Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

6. oficiální DH sraz - report

Desáté výročí Databáze her, tak to by chtělo nějaký pořádný sraz. Asi jsem nebyl jediný, kdo si něco podobného říkal. A taky jsem asi nebyl jediný, kdo doufal, že se toho někdo ujme. Tedy někdo jiný, než já sám, samozřejmě. :-) Podobné myšlenky se hlavou honily i Lauroně a to tak intenzivně, že zapomněla, že pár srazů už zorganizovala a mohl by se tedy do toho pustit zas někdo jiný. A tak mi takhle jednou loni v říjnu přistála v poště zpráva, jestli bych jí nepomohl s organizací srazu. A mohl jsem jí já poslat do háje? No mohl, ale neposlal… :-)

Z narychlo zorganizované dotazníkové akce vyplynulo, že časově nejvíce lidem vyhovuje červen. To jsme ještě netušili, že se nám povede trefit termín přesně na DH narozeniny. Kritický bod organizace nás totiž ještě čekal. Mysleli jsme si, že shánět v listopadu ubytování na červen, bude v pohodě. Nebylo. Vše, co jsme si vyhlídli, a splňovalo alespoň trochu naše kritéria, bylo dávno zamluvené často na celé léto. Situaci nakonec zachránil Fatality, který nám poslal odkaz na pařanské zařízení The Nest. Sice jsme museli slevit z naší představy udělat sraz někde na trase mezi Prahou a Brnem, ale jinak se nám tohle doupě moc líbilo. A když Laurona zjistila, že v termínu 8. - 10. června mají volno, bylo rozhodnuto. Pojede se do Sloupu v Čechách.

Posledním kamenem úrazu bylo sestavení programu, protože jinak by do nás Tulareanus lil tři dny borovičku a u toho nám vyprávěl historky, ale situaci zachránili další účastníci zájezdu a je potřeba jim znovu moc poděkovat za pomoc. Až jsme sami měli pocit, že to všechno nemůžeme stihnout, ale furt lepší je nějakou plánovanou aktivitu vypustit, než se na srazu nudit. Nakonec se stihlo vše naprosto parádně.

Kupodivu ani s výběrem peněz a zaplacením zálohy za ubytování nebyl problém a tak půl rok uběhl jako voda a najednou jsem nabíral Lauronu a Victora a sunuli jsme se z Prahy směr Sloup v Čechách. Jak jsme se blížili, tak trochu vzrůstala nervozita, jak to v tom Nestu vlastně bude doopravdy vypadat, a jestli to nebude nějaký průšvih. Nebyl. Naopak zázemí bylo super a navíc nás na místě čekal usměvavý týpek Jump, který se o nás tři dny ukázkově staral a pro kterého nic nebylo problém a na všem se dalo pohodově domluvit. Takovému Karasmanovi se tam líbilo tak moc, že se tam chtěl odstěhovat nastálo. :-)

Na místě už pár lidiček čekalo a za námi začali přijíždět jak staré známé tváře, tak i nové neznámé. Laurona se ujala organizace na místě, zatímco já jsem jel vyzvednout naše slovenské přátele na nádraží do nedalekého Nového Boru. No pak začala seznamovačka, takže přípitek střídal přípitek, do toho se nám nějak podařilo upravit rozmístění stolů a oficiálně zahájit sraz.


Na úvod jsme vyzpovídali Memphise o tom, co bylo, je a bude s Databází her. Bohužel v tom úvodním zmatku, jsem zapomněl zařídit nějaký audio-video záznam této debaty, takže k dispozici je jen zhruba 5 minut z úvodu. Ti, co se chtějí dozvědět víc, mají smůlu a o důvod navíc přijet příště na sraz.

Pak už si nás do spárů vzal Kwoky s jeho kvízem, ve kterém na nás vysypal hromadu screenshotů, zvuků a videí s jednoduchým úkolem, uhodnout název hry, ze které to pochází.

A abychom to neměli tak jednoduché, což jsme tedy neměli, tak nás paralelně s řešením kvízu zaúkoloval tím, že jsme měli ke každému roku od 1989 napsat jednu hru, která v tom roce vyšla. Schválně si to zkuste, kolik jich dáte z hlavy dohromady, zvlášť pokud budete tvrďáci, a vykašlete se na FIFA / NHL a podobné série s letopočtem v názvu. Co se dělo dále v noci vám nepovím, neboť mám z pátečního večera pořádné vokno, a přitom si nepamatuji, že bych něco pil… :-)

V sobotu dopoledne nám Watchout předvedl nejprve teoretickou ukázku Murphyho zákonů, když nám v prezentaci o dronech u zhruba každého třetího slidu sdělil, co měl původně pro nás připraveno a co všechno se nepovedlo, aby pak přešel i k praktické ukázce toho, že když se něco může pokazit, tak se to také pokazí. Malý dron, který mu někdo zaparkoval na střeše baráku, se nakonec podařilo dostat dolů. Videokameru na RC autíčku, která odešla asi tak minutu po zahájení závodu už ale nerozchodil a na závěr při ukázce létání s velkým závodním dronem poslal nakonec drona slušnou rychlostí do země, z čehož měl největší radost Steve, protože měl zrovna na hlavě brýle a mohl tak sledovat náraz přímo ve first person pohledu. Za mě má Watchout velké uznání, že přes všechnu nepřízeň osudu situaci s nadhledem ustál a myslím, že i tak jsme se dobře bavili a viděli jsme nebo si i vyzkoušeli něco nového.

Odpoledne byla v plánu návštěva hradu, kterou jsme málem nestihli a to i přesto, že jsem všechny v poledne zbuzeroval, aby sebou na obědě hodili, protože ve dvě je zarezervovaná prohlídka. Načež mě Eru správně vyvedl z omylu, že ne ve dvě, ale až ve tři, čímž mě přepnul do klidového stavu a pak nám ani ta hodina navíc nestačila. Hodinku navíc jsme totiž vyplnili již tradiční hrou s malováním a hádáním názvů her, do které jsme se trochu zabrali a najednou bylo pozdě. Výběr těch povedenějších výtvorů si můžete prohlédnout zde. Bohužel ta největší pecka, Victorovo expresivní ztvárnění hry Inside, zůstalo ztraceno někde v NESTu.

Skalní hrad ve Sloupu je sám o sobě velmi zajímavý a všem doporučuji návštěvu. Nám ovšem návštěvu vylepšila průtrž mračen s pořádným krupobitím, která nás skoro na hodinu uvěznila ve hradu. Z plánované procházky po okolních skalách tak nebylo nic, naopak jsme řešili puzzle, kdy a jak se dostaneme zpátky do Nestu, protože to nevypadalo, že by se počasí v nejbližší době umoudřilo. Záchrana ale přišla nečekaně od Jumpa, který z garáže vytáhl mikrobus a po koordinaci s Fatalitym si pro nás dojel až ke hradu.

