Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Matěj Komiksumec / 19 let / Liberec (ČR - kraj Liberecký)

Komentáře

« Novější Starší »

South Park: The Fractured But Whole

 • PS4 50
Po dohrání South Park: The Stick of Truth jsem se na tohle hrozně těšil, přeci jen superhrdinský žánr mi je blíže než fantasy, o to větší možná byla mé zklamání. Tady se jednoduše sešlo několik nešťastných aspektů které způsobili že hra není vůbec zábavná. Předně tvůrci vše nejméně stokrát prodloužili, všechno je tak neskutečně dlouhé, že to strašně rychle omrzí (bratránek Kyle, souboje, kooperace s parťáky...). Hlavně a to je zásadní, příběh je jen nevtipná nudná kaše, nevím jestli tvůrcům došli nápady jelikož SoT jimi přímo přetékal.

Oproti předchozímu dílu zde máme i odlišný soubojový systém který je více jako tahovka a nutí vás občas více taktizovat. Těžko říct zda je lepší, je minimálně výrazně jednodušší a přehlednější, bohužel souboje jsou tak dlouhé že se rychle omrzí.

Upřímně nečekal jsem bůh ví jaký příběh, ale až na pár nápadů je tohle tak těžce nevyužité až je to škoda. Když se spustili titulky řekl jsem si "to je jako všechno"? Bylo, a raději si znova zahraji Klacek Pravdy.

Pro: Pěkný vizuál, dobré (leč nevyužité) nápady,

Proti: Souboje, repetetivnost, příběh, snaha natáhnout úplně vše (i rychle cestování je po městě umístěné prapodivně), strašná práce s inventářem

+12

Wolfenstein: The New Order

 • PC 90
Ono to žije!

Znovuzrození Wolfensteina v nejsilnější formě. V době kdy nám vládne každoroční Call of Duty byla změna nutná a proto se vrátila tato legenda kterou mám hluboko v srdíčku. A je to poctivá řezničina! Žádný autoheal a podobný nemysli, máme tu staré dobré lékárničky a sbírání armoru.

Hra se možná chová jako béčkový akčňák ale to je na něm to nejlepší. Blazko je samozřejmě válečný superman a na kosení nácků myslí i kdyz vykonává potřebu, jenže tvůrci napsali dobrý scénář a krom té hory svalů ukazují hlavního hrdinu jako lidskou bytost která touží po normálním životě atd. Nebudu lhát příběh je uchvacující, jen pokud se naladíte na hru a nebere to všechno vážně.

Další velký plus je možnost hrát jak Stealth tak jako správný Rambo, některé pasáže jsou solidní nacistická jatka a na vyšší obtížnosti celkem výzva. Střelecký arzenál je super, ale to co mě vytáčelo bylo dobíjeni laserových zbraní. Také lokace jsou rozmanité a zajímavé, ať už jde o základny či koncentrační tábor.

To co hru ovšem v mých očích sráží je bohužel grafika, jsou místa která vypadají celkem odfláknutě a hlavně načítání textur je dost smutné. Ale to nic nemění na tom že se jedná o kvalitní a hlavně zábavný FPS počin.

Pro: Sice béčkový ale pěkný příběh, hudba, dabing, perky, výborná střílečka která navazuje na legendární hry

Proti: Načítání textur, místy příliš natažené, otevřený konec

+24

LEGO Star Wars: The Complete Saga

 • PC 80
Jo to byli časy, postavy v Lego hrách nemluvili a Star Wars mělo jen 6 filmů. Už jako malého caparta mě bavilo to hrát (tehdy jsem to dohrál na 98%) a i dneska to je zábava. Kouzlo starších Lego her bylo v perfektní kombinaci pantomimy a původních filmů, díky tomu vzniklo tucet vtipných cut scén a byla to prostě super.

Místy to je upřímně neskutečně natažené, protože mě dnes úplně pije krev furt řešit kde je ten zpropadený droid?! Ovšem věc co mě štvala tehdy a štve dodnes jsou mise kde se musí lítat, je to pořád hrozně kostrbaté a takové nedotažené. To samé se dá říct o hře dvou hráčů, jelikož obrazovka vás dost omezuje a smrtí je více než dost.

