Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Dropsy

 • PC 70
Hra je v rámci point and click adventur rozhodně zajímavá svou naplní a atmosférou. Taky tím, že hra nemá dabované ani textové dialogy. Místo toho tu jsou případně rozhovory znázorněny obrázky v bublinách u postav. Na jednu stranu je to zajímavé na druhou jsem takhle ne vždycky úplně pochopil co mi autoři chtěli sdělit. Dalším problémem je otevřenost hry. Mate otevřené hned ze začátku poměrně velkou část města s hodně obrazovkami, což vede tomu, že je často složíte postoupit dále. Určitá lineární uzamčenost je dle mého lepší a příjemnější cesta. Zvlášť když jsou ve hře nepovine akce, což vede občas k ještě zbytečně složitějšímu postupu. V jádru mě, ale příběh objímacího klauna bavil. Navíc pixel art je zde příjemně barevný.

Pro: Správně ztřeštěné a vzájemně i dojemné, pěkný pixel art, příjemná hudba

Proti: Systém vyprávění rozhovorů, zbytečná otevřenost, vedlejší nepovinné akce zbytečné matou postup

+5

Watch Dogs: Legion - Bloodline

 • PC 80
V DLCčku odpadl můj hlavní problém se základní hrou. A to systém rekrutovaní a hraní za NPCčka. Hraní za konkrétní 2 postavy dávají hře a příběhu správnou osobitost. A když jsou těmi postavami ještě Aiden z prvního dílu a Wrench z druhého, tak je to skvělý bonus. Zvlášť k Aidenovi je to zajímavý epilog jeho příběhu. Gameplayově je hra stejná jako základní hra s všema kládama i záporama. Co výraznějšího bych vytkl je struktura hraní za protagonisty. Je to koncipované tak že půlku hry hrajete za ta Aidena a druhou půlku za Wrenche. Byl bych radši kdyby se to často střídalo. Celkově je, ale DLC lepší a zajímavější než základní hra.

Pro: Hraní za jenom za dvě konkrétní postavy, návrat postav z minulých dílu, roboti, příběh má dobrý spád

Proti: Gameplayově nic výrazně nového oproti základní hře, styl hraní za dvě postavy mohl dynamičtější

+6

Watch Dogs: Legion

 • PC 70
Jednička a dvojka byly jednoznačně lepší. Oproti dvojce se mi líbilo, že je příběh v Legion vážnější a temnější. Největší lákadlo hry, tedy to, že si verbujete do hackerské organizace náhodné lidi ve městě a můžete hrát za jakékoliv NPCčko, ve výsledku moc zajímavě nefunguje. Víc by se mi líbilo hrát za jednu postavu s vetší propracovaností charakteru. Ano, různé postavy mají nějaké speciální schopnosti nebo technologie, ale tyhle věci jsem vůbec nepoužíval, protože to hra nějak nevyžadovala a vlastně to nebylo ani potřeba. Z technologického hlediska má hra pěknou grafiku, ale oproti minulému dílu o dost horší animace a některé detaily. Jízdní model je takový těžko hodnotitelný. Vozidla působí jako by jezdila na ledu a neměla žádnou váhu, zase na druhou stranu jsem neviděl v nějaké open world "like gta" hře tak dobře ovladatelné vozidla. Změna prostředí v této sérii z amerických měst na Londýn je pěkné osvěžení. Londýn je zpracován velmi detailně a pěkně. Je radost jim jezdit. Hodně mě bavil originální soundtrack a i písničky hrané v rádiích jsou o dost zajímavější než v minulých dílech. Hlavní mise byly zábavné, ale co se týče vedlejších aktivit a misí hra drasticky pokulhává za dvojkou, která je měla velmi rozmanité a zábavné. Celkově jsem se bavil, ale potencionál třetích Watch Dogs byl někde jinde.

