Nejvtipnější věc je, že když chci nějak potrestat nebo vydírat přítelkyni, tak jí řeknu: neser nebo budu hrát Alana bez tebe :D strašně to žere :D
Byli tam místa kde to bylo tužší, ale hra nic co by se nedalo zvládnout. Jinak to byla celkem procházka s prstem v nose :-P

btw u nových her 2008+ dávám už zasadně rovnou hard, běžnej standart že hry co sem pověšinou hrál byli i na nejtěžsí obtížnost docela jednoduchý
@Laurona (11.01.2015 12:06): Také myslím. U toho výstupu na horu (Lover's Peak) ze začátku hry jsem opakoval asi 30x, jelikož nábojů bylo jen pár a utéci příliš nešlo - až jednou více méně s náhodou se to podařilo.

Většinu času hra těžká nebyla, ale pár momentů bylo až nadsazeně obtížných.
@Wild One (11.01.2015 12:42): Tedy bych řekl, že obtížnost byla přesným opakem vyrovnanosti :).
Nějak mě tady matou ty komentáře, kde se píše, jak je hra jednoduchá. Ani mi nepřijde. Jsem ve třetí epizodě a po procházce ve Fear, bych řekl, že je tohle slušný adrenalin. Hraju na střední a některé pasáže opakuju třeba 4 krát. Nevim, jestli je to mýma schopnostma, nebo nervama. Tahle hra rozhodně není jednoduchá.
@Wild One (28.05.2014 13:36): Sice reaguju na trochu starší příspěvek, ale to snad nevadí. Krom těch herních jako je Late Goodbye, The Poet and the Muse, War, atd... mám od nich hodně rád Given and Denied, Roses, Fragile, Someone Special a především božský Cradled in Love. Nutno ale dodat, že jen hudbu, videoklipy (alespoň tedy ten ke Cradled in Love) mají tak nějak podivně přiteplené. A pokud máš radši něco tvrdšího ale pořád na styl PotF, tak doporučuju partnerskou kapelu Phoenix Effect.

A ještě jsem zapomněl na The Ballad of Jeremiah Peacekeeper, tenhle kousek je taky hodně fajn.
to je k nevíře...hraju to už podruhý. Poprvé jsem se dostal až asi do čtvrté nebo páté epizody, ale kvůli koupi na steamu jsem o save. Tak jsem to teď rozjel znovu, ale pořád se ztrácím v příběhu :DDD
Já si před učením (začátek playlistu) dávám songy Delicious, Locking up the Sun a Passion Colors Everything.. je to takové energetické trio. Když mi dojede playlist až do konce znamená to že se učím už cca tři hodiny, a i poté mě znovu nakopnou tyhle tři songy když se začne odznova.. :D (Což je divné, protože mám i tvrdší hudbu která je rozhodně energetičtější- ale tyhle tři tak nějak... fungují.)
Já znám jen Poet and the Muse. Pravda, je to taková líbivá skladba, težko říct, jestli by mě zaujala bez spojení se hrou (tu to ovšem parádně doplňuje), ale je to příjemná skladba. Další neznám, ale asi si něco poslechnu.
Mě dost serou. Je to strašnej kýč...všechno hrozně líbivý...moc vyhlazený na mě...
@Snake. (26.05.2014 22:15): Tos nehrál Maxe Payna 2? Poets of the fall byli už tam. :-)

