Asi to bude jistou nostalgií (naposledy hráno kolem roku 2013?), ale já se při hraní sakra bavil. Pestrost úkolů, rozhodování, souboják (který dokáže okamžitě vykonat jeden ze tří útoků), humor, grind na nejlepší konec.... specifická Fable kombinace a zábava hodná série. Snad se další díl Playgroundům povede aspoň ze třetiny. Sice bez Petera, ale třeba konečně s real time růstem stromů.
Dobrý den potřebovala bych poradit mám s hrou problém, služba games for windows chce po instalaci hry chce ověřit vydání hry a mám být připojena k internetu což sem a byla sem i během instalace, ale přesto mi to háže po tom co s tím souhlasím, že se nemůže připojit ke službě live, že to mám zkusit znovu a několik dní mi to dělá, jednou se mi to podařilo rozehrát a pak to šlo po reinstalaci pc, ale pak sem to odinstalovala a teď když sem to instalovala tak to nejde. Co s tím mám dělat ? Díky za odpovědi.
@Blackhand47 (19.12.2015 11:34): Jestli jde spustit Fable III ti nepovím, ale Games for Windows zrušeno nebylo a klient se normálně dá stáhnout, nainstalovat a používat. Jediné co bylo zrušeno je Market, takže se přes GFWL nedají již nakupovat hry.
Dá se hra spustit i bez Microsoft Games? Ptám se, protože Microsoft onu službu zrušil a bez ní si už Fable asi nezahraji.
Hodně zjednodušená hratelnost :D ale stále je to zábava... výzva žádná ale jako ztrátu času bych to nenazval :) mě osobně to bavilo dost...
@RXQ79rudax (28.10.2013 07:49): Ano, je to NUTNOST, to je na tom to nejhorší :D Jsem velkej fanda jedničky i dvojky, ale tohle je hratelnostně tak na hovno, že to zabijí docela sympatickej příběh a celou hru.

A k tomu videu - proč jsou sakra všichni podobní netoví moderátoři tak afektovaný? :( Ale jinak souhlas se vším, jen u toho sledování jsem trpěl. Děsná hra.
teď jsem náhodou na YT narazil na video: proč F 3 stojí za houby a koukám že už tu to video je zveřejněno - doporučuji zkouknout.
Jsem docela rád že i když jsem si Fable 3 koupil v té době co vyšel ( koupil jsem to aniž bych si o hře dost zjistil, myslím že jsem viděl jen nějakou ukázku boje ) - tak jsem si ještě neudělal čas to naistalovat. Nejhorší je podle mě jak jsem viděl ( v tomto a jiných videích ) možnost ( možná nutnost ) vodění NPC za ruku a náhodné interakce ( bez ohledu na pohlaví hlavního hrdiny a NPC ).
@Fatality (08.08.2013 17:18): Na podporu jsem psal - to hned po prvním nezdaru. Jinak ani nevím, jestli třeba u Dark Souls jde založit offline profil - díky nepřihlášení ke GfWL musím hrát bez ukládání, čímž jsem tenhle hardcore titul povýšil na druhou :-)
@Abel (08.08.2013 16:59): Tak můžeš napsat na podporu anebo založit offline profil, nevidím v tom problém. Mně taky GfWL štve (i když třeba uPlay je podle mě ještě horší), ale třeba na GTA nebo LA Noire mám taky jen offline profil a bez problému. Dokonce jsem taky zapomněl heslo a založil jsem si i druhý offline účet.
@Fatality (08.08.2013 14:00): Před pár lety jsem tam založil účet (tehdy vyšel Batman: Arkham Asylum), pak jsem asi dva roky nic s GfWL nehrál a tak jsem zapomněl heslo.
Před rokem jsem si koupil na Steamu ve slevách právě Fable 3 a tak jsem potřeboval obnovit účet. Kliknu teda na zaslání nového hesla a tento odkaz byl asi měsíc nefunkční. Při druhém pokusu už jsem pak heslo dostal na mail, ale bylo nefunkční. Tohle se ještě několikrát opakovalo. Od té doby se nálepce GfWL vyhýbám jak čert kříži:-)
@RNDr. Gunár Pavel (08.08.2013 12:53): Existuje vůbec nějaký věrohodný web s čísly prodejů her? Vím, že to naráží např. na to, že vydavatelé mluví o počtu expedovaných kusů (místo o počtu prodaných kusů), Steam prodeje asi pořád nezveřejňuje a další problémy. A ne že by nejprodávanější => kvalitní.