Super jsou i bonusy, různé speciální postavy a levely to příjemně okořeňují. Není to čistě dětská hra, ocení to i starší hráči, fanoušci Lega a Star Wars si přijdou na své.

Pro: Kombinace Lega a Star Wars, povedené Cut Scény

Proti: Kostrbaté ovládání

+8

Mafia: The City of Lost Heaven

 • PC 100
"Vezměte to po Guiliano Bridge..."

Kdybych měl tento Videoherní počin popsat jedním slovem, byl by to bezesporu kult. Na svou dobu fantastický vizuál (dodnes perfektní), výtečný dabing a setsakra kvalitní příběh. Jednoduše řečeno lepší hra v našich končinách nevznikne, ale věřím tomu že Dan Vávra se s Warhorse o to bude pokoušet což je jedině dobře.

Vyčítat tomu můžete leccos od umělé inteligence která se občas chovala blbě až po ten slavný závod (který ve skutečnosti není tak těžký když to nahrajete jako Need for speed).

Když se člověk podívá jak tehdy vypadalo GTA III a jak Mafia, rozdíl byl opravdu znatelný ve prospěch našinců. Jen je škoda jak to s Illusion dopadlo. Každopádně tohle je legendární záležitost, v málokteré hře si pamatuji mapu či lokace ale tady se mi vše zarylo do hlavy jako cheaty do GTA San Andreas. Dabing je perfektní.. zkrátka tohle je výjimečná hra ve všech směrech a snad každý krajánek by jí měl absolvovat.

Pro: Boží příběh, krásný vizuál, dabing, mise a tak dále

Proti: Občas hloupější umělá inteligence

+32

FIFA 15

 • PC 80
Další FIFA která se povedla, grafika byla ve své době provedená na jedničku, bohužel tváře méně známých hráčů či fanoušci to značně kazí. Hlavní poznávací znamení tohoto ročníku - sprint. Stačí vzít juniora a bez větších obtíží proběhne celé hřiště, někteří obránci (koukám na tebe Mertesackere) mají přímo nadpozemskou rychlost které se ani Usain Bolt nerovná (kdyby byl v tomto ročníku vím kterého hráče bych hned bral).

Co je ohromné plus jsou rozhodčí, snad jsem nezažil ročník kde by byli tak perfektně vybalancovaní sudí (opravdu ve všech módech). Režim manažera opět stejný jako v dalších ročnících, akorát s drobným vylepšením, můžete žádat majitele klubu o finanční prostředky což se svým způsobem hodí když máte finanční krizi ale zbytečné to hru zjednodušuje.

Jinak musím pochválit Ultimate Team protože to byl první ročník kde mě celkem bavil.

Obecně to je dobrý ročník, to co u mě prodloužilo životnost tohoto dílu byla neoficiální česká liga která se tvůrcům povedla a mají za mě velký palec nahoru, pokud máte PC a chcete vidět české týmy v pohárech tak si ho určitě obstarejte.

Pro: Nejlepší rozhodčí, opět zlepšená hratelnost a grafika, výborné módy (ale od fanoušků)

Proti: Místy stále nesmyslné zákroky, střely apod.

+8

FIFA 12

 • PC 80
Opět povedený ročník, opět vylepšené možnosti gameplaye a hezčí grafický kabátek. Co mě ale mrzí je kariéra, v současnosti působení spíše jako takový velký mód kde jen stavíte sestavu a děláte přestupy, nic víc. A na těch přestupech to je vidět, protože kluby utrácí jako nic (nezáleží na tom jaký mají rozpočet).

Celkově vzato jde o zábavný ročník a posouvá laťku FIFY o kus dál, samozřejmě jsou zde nedostatky jako některé obličeje hráčů či plno nesmyslných ofsajdů.

Pro: Vylepšený gameplay, dobře přehledný mód manažera

Proti: Tváře některých hráčů, ofsajdy jsou pořád nedotažené

+8

FIFA 09

 • PC 80
Zde započala moje láska k FIFĚ, sice jsem měl už v minulosti několik pirátských ročníků ale tento jsem měl první legálně a miloval jsem to.

Velká výhoda je že ještě tu byla česká liga včetně českého komentáře což kdysi bylo velké zpestření. Nejvíce času jsem strávil v režimu kariéry trenéra a dodnes je to jeden z nejlepších ročníků v tomto režimu, dříve tam lépe fungovali finance a další věci okolo.