Bylo nutné tedy zvolit náhradní program a tak na řadu přišel původně odpískaný Kwokyho turnaj ve hře Blobby Volley. Někteří zavzpomínali na svá školní léta, jiní u toho seděli poprvé v životě. Díky erárnímu projektoru jsme navíc většinu zápasů mohli všichni pohodlně sledovat. Myslím, že takovouhle LAN párty tu ještě nezažili. Nejšikovnějším volleybalistou se nakonec ukázal Victor pod vedením svého trenéra Ugry. Asi největší bitvu svedl v semifinále s FG a ani Garion ve finále ho nedokázal porazit a Victor tak zaslouženě zvítězil.

Tradiční velký herní kvíz letos poprvé připravoval Eru a dušoval se, že to tentokrát bude opravdu lehké. Nakonec, přečtěte si, co o tom napsal sám:

“Jelikož se mi nikdy nepozdávala vysoká obtížnost předchozích kvízů, a co si člověk neudělá sám, to nemá, rozhodl jsem se udělat svůj vlastní. Cíl byl jediný, aby byl lehký. Při vytváření jsem proto zaměřil zejména na otázky, které se dají zjistit z popisu hry nebo po odehrání několika minut. Ale zařadil jsem i pár těžších, abych neriskoval, že by všichni dosáhli maximálního počtu bodů (40). Za svou představou jsem si stál i na místě a dokonce to zdůraznil před všemi účastníky. A pak… Otázek bylo 41. Za každou, kromě poslední, bylo možné získat jeden bod. Poslední sloužila jen pro případ rovnosti bodů na předních místech. A opravdu na ní došlo. Prvních 30 otázek bylo o hrách a následujících 10 + 1 o databázi. Nejlépe dopadl Karasman s 20 body, průměr byl zhruba kolem 10 a jeden z uživatelů dokonce dosáhl 0. Kde se stala chyba, nevím doteď, ale minimálně Kunick mi vnukl nápad, jak to příště zkusit jinak.”

Obtížnost kvízu byla na velmi podobné úrovni, jako v předchozích letech, i když tomu Eru asi v prvních chvílích vůbec nechtěl věřit. I Karasman si v průběhu stěžoval, že tam má nějak moc nezodpovězených otázek a na to není moc zvyklý. Přesto nakonec zvítězil se 20 body, před druhým Tulareanusem který dosáhl 17 bodů. O třetí místo se strhla rvačka hned pěti zájemců s 15 body. Na řadu tak přišla prémiová 41. otázka, na kterou doplatil Garion, který odvážně došel k názoru, že na ni nedojde, a tudíž se na ní vyflákl. Nejvíc her z Kwokyho DH Masters turnajů dal dohromady Steve a získal tak bronz.

Obtížnost kvízu a vaše znalosti si můžete vyzkoušet sami:
-------
1. Ze kterých titulů se skládá The Orange Box? Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, (Half-Life 2: Lost Coast), Portal, Team-Fortress 2
2. Kterou hru od studia Kloonigames můžete dohrát jen tehdy, pokud ji v tu chvíli budete hrát jako jediní na světě? 4 Minutes and 33 Seconds of Uniqueness
3. Proč v Americe nikdy nezazářila střílečka Call of Duty: Online? Je to exkluzivita pro čínský trh.
4. Ke kolika ze sedmi hlavních titulů série Heroes of Might and Magic skládal hudbu Paul Romero?Ke všem sedmi
5. Kdo nebo co je Bianca z RPG série Dragon Age? kuše
6. Telltale Games je známé sériemi epizodických her. Která je jejich první? Sam & Max / Bone
7. S kolika různými auty si můžete zajezdit v TrackMania United? sedmi
8. Co se stane z mrtvého psa, když ho v adventuře 7 dní a 7 nocí přiložíte k elektrické zásuvce? elektromagnet
9. Ve které hře můžete složit Velkou kovovou jednotku? (Big Metal Unit) Baldur's Gate II: Throne of Bhaal
10. Jak se jmenuje herečka a dabérka, jež nadabovala Jane Shepard v sérii Mass Effect? Jennifer Hale
11. Ve které hře studia Ubisoft Montreal hrajete za hackera? Watch Dogs
12. Ve které hře s vámi budou putovat Leliana a Xana? Dark Messiah of Might and Magic
13. Kterými čtyřmi módy disponuje oblek ve hře Crysis? superrychlost, supersíla, neviditelnost, neprůstřelnost
14. Co je Nova Covert Ops? Rozšíření pro StarCraft II
15. Trailer na jakou hru je v závěru parodické hry Duty Calls? Bulletstorm
16. Jaké zvíře se nachází na obalu hry The Talos Principle? kočka
17. Který předmět v Hereticu dočasně aktivoval sekundární mód zbraní? kniha / Tome of Power
18. Které herní studio stojí za sérií Angry Birds? Rovio Mobile
19. Deset let po vydání RPG Titan Quest vyšlo jeho další příběhové rozšíření. Jaký nese podtitul? Ragnarök
20. Jak se jmenuje hlavní záporák série Serious Sam? Mental
21. Jaký sekundární mód má rotační kulomet ve hře Painkiller? raketomet
22. Ve kterém díle Counter-Strike najdeme singleplayerovou kampaň? Counter Strike: Condition Zero
23. Z jaké země pochází studio, jež stojí za sérií Stalker? Ukrajina
24. Jak se jmenuje první planeta, kterou navštívíte v Star Wars: Knights of the Old Republic? Taris
25. Future Games je studio, které se proslavilo adventurou Posel Smrti. Která hra je jejich poslední? Alter Ego
26. Might and Magic VII začíná soutěží dobrodruhů na Smaragdovém ostrově. Co je výhrou v soutěži? hrad a území Harmondale
27. Která hra od německého studia Piranha Bytes spadá do žánru science fantasy? ELEX
28. FEAR je série akčních hororových stříleček. Co zkracuje ono FEAR? First Encounter Assault Recon
29. Jak se jmenuje protagonista prvních tří dílů série Gothic? nijak / není známo / Bezejmenný / Rhobar III.
30. Ke kterému dílu série Deus Ex vyšlo DLC s názvem Director's Cut? Žádnému

31. Kteří tři uživatelé se zúčastnili všech sedmi oficiálních DH srazů? Deimos, Falagar, Indian
32. Kdo je zakladatelem Steam skupiny Databáze-her 100? Garion
33. Kterou hru vytvářeli DH uživatelé Akhera a Marcusss? Spáleniště
34. Který uživatel Databáze her má jako ikonku Jasona Walkera ze hry FlatOut 2? Chuck
35. Kterou hru v rámci Herní výzvy 2017 dohrálo nejvíce lidí? Hero of the Kindom
36. Kolik dolarů měsíčně, po dobu jednoho roku, je třeba na Patreonu přispívat pro získaní DH trička? 10 dolarů
37. Která hra, jež nevyšla na PC, má na DH nejlepší reprezentativní hodnocení? The Last of Us
38. Který žánr na DH má na DH nejméně podžánrů? RPG
39. Která hra, z těch co ještě nevyšly, se umístila na nejvyšším místě blogového článku Nejočekávanější hry 2018? Metro Exodus
40. Který den, měsíc, rok jste se registrovali na databázi her? registrovaní - najděte si odpověď na profilu, neregistrovaní - nikdy