Jak vidíš, tak dají. U Vikinga mě jeho úroveň celkem mrzí, novou Rune bych si rozhodně dal líbit. Hodnocení her (podobně jako filmů nebo hudby) bude vždy (alespoň trochu) subjektivní, to není jako "dokažte, že (Q,+,*) je těleso". Takže jsem rád, že se Ti Viking líbil výrazně více než mně ;-)
@Phoenix (08.08.2013 12:47): VGChartz nevěřit ani tečku před com, sekli se už několikrát i u počtů prodaných konzolí Sony (PS3 i Vita (nadržování MS, museli se pod tlakem věřejnosti sami opravovat) a sčítání prodaných PC verzí naprosto nezvládají běžně narážím na rozdíly v řádech set tisíc (když se liší jejich a vydavatelské údaje o prodejích PC verzí, pokud je vydavatel sám, obzvláště s i digitálem zrovna zvěřejní), u řady PC her mají VGCh i 0.0M a u celkových prodejů Space Marine se sekli o celých 800 000. Sami také přiznali, že u řady her ani nesčítají, že jsou to nějaké jejich odhady na základě naskladněných kusů... Ta sajta (nejen) PC scéně vyloženě škodí, protože dezinformuje.

Co se tvých dehonestací týče, chápal bych hodnocení 50%+ u Fable, i Vikinga, ale za podprůměr se obě hry prostě při nejhorší vůli považovat nedají a nebo dají, jak dokazuješ, ale není to správné. :)

@ugraugra (08.08.2013 11:41): Nj oba vypadáváte z role. :D
@Phoenix (komentář): Až teď jsem si přečetl koment a souhlas, bohužel. Hodně jsem se snažil hru si zamilovat, prostředí a jednoduchej příběh byly její klady, ale ta herní náplň je děsivá. Navíc ten pes je tu úplně neopodstatněnej, na rozdíl od dvojky.
@Abel (08.08.2013 12:27): Podle vgchartz se trojky na X360 prodalo skoro pět mega kusů (na PC 230 000), zatímco jedničky na XBOX 2,6 mega (na PC zanedbatelných 30 000). Nevím, jestli mám těm počtům věřit (ten prodej jedničky na PC mi přijde hodně malý, podle mého tam určitě nebudou např. prodeje digitálních verzí). Otázkou také je, jak brát poměr 1:2 u konzolí, jedničky se podle mého prodalo na XBOX dost na to, aby bylo možné mluvit o komerčním úspěchu, byl to první díl série. Netuším také, kolik je celosvětově majitelů XBOX a kolik X360 (jestli jsou počty v poměru, který kopíruje prodeje, či nikoli).

GfWL je další pruda, já už tyto různé protibazarové systémy ale po pravdě moc neřeším, protože originálky zásadně crackuju (s výjimkou Steamu, který jsem chtě nechtě jakž takž přijal). I s crackem hra sice držkovala kvůli registraci, ale pak šla celá GfWL legrace přeskočit, takže to bylo nakonec jedno.
@Phoenix (komentář): Hezký koment rozzlobeného muže:-) Molyneux podle mě vždy prvním dílem série (Dungeon Keeper, Black and White, Fable) podle mě narazí na menší prodeje, než očekával a tak do pokračování nasází tolik debilit.

K proti bych taky ještě připojil nutnost mít účet GfWL, který se mi již rok nedaří zprovoznit a proto si spoustu her prostě nemůžu na PC zahrát:-)
@Phoenix (08.08.2013 11:26): Jasně, takže se opět dostáváme k tomu, že ti prostě vadí, že F3 není hra "klasického střihu". Já myslím, že to je její největší slabina a zároveň přednost. Kdybych si chtěl zahrát standardní RPG, kde trénuju postavu a používám lektvary, tak určitě sáhnu po něčem jiném. Na F3 se mi ale právě líbí, že nabízí věci, které se jinde najít nedají, viz můj komentář.

@RNDr. Gunár Pavel (08.08.2013 11:27): Je naopak dobře, že nám Phoenix nabízí pohled na tyhle hry z jiné perspektivy. F3 je stejně kontroverzní hra jako Alpha Protocol, kde se zase vztekám já, takže se dokážu vcítit do jeho nasrání :)
@ugraugra (08.08.2013 11:10): Ono je to trochu složitější.

