Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black Mesa


Zajímavosti

Tvůrci

V závěrečných titulcích je hra věnována na památku Jesseho Wingerta. Jesse Wingert byl grafik a designer, který měl na starosti webové stránky projektu Black Mesa. Zemřel předčasně v březnu 2012 ve věku 25 let.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU Speed: 1.7 GHz Processor or better
RAM: 2 GB
OS: Windows 7 (32/64-bit)/Vista/XP or Greater
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 500 series or equivalent
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 13

Doporučená konfigurace:

CPU: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better)
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 (32/64-bit) or Greater
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 650 series or equivalent
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 20 GB

Easter eggy

Tvůrci hry si na detailech dali opravdu záležet, důkazem toho jsou například monitory počítačů, na kterých můžete vidět i práci na samotné hře v Valve Hammer Editoru (program na tvorbu urovní v source enginu) nebo také uctění památky slavné Schrödingerovy kočky na obrazech.
V epizodě Surface Tension se nachází záhadné pracovistě záhadného chlapíka kam se dá dostat záhadnými teleporty! Záhadné! Video ZDE
V části hry Office Complex můžete vidět nástěný obrázek s nápisem ''V případě nouze, vyhledejte nejbližší páčidlo'', nachází se v místnosti kde mimozemský ultrazvukový pes (Houndeye) sleduje šumící televizi.
Při příjezdu do SECTOR C nefungují správně počítače a hlasí klasickou modrou smrt, ovšem důvodem je aplikace HL2.EXE, jedná se o odkaz na hru Half-Life 2.
Jednotky Spec Ops, na které můžete během hry narazit mají na nohou Long fall Boots, což je technologie která umožnuje nositeli vydržet extrémní pády z výšky ze hry Portal.
Pokud se budete opakovaně pokoušet otevřít zasouvací dveře pod armádním zámkem, začne vám počítač odporovat podivnými hláškami jako ''Entry is not a option'', ''Will we do this all day?'', ''Go away imminently'' a nakonec ''No, no and no''.
Ve hře existují nápisy napsané po zdech krví (nebo omáčkou? :) ''The pizza is a LIE!'', lze se k nim však dostat pouze za použití cheatů. Jedná se o odkaz na hru Portal.
Mikrovlná trouba v začátku hry má tlačítko na přednastavený rychlý režim na Headcraba.
V úvodní scéně můžete pomoc neštastnému vědci na záchodech kterýmu došel toaletní papír, pokud to s pomocí přeženete a budete mu dávat nejrůznější věci může prohlásit i větu jako ''Proč musíte zvedat a přesouvat věci v mé laboratoři!?''.
můžete si všimnout cedule s Oznáméním jež oznamuje že děkuje za to že jste si všimli oznáméní a že bude oznámeno že jste si všimli oznámení...
V epizodě Questionable Ethics se nachází tajná místnost do které se lze dostat jen za pomoci cheatů, v místnosti se nachází hranatý bezhlavý vědec a ocelový poklop.
Můžete narazit na hrníček s číslem 42 a nápisem "is the answer", jedná se o odkaz na knihu a film Douglase Adamse "Stopařův průvodce po galaxii".
"Tau kanón" při zapnutí vydavá zvuk otevírajících se dveří ze hry Doom.
Také si můžete na boku zbraně všimnout tužkových baterek (sloužící k nastartování jako svíčky) s logem "DEVCELL", nápadně podobných ke skutečným "DURACEL".

Ostatní

Vortigaunti mají o 30 procent rychlejší útok pokud hrajete na těžkou obtížnost.
Spec Ops komanda mají obleky které se umí zneviditelnit pokud hrajete na těžkou obtížnost.