Mě chytli po hraní Alana Wakea, ale celkem rychle mě omrzeli. Pár písniček mají dobrých, ale většina jde jedním uchem tam, druhým ven.
Temná Věž je považována za takový vrchol Kingovi tvorby, určitě stojí za přečtení, takový mix sci-fi - fantasy - westernu
Temná Věž :D první díly jsou kratší a pak zjistíš jestli tě to chytlo nebo ne. Pokud román o lidské psychice tak asi pod Kupolí, s nadpřirozenými prvky dobře pracuje Ostrov Duma Key, jinak teď znovu vyšla povídková kniha Mlha.
@CJ (27.05.2014 13:15): Podle mě (každej Ti poradí něco jinýho), je nejlepší volbou pro start Zelená míle. Krátké, skvělé a prosté. A taky se připrav, že ačkoli se to o něm říká, King není žádný mistr hororu ;) King je mistr řemesla jako takového.
Síce trocha offtopic, ale mohli by ste mi poradiť niečo na začiatok od Kinga? Už dlho si od neho chcem niečo prečítať, ale nejako neviem, s čím začať. :)
Už nervózně očekávám jejich nové album. :D A s tím čtením- nostalgicky vzpomínám jak jsem začal sledovat LOST a někdy u konce byly rozhovory s herci jak myslí že to skončí. A jedna herečka začla narážet na temnou věž. Chvíli trvalo než mi došlo že to není zfilmované a uvažoval jsem co dělat.. že by začít číst? Podle popisu to znělo božsky.. ale začít kvůli tomu číst? Inu za ty 4 roky už jsem nastrádal asi 50 knih a čtení mě naprosto pohltilo.. :D Mrzí mě že mě to nechytlo už dřív ale až před maturou.. :D
@Dan9K (10.03.2014 23:18): "z pěti obyvatel v Oregonu jsou běloši. Ale to přece neznamená, že zbytek jsou černoši, nebo to tak snad vnímáš?"

Ne, nemusíš ze mě dělat idiota slovíčkařením. Schválně jsem začala používat to slovo "nebílí," aby to nevypadalo, že si myslím, že černoši jsou v USA jediná minorita a stejně, stejně mi tady pak někdo začne přepisovat statistiku z Wikipedie. Marnost. Podívej se na můj příspěvek 28.2. 16:49 a na poslední větu z 18:33. Diskuze v kruzích je zbytečná.
@LuccinyHry (28.02.2014 18:33): 4 z pěti obyvatel v Oregonu jsou běloši. Ale to přece neznamená, že zbytek jsou černoši, nebo to tak snad vnímáš? Těch 80% bělochů je vnímáno jako běloši "echt běloši". Dle wikipedie podíl bělochů v Orergonu postupně klesá, za dvacet let z 92% na 83%. Ale to neznamená, že zbytek jsou černoši. Zbytek jsou hispánci, asiati. A na černochy zbývá 1,6%. Takže kdyby bylo v Alanu Wakeovi přes 60 postav, tak bys snad mohla říct: měl tam být statisticky aspoň jeden černoch. Ale i kdyby si v Oregonu potkala 200 lidí, tak tam mezi nimi klidně žádnej černoch být nemusí. Navíc to jsou statistiky pro celej Oregon včetně větších měst jako Portland nebo Eugene a tam bude ten podíl multi kulti rozhodně větší než v zapadlý vesničce, tudíž se dá předpokládat, že v zapadlé vesničce bude ten poměr výrazně ve prospěch bělochů.
@LIUWIL (28.02.2014 18:10): "V USA je spousta míst, kde nejenom že lidé jiné než bílé rasy nejsou k vidění, ale kde rasismus je naprosto a neřešená věc. Místa podobná Bright Falls jsou obvykle plná lidí, kteří tam žijí od narození. Jen výjimečně se někdo na taková místa stěhuje a právě proto je složení populace téměř zcela jednotvárné. "

Já jsem v USA na takové místo nenarazila, ale samozřejmě, že jsem něco neviděla, neznamená, že to neexistuje. V Oregonu jsem nikdy nebyla a pravděpodobně nikdy nebudu, protože co tam, že.