Hratelnost byla tehdy velmi dobrá ale umělá inteligence byla hloupá, ani ne jako protihráč, spíš hlavně jako rozhodčí jelikož často nastávají vtipné situace jako červená karta hráči který jen tak v běží, nesmyslné ofsajdy, prazvláštní penalty a další podobné věci. Svým způsobem proto mě to bavilo hrát, bylo naprosto nepředvídatelné co se stane.

Z dnešního pohledu je to už zastaralý ročník (koho 10 let je dlouhá doba pro takovou hru) ale šlo o jeden z nejlepších.

Pro: Výborné detaily v módu kariéry, česká liga

Proti: Zvláštní umělá inteligence

+11

Watch Dogs 2

 • PC 80
Jednoduše výborně Ubisofte protože si se poučil a přinesl nám dvojku tak jak měla vypadat jednička, protože upgrade přišel takřka všude a je to znát. Obrovsky tomu pomohla změna prostředí, San Francisco je nádherné město a je vidět že si na něm dali moc záležet. Taky tu máme sympatické hlavní postavy, dobrý příběh (!) a vedlejší mise jsou taky dost dobré (což se nestává často).

To co chybělo v jedničce tu konečně je, využití hackování je konečně dobré a to nemluvím o výborných nápadech kterým byli quadrokoptéra a autíčko na ovládání. Konečně jsem měl během hraní pocit že mám vše ve své moci a mohu se přizpůsobit jakékoliv situaci, ať už jde o nabourání se někam či útěk před policajty čímž dostáváte velký pocit svobody. Jediné co zůstalo stejně otřesné je jízdní model, řídit některé auta a motorky je doslova peklo hlavně když utíkáte policii.

Samozřejmě čím více možností hackování tím více tlačítek musíte mačkat, což je věc která prvních pár hodin hraní komplikuje a pořádně vše ovládat se naučíte až ke konci.

Ještě k příběhu, Aiden v jedničce byl Ultimátní badass který se bral vážně, celý příběh se snažil vyprávět hrozně temnou story ale nefungovalo to. Naopak u druhého dílu je vidět že se nebere vážně a líbí se mi to, město je vysluněné, vy si pobíháte po městě a řešíme jak získat followery, prostě super. Bohužel jednička naprosto zkrachovala a ani povedený druhý díl to nezachránil, snad Ubisoft tuhle sérii nestopne protože tohle byl krok správným směrem.

Pro: Krásné město, sympatický příběh a vedlejší úkoly, výborné možnosti hackování, gadgety

Proti: Nepříliš chytrá umělá inteligence, jízdní model, obtížnost neskutečně jednoduchá

+16

Watch Dogs

 • PC 65
Člověk si jen říká proč něco s tak velkým potenciálem skončilo jako Assassin's Creed skřízený s GTA? Už od oznámení jsem se zajímal co nám Ubisoft přinese protože oni opravdu umí dobré hry, jenže když vidíte co nám představili na E3 a co jsme dostali řeknete si proč? Proč si na to raději nevezmou víc času a nedají si na tom záležet jako Rockstar?

Tak či tak se jedná o opravdu zábavnou hru, ale na to že jde o titul kde má jít v první řadě o hackování tak jsme dosti omezeni na to co chtěli vývojáři a tak si tu a tam zvednete stěnu nebo odvedete pozornost... a nebo na to kašlete a prostě to vystřílíte. Na jednu stranu to je fajn, protože většinu času vás přímo netlačí na to jakým stylem máte hrát, ale já když chci nějakou základnu zvládnout tiše tak cítím že mám kolem sebe velké mantinely takže nakonec k té masivní přestřelce dojde.

Příběh je škoda slov, je to úplně o ničem a vedlejší mise to samé, některé zvraty jsou prostě divné a to samé se dá říct i o postavách, Aiden je sice cool badass co má slitování na bodu mrazu když je schopen vystřílet půlku města včetně policejního sboru. Naštěstí díky skvělému příběhu zjistíme že chudáček Aiden má city protože jeho vinou zemře jeho neteř, sorry ale s tím se běžte vycpat protože to je fakt divný.