Pro: Ton příběhu, soubojový systém, hezká grafika, jízdní model je dobře ovladatelný, Londýn je zpracován moc dobře, soundtrack

Proti: Jízdní model působí nerealisticky, styl možnosti hraní za všechny, ale v jádru za nikoho, nepodstatné schopnosti postav, velmi slabé animace, vedlejší mise a aktivity

+7

Astérix & Obélix XXL 2: Mission: Las Vegum

 • Switch 55
Asterixe a Obelixe mám už od dětství rád. Tak jsem rozhodl, že si zahraju tuhle hru. Strašně se mi líbili narážky na jiné videohry jako např. tetris, lara croft, rayman atd. Taky má hra docela zajímavý level design, kdy jsou jednotlivé lokace docela velké na takový typ hry. Animace pohybu působí jako v starších animovaných filmech. Většinu gameplaye, ale tvoří souboje s nepřáteli. Ano, soubojový systém je docela zábavný a ve hře je docela dost druhů nepřátel, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že ty dlouhé souboje jsou časem nudné. Myslím, že hře by víc sedělo, aby ve hře bylo více nějakých platformových (jednoduše skákacích) části + nějaké puzzly. Nemůžu říct, že by se mi hra vyloženě nelíbila jenom mohla být o dost lepší a jde to cítit.

Pro: Asterix a Obelix licence, narážky a parodie na jiné hry, velké lokace, animace, hodně druhu nepřátel, souboje sami o sobě dobré,

Proti: Soubojů, je tu ale až moc a chybí ve větší míře skákací nebo logické části, boss fighty jsou všechny na stejné brdo

+4

Black Mirror III

 • PC 90
Já si nemůžu pomoct, ale já tuhle sérii žeru. První díl je ta nejlepší point and click adventura co jsem hrál. Druhý a třetí díl jsou o trošku slabší, ale pořad jsou vysoce kvalitní. Ta skvěla atmosféra z prvního i druhého dílu se podařila přenést i zde. Skvělý soundtrack, který perfektně doplňuje atmosféru příběhu. Menší nevýhodou je, že bez toho abyste hráli první dva díly se neobejdete. Je to všechno jeden kontinuální příběh. Když jsem u toho, příběh mě pohltil. Scénář je velmi promyšlený. Až na jednu část hry. A to je bohužel samotný konec, který je předvídatelný a prostě to nemá žádný zvrat. Když si vzpomenu na šokující konec prvního dílu, tak je mi to až líto. Ale po většinu času byla hra, ale parádní.

Pro: Příběh, atmosféra, postavy, grafika, soundtrack, pohodlné ovládaní, délka

Proti: Konec

+16

Infamous First Light

 • PS4 75
Hru jsem se rozhodl zahrát si je před second son jelikož se odehrává před ním. Gameplay s neonovýma schopnostma je dost nevšední a zajímavý. Upřímně je to vizuálně o dost hezčí a přitažlivější než elektrické schopnosti v Infamous 2. Docela mě mrzí, že tu úplně chybí systém karmy, pro sérii jeden z hlavních prvků. Příběh nemá téměř žádný překvapivý zvrat a třeba konec hry je strašně laciný. Fetch jako hlavní postava mi přišla zajímavější než Cole z minulých her. Velkou část obsahu tvoři chalenge v bojové aréné, které jsem ale vůbec nedělal, protože mě zkratka nebavily. Náplň příběhových mísí je většinou docela na stejné brdo. Grafika hry je na dobu vzniku na excelentní úrovní. Největším lákadlem této série je to, že podobných her moc není. Ano, je tu série prototype a spider-man hry, ale Infamous má takovou svoji jiskru, no tenhle díl spíše neon.