Měla by být reprezentace lidské diverzity prioritním požadavkem u tvůrců čehokoliv? Určitě ne. Protože to narušuje kreativitu, jak říkáš. Když chce někdo napsat knížku, kde bude dvacet hlavních postav bílých kluků ztroskotaných v letadle na ostrově, kde si založí vlastní společnost, tak samozřejmě, že nebudu s transparentem protestovat, aby tam dali aspoň jednu holku nebo jednoho Aborigince. Ale když vidím film nebo hru zasazenou do prostředí, o kterém vím, že je tam statisticky 20% populace nebílé a ze sta postav, co se tam mihnou, není nebílá ani jedna, tak snad mám právo se zeptat, hele a to tam nejsou jako černoši, jo? A pak přijdeš ty a řekneš, hele, tady asi fakt ne, protože je to uzavřená komunita.
@LuccinyHry (28.02.2014 18:15): Tak máš pravdu že Pustiny se mi zatím líbily nejvíc a je až s podivem co dokázal King rozehrát na necelých pět seti stranách, a to je pravda. Jinak máš pravdu, King vydal ještě Temná Věž: Závan klíčovou dírkou, je to tenká kniha okolo 200 stránkách a co jsem se díval tak děj je někde mezi Čarodějem a Sklo a Vlci z Cally (na které se už třesu jak malý).
@Chipsonator (28.02.2014 18:01): Servery o Kingovi nečtu, ale to co jsem napsala o před a po nehodě jsem nepochybně musela číst v nějaké recenzi nebo tak, to nepopírám. Nicméně - když se podívám na tu jeho tvorbu, tak musím říct, že z toho, co jsem četla, tak mě Salem's Lot, The Stand, Shining, Misery, první tři Dark Tower dostaly víc než pěkné, ale prostě už ne tak odrovnávající věci jako Under the Dome, Blaze nebo Doctor Sleep. Máš pravdu, že je to jen fráze nebo spíš moc velký klišé, jak jeho tvorbu charakterizovat, ale mně se líbí, protože tomu podle mě docela sedí ;)

Však uvidíš sám, že třeba šestka v Temné věži se takové trojce nevyrovná. Je to prostě už slabší knížka.

(Jinak jak koukám na tu Wikipedii, tak King napsal v roce 2012 nějakou další Dark Tower, jak se zdá, to jsem si ani nevšimla ;)
@LuccinyHry (28.02.2014 17:42): "Je to nerealistická reprezentace"
Absolutně ne. Představa, že všude v USA je to plné různých kultur, je vlastně stereotyp. V USA je spousta míst, kde nejenom že lidé jiné než bílé rasy nejsou k vidění, ale kde rasismus je naprosto neřešená věc.
Místa podobná Bright Falls jsou obvykle plná lidí, kteří tam žijí od narození. Jen výjimečně se někdo na taková místa stěhuje a právě proto je složení populace téměř zcela jednotvárné. To není jak zdejší vesnice, kde to je od většího města hodinu cesty.

Tady nejde o to se o věcech nebavit. Bavit se o tom je v pořádku. Jde o to, že tyto věci jsou vyhledávány i tam kde nejsou a nebyly zamýšleny a to je stejný problém jako například rasismus. Tímto se omezuje kreativní svoboda tvůrců. Teď v podstatě říkáš, že pokud nemá alespoň jednu nebílou hlavní postavu, je to špatně. Nemusíš to tak myslet, ale ve výsledku to tak je.
A je dost zvláštní řešit nerealistickou prezentaci, protože filmy samy o sobě jsou nerealistická prezentace. Schválně se podívej na nějaký film a pak se běž v reálu podívat, jestli lidé například mluví a gestikulují stejným způsobem.

Právě totiž v AW je blbost toto řešit. Kdyby se např. film zabýval problémy naší civilizace, jako třeba že neustále někteří lidi vidí rasismus, sexismus, diskriminaci a politickou nekorektnost úplně ve všem a stává se z toho opravdu velký problém který ve velkém časovém měřítku může stejně velké implikace jako SOPA a všechny její kopie, teprve potom bych se zabýval etnickým složením městečka Bright Falls.

A samozřejmě toto nesypu všechno na hlavu tobě. Jen poukazuji na to, že je tady i druhá strana mince a někdy je potřeba se nad věcmi zamyslet i z jiné perspektivy, i když se na první pohled zdají jako zcela správné.
@LuccinyHry (28.02.2014 16:53): Samozřejmě máš na svůj názor právo a já ho beru. Ohledně mýtusu. Tuhle frázi co jsi napsala jsem četl už mnohokrát na několika serverech, a mě osobně tedy příjde dost mylná (jak dokazují hodnocení Kingových knih, tak nejsem jediný). Ale je pravda že Kingův styl se poměrně změnil, stále píše neuvěřitelně přitažlivě ale jak jsem teď onehdá četl a sčím se poměrně shoduji, tak už se ke svým postavám nechová jako zmrd (no ikdyž Černočerná tma, a povídka 1922 tvrdí opak) a tak je možné že ti ten zmrd seděl víc (mě osobně sedí obojí, ale právě novější Kingova tvorba u mě vede...ehm tedy až po Rolandově ka-tet (zatím mám za sebou 4 díly a tohle je jednoduše masterpiece)).
@LIUWIL (28.02.2014 17:23): To, že na to poukazuju neznamená přímo, že říkám, že mi to vadí a že by se tvůrci měli stydět, ale že jsem si toho všimla - a proto na to poukazuju. Žádné behind the scenes o vytváření hry jsem neviděla, takže fajn, ok, Finové v USA fakt přijeli do města, kde jsou samí bílí a zasadili do něj hru. Díky za doplnění informací.

