Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@Mendoza (22.06.2026 12:23): Že by už zabraly roky terapie a Gabe překonal strach z čísla 3?Nechci brát iluze, ale Valve preferuje free to play online casina od dob TF2, Dota a Counter Strike, teď dělají ještě na dalších live service hře. To prostě vydělává víc než singleplayer hry. Však poslední jejich hra byla Portal 2 v roce 2011. No, možná nějaký šťastlivec, který hrál, řekne Alyx. Ale i tak, to je za 15 let vcelku slabý výkon.
Proc jsem měl nějak pocit, že na tom dělali čeští vývojáři? Mám to úplně popletené, nebo se na tom někdo z našich luhů a hájů podílel?
Po 12 letech od dohrání původní verze jsem si konečně zahrál i Xen. A upřímně, bavil mě mnohem víc než to, co mu předcházelo (za mě méně zábavná verze HL1). Takové vizuální hody jsem opravdu nečekal. Nádhera!
[přesunuto z komentářů]

Fantastický remake HL1 do enginu Source se vším všudy co k tomu patří. Pár drobností se najde, ale tam se spíše o vlastnosti původní HL1.
@Cobot (01.06.2022 16:32): Mě na VR nasral facebook a to, že na platformu přitáhli exkluzivity, u konzolí to dává smysl páč hry jim doslova dotujou to co ztratej na prodeji konzolích ale VR opravdu není dotovaný a tohle je jen trapnej gatekeeping .
@Dlaha1 (01.06.2022 13:40): já bych VR chtěl, ale asi nejvíc mě odrazuje l, že přes tu vysokou investici to může zastarat rychleji než grafická karta. Koupím to a za rok to bude beznadějně zastaralé.
@Cobot (01.06.2022 12:16): Dva roky po vydání se snad už může říct, že Alyx není tak úplně jen spinoff. IMHO by tě to potěšilo.

Tu investici do VR chápu, že se nechce. Na druhou stranu je teď dostupnější než kdy dřív a koupit třeba i z druhé ruky Oculus Quest plus Alyx může vyjít stejně jak sběratelská edice kdejaké hry. Jen dostaneš něco použitelného místo zbytečný figurky na lapání prachu :-)
@Dlaha1 (01.06.2022 11:56): jo na to jsem myslel, ale bohužel VR nemám a asi ani mít nebudu.

Chápu že nový díl je něco jiného, ale je tam, aspoň pro mě, velká pachuť z toho neukonečného příběhu z HL2.
@Cobot (01.06.2022 09:31): Hele Half-Life: Alyx je třeba pecka a funguje úplně skvěle i přes tu pauzu. Bylo strašně snadný do toho univerza znovu naskočit. Alyx ve mě zažehla vyhaslý plamen :-) Proto se nebojím, že by mě HL3 neoslovilo, kdyby někdy vyšlo. Nový díl je taky něco jinýho než remake.
Zapomněl jsem napsat dojmy. Za mě celkem zklamání. Řemeslné je to super. Grafický pěkně.Xen je nádhernej a i když chápu hejt na ten gameplay, tak v původním HL stal taky zaprd. Tady byla aspoň snaha ho vylepšit.

Co je horší, už to na mě vůbec nefungovalo. HL byl pecka před deseti lety. Těmi věčnými odklady EP3 a nikdy nevydanym HL3 je pro mě dřív jedna z nejoblíbenějších sérii asi mrtvá. Myslel jsem, že dám hned po dohrani HL2 a chuť jsem na to vůbec neměl

Upřímně si už vydání HL3 neumím vůbec představit. Ta mezera už je tak dlouhá, že novou generaci to nemůže zajímat a navazovat po deseti a víc letech na rozjetý příběh je podle mě mimo i pro lidi jako já co z toho byly odvařený když to vyšlo.

Takže FCK Gaben :)
@Walome (02.05.2022 14:15): Atmosféru bych tomu teda nevytýkal :O Mě baví hrát i origoš, i Black Mesa. Oboje z úplně jiných důvodů. Pravda, v BM přeskakuju Xen... :) Dvojku jsem relativně nedávno rozehrál znovu a na konci mě to úplně přestalo bavit.
Dokument shlédnut. Jsem trochu zklamaný, čekal jsem zdravý-kritický přístup, nějakou sebereflexi, té se dočkáme jen málo. Na to, že Noclip má měsíční příjem jak kráva, tak vlastně tvůrce nijak nechallengnul dobrýma otázkama. Xen je dobrý fakt jen ze začátku, pak na piču a nechápu, proč někoho napadlo, že přepojovat milion kabelů a jezdit pořád dokola na pásech bude hráče bavit.
Dokument shlédnut. Autoři mají opravdu pocit, že celým Xenem vlastně hru vylepšili. A to jejich vysvětlování, jak jim původní finální souboj HL s Nihilou přišel nezáživný, kvůli neustálému teleportování, taxtoho udělali hektický šajt, protože tak to má přece každý rád... stejně mám chuť si to zahrát znova, alespoň s první třetinou Xenu.
Na HL jsem měl právě strašně rád ten okamžik, kdy se člověk najednou dostane ven. Ten přelom je super.
@AlieN (19.02.2022 03:09): Tak já netvrdím, že je to kvůli tomu špatná hra, jen se prostě tak trochu víc těším, až vylezu mimo ten vnitřní komplex, do kterého se bezesporu určitě stejně vrátím. Proto jsem se zeptal, nic dalšího za tím není potřeba hledat. Že to není openworld, mi je samozřejmě jasné a ani to od té hry nemám důvod očekávat.
@Chuck (18.02.2022 21:29): Druhá polovina jsou převážně venkovní lokace (na poměry hry z roku 1998, není to openworld).
Black Mesa je horší než originál... no ale chápu že pro nováčka je lákavější.
@PavelU (18.02.2022 21:53): Tak to, co si napsal, nedává smysl. Jak můžeš hráči, kterému se nelíbí Black Mesa, resp. kterému se nelíbí design prostředí, doporučit HL1? :) (řečnická otázka, prosím, raději neodpovídat)
Dočkám se, že vypadnu i do venkovních lokací, nebo budu pořád tvrdnout v tom nezajímavém komplexu kanceláří? Zatím to na mě působí dost nezáživně, což je zjevně způsobeno tím, že HL1 jsem vynechal a šel rovnou na dvojku, na kterou vzpomínám velmi rád.
Je fakt, že AI je dobrá. Je to výzva a nutí to k nějakému taktizování, nedá se jen po hlavě naběhnou a vystřílet to. Což kvituju. Neférovost ani frustraci jsem kupodivu vůbec necítil, a to jsem do dohrál celý s gamepadem (přitom tam snad není ani auto-aim). Že to má CZ dabing ani nevím :-D
Možná se mi to jen zdá, ale tahle hra mi přijde mnohem složitější než normální HL. Od doby co přijdou vojáci se to skoro nedá hrát :D AI je v této hře na vysoké úrovni a jejich aim je silný. Ale co, hraje se to dobře, jako za starých časů. A ten český dabink, ten je opravdu špica :)