41. Kwoky již pořádal 12 turnajů DH Masters. Ve kterých 12 hrách? TrackMania Nations Forever, League of Legends, Haxball, Live for Speed, Warsow, This is the only level too, StarCraft II, Faeria, Counter-Strike: Global Offensive, Perfect Shot vs. Spiraling Monsters, Xonotic, They Need to Be Fed
-------

A aby kvízů nebylo málo, tak do mlýna přispěchal ještě Fatality tentokrát s týmovým kvízem, který ještě okořenil možností použít v průběhu kvízu tři různé cheaty. Jeden z nich například umožňoval vyměnit vašeho nejhoršího hráče za hráče z jiného týmu. K tomuto podlému úskoku se odhodlal jen Memphisův tým, který vyměnil Simiska za Karasmana, ale ani to jim nepomohlo, aby se dostali alespoň na bednu. Třetí místo obsadil náš tým ve složení Crash, Steve, FG, Indian, hlavně Indian se tentokrát pochlapil a velkou část bodů měl na svědomí on. Asi zabralo, že jsem mu na začátku párkrát pohrozil výměnou za někoho jiného. :-) Na stříbrnou příčku po těžkém boji dosáhl tým ve složení Garion, Ugra, Eru a RemixSvK. A vítězem se stal tým ve složení Tulareanus, Kwoky, Victor a Red, kde hlavně v poznávačce herní hudby díky Tulovi všechny ostatní převálcovali.


Vzhledem k tomu, že Jumpova skvělá péče nás uchránila i před závěrečným úklidem, mohli jsme nedělní dopoledne věnovat na plánovanou procházku po okolí a dokončit tak úplně vše, co bylo na programu srazu. Ještě před tím jsme sraz oficiálně ukončili, neboť část lidiček odjížděla už ráno. Nevinná vycházka se v jednu chvíli zvrhla v nechutně strmý výšlap do kopce. Dodnes se divím, že nikomu neujela noha a půlka výpravy neskončila pod skalami na hromadě. Ale stálo to za to, a protože jsme strmých výšlapů neměli dost, vyšlápli jsme si ještě pár schodů na místní rozhlednu. Na tu asi nezapomene Karasman, kterého zde Victor rozesmál nepublikovatelným vtipem tak, že poprskal všechny kolem sebe.

A to už se opravdu blížil závěr celého srazu. V NESTu jsme si dali poslední oběd, sbalili si saky paky a odebrali se klidnou jízdou k domovu. Že nebyla až tak klidná jsem zjistil nedávno, kdy mi přišel dopis s modrým pruhem, požadující zaplacení šesti stovek pokuty za rychlost v nějaké díře u Mělníka. Čímž se finální účet za sraz uzavřel. :-)

Ještě jednou bych tedy rád všem poděkoval za super účast, pohodové tři dny a zase se někdy budu těšit.

Jak sraz viděli někteří z další DH uživatelů si můžete přečíst na následujících řádcích.


Fatality
Sraz proběhl dle mého očekávání. Asi jako jediný jsem věděl, jaké to v Nestu je, a tak jsem nebyl servisem či vstřícností Jumpa překvapen, takové to tam je vždy. Konečně jsem se dostal na hrad a před lijákem jsem se stihl i podívat na okolní krajinu skrz 4 různobarevná skla simulující 4 roční období, což mě lákalo už dlouho. V neděli jsme pak absolvovali pěší túru, která taky byla parádní. Překvapilo mě, že jsme toho stihli hrozně moc. Turnaj, tři kvízy, procházku, drony, závody RC, někdo si šel zaplavat, hrad, pijatiku a spoustu dalšího.

Jediné, čeho jsem se obával, bylo, aby se něco nerozbilo nebo nepokazilo, trochu jsem cítil zodpovědnost. Když mi Jump říkal, že je to poprvé, co tam má skupinu, ve které nezná vůbec nikoho, tak mi to moc nepřidalo :-D. Ale všechno dobře dopadlo. Doufám, že se tam i ostatním líbilo a že se tam někdy s DH vrátíme.

Velmi vtipné bylo kreslení. Nikdy jsem to nehrál a moc jsem nechápal, co je na tom tak vtipného, ale brzy mi to došlo a z toho smíchu mě bolela pusa. Všichni byli v pohodě, nejvíc mě dostaly holky, většinou na podobných srazech se nudí, ale tady to bylo úplně jiné. Když watchOut dostával na zadek od Domči v Mortal Kombat, to byla pecka :-D. Jinde zase běžely různé deskovky a tak. Drony byly úžasné a jsem rád, že jsem si mohl vyzkoušet jejich vztlakovou sílu.

Kvůli srazu jsem si bral v pátek dovolenou a absolutně toho nelituju. Pokud budu jen trochu moct, příští sraz přijedu zas.Deimos
Uběhl rok a půl od neoficiálního zimního srazu a to už je dost dlouhá doba na to, aby většina z nás byla natěšena na ten další, v pořadí sedmý, ale šestý oficiální. Jestli se v tom i do budoucna vyznáme bude otázka. Oficiální je takový, kde je Memphis jeho součástí.

Sraz se tentokrát konal v NESTu, což zpětně hodnotím jako V TOM NESTu, letmo jsem o něm něco slyšel, ale nikdy bych si nemyslel, že se do něj podívám. Potenciální "Meka" všech hráčů, kde se i noob může cítit jako doma. Každý z náš už nějaký ten luxus, komfort a servis zažil, ale troufám si tvrdit, že toto bylo to nejvíc a chce se mi zpívat "everything is awesome". Nemusí to být nutně příští sraz, protože výsadou posledních srazů je vždy nové a originální prostředí, ale na nějaký ten desátý bychom se mohli do NESTu vrátit.

Ostatně lákavé je nejen luxusní zázemí a prvotřídní Jumpův servis, ale především prostředí, kdy koupačka, výlety, památky, krásná Laurona a příroda jsou všude kolem nás. Nestihl jsem sice koupačku v bazénu, ale plně jsem si ji vynahradil při návštěvě hradu, kde nás zastihl pořádný slejvák. Následná záchranná akce se vydařila, byla akční, holčiny, které jsem požádal o pomoc, málem zapadli na poli a tak největší zásluhu má Crash, který jí úspěšně zorganizoval, já jsem zachránil aspoň Erua a i ten se počítá ;-).

Jak někdo již jmenovaný podotkl v jednom nedávném článku. Jsme super komunita a parta přátel se společným zájmem, přesto achievement za největší odvahu získává Falagar. Vzít manželku týden po svatbě na "svatební cestu" mezi nás, je zkouška ohněm, ale jestli jsou spolu i teď, tak už spolu budou navždy, stejně jako DH komunita.