Slovo rasismus používáš ty. Nemyslím si, že vytvoření zcela bílého města v tak multikulturní zemi jako je USA je rasismus. Je to nerealistická reprezentace. A ta byla hodně dlouhou dobu mediálním standardem - třeba ve filmech jsou tradičně nejlepší a nejpropracovanější postavy bílí muži a vzhledem k tomu, že na planetě jsou i jiné lidské exempláře, tak je to pak mrzí, že se nemají s kým ztotožnit a ve fiktivních vizuálních dílech jim často přináleží jen ploché, stereotypní, sekundující role. A nebo tam ty menšinové postavy nejsou vůbec. A když si toho všimnu, tak na to poukážu.

Btw, vážení, pokud se o tomhle tématu nechcete bavit, reprezentace minorit je vám u prdele, je to blbost, výmysl a přežitek, neb se vás netýká a evidentně žijete v postrasistickém, postsexistickém světě (kde je? v ČR teda určitě ne - ani v Hollywoodu ani v komerční produkci PC her), tak se o tom nebavte. Ale nevím, proč neustále trpíte potřebou zakazovat ostatním se o tom bavit.
Divím se, že si vůbec někdo takových blbostí všímá. Přijde mi to srovnatelné s nadáváním na to, že v nějaké hře není dostatek blonďáků a podobně. Stejně absurdní a nesmyslné.
@LuccinyHry (28.02.2014 16:49): Nic proti tobě, ale nějak prostě nepochopím, proč lidi na toto poukazují kdekoli. Mě přijde naprosto absurdní takovéto věci vůbec pozorovat. Ba co víc, vidím to jako obrovský problém. Dnes se nálepka rasismus dává i tam, kde žádný rasismus není. Viz nedávno údajná rasistka Tiny Tina. To byl naprostý vrchol idiocie, ale není to něco, co by bylo ojedinělým případem. Toto už se střádá delší dobu.

Následkem tohoto jsou za "rasistické" označovány ty věci a argumenty, které jsou nepohodlné. Lidi na to nepoukazují proto, že by je to uráželo, oni to v tom explicitně vyhledávají. A největší sranda je, že se prakticky vždy jedná o bělochy. Kdyby přišel černoch a řekl "tohle mě urazilo", tak to vezmu vážněji a podívám se na to trochu více kriticky.

Věř tomu nebo ne, ale věta "seš blbej negr" není rasismus. Jasné, je to urážka, to bezesporu, ale rasismus by bylo až "seš blbej jako všichni negři". Tím samozřejmě nikoho nenabádám k používání slova negr, jen poukazuji na to, že se to na mnoha různých místech využívá jako záminka k cenzuře. A stejné je to třeba se sexismem - ten se taky vyčítá tam, kde žádný není a nebyl zamýšlen.
Absurdní mi taky přišlo, když někdo vyčítal Borderlands 2, že používá stereotypy. V první řadě, nikoho to tam neuráželo, jenom na to zase nějaký ubožák měl potřebu poukázat, a v druhé řadě se zcela očividně jednalo a o karikaturní vyobrazení.
Jak může někoho napadnout vyčítat hře ražení Borderlands že využívá stereotypy? Přijde mi že někde sedí tlupa nemyslících strojů kteří všechna díla skenují na cokoliv, co by se jenom vzdáleně mohlo při troše fantazie podobat něčemu, co vyvolává kontroverzi.

