho větší transparentnost v ukazatelích.
@Red (17.12.2021 20:44): No to nemáš kdovíjaké dělo, ale já to tehdy dohrál s Phenomem 955 a GTX 660 ve FullHD na max (stíny byly tuším dropnuté o jeden stupeň) a slidery na 30 a úplně v pohodě kolem 50 až 60 FPS. Rozhodně nic, co by mi jakkoliv bránilo to dohrát nebo kvůli čemu bych umíral.

Plánuju si to dát znova, tak jsem zvědav, jestli zdržím 4k60 nebo budu muset jet 1440p.
@AlieN (18.12.2021 16:19): já ti nevim, ale ve čtverce jsem strávil hodiny ježděním jen tak, hlavně v přístavu, a dost mě ten jízdní model bavil. v pětce už to byla arkádová nuda.
@H34D (17.12.2021 21:04): Ta optimalizace mě štve, ale vadily a vadí mi i jiný věci. Což ti musím vysvětlovat snad u třetí hry.... jak házet hrách o stěnu ;)

@Garret (17.12.2021 21:22): No já právě hledal mody když jsem narazil na problém a nechtěl jsem zlepšovat grafiku jako spíš plynulost a aby mi to nepadalo. I když jsem teď už asi pochopil, že ono to nejde úplně proti sobě a s potato modem z roku 2009, kde to vypadá jako Silent Hill 1 se to pořád trhá(a to ne animačně, ale opravdu výkonově) a s Definite edition project na very high to jde mnohem líp než na vanille... ale pořád to není dobrý, mám to na medium a stejně mi to občas zaplave a narazím kvůli tomu do policajtů nebo zemřu v přestřelce. Každopádně už to nějak doklepu.
@Red (17.12.2021 20:44): co takhle si to zahrát ve vanilce? nemůžeš tam cpát mody a zároveň si stěžovat, že ti to nejede plynule... dnešní mody na GTA dokážou vystřelit do vesmíru i 3090ky.
@Red (17.12.2021 17:23): Já jsem nikdy tyhle stížnosti nepochopil. Mě hra i v době vydání na atypickém HW běžela bez problémů. Problémy s GTA IV byly sice pověstné, ale stejně si myslím, že chytrý uživatel je vždy dokáže vyřešit... Ti méně chytří pak dávají 30%. :)
@Sasakr (17.12.2021 19:49): Sestavu mám tady . Za tu dobu jsem jen updatnul ram na 16. A nastavení zkouším různě, ale bez efektu. Co chci mít na maximum je density a dohled, to ostatní bych oželel.
A to se bavíme o jakým HW a jakým nastavení? Už na kombu Phenom 955 a GTX660 to jelo v pohodě, a to je dnes pravěk.
Tak se to snažím nějak opatchovat a omodovat, ale i na počítači z 2014 na kterém hraju Kingdom Come nebo Watch Dogs 2 na plný se mi to seká jako v době vydání.
Tak tomu dávám druhou šanci a už si to moc nepamatuju. Michelle mě zavolala na kuželky a když jsem jel k ní tak mi volal Roman, že ho mlátí Albánci. Samozřejmě jsem zůstal u původní cesty s tím, že žádný postih nebude. No a potom si Roman stěžoval, že dostal přes budku a já jel pro něj do nemocnice.

Tak bych se chtěl zeptat, jak to tady s tím telefonem je. Když mi někdo volá a já to nezvednu, je nějaký postih? Je nějaký rozdíl mezi tím když to nezvednu a když to zvednu ale nesplním? Když mi někdo volá a já to zvednu ale jedu stejně na původní aktivitu, znamená to, že to druhé nejde do fronty, ale ruší se to? A když si takto vybírám, je to něco příběhově fatálního nebo jenom změna konverzace?
Zdravím potřebuju pomoc.Kdyz chci spustit hru tak se nacita Rocsar games a pak naskoci tabulka Email Verification. a muzete si tam vybrat z CLOSE , RESEND VERIFIACATION, CHECK VERIFICAITON. Ja jsem na vse moc rychly a kdyz jsem to hral asi pred rokem tak tam asi omylem zadal chybne emailovou adresu a nejde s tim nic delat a vyberu jakouliv moznost CLOSE ,, RESEND VERIFIACATION,CHECK VERIFICAITON tak se hra nespusti. Pritom uz jsem si zalozil ucet na Rocsatr games a furt nic. Pak jsem se dopracoval resetovain hesla, ale to asi nepomuze... a kdyz se prihlasim pres Rocstargames tak naskoci zas ta sama tabulka a pak kliknu na SWITCH ACCOUNT a objevi se zas tabulka s temi 3 moznostimi... A nepusti me to dal. Vim je to moje chyba ale i tak nevite nekdo co s tim ? a dekuju vam "!!!
Po dlouhé době znovu rozehráno. Nevím jestli se mi to zdá nebo je u mě nějaká chyba, ale připadá mi že ta hra má hrozné vyhlazování hran. Nepamatuju si, že by ten antialiasing byl v téhle hře tak špatný.
Zdá se mi to, nebo jsou tu mise fakt mnohem kratší a primitivnější než ve všech ostatních GTA? Skoro všechny úkoly na způsob "přijeď přes půl města, zastřel 3-15 lidí, ztrať se policii" - a matně si vzpomínám že ostatní díly mi takhle repetivní nepřipadaly.
@Paul (14.04.2020 16:11): no ten příběh byl totálně tupej a lineární beztak. Nico jen chodil nasraně k misi, k misi a furt jen zabíjel. Kate jsem viděl 2x asi tak 5 vteřin a je to Nicova top holka. každej ostrov je totálně hnusnej a stejnej jako vejce vejci. i III pro mě měla lepší varibialitu co se týče liberty city. takže veškerá ta vážnost a syrovost kompletně absentuje aspoň z mého pohledu.