I jednička obsahovala zbytečnou sociální komunikaci (spíše tedy to, co si pod pojmem sociální komunikace představuje asociál Molyneux), i když nebyla tak vysloveně debilní jako ve trojce. Jenomže těžištěm bylo pohádkově laděné akční RPG v podstatě klasického střihu. V bojích bylo možné umřít, celá hra byla bez problémů dohratelná s melee charakterem, mělo smysl používat lektvary, trénovat postavu, hromadit zlato a in game mapa ukazovala to, jak lokace opravdu vypadala. I ta úvodní pasáž se sháněním dárku pro sourozence dávala smysl.

Kdyby byla trojka jako jednička (v což jsem tak trochu na nejvyšší obtížnost doufal), tak tady nenadávám jako špaček. To prdění lidem do ksichtu je jen třešnička na dortu (myšleno stran toho, co na trojce kritizuju). Jenomže zatímco v jedničce to byla úchylka, v podstatě nesouvisející se zbytkem herní náplně, tak ve trojce je to díky naprosto nefunkční herní náplni maximum toho, co hra dokáže nabídnout. Na fórech o Fable III se nikdo nebaví o tom, jak porazit kterého nepřítele nebo udělat jaký quest, baví se o tom, jak je Fable III srandovní, protože se v něm dá lidem prdět do ksichtu.

Můj problém s Fable III plně vystihl na Steam fóru příspěvek "It's a great game. I play it for fun because I like running around in silly outfits while setting men on fire and having a wife in every town." Rozumím tomu, že to pro někoho může být vrchol interaktivní zábavy, ovšem pro mě je to vrchol demence.
@Crash (08.08.2013 10:43): Bez ohledu na to, co říká kdokoli o čemkoli, je nejlepší si vytvořit na racionálně nehodnotitelné produkty vlastní názor (pokud vytváření vlastního názoru není ve svém důsledku fatální). Úmysl to přímo nebyl :-))

Fable III je rozhodně něco, co je třeba vidět na vlastní oči. První hra (a to jsem hrál lecjakou kravinu), u které jsem cítil v průběhu hraní díky její cukrkandlové demenci následky v podobě pomalého měknutí mozku.
@ugraugra (08.08.2013 10:35): Souhlasím s tím, že kdyby ji Peter Molyneux prezentoval od počátku jako dětinský experiment "Ukážu Vám, co mi přišlo vtipné, když jsem měl dva roky", ve kterém nic nemá smysl a který se jmenuje místo Fable III "Výtvor tříletého autisty na heroinu", tak bych měl s hrou (maličko) menší problém (protože Fable III je pokračování Fable: The Lost Chapters, což bylo velmi dobré akční RPG). Nemám problém s podobným přístupem ve filmu (Zloději času například), ale přístup paně Molyneux ve hrách mi přijde opravdu debilní (a to nemám problém ani s některými hrami, cílenými na mladší publikum, příklad za všechny jsou Mini Ninjas).

Boje jako Soul Calibur a Street Fighter. Problém tohoto pána je jeho neuvěřitelná velkohubost v kombinaci s totální absencí soudnosti.

Chápu, že někdo občas hraje nějakou hru (i) kvůli tomu, že v ní je možné válet chleba a prdět NPC do ksichtu. Což mezi důvody, kvůli kterým hry hraji já, nepatří. První není zábavné a druhé není vtipné, takže moc nechápu co by mě na podobných činnostech ve hře mělo bavit. Přijde mi, že se jedná o ty typy činností, kvůli kterým dnes hrají určité typy lidí (záměrně neříkám hráčů) hry na Facebooku. S hraním počítačových her(tak jak tuto činnost chápu já), to totiž nemá nic společného.
@Phoenix (komentář): Nevím jestli si to měl v úmyslu, ale tvůj komentář ve mě vyvolává pocit, že takovou hovadinu si musím zahrát, abych to viděl na vlastní oči... :D
@Phoenix (komentář): Evidentní problém téhle hry je, že jí hodně lidí bere jako akční RPG, což je jenom z části. Z té daleko větší části je to dětinský experiment a mišmaš The Sims a dalších her. Chápu že někteří lidé můžou hru nesnášet (stejně jako já bleju z Alpha Protocol), ale já si stojím za svejma 75%. Ta hra mě prostě bavila - kde jinde můžeš někomu naprdět do ksichtu a uválet si chleba :)
@Phoenix (06.08.2013 22:18): Já to dohral a bavilo me to :) Jediny, co byl problem byly ty questy, nesmrtelnost a nadbytecne veci .
Treba fable 1 to je o necem jinem ten me desne bavil pak jsem tam neco posral a nacetl jsem si zpetne hru jenze jsem si to pred tim neulozil a vratilo me to asi o 3 hodky zpet..