Graficky to bohužel není nic moc, vše působí dost uměle na to co všechno Ubisoft nasliboval. Nejde nesrovnávat, Watch Dogs jednoduše trpí ztrátou identity, chce to být plnohodnotný titul ale spíš to je Assassin's Creed z budoucnosti které mělo náhodný sex s GTA. Díky bohu se tvůrci poučili a pokračování je úplně někde jinde.

Pro: Relativně zábavné mise, střelba, možnost hackování (i když dost oomezeně), pěkné zasazení (Chicago je opravdu dobrý nápad pro místo na hru)

Proti: Otřesný jízdní model, graficky ani ne půlka toho co tvůrci slíbili, umělá inteligence stupidní, příběh

+11

Uncharted 2: Among Thieves

 • PS4 80
Přesně takto má vypadat pokračování úspěšného titulu, stavět na dobrých základech a vyladit mouchy což se povedlo na výbornou. Střelba, krytí, házení granátů, stealt to vše je tady o několik levelů výše než v jedničce. Přibylo taky několik nezapomenutelných misí, z jedničky si budete pamatovat akorát pár lokací protože se celou dobu držíme na jednom ostrově, ovšem tady je rozmanitost prostředí veliká a misi s vlakem skutečně nezapomenete.

Co mě nemile překvapilo byl příběh, zápletka je opět dost prostá a klišoidní ale třeba začátek si vývojáři mohli odpustit, jelikož asi půlku hry hrajeme ve flashbacku a až po té se vracíme k současnosti kterou si musíme stejně jako na začátku hry projít znovu. Příběh na to že je delší než v předchozím díle je dost nudný a dost zbytečné natahovaný, linka v Nepále mě doslova nebavila a dala se odbýt pár dialogy.

Na boss fight jsem si stěžoval už v jedničce, tady tentokrát nejde o obtížnost ale délku, protože běháte jak idiot furt dokolečka a střílíte modrý sliz po stěnách, tohle asi 20 minut a upřímně to působí jako kdyby tvůrci nevěděli jak má finální souboj vypadat.

Grafika opět krása, remaster je jednoduše vymazlený, ale na rozdíl od jedničky je tu několik cut scén které jsou máznuté a vypadá to jako kdyby se zapomněli upravit ale to je detail.

V tomto titulu máte bezesporu upgrade po hratelnostní stránce opravdu veliký, škoda toho příběhu, ovšem bod za scénu v Himalájské jeskyni u které jsou se málem posral.

Pro: Vylepšení střelby, krytí, lezení, sympatické nové i staré postavy, opět krásný vizuál včetně rozmanitých lokací

Proti: Výrazně slabší příběh, zbytečné natahování příběhu, boss fight, kamera si občas dělá co chce

+11

Uncharted: Drake's Fortune

 • PS4 75
Tahle hra potažmo série byl důvod proč mám doma PS4. A jsem za ten remaster rád, protože vylepšení je znatelné. Jeden z důvodů proč mě tohle tak strašně bavilo je fakt, že se to nebere úplně vážně, klišé střídá klišé a některé náhody jsou sice neskutečné ale i tak si to člověk užije.

Nathan Drake je neskutečný sympaťák, on byl jeden z důvodů proč jsem se hodně bavil, to samé ale platí o Elleně a Sullym. Vztahy mezi všema jsou super, příběh je sice akční béčko které místy nedává smysl ale odsýpá to dobře. Přestřelky jsou také dobré, možná místy až přehnané ale také se to povedlo. Co hru lehce sráží je boss fight na konci který je primitivně jednoduchý. Dalším plusem je nádherné prostředí které vás vtáhne do děje jako nic. Místy mě šla špatně střelba, ale to je spíš můj problém protože jsem zvyklý hrát střílečky s myší.

Nesporná výhoda je že lze mít první 3 díly v jedné edici hezky remasterované takže zábava je hned trojnásobná. Tak či tak je to super akční béčko a je to super start do mužské Lary Croft.