Kwoky
Co se mi vybaví, když se řekne DH sraz 2018? Hodně jsme toho zažili a hrozně rychle to uteklo…

Nest byl super. Jídlo super, ubytování velmi dobré, společná místnost super, Xbox super. Když byl nějaký problém, tak se všechno s Jumpem domluvilo, zařídilo a všechno klaplo. A jak nás zachránil při dešti, to bylo taky super.

V pátek se pilo. Hodně. Mně se podařilo to dotáhnout na samotnou hranici, kdy večer končí ještě v mezích hygieny a slušného chování (watchOut a Laurona dovezli moc dobré pití). To jsem netušil, že kolem jednoho účastníka, který se zdál být celý večer v pohodě, tak budu ráno chodit po špičkách a nejlépe na něj vůbec nemluvit :-). Velmi dobrá byla i beseda s Memphisem, která se trochu zvrhla a vyvrcholila číslem „pan sponka“, které bude mít asi ještě dalekosáhlé důsledky. Hlavně pro mě :-).

V sobotu se pilo míň. Asi měli všichni zásobu z pátku, kdy se prostě jelo trochu YOLO. Zato jsme stihli mnohem víc kultury – ukázku dronů, výlet, dva kvízy, turnaj, deskovky, Mortal Kombat, …. Byl to nabitý den. Až se divím, že to všechno vyšlo (až na watchOutovu neposlušnou techniku). Jako jednu z cen do turnaje jsem dovezl repliku nože z CS:GO. Victorovi se líbil a zeptal se mě, co musí udělat, aby ho získal. Odpověděl jsem, že stačí vyhrát turnaj. A on ho fakt vyhrál :-). O půlnoci už mě ale únava fakt přemohla a odporoučel jsem se do říše snů.

Nedělní vycházka se vyvedla a byla i dost náročná. Zkouška fyzičky pro nerdy :-). A pak rychlý oběd, balení, loučení a odjezd.

Díky všem, co se podíleli na programu, co přijeli poprvé, co přijeli podruhé i posedmé. Díky Deimosovi za odvoz. Díky Memphisovi, že toho pořád nemá dost. Díky Kunickovi, že je takovej rejpal. Díky Lauroně, že poslouchala moje kecy. Díky Tulovi, že zná herní hudbu a tím našemu týmu těžce pomohl k výhře v kvízu. Díky. Prostě díky za super sraz. Akce roku opět nezklamala.


Tulareanus
Za posledné roky sa u mňa zrazy Databáze her priradili k ostatným pravidelným sviatkom ako sú vianoce a veľká noc. Preto som sa nielen tešil, ale považoval som svoju účasť za samozrejmosť. Tentokrát nebola cesta ani bru(n)tálna a tak sme sa so zrazovým nováčikom, Bragim, vydali na šesťhodinovú cestu do Sloupu v Čechách. Cesta bola nielen prekvapivo bezproblémová, ale vďaka tomu, že s Bragim sme si hneď povahovo sadli, nám cesta rýchlo ubehla a celých šesť hodín sme prekecali na všemožné vážne i nevážne témy.

Na mieste nás čakal Crash, ktorému sa chcem (spolu s Lauronou) ešte raz poďakovať za super zraz. A k zrazu. Čím začať? Prvý večer sme odpálili s borovička squad (Danny má absenciu, od poslednej borovičky ho nikto nevidel) v zostave ja, Crash a Karasman + niekoľko padawanov. Keďže výprava zo Slovenska tentokrát neprišla ako posledná, ale jedna z prvých, postupne sme vítali na terase príchodiacich a debatili na rôzne témy. Memphis nám porozprával o novinkách z vývojárského prostredia a o novej hre, na ktorej pracuje. Po zopár organizačných veciach sme sa mohli pustiť do prednášky/debaty s Memphisom k 10. rokom DH, za ktorou nasledoval už tradičný kvíz. Tentokrát v réžii Kwokyho, ktorý na nás vychŕlil opäť kombináciu otázok, zvukov a obrázkov, aby nám ukázal, koľko toho nevieme a čo by sme si ešte určite mali niekedy zahrať. Druhá polovica jeho kvízu pozostávala z rokov 1989 - 2018 a na každý rok sme mali napísať jednu hru, ktorá vyšla. Môj vtip "ak neviete, píšte Fifu alebo NHL" zobrali ľudia až priveľmi doslova a nakoniec som sa neprebojoval na výherné pozície. K samotnému ubytovaniu asi stačí keď napíšem, že poskytovalo príjemný komfort, pravidelnú varenú/pečenú stravu, pohodlné postele a dosť priestoru. Človek sa cítil takmer ako v hoteli. Voľný program tradične spočíval v kecaní, prípadne hraní Mortal Kombat a Injustice na Xbox One, popíjaní (borovička padla veľmi skoro a museli sme otvoriť inú muníciu) a nakoniec aj v menšej tanečnej akcii, pre pár ľudí, ktorí ešte ostali nažive. Vtip bol v tom, že pár ľudí si na druhý deň nespomínalo, že vlastne tancovali. Program pripravilo DJsko duo Kwoky & Tul.

Druhý deň už bol akčnejší. Keďže program bol vopred oznámený a bol plný aktivít ako na nejakej konferencii, bol som skeptický, ako to postíhame. Ale my sme to dali, vrátane bonusov! Po prebudení boli niektorí z nás trochu "krehkí" a preto sme nečakali a využili príjemné počasie na okúpanie sa v miestnom jazere, ktoré vyparilo zvyškový alkohol z tela a respawnlo nás na ďalší večer. V programe sa blysol nováčik Watchout, ktorý pripravil prednášku o dronoch a závody v RC cars (ktorých som sa bohužiaľ nezúčastnil, lebo alkohol vo mne dal v tom čase so skupinkou ľudí prednosť spomínanému jazeru). Následne sme sa vrátili na ubytovanie a dali si polievku. Bolo mi divné, že len polievku, keďže som už bol poriadne hladný. Taktiež sud piva už zíval prázdnotou, našťastie penzión bol zásobený lahváčmi, aby sme neostali bez many. K tomu nesmela chýbať kultová zrazová hra "hádanie názvov hier a ich kreslenie". Priznám sa, že mi chýbal môj obľúbený výtvarník Žáling tú bed alias Meatball. Jeho úlohy sa tak zodpovedne ujal Fg. Aby sa mohol dostatočne umelecky realizovať, nechal som ho kresliť Shower With Your Dad Simulator 2015: Do You Still Shower With Your Dad?, z ktorého Victor vytvoril teraz už kultový "Daddy Shower Good Time". Okrem toho som motivoval Ugru k nakresleniu ďalšej AAA hry Genital Jousting.

