@davids (05.06.2023 11:23): Ahoj, jak hru spustit na moderních OS se lze dočíst zde https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Colin_McRae_Rally_2.0 , starší hry které nelze koupit lze seznat na (zadej hledání ISO verze) https://archive.org/ a, nebo přímo zde https://www.myabandonware.com/game/colin-mcrae-rally-2-0-bgj Nevidím nic špatného na tom si stáhnou ISO hry, kterou již nelze legálně koupit.

Před nějakou dobou, viz diskuze níže, jsem to testoval, s patchem hra funguje fajn dobře, viz. https://cookieplmonster.github.io/mods/cmr-2-0/#silentpatch

Nicméně pokud mohu doporučit CMR 2005 je z celé série nejlepší díl, viz. https://www.myabandonware.com/game/colin-mcrae-rally-2005-jtg
Legálně už to asi neseženeš. Osobně bych to nechal spát, tyhle starší rally hry moc dobře nezestárly a je lepší na ně vzpomínat skrz růžový brejle nostalgie.:)
zdravím všechny. poradí mi prosím někdo. odkud stáhnout a jak nainstalovat hru? chtěěl bych si zavzpomínat na mládí a nejde mi to instalovat.
děkuji moc za rady
Tak jsem musel nahodit i tento díl. Je to super. Osm herních režimů pro jednoho hráče, to mnou nebylo určo hráno komplet. Do hry jsem dal Silent patch, dále HD modely vozidel. A pak byl ještě potřeba DgVoodoo 2, podrobný postup zde. Až pak mi šlo ve hře nastavit rozlišení 2560x1440. Funguje výtečně.

Jedu Šampionát v Rally režimu, obtížnost jsem dal druhou. Ale je jasné, že to bude postupně náročnější.

Dvě kompletní soutěže již mám splněné. Jedno auto odemčeno. Výhodou je ukládání pozic po dvou zkouškách. Klasický postup, včetně načtení, a nepovede-li se mi jízda, načtu pozici znovu a zopakuji závod. Dokonce bych řekl, že i graficky je hra mnohem hezčí, než Colin McRae Rally 3. Zejména paletou barev, vrhanými stíny.
Teď jak hraji CMR 2005, a současně i CMR 2.0 + Rally Championship 2000, tak mě dochází jak je má CMR 2.0 hrozný jízdní model.
Na šotolině, sněhu, apod. to brutálně klouže, auta doslova plavou!, v opakovaných záběrech to vynikne ale dá se dojed s trochou snahy na bedně, člověk samozřejmě nesmí o nic zavadit jinak ztrácí cenné sekundy, každá blbost na trati auto zastaví.
Na asfaltu naopak dojet na bedně je skoro nemožné, tedy ne bez pořádného tréningu. V CMR 2.0 i v té super rychlé Francii na asfaltu nesmím skoro používat brzy, a naopak téměř jako na šotolině a sněhu jen naplno plynem až na podlaze. To je takový rozdíl proti RC 2000 + CRM 2005 nebo RBR, ve všech případech musím používat brzdy ale tady ne. :) Tady je brzda překážka na cestě na bednu. :)
@Thellwin (10.04.2020 14:32): jj určitě to rozjeď. Hraje se to skvěle na klávesnici a navíc to má i Split Screen, stejně jako jeho starší Colin McRae Rallybrácha. Dnes věc nevídaná s výjimkou konzolí. Není nad vidět tvář právě poraženého soupeře osobně!

Dirt Rally a Dirt Rally 2 jsou samozřejmě realističtější, pěknější, apod. ale CRM1/2 má stále své kouzlo. Je to tak příjemně arkádové. Myslím, že se to bude dobře hrát i na gamepadu. Mám doma starší Logitech F510.
@Thellwin (10.04.2020 14:32): V CMR i CMR2 jsem najezdil stovky hodin a myslím, že jsem tehdy vyhrál i na tu těžkou obtížnost. Ale to jsem zásadně jezdil jen na klávesnici, ale i na ní se to dalo celkem v pohodě zvládat. A nejspíš by mě ani nenapadlo zkoušet Colina na volantu, i když jsem si ho teď po deseti letech vytáhl kvůli virtuálnímu závodu v RBR.
@Rapier (10.04.2020 11:56): Sakra, že bych to taky po letech zahrál? Dokázal jsem kdysi vyhrát na lehkou i střední obtížnot celý šampionát, jenom tu těžkou už jsem nedával. Je paradox, že tu mám Logitech G29 a Dirt Rally a stejně bych si spíš zahrál CMR2 na klávesnici :)
@Red (10.04.2020 12:24): pod 32 bit verzí Windows XP mi to běží zcela bez problémů (a věřím dle mých zkušeností s 32 bit verzí Windows 7/SP1 že i tam to nejspíš pojede) ale zkus tohle odkaz.
Více informací how to najdeš zde odkaz
Tak jsem dnes ráno zkusil samostatnou stage v zasněženém Švédsku. Dojel jsem na prostřední obtížnost na první pokus 10 z 16 závodníků. Hraje se to skvěle na klávesnici a vypadá to stále velmi dobře. Tuhle Rally jsem na rozdíl od prvního dílu tak trochu minul.
Za dve ojra bude dobry. Kazdopadne ze strany Codies fakt zoufalost. At udelaj plnohodnotnej remaster.
Na to se dá reagovat pouze tímto, ovečkám v póze to těžko vysvětlíš, možná má CMR2 lepší grafiku třeba i než Crysis a dle gameplay videa zde na DH to je čistokrevný simulátor, tak se přece auta běžně chovají a běžně se tak jede rally celou dobu na plný plyn v maximálních otáčkách. =) Současné WRC tituly jsou 100x víc rally než kterýkoliv CMR, nedejbože ty vznášedla v DiRT. I v RBR ty auta nejsou zrovna reálné, tomu se přibližují pouze nové vozy s real physics od Wallyho: FB stránka, RBR forum.

Co asi chtít od člověka, co tomu rozumí asi jako koza petrželi a nejspíš nemá ani volant.
První neznám, RBR jsem zkoušel demo a nějak tam nevidím žádný společný prvek krom toho, že tam jsou auta :-D No to je jedno, asi tedy věc názoru, mně to přijde jako čistokrevná arkáda.
Směs simulace a arkády? To je myšleno vážně? Vyskytuje se to v několikero komentářích, ale mně to přijde vyloženě směšný. Dokud se jezdilo na šotolině, klouzalo to jak blázen a zatáčka jinak než smykem projet ani nešla. Teď ale přišla na řadu Francie a stal se z toho čistokrevný MarioKart, kdy auto (rozuměj pocitově ta papírová krabice) drží na silnici jako přibitý a já to projíždím jak tobogánem. Přičtu-li si k tomu, že auto vydrží opravdu hodně, tak na tom nevidím ani špetku simulace. Ale baví mě to, to jo.