Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Clock Tower

クロックタワー - Kurokku Tawa, Clock Tower: The First Fear

Human Entertainment •  Athena Co. (PC, PS1)
14.09.1995
28.03.1997
17.07.1997
09.12.1999
03.08.2010
09.11.2011
28.08.2012
06.11.2013
70
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jennifer Simpsonová je sirotek a společně s dalšími dětmi s podobným osudem je adoptována Mary a Simonem Barrowsovými. Jejich novým domovem se stává sídlo Barrowsových, zámek zvaný Clock Tower. Jednoho dne Mary zmizí a Jennifer objeví mrtvá těla ostatních adoptovaných dětí. Dívka se v okamžiku stává pronásledovanou kořistí psychopatického Scissormana, znetvořeného chlapce, jehož vražednou zbraní jsou obrovské nůžky. Podaří se Jennifer zachránit si holý život? A kdo je záhadný Scissorman?

Příběh hry je volně inspirován filmem italského režiséra Daria Argenta Phenomena. Hra je hororovou point-and-click adventurou, ve které hráč ovládá postavu Jennifer, která se pohybuje po zámku a uniká před vraždícím maniakem. Řešení hádanek vyžaduje nalezení úkrytů před Scissormanem nebo objektů, s jejichž pomocí odrazí jeho útoky.

Hra byla vydána v Japonsku již v roce 1995 na konzolích SNES, následně byla portována na PS a PC systémy Windows. Oficiálně se hra nedostala za hranice Japonska, díky fanouškovským překladům se rozšířila do Evropy i Ameriky. Další tři pokračování byla vydána na konzolích PS a SNES, portu na PC se nedočkala žádná z nich.


Poslední diskuzní příspěvek

Tentokrát video Retro Nation palec nahoru, je vidět že se Dobrovský se do hry řádně zažral:)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • SNES 60
Clock Tower, překvapivá klasika, která se dočkala několika pokračování a nespočtu portů na jiné systémy. A také zábavná videohra.

Mladá dívka, Jennifer, je spolu se sestry adoptována a přichází do okázalého sídla svých nových pěstounských rodičů. Než se stačí rozkoukat, začnou se ovšem dít podivné věci. Zmínění rodiče si nepotrpí na zdvořilosti a jdou prakticky hned na věc. A tak se Jennifer ocitá sama v potemnělém a rozhlehlém domě plného místností, chodeb a zákoutí. Kde jsou jiní? Tak tato otázka se brzy zodpoví, a to i s pomocí jednoho nezbedného syna, který si přišel s dívky hrát blíže, než by ony chtěly.

Příběh i zasazení z velké většiny vykrádá film Phenomenu z roku 1985. A nejen jej, i z části zvuky a hudbu. Problém to ale není, naopak. Atmosféra je výborná, a na klasickém konceptu opuštěného domu a rozplétání jeho záhad (a že jich tu je!) nešlo moc pokazit. Těžkopádné ovládání se hodí, stejně jako absence informací (mapa), a tedy i častá ztráta ve spleti hal a chodeb. Hlavním plusem je však znovuhratelnost. Devět možných konců na nějaký čas vystačí – ačkoliv nejlepší je první průchod Clock Tower bez dalších informací. Pozitivem je i minimalistická adventurní část (hledání a používání předmětů) i to, že se s akcí a lekáním hráče více než šetří jen na ty méně očekávané momenty. Žádnou lacinou lekačku tak nečekejte.

Zajímavá hra, která zabaví i dnes a vzhledem ke krátké době hraní je Clock Tower ideálním společníkem na jeden - strašidelný - večer.

Pro: koncept, hratelnost, konce, atmosféra

Proti: ovládání, mnoho chodeb

+16