A potom sme sa vybrali na prehliadku miestneho hradu. A to napriek tomu, že miestne počasie už pripravovalo nad našimi hlavami slušný Fog of War. S Redom a Ugrom sme sa ešte zastavili na miestnu zmrzlinu vďaka čomu vznikol milý sidequest. Zistiť, kam vlastne išla naša výprava a kde je sakra ten hrad? Zmätení sme stáli a hľadali, že kde ten hrad je, veď v takej malej obci by sme si to mali všimnúť, ešte keď je na vyvíšenej skale. On sa celý čas schovával za stromom! A vtedy som pochopil, prečo sme mali len polievku. Boli tam schody. Samé schody. A ďalšie schody. A prudšie schody. Neviem, kto robil leveldizajn, ale začal som zrazu s láskou spomínať na koridorové hry na rovine. Po tom ako sa nám podarilo vyjsť hore sme si vypočuli od celkom vtipného sprievodcu, na čo všetko vlastne hrad mal byť využívaný a nikdy nebol. Zvyčajne kvôli nedodržaným deadlinom alebo bugovosti jednotlivých sektorov. Vidno teda, že aspoň jedna vec sa za tie stáročia vo svete nezmenila.

A potom prišiel blizzard. Žiaľ nie vývojári, ale prietrž, ktorá nás zásobovala krupami, preto sa časť z nás romanticky schovala v maličkej, do skaly vytesanej miestnosti, ktorá vyzerala ako hladomorňa. A hlad nás teda už moril. Avšak palec hore prevádzkárovi nášho ubytovania, ktorý pre nás došiel dodávkou a na niekoľko turnusov nás odviedol na ubytko. To samozrejme neznamená, že sme sa nestihli okúpať. Predsalen stále tam boli všetky tie schody, ktoré sme pokorili cestou hore. samozrejme naspäť sme si dali speedrun a preskakovali sme aj cez textúry.

Nasledoval Kwokyho turnaj v hardcore progaming hre Blobby Volley. Dramatický turnaj skončil nekompromisnou Victorovou výhrou, ktorý v minulosti určite reprezentoval v tejto hre Českú Republiku na majstrovstvách sveta.

Trošku voľného programu sme si postupne ja, Karas a Ugra spríjemnili hrou na gitare, ktorú doniesla Laurona (za čo ďakujem). Náhodným mačkaním útokov v Mortal Kombat a taktiež sme si Falagarom a Victorom zahrali trochu Magic: the Gathering.

Aby toho nebolo málo, ďalším bodom programu bol "Eruho ľahký kvíz TM", ako sám nazval a v ktorom sa mi nakoniec podarilo obsadiť druhé miesto so 17 bodmi z asi 40. Eruovi každopádne ďakujem za kvíz aj výhry. Keďže dhčkári sú národ hravý, nemali sme dosť a nastupoval Fatalityho kvíz. Kto pozná Fatalityho na DH, vie, že je to náš "multiplayer man" a inak to nebolo ani pri kvíze - náhodne nás rozdelil do tímov po 4 ľuďoch a takto sme zápasili o ceny, česť a slávu a možnosť smiať sa oponentom do tváre po zvyšok večera. A to bolo lákavé. Preto som bol rád, že ma náhodne pridelil do víťazného tímu v ktorom som bol spolu s Kwokym, Redom a Victorom. s Kwokym sme tímovú spoluprácu levelovali už na dávnejšom zraze v hre Activity, kde sme dávali monster killy. Samotný kvíz pozostával z niekoľkých intervalov v znamení databáze a hry, hádanie hudby z hier, hádanie hier podľa obrázkových nápovied a znalosti osobností herného sveta. Neskromne sa musím priznať, že kategória s hudbou z hier ma veľmi potešila, keďže hernú hudbu mám rád a tak sa nám v tomto kole podarilo vyowniť všetky ostatné tímy. Za kvíz, fajn ceny a víťazstvo ďakujem Fatalitymu a celému nášmu tímu a taktiež si prajem, aby bol vo svete mier a v hrách sa zrušili mikrotransakcie.

A keďže v nás bol stále adrenalín, išli sme rovno hrať stolovú hru Krycie mená. Do pôvodného tímu Tul, RemixSVK a Steve sme nadraftovali v druhom kole Fatalityho. Zápolil s nami Lauronin tím, ktorý v druhom kolen nadraftoval Gariona. Išlo do tuhého. Na Lauroninine malé infarkty v úlohe kapitána, rovnako ako na fatálne Fatalityho nápovedy v štýle Hrušínsky 3 (pivo - má rád pivo, planeta - byl z téhle planety, film - ten by som uznal) alebo Babiš 3 (má rád pivo, je z téhle planety a je to pračka) len tak nezabudni a zapísali sa mi tak hlboko do análu.

Deň sme opäť zakončili o štvrtej ráno debatným a hudobným krúžkom, kde nám na záver ostala už len zostava Tul, Bragi, Red a Victor.

Program však pokračoval aj na tretí deň vyhliadkou, ktorú sme už nestihli a ktorá nás obohatila o vtipy, ktoré nemôžeme nikde verejne písať a hovoriť a Karasmana od smiechu prskajúceho radler na rodinku turistov. Príroda bola pekná, únava bola veľká a po obede som s Deimosom, Kwokym a Steveom vyrazil smer Brno. Vyčerpanému Deimosovi ďakujem za obetavosť, keďže bolo vidieť, že je unavený.

Je ťažké popísať všetky zážitky (určite som na mnohé zabudol) a veľký počet príjemných rozhovorov a inšpirácii, ktoré cez ten víkend prebehli. Všetkým veľmi ďakujem, že máme takúto fajn komunitu a teším sa na ďalší zraz!Memphis
DH sraz vycházející přesně na 10. výročí Databáze předznamenával hodně speciální událost a musím říct, že velká očekávání byla beze zbytku naplněna. Bylo skvělé potkat se s lidmi, se kterými se na webu setkáváme již od začátku, stejně jako s těmi, kteří jsou na DH relativně noví a na sraz třeba dorazili poprvé. Obzvláště při diskuzi, která se nesla převážně na vlně retrospektivy a vzpomínání na začátky Databáze, jsem cítil neskutečnou radost, jakou parádní komunitu se kolem DH povedlo vytvořit - právě to vnímám jako největší úspěch a zdroj energie do další práce.

Musím také vyzdvihnout organizaci - Laurona a Crash zajistili vynikající místo, kde o nás bylo skvěle postaráno, v krásné lokalitě, kde jsem osobně byl poprvé. Zpětně mi zůstává až rozum stát, kolik jsme toho za tak krátkou dobu stihli - diskuze, kvízy, přednáška + ukázka dronů, koupání, Zelená & borovička & Malinový Schnaps, výlet i s epickým skalním hradem na konec, zábavný turnaj - víkend našlapaný herními i neherními aktivitami se stal tou nejlepší reklamou na další sraz, na který se už teď těším. Díky všem, kdo jste dorazili, a za rok na viděnou!


Red
Musím předně pochválit organizaci. Program nebyl rigidní a přizpůsoboval se podle okolností. Přesto se vše stihlo, čemuž jsem nevěřil. Za úspěchem stojí především Crash, Laurona a vyzdvihl bych neoficiální roli Fatalityho, který místo znal a dost možná i poradil. Diskuze s Memphisem, prezentace dronů a herní kvízy jsem si užil, všichni to zvládli na jedničku.

