Jack_Dark: To jsem tomu ještě přidal. Já se u prvního Fable vážně bavil, dokonce i grafika se mi líbila. Tady ale není možná řeč ani o jedné složce. Konzole až na půdu (za nemožnost podrobného nastavení grafiky strhávám automaticky klidně i půlku %), hratelnost těžkopádná a popravdě to nemám ani v plánu někdy dohrát.

Zoltan: No tak nějak. Nestíhám základy a ještě rozjíždět další hry. JAOnline, TOR budou další zhoubné nádory mého volného času.
13€? To je víc jak polovina toho, co stojí Zaklínač 2... To imho za hru s tolika vážnými designovými chybami nestojí, pokud někdo není vyloženě fanda Fable (a nevadí mu parodické prvky) nebo fanda žvanila Molyneuxe.
Drolin: FF8 určitě, ale potřebuju na něj mít klid. Ten teď nemám, takže nestíhám dohrát ani DE:HR a Zaklínače 2 :-) Ultimu spíš ne :D
Jednička byla dobrá. Konzolová jo, ale především hratelná=)
Jednička je fajn. Konzolí smrdí fest, to je pravda, ale překvapivě mě to nevadilo. Narozdíl od mnoha jiných.
Prý to je horší než jednička = nejhorší kdy vydaná pc hra? (čti nejhorší kdy vydaná konzolová nedodělávka)
Na Steamu víkendovka za 13,59€, slevněny i DLC. Přemýšlím zda do toho jít.
Ďalší taký pekný gýč prinesie as až Fable IV. Ak máte denne 1/2hod času pred odchodom do práce, kina, rande, je to hra pre Vás.
Je to jen klíč (pravděpodobně vyndaný z krabice nějaké Ruské/Čínské/atp. verze, které stojí pakatel), takže si stejně musíš stáhnout instalaci hry z nelegálních zdrojů. A GfWL myslím nepodporuje download her (pokud jej vůbec Fable 3 má)...
Walome: Ony ty ceny co jsou na tom webu vypadají všechny podezřele, nevím má někdo s touto stránkou zkušenosti.
Tak už sem to video taky viděl a tvdím že : souhlasím s body: 2.:časté loadingy, 7. melee je (téměř) nepoužitelný, 14.:nabídka interakce se neobjeví pokud přesně nestojíte, 18.:framerate skáče (nasere během miniher), 23 proč musim nonstop držet button pro potvrzování. No ten týpek je trapák a dost to přehání a rochní se ve věcech, který nejsou tak důležitý. Sám bych napsal komentář, ale nechce se mi.
ugra: Jo jasně vím, že je to specialista na negativní recenze her, vím že je to z minulýho roku a verze je to konzolová. Nicméně hodně věcí, co tam popisuje se přímo nepojí s konzolovým původem a není důvod věřit, že by to bylo v tom Microsoftem zpožděném portu lepší.

Já Fable III nakonec koupím, ale litra jako jsem za něj původně chtěl dát si to prostě nezaslouží. Nedám víc, než co jsem dal za jedničku - 400.
Gunár - to už tu Nate postoval a už jsem říkal, že to video je z velké části z prstu vycucaná píčovina ;)
Já mám takový dojem, že Molyneux neumí řídit větší tým. V nápadech, slibech a ukecávání je to možná eso, ale už víc jak 10 let se plácá v sice na papíře nadějných projektech, ale s příšerným provedením (v porovnání se sliby). Oproti tomu týpkovi, jehož jméno ani neznám, který dovedl během dvou let ukočírovat stovky lidí (a minimálně 3 studia) a dovést Assassin's Creed od jedničky ke dvojce...
Ve výsledku hra bohužel zklamala :( Molyneux by se na Microsoft měl vybodnout a dělat lepší hry jako dřív.
Povedené video :)