Fable 3 neni spatna dle meho nesmi se na to koukat, ze to melo byt neco vic. Protoze to je clovek vzdy zklamanej.
Ted bych asi na to nemel cas a osekal bych to od kravin.Bylo tam spousta zbytecnych veci a nekdy to uplne unavovala je delat questy vedlejsi mise a aktivity apd . Ted bych to asi nedohral.
@SíDžej (14.03.2013 17:06): Přesně tento pocit mám po odehrání zhruba čtvrtiny hry. To je opravdu skvost na úrovni nejlepších filmů Eda Wooda.

Neuvěřitelně trapným humorem počínaje přes naprosto vymaštěnou náplň většiny questů (nahánění kuřat v obleku přerostlého kohouta, hraní neinteraktivní sekvence v ženských šatech) až po sociopatické chování naprosto všech NPC + hlavního hrdiny (koho by napadlo, že s dětmi se dá dorozumívat výhradně pomocí krkání a prdění a že jediné dvě možnosti při přebírání petice jsou "podepsat/vytřít si s ní prdel"). Ve hře vůbec na ničem a na nikom nezáleží, ani na nejvyšší obtížnost není možné umřít, peníze se dají vyhrát pomocí miniher s nulovou obtížností a nekonečným opakováním, není za ně celkem vzato co nakupovat (protože v bojích nejde umřít, tak je jedno, co v nich člověk používá), v truhlách se nacházejí léčivé lektvary (které je zbytečné používat), případně hovadiny typu oblečení nebo tetování. Hlavní hrdina se může krom střelby vyvýjet v tak nebetyčných kravinách jako jsou další druhy sociální interakce (nevěřím, že jsou méně blbé než defaultní dva).

Hrál jsem toho celkem hodně, ale tento "skvost" je první hra, která mě skutečně uráží svou samolibě na odiv vystavovanou okázalou debilitou. Jakákoli nesmyslná retardovaná FB hříčka je proti tomu skvost s intelektuální náročností testů Mensa. Opravdu nevěřím tomu, že psychotik Peter Molyneux nebyl při tvorbě na drogách.
@SíDžej (14.03.2013 17:06): Třeba u CE byla :) tahle hra pro mě byla velkým zklamáním, ale rád bych jí dal druhou šanci, protože jednička (a hlavně dvojka) byly parádní... ale já moc nechápu, proč tak bazírujou třeba na tom čokolovi - okej, ve dvojice to byl originální prvek, ale sem mohli šoupnout třeba nějakýho dráčka... nebo nic :)
Ke hře by měla být přibalena nějaká dóza, kde by se dal před spuštěním hry odložit mozek.
@Jack_Dark (17.11.2012 22:02): A můžu to aspoň beztresně odinstalovat a poté zase nainstalovat? Si pamatuju, jak kdysi Bioshock měl snad jenom tři instalace či co... tak nevím, jak tyhle ochrany fungujou...
@Jack_Dark (17.11.2012 20:36): To vůbec ne, tohle mě otrávilo ještě předtím.

Strašně mě deptá ta absence inventáře - připadám si jak bez ruky - nevím, kolik čeho mám, nechápu smysl zeleniny apod., když lektvarů mám tunu, nepřátelé děsně vydržej, takže boje trvaj věčnost, ale zároveň tam není žádný napnutí, protože seš nesmrtelnej, to "balení" občanů je děsně trapný - proč si můžeš vybrat, jestli budeš hrát za chlapa nebo za ženskou, když pak stejně chlap lechtá a tančí s vesničanama? Proč to neudělali tak, že by mužskej Hrdina se s chlapama bavil a s ženskýma tančil? Takhle je to fakt gay...

Příběhově mě to taky nějak nevtáhlo, ve městě mi (bezdůvodně) klesaj fps - sice malinkato, ale i tak mě to prudí. Není tu hlavní menu, mapa je absolutně debilní (vlastně to ani neni mapa, spíš na ní vidíš, jaký máš nemovitosti), narozdíl od dvojky nemá kupování nemovitostí žádný omezení - tady ani nepotřebuješ zvedat nájem a hned seš za vodou - ve dvojce se mi moje investice za celou hru nevrátily :-D protože jsem chtěl bejt hodnej.