Pokud jde o místo, tak mě hodně příjemně překvapilo. Samotný Nest měl domácí atmosféru a vynikajícího majitele, který dělal vše pro naše pohodlí. Asi bych jako abstinent měl problémy s usínáním v místnosti po pěti, ale sud piva, borovička, medová whiskey, třešňový šnaps a pokročilá doba způsobily, že jsem spal jako nemluvně :-). Jídlo bylo fajn a bylo ho dost. Skalní hrad v okolí Sloupu byl hodně zajímavý, viděl jsem hodně zámků nebo hradů, ale tohle řadím mezi nejkrásnější. Využil jsem i nedaleké přírodní koupaliště.

Jako nejdůležitější složku jakéhokoliv srazu řadím komunitu. Byl to můj první sraz a tak jsem měl obavy. Z jiných srazů vím, že společné bydlení, soutěžení a alkohol dokáží leckdy situaci vyhrotit, tady si to však dokázat nedovedu. Lidé byli různí, vysocí-malí, tlustí-tencí, extrovertní-introvertní... ale jedno měli společné, všichni byli naprosto v pohodě.

Moje dojmy jsou tak opravdu vynikající a dlouho jsem přemýšlel, co bych vytkl. První problém pro mě jako nového účastníka byla orientace, kdo je kdo. I když jsem se představil snad s každým, tak za pět minut jsem stejně nevěděl. Musel jsem tak zapojit své detektivní schopnosti, abych všechny tváře přiřadil. Druhý problém byl při kvízech, kdy jsem jako nedoslýchavý třeba nerozuměl otázce, ale bylo mi trapné se pořád ptát. Proto jsem ocenil, když byly otázky na plátně.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem za skvěle strávený víkend a doufám, že se zase někdy shledáme.


Steve
Díky všem, co se zúčastnili, především Crashovi a Lauroně za parádní organizaci a volbu místa, a všem co si připravili nějaký dodatečný program. Letos toho bylo hodně a dost jsem si to užil! Rád jsem znovu potkal známe tváře a poznal nové. A zvláštní dík patří Watchoutovi za parádní FPV crash s dronem :-). Těším se na vás na dalším srazu!

PavelU
Zúčastnil jsem se podruhé DH srazu. Po šesti letech, když se to konalo blízko mého bydliště. Na místě konání jsem byl jako první s tříhodinovým předstihem, ale již v 15:30 mě majitel pustil dovnitř budovy a provedl mě. Vysvětlil jsem mu to, co jsme vlastně zač a proč ten sraz pořádáme. Několikrát se přišel podívat, jak plníme náplň srazu. Čekání do zahájení mi uteklo jakoby nic. Byl jsem i občerstven, abych to v tom vedru zvládl. V pátek se lidi představili, pak byl první kvíz od Kwokyho. On to pojal tak, že to mělo více úrovní paralelně, což se dosti špatně plnilo. Zvládnuté ty letopočty vydání od 1992 do 2013 cca. Garion mi to později pochválil. Ještě předtím promluvili Crash a Memphis. Následoval volný večerní program, což v podstatě znamenalo pití alkoholu. Ani já se mu nebránil. Zlatá borovička byla fajn, čepované pivo též. Bohužel, v sobotu již nebylo možné pivo čepovat. Z pátku na sobotu jsem šel spát asi kolem druhé hodiny ranní. V sobotu byla po snídani slíbená ukázka dronů, více se mi líbila ta praktická venku. Poté šli vybraní jedinci k vodě, já mezi nimi také byl. Dobře jsem si zaplaval, zahradní bazén jsem nezkoušel, ale tady alespoň bylo nějaké místo.

Tou dobou bylo ještě pěkně slunečno, ale již bylo patrno, že se bude obloha zatahovat. Přišli jsme z koupačky a byl oběd. Po něm byla na programu cesta na hrad ve Sloupu v Čechách. Této vycházky jsem samozřejmě využil. Už na jejím začátku jsem říkal, že hrozí bouřka. To ale nikdo ještě netušil, co se zanedlouho semele. Na srazu čekal můj deštník nevyužitý v batohu, ve skutečnosti by mi ale stejně nepomohl. Spustil se takový liják, který v MH nezažiji ani omylem. Výhodu měli ti, co byli tou dobou úplně nahoře, neměli se kam schovat :) Zpočátku to jistil Kwokyho deštník, i ten se ale postupně stal neúčinným. Letěl jsem jako blázen dolů se někam schovat. Bylo nutné zařídit spešl odvoz, v tom se nedalo zůstat, průtrž mračen byla delší.

Zpátky v Nestu, začaly probíhat večerní herní kvízy, v nichž jsem docela pohořel, ale ještě v sobotu odpoledne zavelel Karasman k nějaké herní tipovačce na papírcích. Absolutně nic jsem nevěděl, psal tam mně známé hry, ale nezvládl nakreslit jakékoli jiné. Vlastně byly mé obrázky víceméně mimo, jen jeden s palmou se mi povedl. Účelem této akce prostě bylo se ztrapnit a totálně nasmát. Do týmového kvízu Lauroně přispěno dvěma odpověďmi. Měli jsme sedm bodů. Fatalityho kvíz byl celkově zajímavý. Odměnou byla za vynaloženou snahu další počítačová hra dle vlastního výběru. V sobotu byl i Kwokyho turnaj. Ten jsem jen sledoval, jak si jeho aktéři v něm vedli. Pozdě večer již můj žaludek protestoval proti dalšímu přísunu potravy. Přesto ochutnáno i grilované maso.

V neděli následovala po snídani poslední děkovačka a rozloučení poloviny účastníků, než se odebrali domů. Oběd byl naplánovaný na 13. hodinu. Čímž se to krásně uzavřelo přesně po dvou dnech, co jsem přijel na místo konání tohoto DH srazu. Ale to nejlepší mělo teprve přijít, zároveň šlo o nejtěžší věc na srazu. Deimos to komentoval slovy, “Můj životní výkon”. Ve velkém vedru jsme šli na okružní vyhlídkovou trasu na Sloupské vrcholky. Zpočátku poklidná cesta přituhla v momentě, kdy Fatality a někdo další vylezli na nějaké první skály. Ostatní čekali dole. To jsem se osvěžil vodou, šlo se dál. Pak uprostřed lesa byla strmá cesta po skalách, na níž se rozhodně nedalo normálně jít. Já se zadýchával hodně. Prostě příliš prudké stoupání. Že mi ani obyčejné kroky nohou do kopce už moc nešly, nejradši bych rozdýchával a odpočíval. Ale výhledy k nezaplacení. Ze Sloupu v Čechách je vidět hodně různých vrcholků v celém širém okolí. Zpáteční cesta už vedla mírnějším terénem. To byla zároveň cesta k místní rozhledně, o níž mi v pátek říkal můj švagr. Ještě před tím ale bylo možné dojít do komplexu menších jeskyní a skal. Nahoře jsem nebyl, ale průchod jeskyní super. Dole pod rozhlednou koupeno pivo, za Crashe peníze zaplaceno vstupné. Já mu je poté asi zapomněl vrátit. Stačilo vystoupat schodištěm na vrchol rozhledny a naskytl se další neopakovatelný zážitek. Tam už byl Deimos a něco mi říkal. Vraceli jsme se zpátky, když mi najednou podklouzla noha a já upadl na zadek. Odnesl to naštěstí jen pár odřeninami na rukou. Po návratu do Nestu jsem se trochu opláchl a umyl. Zbýval už jen oběd. Klasická paprika s knedlíky, moc dobrá. Dojedl jsem, šel ven čekat na odvoz, mezitím se rozloučil s Karasmanem a pak jel domů i já sám.