Pro: Sympatický béčkový příběh a postavy, krásné scenérie

Proti: Přehnané přestřelky, občas se špatně hledají místa kudy kam vylézt

+11

South Park: The Stick of Truth

 • PS4 100
KURVADRÁT JO! Přesně takové byli moje pocity během hraní a dohrání hry kterou jsem dohrál jako nic. Sice neholduji RPG žánru a souboje mi nejdříve nepřipadaly nijak zajímavé ale miluju South Park a koupě rozhodně nelituji. Líbí se mi, že jde nejen o kvalitní fanservis ale i o dobře odvedenou práci, prakticky od začátku do konce jsem se válel smíchy klasickým humorem ze seriálu.

Jak už jsem říkal tak souboje vypadají nezáživně, ale po několika odehraných minutách zjistíte, že to je strašná sranda ať už jde o využití různých zbraní či kooperaci s parťákem, ti mají každý unikátní a velmi vydařené schopnosti (Cartman rules!). Město vypadá božsky, jako bych se díval na jednu z epizod ale vše si řídil podle sebe.

Příběh je vcelku prostý a utahování si ze všeho fantasy (a nejen toho) je výborně napsaný, vedlejší mise sice nějaký velký příběh nemají ale třeba mise s Al Gorem mě taky přišli vtipné. Co mě teda neskutečně vadilo byla (překvapivě) cenzura, ta během hlavní linky přišla tuším čtyřikrát a pokaždé mě to vytočilo. Takže, když lezeme v něčem konečníku, to je v pořádku
Níčení obřího potratu? V pořádku.
Hajlující vše co má ruce a nohy? V pořádku.
Ale zavádění análních sond a potrat už není? To bylo něco co mě vyvedlo z míry, doslechl jsem se že cenzura byla jen na konzolových verzích ale nevím co je na tom pravdy, nu což najdu si ty scény na internetu.

Co víc dodat, chcete tumu zábavy, vtipů a referencí? Tohle je ideální hra pro vás. Mám doma už i The Fractured Bud Whole takže se těším až se do South Parku vrátím jako superhrdina a budu moci srovnávat oba tituly.

Pro: Perfektní vtipy, skvělá hratelnost, vydařený dabing, reference, příběh

Proti: Místy kostrbaté ovládání, nutnost znát alespoň trochu lépe seriál

+14

Spider-Man

 • PS4 80
Jeden z titulů kvůli kterým jsem se rozhodl jít do PS4, a skončil jsem spokojený, tedy částečně. Uznávám, že vžít se do role Spider-Mana který skáče po Manhattanu je děsná zábava, o to víc mě zklamal příběh. Tahle hra má jednoduše řečeno nudný předvídatelný příběh, který se chová jako klasický Marvel film (hele tady Dr. Octavius dělá robotická chapadla hmmm jak to asi dopadne?). Sběratelské předměty a otevírání věží mi připadalo jako bych hrál další hru od Ubisoftu (což není úplně na škodu ale už je to příliš).

Dobře může se zdát že kritizuji, ale i tak jsem poctivě sbíral, protože to je zatraceně super! Člověk si rád půjde udělat selfie u všemožných památek a tu sebere batoh, využití sítí baví od začátku do konce takovým způsobem že není nutné používat rychlé cestování ani přes celou mapu. Je vidět jak si tvůrci dali s celou mapou dost záležet, vypadá fantasticky dokud najdete na ulici (ale to jsem schopen pochopit když se primárně držíte ve vzduchu) ale některé postavy nevypadají dobře, Peter a MJ vypadají asi jako moji spolužáci z osmé třídy než lidé stejně staří jako nyní já.

Hra opravdu bavila, jen by bylo super aby se tvůrci víc odvázali. Nejlepší superhrdinská hra pro mě nadále zůstává Batman Arkham Asylum, ale Spider-Man dobře dotahuje.
Kde je dále hodně vidět inspirace je série Batman od Rockstedy, odtud si vývojáři "půjčili" osvědčený bojový systém a funguje to, různé využívání Spider-vychytávek je opravdu dobré. Souboje nejsou na normální obtížnost vůbec těžké, navíc boss fighty jsou až primitivně jednoduché. Určitě se jedná o dobrou hru, a pokud se Insomniaci poučí z pár chyb tak budu ještě víc nadšený.

Pro: Výborný model skákání na pavučinách po městě, zábavný bojový systém, dobře napsaný konec

Proti: Předvídatelný děj, repetetivní boss fighty

+7

Max Payne

 • PC 100
Lepší střílečku jsem nehrál a (krom Max Payne 2) hrát asi nebudu. Neskutečně zábavné přestřelky mě i po těch letech baví a hru jsem dohrál už nesčetně krát, příběh je taky výborný, využití Komiksového výpravění + pár cut scén se mi moc líbí.

