Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Black Mesa


Zajímavosti

Tvůrci

V závěrečných titulcích je hra věnována na památku Jesseho Wingerta. Jesse Wingert byl grafik a designer, který měl na starosti webové stránky projektu Black Mesa. Zemřel předčasně v březnu 2012 ve věku 25 let.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU Speed: 1.7 GHz Processor or better
RAM: 2 GB
OS: Windows 7 (32/64-bit)/Vista/XP or Greater
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 500 series or equivalent
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 13

Doporučená konfigurace:

CPU: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better)
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 (32/64-bit) or Greater
Video Card: NVIDIA GeForce GTX 650 series or equivalent
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 20 GB

Easter eggy

Tvůrci hry si na detailech dali opravdu záležet, důkazem toho jsou například monitory počítačů, na kterých můžete vidět i práci na samotné hře v Valve Hammer Editoru (program na tvorbu urovní v source enginu) nebo také uctění památky slavné Schrödingerovy kočky na obrazech.
V epizodě Surface Tension se nachází záhadné pracovistě záhadného chlapíka kam se dá dostat záhadnými teleporty! Záhadné! Video ZDE
Při příjezdu do SECTOR C nefungují správně počítače a hlasí klasickou modrou smrt, ovšem důvodem je aplikace HL2.EXE, jedná se o odkaz na hru Half-Life 2.
V části hry Office Complex můžete vidět nástěný obrázek s nápisem ''V případě nouze, vyhledejte nejbližší páčidlo'', nachází se v místnosti kde mimozemský ultrazvukový pes (Houndeye) sleduje šumící televizi.
Mikrovlná trouba v začátku hry má tlačítko na přednastavený rychlý režim na Headcraba.
můžete si všimnout cedule s Oznáméním jež oznamuje že děkuje za to že jste si všimli oznáméní a že bude oznámeno že jste si všimli oznámení...
Jednotky Spec Ops, na které můžete během hry narazit mají na nohou Long fall Boots, což je technologie která umožnuje nositeli vydržet extrémní pády z výšky ze hry Portal.
Pokud se budete opakovaně pokoušet otevřít zasouvací dveře pod armádním zámkem, začne vám počítač odporovat podivnými hláškami jako ''Entry is not a option'', ''Will we do this all day?'', ''Go away imminently'' a nakonec ''No, no and no''.
Ve hře existují nápisy napsané po zdech krví (nebo omáčkou? :) ''The pizza is a LIE!'', lze se k nim však dostat pouze za použití cheatů. Jedná se o odkaz na hru Portal.
V úvodní scéně můžete pomoc neštastnému vědci na záchodech kterýmu došel toaletní papír, pokud to s pomocí přeženete a budete mu dávat nejrůznější věci může prohlásit i větu jako ''Proč musíte zvedat a přesouvat věci v mé laboratoři!?''.
V epizodě Questionable Ethics se nachází tajná místnost do které se lze dostat jen za pomoci cheatů, v místnosti se nachází hranatý bezhlavý vědec a ocelový poklop.
Můžete narazit na hrníček s číslem 42 a nápisem "is the answer", jedná se o odkaz na knihu a film Douglase Adamse "Stopařův průvodce po galaxii".
"Tau kanón" při zapnutí vydavá zvuk otevírajících se dveří ze hry Doom.
Také si můžete na boku zbraně všimnout tužkových baterek (sloužící k nastartování jako svíčky) s logem "DEVCELL", nápadně podobných ke skutečným "DURACEL".

Ostatní

Vortigaunti mají o 30 procent rychlejší útok pokud hrajete na těžkou obtížnost.
Spec Ops komanda mají obleky které se umí zneviditelnit pokud hrajete na těžkou obtížnost.