Rád jsem všechny viděl, zvláště pak ty, s nimiž jsem mluvil.RemixSvK
Musím povedať že aj ked to bol môj prvý sraz tak som spoznal skupinu sympatických (nie úplne duševne zdravých) ľudí. Lokalita super (až na tú 5-hodinovú cestu v oceľovej saune), ubytovanie aj strava boli primerané cene takže sa nemôžem sťažovať. ( Aspoň nie takto verejne ). Program super zorganizovaný a hlavne výborne vymyslený. Či už hrad, drony, turnaj alebo kvízy.

Srazu nemôžem teda vytknúť žiadnu vec, asi len to že som nedokázal poraziť Victora v Mortal Kombate. (ale aj to príde). Každopádne bolo to super a dúfam že sa mi podarí dostaviť aj budúci rok, a aj v to, že sa stretneme v krajine všetkými (až na mňa) milovanej borovičky a iného alkoholu, na Slovensku.


Laurona
Letošní sraz považuji z pohledu pořadatele, za nejvydařenější ze všech, které jsem kdy pořádala. Komfort, který jsme měli nejen v ubytování ale i ve stravování, byl dokonalý natolik, že si umím představit, že se do Nestu jednoho dne znovu vrátíme.

Na místo jsme dorazili s Crashem a Victorem někdy před čtvrtou a už nás na místě vítali Memphis se Simískem a PavlemU. Posléze jsme se seznámili s Jumpem (majitelem Nestu), který byl velmi sympatický a provedl nás po celém Nestu. Téměř v zápětí, kdy skončil průzkum, se začali sjíždět další lidé a já je směrovala do ubytovacích prostor. Nejtěžším hlavolamem pátečního večera pro mě nebyl Kwokyho kvíz (i když se to tak podle mého výsledku mohlo zdát :D) ale rozmístění stolů a židlí ve společenské místnosti tak, abychom seděli pospolu a zároveň se dalo procházet. Nakonec se to díky Crashovi a pomoci ostatních podařilo.

Ještě ani nedorazili všichni a Tul už začal rozlévat borovičku, které jsem se úspěšně vyhnula (vtipné bylo, jak jsem si myslela, že jsem na to vyzrála a že mi druhý den nebude špatně, a o pár hodin později jsem vesele načínala druhou láhev litrové medové slivovice, kterou jsem prokládala slivovicí od Falagara a medovou whisky od Watchouta). Abych ale nepředbíhala, hned po večeři jsme poseděli s Memphisem, který odpovídal Crashovi na připravené otázky ohledně DH. Ukázalo se, že je Memphis dobrým vypravěčem, a tak jsem zaujatě celou dobu poslouchala. Jsem strašně ráda, že jsme toto vyprávění zařadili do programu. Nejen, že jsem se dozvěděla něco více o tom, jak DH vznikla, ale i jsem se dokázala přiblížit pocitům a přáním, které má nejen Memphis ale všichni, kteří se na provozu DH podílejí. Toto porozumění zapříčiňuje, že se pro mě DH stává čím dál více srdeční záležitostí, ač zde nejsem od samého počátku.

Ze zadumanosti mě následně vytrhl Kwokyho kvíz, a volný program, při které jsem si konečně dovolila trochu se uvolnit. Uvolněná jsem byla až do soboty do dvanácti hodin, kdy mě hlad donutil vykopat se z postele a s hlavou, jak střep jsem se dopotácela do jídelny. Mrzí mě, že jsem prošvihla Watchoutův výlet a závod s drony. Co jsem se ale pak rozhodla neprošvihnout, byl výlet na rozhlednu Na Stráži a návštěvu skalního hradu. Příroda v okolí byla opravdu krásná, jen škoda, že jsme se pak museli následně hnát zpátky do Nestu, jelikož se blížila bouřka. Stihli jsme to za pět dvanáct. Jen co jsme vešli pod přístřešek, spustil se liják. Bylo mi docela líto lidí, kteří se opozdili a schytali bouřku na hradě. Jump však překvapil a pro zbytek lidí dojel autem a přivezl je nazpět.

Kwokyho turnaj ve hře Blobby Volley byl příjemným zpestřením srazu. I když mi ta hra vůbec nešla a prohrála jsem s Karasmanem hned v prvním kole, bavilo mě sledovat, jak si vedou ostatní. Ač to tam několika lidem šlo hodně dobře, vítězem se stal jednoznačně borec Victor.

Následoval „snadný“ kvíz od Erua a týmový kvíz od Fatalityho. Myšlenka týmového kvízu se mi dost zamlouvala, jednak jsem získala možnost pokecat zase trochu s jinou skupinkou lidí, a jednak se lehce zamaskovala moje (ne)vědomost ve většině kvízových otázek.

Z deskových her jsem si bohužel za celou dobu stihla zahrát jen Krycí jména. Budu na ně ale rozhodně vzpomínat.
Hlavně na Fatalityho nápovědu Babiš 5, a spoustu dalších perliček :-D.

V neděli jsme se šli znovu projít po okolí a po obědě jsme vyrazili na cestu domů.

Opět mám pocit, že jsem nestihla vše, co jsem chtěla. Nestihla jsem pokecat se všema, se kterýma jsem to měla v plánu, a sraz mi utekl strašně rychle. To je ale na druhou stranu dobré znamení, že jsem si sraz užila, a to by se nestalo díky skvělému spoluorganizátorovi Crashovi, který mi byl jak skvělou psychickou oporou, tak praktickým pomocníkem. Mé poděkování zaslouží také všichni, kteří se podíleli na programu celého srazu a pak samozřejmě také samotní účastníci, bez kterých by ten sraz nebyl takový, jaký byl.

Budu se těšit na příští shledání :-).