Myslím, že vše co mělo být řečeno k této hře již řečeno bylo, je to legenda a moje nejoblíbenější hra spolu s druhým dílem.

Pro: Všechno

Proti: Nic (opravdu tomu nemám co vytknout)

+12(14-2)

Assassin's Creed

 • PC 75
Mám tento díl rád, celá sága začalo právě tady a věděl jsem že tuhle sérii budu chtít hrát dál. Naprosto famózní věc kvůli které je hra boží dodnes je prostředí a grafika, dodnes možná nejlepší i když má za sebou 12 let.

Horší je to s příběhem, ona ta podstata je zajímavá, ale příběh v současnosti mě nebavil už tehdy a vždy jsem jen doufal ať ty nudný kecy skončí a můžu zase kuchat křižáky! Ale slabší části nalezneme i v hlavní dějové lince, celou hru děláme ty samé repetetivní mise a po čase to už dost nudí. Lecos se dá vytknout o hlavnímu protagonistovi Altaïrovi, který se místy chová jako tupá loutka bez mozku, tuto postavu ale dobře rehabilitovali pozdější hry či doprovodné materiály.

Překvapivě velkou slabinou je parkour, ten je místy hrozně složitý a postava neposlouchá kam chcete občas skočit což končí smrtí. Souboje jsou naprosto primitivní a pokud nejste úplně marní tak vyhrajete i proti přesile 50 ku 1 (Nejednou se mi to stalo).

Možná to není nejlepší hra a z dnešního pohledu je možná zastaralá, ale na své stáří má krásnou grafiku a boží atmosféru.
Zkrátka hlavně nostalgická záležitost.

Pro: Výborná atmosféra, krásná grafika, výborný soundtrack, poměrně povedený český dabing

Proti: Repetetivní úkoly, ne příliš zajímá linka z přítomnosti

+16

Assassin's Creed: Syndicate

 • PS4 20
Já mám rád sérii Assassin's Creed, jsem fanboy a o to víc jsem se spálil hraním tohoto titulu. Samozřejmě vidím prvky které se v těch hrách objevují pořád dokola, ALE vždycky jsem byl ochoten to odpustit když byl dobře napsaný příběh. A tu je první kámen úrazu, příběh a hlavní postavy je to nejslabší v sérii (normálně i Connor v AC III mě bavil víc). Můžete mi vysvětlit k čemu byli v této hře 2 hlavní postavy když si to člověk většinu času může hrát za koho chce? Tohle působí tak, že se tvůrci chtěli zavděčit všem a tak tam prostě dali 2 postavy bez charakteru. Paradoxní je že jediná dobrá postava je hlavní záporák kterého se nám bohužel dostane tragicky málo.

Co krom postav táhlo sérii AC byl příběh, který tady působí vůbec nejrepetivněji v sérii, tak nudné hlavní úkoly (a hlavně odfláknuté vedlejší mise) jsem dlouhou dobu neviděl. Postavy přijdou jen tak na scénu a prostě si řeknou teď jdeme do Londýna a všechny zabijeme a ovládneme! Ne, tohle je hodně laciné, nejsmutnější na tom je že příběh stejně končí, nemáme žádný dobrý pocit po dohrání.

Grafika je krásná, o tom žádná. Ale teda tak neskutečné problémy při jízdě kočárem jsem neměl ani během hraní Unity (na PC). Vývojáři se nepoučili z přehnaně prázdného Unity a opět je to líbezně vypadající, jenže když se tomu dostanete pod kůži zjistíte že tam vůbec nic není, permanentně špinavý Londýn mě prostě nezaujal.

Po dohrání musím konstatovat, že tohle je neskutečně slabá hra po všech stránkách že jí nemůžu doporučit ani fanouškům série, buď se Ubisoft do budoucna vzchopí nebo se můžeme s Assassíny rozloučit.

Pro: Dobrý stealth, hezká grafika

Proti: Špatný příběh, nudné hlavní i vedlejší postavy, ježdění kočárem, malý arzenál výběru zbraní

+10(11-1)