Interakce se psem je stejná jako ve dvojce, ale tady role psa nějak nemá příběhové opodstatnění - prostě ho máš, ale nemáš k němu vztah; tahání a otevírání truhel je děsně zdlouhavý (jako v min. dílech) a nikdy v nich není nic zajímavýho (narozdíl od min. dílů).

Ale co je hlavní - prostě mě to nebaví :( Jedničku jsem žral, dvojku taky - tam jsem třeba tři hodiny v kuse koval meče - ale tady mě to nějak nechytlo - ačkoli nějaký fórky apod, jsou tam parádní třeba jak hraješ to Dračí doupě těch tří magorů nebo musíš sehrát herecký party ... určitě tomu dám ještě někdy šanci - stálo mě to 500, kurvadrát - ale teď ne - na jaře měním OS a do té doby bych rád dohrál hry, co mám na disku :)

Btw dá se to vůbec prodat? Když už to hraju přes to Games for Win Live? To by to dotyčnej musel hrát jedině offline, ne?
Tak po nějaké době hraní musím říct, že mě systém gameplaye dost otrávil ... :( třeba na to ještě někdy budu mít chutit, ale teď to pouštím k ledu :(
Kdybych měl vypsat, co vše mi vadí na Fable 3...no, vidím to na komentář později :)
@marwel (06.09.2012 15:00): "Ono samotna zabavnost neznamena, ze jde o dobrou hru, ze?" To je velká pravda. Ale Fable je natolik specifická záležitost, že u jeho hraní je třeba zapomenout na všechna pravidla pc her - právě díky té infantilnosti a krutosti některých scén zároveň.

Ale chápu šok pro lidi, kteří nehráli dvojku a po jedničce skočili na trojku - to musí být velký šok.

Co mi na to Fableu třeba hodně vadí je, že tam "musím" tančit s chlapama nebo je lechtat... to mi přijde hodně mimo mísu.

Ale obecně musím poznamenat, že každému sedne něco jinýho - mě třeba děsně nebaví právě to Diablo nebo AC a většina lidí to považuje za supr hry. Ale to je prostě kus od kusu...
@Walome (06.09.2012 12:02): Ono samotna zabavnost neznamena, ze jde o dobrou hru, ze? Treba ten pohadkovy level v Diablu 3. Hratelnost Diabla 3 zustava, ale prostredi je k zbliti. Podobne to bude i u Fable 3. Souboje muzou byt treba paradni, ale jakmile vidis ty infantilni animace a stupidni cinnosti jako "mazleni se se psem, kupovani nemovitosti" apod. Tak to trochu vrha na hru stin. Podobne treba u Kingdoms of Amalur. Spousta lidi uznava, ze je to hra se skvelym soubojovym systemem, ale temer nikomu se nelibi graficky design hry a vubec cely charakter hry ala MMO.

Lide se dokazi bavit prakticky u cehokoli, ale ne vsechno jsou to opravu zabavne cinnosti.
Konkrétně za to, jak je zpracovaný inventář, by se měl zodpovědný jedinec za svitu úplňku přivázat na skálu a měly by mu být zlomeny obě nohy.
@Jack_Dark (06.09.2012 13:02): Já to chápu, k hraní téhle hry by opravdu stačil tenhle gamepad, ale je to prostě fable, pohádka... chodíš tam, mazlíš se se psem, kupuješ nemovitosti, děláš zlé nebo dobré skutky... pohoda.

Ale teda absence inventáře je už moc, to uznávám i já.
Prosím o pomoc. Ke hře jsem se dostala teď, ale za boha nemůžu přijít na to, jak sundávat ty trpaslíky.. neporadí mi někdo? (Xbox 360) Díky moc!!
Tedy mě trojka bavila víc než jednička.. Já vím že je to silně konzoloidní a jednoduché, ale příběh, občasný humor a prostě pohodová hratelnost je ideální pro oddech a relaxaci.. Je to prostě takový opak poměrně temného Zaklínače 2..
Say: Já mám jedničku hodně rád, tak jsem zvědav na trojku na kterou snad někdy příjde čas, bohužel zatím na ní padá jen prach.
ugraugra: Tam to nebylo tak konzoloidní. A věř tomu, že kdyby tu byly ty pitomoučké nastavovací funkce, tak tomu dám i lehký nadprůměr - 55/60% (za předpokladu, že by mě to táhlo hrát dál samozřejmě).