Karasman
Nemá cenu to nějak rozepisovat, letošní sraz se opět povedl na jedničku s hvězdičkou. I lokalita byla parádní, jednak to nemám tak daleko (hoďka autem) a jednak jsem byl ve Sloupu mockrát a znám to tam a vím, že je tam opravdu krásně. O něčem jako pařanské doupě Nest jsem však slyšel prvně. O to víc mě překvapilo, že jsme kolem něj prakticky vždy projížděl, ale díky absenci jakýchkoliv cedulí nebo reklamy, to ze silnice vypadá jako další řadový dům. Co se ale naskytlo za pohled uvnitř, to bylo jako herní nebe. Jako Blizzard fanboy jsem nevěděl, kam koukat dřív, všude plakáty a krabice z WoW, Starcraft 2 apod., no radost pohledět. Tam vlastně visely i Blizzardí závěsy. A když mě pak přišel pozdravit majitel Jump v Hearthstone tričku, věděl jsem, že volba na místo konání letošního srazu nemohla padnout lépe.

Z celého víkendu jsem si odnesl jen a jen parádní zážitky (snad jen kromě humusáckého vtipu od Victora, díky kterému bylo okolní posluchačstvo ohozeno mým Birellem a dvě náhodné důchodkyně, které šly pak kolem, mají z toho vtipu doživotní trauma. Ona vlastně i Victorova kresba hry Inside byla legendární. Victor je prostě dobytkoprasoň :-D).

Celkově se sraz opravdu vyvedl. Aktivit byla spousta, došlo i na nějaké kvízy, z nich musím vypíchnout brutální "fakt lehký" kvíz od Erua, kde jsme na něj všichni čuměli jako chleba z tašky, jestli to jako myslí vážně. A i následné vyhodnocení, kdy byl Eru naprosto nekompromisní a neuznal mi třeba odpověď Rovio místo Rovio Mobile, protože to prostě není přesně. Jako vyloženě lehkej kvíz, no...

Ale jinak maximální spokojenost. Povedlo se prostě všechno, ona vlastně i ta průtrž mračen na hradě byla ve finále sranda. Já vlastně nevím, jestli mě tam něco štvalo. Vlastně jo, pořád se okolo mě vochomejtal jeden metrouš se selfie klackem a dělal duckfejsy na svůj Instáč nebo co. Nevim, asi chtěl podobně laděnýho týpka sbalit nebo já nevim. Normální člověk takový kraviny nedělá... :D

Každopádně díky všem za parádní víkend, užil jsem si to maximálně doufám, že se v této nebo alespoň podobné sestavě sejdeme i příště!


Diskuze ke článku

Parádní čtení (nejen) takhle na večer...nejvíc pobavil Tul, PavelU a Karasman no a samozřejmě Vtip, který zabíjel. Já slyšel jen začátek na věži, takže mě ještě chvilku nechte válet po zemi, poté co jsem si to tady párkrát pustil. Zítra ukážu kamarádům v práci...
Škoda, že jsem na sraz nemohl z pracovních a rodinných důvodů. Je pravda, že to bylo daleko ale nějak bych se dopravil. Tak snad mě to vyjde příště. Už několik let se marně snažím dostat na sraz své 42 Czechoslovak Virtual Squadron Falcon 4.0 letky a vždy mě do toho něco vleze. Zlatý časy kdy jsem byl svobodný, neměl starosti, peníze a děti. :)
Z toho kvízu Erua bych měl tak 5 bodů max a to jsem ještě musel tipovat. :)
Skvelý report! Ešte raz vďaka všetkým zúčastneným za výborný víkend.
Tvl, ten vtip fakt je natočenej? OMG! Ale jak píše Steve, ty první 3 slova nahoře na rozhledně byly nejhorší a když to nečekáte... :D Ale když to pak dovyprávěl dole pod rozhlednou, tak z toho měly aspoň zážitek ty důchodkyně... :D
Sakra já měl ten Eruův kvíz zafixovaný jako takový "přiměřený", ale asi to bylo jen tím 3. místem. Četl jsem ho teď znova a je to fakt šílený. Ale díky bohu za rozstřelovou otázku šitou na míru.

@Fatality (14.08.2018 18:04): Jako upřímně mám v té hře docela nahráno s celou řadou různých lidí a nikdy jsem neviděl tak špatný nápovědy, jako ty od tebe :D

@Jumas (14.08.2018 16:12): Není to nic světoborného, ale Karasmana odstřelily už první 3 slova a Victorův nevinný přednes :)

Jinak díky za report. Na mě bylo těch zážitků a dojmů hned po srazu docela dost, že jsem si vlastně nic moc nepamatoval. Takže díky, teď už mám flashbacky :D
Pozerám, že z hľadiska SEO budeme dobre rankovať na slovo "borovička" a jeho tvary. V článku je spomenutá 9x 8 rôznymi ľuďmi. :))

Inak v galérii samé podávanie ruky s Crashom, že by nejaká stávka? :D Btw: Crash ako si na tom? Ja som už dal 5kg dole. :)
Fajn počteníčko. Všechny fotky jsem viděl. Dojmy jen od malého počtu lidí, ale aspoň něco.
Ted jsem si vzpomněl, že ten Vicův legendární vtip mám natočený na videu. Myslím, že jsem to i posílal. Proč to není zveřejněné?! :o)
Některé hlášky mě fakt pobavily, hlavně PavelU je comedy gold.

@GodOfTheSick (14.08.2018 11:36): Budu se těšit na příští sraz, kam určitě konečně dojedeš a předvedeš nám svoji módní kolekci.

ad Karas
"pořád se okolo mě vochomejtal jeden metrouš se selfie klackem a dělal duckfejsy na svůj Instáč nebo co. Nevim, asi chtěl podobně laděnýho týpka sbalit nebo já nevim."
Ty vole, tak hlavně že na 50 % těch selfíček pózuješ se mnou. A sluší nám to <3 #nohomo
Garion má úžasný ponožky! a ten Eruův kvíz teda pěkná nálož - získal bych 10 bodů a Chucka :-)
@Chuck (14.08.2018 12:24): fotka
Zleva: Fatality, Deimos, watchOut, Laurona, Kunick, ugraugra, Bragi, PavelU, Tulareanus, Crash, Steve, Kwoky

fotka
Horní řada zleva: Bragi, Kwoky, Tulareanus, Memphis, Simisek, Deimos, Laurona, Fatality, Indian, RemixSvK, Victor

Prostřední řada zleva: Red, Falagarova žena (jméno mi vypadlo), Falagar, Eru, watchOut, Garion

Spodní řada zleva: Steve, Kunick, PavelU, Karasman, Crash, ugraugra, Fg

Snad jsem to nepoplet :)
Příště všichni v obleku. Pak už to nebude DH sraz, ale DH konference :)
Tady jsem snad chyběl už jen já, ačkoliv jsem to z Liberce měl k vám nejblíž. :-) Ono to asi není úplně jednoduché, ale hodily by se popisky účastníků. Některé si sice ještě pamatuji, ale zhruba druhou polovinu ne.
Tvl, to jsou šílený kombinace. Banda dospělých lidí a nikdo se neumí oblíct. Kdyby šla kolem módní policie, tak nebude ztrácet čas pokutama a rovnou vás všechny zavře.
Super čtení :)
Na té poslední fotce vypadá Bragi díky ugrovi jako Terminátor :)