Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Canabalt

C64anabalt

Adam Atomic (Adam Saltsman) •  Paul Koller (C64) •  Beatshapers Limited (PS3, PSP, Vita) •  Semi-Secret Software (iOS) •  Kittehface Software (PC, Android)
31.08.2009
02.10.2009
01.12.2011
14.03.2012
19.03.2012
30.04.2015
67
25 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Free hra ovládaná jedným tlačítkom. Stala sa neznáma katastrofa a vy začínate utekať po strechách domov. Vďaka generovanému prostrediu dokáže hra zabaviť na viac ako pár minút.

Na začiatku vždy začnete utekať zo svojej kancelárie, kde vyskočíte cez okno a ďalej sa celá dráha generuje. Postava beží sama a jediné čo môžete ovládať je kedy postava skočí. Musíte skákať z budovy na budovu, vyhýbať sa prekážkam ktoré vás spomaľujú alebo preskočiť bombu, ktorá dopadne tesne pred vás.


Poslední diskuzní příspěvek

hah, akorat na to koukam (teda presneji receno koukam na zipku ve ktery je .swf se hrou a .html kde je to swf embedded a k tomu jeste neco, takze uplne nevim co si o tom myslet >_>)
EDIT: A tak uz koukam i na exe.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Canabalt je jedním z typických zástupců Running Games. Oproti ostatním titulům ze stejné kategorie má však náhodně generované prostředí, a tak jsem pokaždé musel své skoky plánovat trochu jinak.

Dům, po kterém zrovna běžím se začíná hroutit, je třeba tedy ihned skočit na další, dopadne přede mnou nějaká družice či co, honem do vzduchu, jé teď jsem skočil moc brzy a řítím se do propasti. To je ve zkratce hratelnost. I když se hra ovládá pouze jednou klávesou, její chytlavost je neskutečná.

Variabilita však není nekonečná a po čase se spousta událostí začne opakovat, i když v jiném pořadí. Tak padesátkrát mě ještě tak nějak bavilo překonávat mou nejdéle uběhnutou vzdálenost. Po jednapadesáté ale už moc ne.

Pro: náhodně generované prostředí, chytlavost, hudba

Proti: po čase stereotyp

+12
  • Android 60
Canabalt je další hrou kterou jsem hrál v Android verzi a můžu říct, že je to hra pro telefon jak dělaná. Naopak pokud si jí někdo pořídil v PC verzi např. v rámci nějakého indie balíčku, může být docela zklamán. Hra toho totiž ve skutečnosti zas tak moc nenabízí. Nicméně je ideální hříčkou pro zabití dlouhé chvíle v čekárně na cokoliv. Flash verzi hry si můžete zahrát přímo na oficiálních stránkách.

O nějakém příběhu ve hře nemůže být ani řeč. Nevíte kdo jste, odkud běžíte, kam běžíte ani proč tam běžíte. No vlastně důvod toho běhu se odvodit dá, neboť v tom městě to vůbec nevypadá bezpečně, takže úprk odsud se dá vysvětlit pouhým pudem sebezáchovy. Každopádně hlavní hrdina je mistr světa ve skoku dalekém a cestu ke své záchraně si zvolil po střechách místních mrakodrapů. Cesta to není vůbec bezpečná a tak nakonec vždy skončí smrtí. Jde jen o to, jak daleko se se svým hopsálkem v kravatě dokážete dostat.

Jak už jsem naznačil jediné co máte pod kontrolou jsou skoky, jejich správné načasování a mírně se dá ovlivnit i jejich délka. Rychlost běhu se pozvolna zvyšuje, jedinou možností jak zpomalit je náraz do překážek v cestě (bedny, stoly, židle apod.). Kromě samotného překonávání skoků se musíte ještě vypořádat s dalšími překážkami, jako je bortící se dům, nebo jakási bomba. Střet s ní i jakýkoliv pád ze střechy končí smrtí, hra vám vypíše uběhnutou vzdálenost, o kterou se můžete podělit v online žebříčku, a začínáte znovu.

Pro vypořádání se s některými překážkami je vhodné si zapnout zvuky, ty vás totiž před nimi dokáží varovat. Každopádně ale doporučuji zapnout zvuk kvůli hudbě. Danny Baranovsky je jeden z mála herních skladatelů, jehož jméno si má sklerotická mysl zapamatovala hlavně díky skvělému soundtracku k Super Meat Boy. Ale i zde odvedl dobrou práci a hudba v podstatě tvoří více než polovinu atmosféry hry.

Do videí jsem před časem přihodil fan-filmeček vytvořený ze záběrů z Matrixu, musím říct, že mě to překvapilo, jak to ke Canabaltu pasovalo a dokonce jsem i chvíli na webu hledal, zda skutečně Canabalt nebyl Matrixem inspirován. Pokud by tomu tak bylo, považoval bych ho zatím za nejlepší počítačové zpracování tohoto výborného filmu...

Pro: Ideální pro telefon, chytlavé, znovuhratelnost

Proti: Stereotyp, nulový příběh, málo obsahu

+10
  • PC 100
Jednoduchá hrateľnosť aj koncept, ale napriek tomu som dokázal pri tejto hre vydržať aj niekoľko desiatok minút, čo sa o veľa takýchto jednoduchých hrách nedá povedať. Hra ma bavila ešte viac, keď sme sa s priateľmi navzájom prekonávali, kto dobehne ďalej.

Pro: jednoduchosť, zábavnosť

Proti: koncept nevydrží baviť niekoľko hodín

+1