Tedy, pokus se tohoto fláku prodá víc než třeba Risenu, pak je něco špatně.
Nate: Tak jsem dokoukal to video, polovina věcí v pc verzi není/je opravena a druhá polovina je snůška keců. Souhlasit se dá tak se 3 věcmi.
RNDr. Gunár Pavel, asi jsi nepochopil pointu mého dotazu, no nic, už mi bylo odpovězeno a tato odpoveď mi stačí, děkuji =)
Bambitka je tam na stejné úrovni s mečem a kouzly. Záleží na tobě, co chceš používat a munici máš do všeho neomezeně. Žádné omezení na kouzla v podobě many, žádné kupování munice. Soubojový systém je strašně odlehčen. Jinak jsou tam i děla, ale kromě jedné minihry v misi, jsem tam nenašel žádné využití. Snad kdybych více hledal side questy, tak bych na něco časem narazil.
Arcee: Jako podle mě se trochu rozjela, ale ani ten začátek mi nepřišel nějak nudný a bavil mě. Ze startu utíkáš před králem, plníš úkoly a získáváš spojence (jak je už v popisu hry napsáno), potkáváš zajímavé charaktery, jak mezi spojenci, tak mezi nepřáteli a pak už jen kraluješ zemi a plníš či porušuješ dané sliby. Konec už je takový nudnější a u questů si tam zabojuješ jen trochu.
Arcee: Jen nepovídej, chceš hru převyprávět a vyzradit konec, abys sis jí nemusel kupovat. Zapomeň. Nicméně pokus to byl chytrý.
prosímvás, dohrál tuto hru už tady někdo z diskutujících..? rád bych jen věděl jestli se ta pohádka po nějaké době rozjede nebo je to furt nudné jako na začátku, já se na tom začátku seknul a vůbec se mi nechce pokračovat...
Say: Úkoly, rozhodování, profilování postavy a nějaké ty statistiky a levelování... Jen je to náhodou zabalené do FPS/stealth akce.

Definice RPG z let 80. a 90. aplikovaná na dnešní hry je strašně vágní. To samé platí pro (P&C) adventury.
Richmond: Však jasné, patrí to k tomu, ja som ale písal, že to nie je len o tom. Že je to aj o tej možnosti voľby a v istej miere mať aj nebojové štatistiky/skilly pre činnosti, ktoré sa netýkajú boja. Zjednodušene povedané. :)
No ale kdyz se podivam do pocatku cRPG, tak bez tuny statistik, itemu a levelingu to neslo :) cRPG bez tehle ingredienci by nemelo sanci (aspon si to myslim). A pocinaje BG1 navic vymizely u RPG narocny puzzly.
BTW nedávno jsem přemýšlel, v čem se liší God of War od podobných "RPG" (třeba i Diablo)... Tedy kromě jistého zjednodušení. Herním systémem to není, pouze questy, nelinearita a případně customizace postavy/postav. :-)

Je to docela zajímavé, protože tady by definice RPG jako hra se spoustou zkušenostních štelovátek a statistik selhala.
Ta síla a zkušenost roste automaticky používáním určité zbraně? Jinak se tam asi nekupují nová lepší brnění, nezvedají body života apod. jako v RPG, že? Zatím vidím pouze možnost vylepšovat zbraně, kupovat nová kouzla, nové gesta a možnost lépe obchodovat nebo hrát minihry. Ne, že by mi to vadilo, jenom se chci ujistit, zda jsem něco nepřehlédl a pak se o něco neochudil.

No, přijde mi to jako taková jednodušší akční hra s RPG prvky, ale i tak mě to baví a hra má docela fajn oddechovou atmosféru. Ty 3 pravidla o nějaký ten post níž jsou trochu mimo, ale je fakt, že každému sednout nemusí.
typická rádoby chytrá věta, co chce provokovat. popsat co je špatně by se stejným nadhledem zřejmě nezvládl.
Koment z RPS co mě lehce rozesmál:

Fable 3 assumes three things. One - you have never played a Fable game before. Two - you have never played a video game before. And three - you are legally retarded.

Je to pravda? : )