Toto v žádné případě nevidím jako snahu naší civilizace se zbavit rasismu. Je to jenom další nálepka ze stejné kategorie jako terorismus, čarodějnictví, nevlastenectví apod. Ono totiž je dnes dokonce vyčítáno, když někdo poukazuje na rasové rozdíly. Jenomže rasové rozdíly nejde nevnímat - lze je pouze záměrně přehlížet a to ve své podstatě je rasistické, protože záměrně přehlížíme jenom to co nám vadí.

tl;dr: Z jakého důvodu na to poukazuješ a proč ti to vadí?
@Chipsonator (28.02.2014 16:46): Mýtus? Sorry, ale většinu těch knížek jsem četla, tzn. můj názor. Všechny knížky od Kinga jsou dobré, akorát ty nejlepší jsou imho z těch sedmdesátek osmdesátek - proč? Protože jsou čerstvé svěží originální nadupané. To tempo nápadů prostě už nedokázal udržet, ale co ztratil na originalitě, to získal na řemeslnosti. Krásně je to vidět i na té Temné věži, kde prostě první tři díly jsou jízda a pak už je to taky fajn, ale prostě jiný. Momentálně King píše Kinga. Každá knížka je pořád dobrá.

((Mimochodem v tom Oregonu jsou dle statistiky bílí 4 z 5 lidí. Jn, vidět tam nebělocha, to by fakt byl cirkus!))
@Dan9K (28.02.2014 04:13): Neběloši jsou v Americe všude. Ať černoši, Hispánci, původní Američané, Asiati. Těžko, jen velmi těžko narazíš na zcela "bílé" místo (nehledě na to, že i původ bílých lidí je dost mix). Tvůrcům hry se to ale jak se zdá - jak píše LIUWIL - podařilo Každopádně to na mém dojmu nic nemění, spíš to možná přidává na pocitu zapadlosti toho městečka.

"Vyžaduju korektnost"? Očekávám realistickou reprezentaci.
@LuccinyHry (28.02.2014 16:37): Tak tohle je pěknej mýtus, že po nehodně už není tak dobrý. Osobně mi tohle hodně vadí, jelikož po nehodě vydal takové skvosty jako Pavučina Snů, Pod Kupolí, Nespavost Černočerná Tma (teď čtu), Dallas 63, Lunapark a jede zvesela dál, takže já bych rozhodně neřekl že už není tak dobrý. Podle mě je i dost možná i lepší (pokud to vůbec ještě jde).
King je mistr spisovatel, který svoje řemeslo ovládá tak precizně, že je každá knížka dobrá, nicméně ty nejlepší jsou z jeho období "před nehodou," kdy byl ještě na práškách a alkoholu, tzn. ze 70.,80., max 90. let. . Extrémně dobrá je i jeho série Temná věž.
Ale jinak skoro všechno od Kinga je skvělé. Z toho, co jsem četl, mě moc nezaujalo jen Blaze, Srovnáno se zemí a Tommyknockeři. Talisman s otazníkem. A sbírka povídek Dolannův Cadillac taky až na výjimky nic moc.
@Wild One (28.02.2014 14:33): Já od něj nečetl všechno, čtu ho bibliograficky postupně, takže jsem zatím jen u roku 1990.
Alan Wake je nejbližší Temné půli a patrně Ostrovu Duma Key (i když ten jsem ještě nečetl). Ale obě knížky nepatří asi mezi jeho úplně nejlepší. Jinak obecně má Alan Wake celou řadu styčných bodů s Kingem, je to v podstatě óda na Kinga. Ale co doporučit, to je těžké, pokud sci-fi, tak rozhodně Running Mana, Mlhu nebo Časožrouty, pokud klasický horor, tak Osvícení nebo Řbitov zviřátek, pokud napínavý thriller tak Misery nebo Dlouhý pochod, pokud něco epického tak Svědectví nebo Temnou věž, pokud něco "reál" tak Vykoupení z věznice Shawshank nebo Dolores Claiborne, pokud povídky, tak Římsu, Nekuřáky A.S nebo Prám. A TO, pokud chceš dětský porno :D
@Wild One (28.02.2014 14:33): Od Kinga? Všechno. Jeho styl psaní je tak záživnej že i kdyby psal o chcaní ve vlaku, tak to budeš děsně žrát. Ale kdybych měl doporučit nějakou knihu pro neznalce Kinga, tak třeba Pavučina Snů. Čtyři kámoši jedou do zimní krajiny na lov, co by se tak mohlo posrat. Všechno.