Pro: Grafika, ovládaní, zajímavé schopnosti hlavní hrdinky, unikátnost gameplaye

Proti: Chybí systém karmy, nezajímavé chalenge, naplň mísí by mohla být rozmanitější

+5

Among the Sleep

 • PC 60
Na hře je asi nejzajímavější prvek, že v hororové hře hrajete za batole. Jinak tu není nic unikátního. Herně je to poměrně jednouché. Musíte se dostat dále, musíte najit několik předmětů dat je někde a dostat se dále. Plížících části před nějakým monstrem tu moc není a ty, které tu jsou, mají poměrně nízkou obtížnost. Hrál jsem vylepšenou edici a vizuálně je stylizovaná grafika poměrně pěkná. Trošku mě zklamal konec, který byl takový nic moc. Jako 3 hodinová jednohubka je to v pohodě. Kdyby hra byla třeba 2x delší asi by to bylo spíše na škodu.

Pro: Hraní za batole v hororové hře, stylizace, vzhledem k náplně gameplaye akurátní délka

Proti: Herně jednoduché, málo stealth části, závěr hry, nic extra originálního

+6

Wolfenstein II: The New Colossus

 • PC 90
Už New Order byl skvělé znovuzrození této legendární série, ale New Colossus to ještě posunul dále. Hned na začátek zmíním, že graficky je hra nádherná. Na to, že je hra již 6 let stará jsem se během hraní zkratka kochal. Příběh je skvěle přestřelený. Oproti minulému dílu je tu až překvapivě hodně cutscen. Alternativní historie, kde nacisti vyhráli válku a například obsadili Ameriku působí svěže. Pocit ze střílení je na vysoké úrovni. Hra je neskutečně brutální. Zajímavé bylo špinění zbraní krví. Jednotlivé levely jsou různorodé, postavy zábavné, tempo skvělé. Nejvíce zamrzí ve finále asi to, že hra měla slabší prodeje, takže přímého třetího dílu se asi nedočkáme.

Pro: Pěkné meelíčka, grafika, B. J. Blazkowicz, přestřelenost, pocit ze střílení, brutálnost, nerepetitivní úrovně

Proti: kratší, je to příběhovější než by někdo čekal

+13

Ghostwire: Tokyo

 • PC 90
Ghostwire mě překvapil. Jedna se vlastně o open world střílečku, kde místo zbraní střílíte pomocí kouzel. Líbí se mi přistup k open worldu. Prakticky tu máte jenom hlavní mise, očisťovaní bran (něco jako věže u ubisoftu), sbíraní duchů a posílaní je na onen svět a vedlejší mise, ve kterých pomáháte duchům. Vedlejší mise jsou vlastně takové malé příběhy, které jsou velmi originální a nerepetitivní. Hra má nádherný vizuál a překrásné animace. Kouzla a přechody mezi něma jsou hezky plynule. Velký plus je, že titul se snaží představovat japonskou kulturu a zvyklosti i jiným způsobem než jenom texty v menu. Příběh působí, že by se hodil i pro nějaké anime. Na podobný styl hry, není hra moc dlouhá (hlavní příběh + vedlejšáky mi zabralo dohrát za 22 hodin), ale zase hra moc neztrácí tempo. Horová hra moc není (ano par lekaček tu najdete). Spíše je to akční hra s temnou ponurou atmosférou. Od hry jsem zas tolik nečekal, proto jsem byl překvapen jak mě hra bavila.

Pro: Systém střílení eh teda kouzlení, nepřehánění to s obsahem v open worldu, vedlejší mise, vizuál, náhled do japonské kultury, pěkný ray-tracing

Proti: Na dnešní standarty asi trochu kratší, hororových prvku mohlo být více

+12

Jerma & Otto: The Curse of the Late Streamer

 • PC 50
Streamera jenž je protagonistou hry neznám. Zaujal mě název společně s žánrem. Místy hra pobaví svou absurdností, většinou jsou, ale vtipy takové nemastné, neslané. Na to kolik je ve hře obrazovek jsou poměrně prázdné. Za cele 2 hodiny gameplaye posbíráte tak možná okolo 7 předmětů na interakci. Nic jsem o hře nevěděl, nic jsem neočekával a dostal jsem docela průměr. Zase na druhou stranu kdyby někdo udělal podobnou hru o nějakém streamerovi, kterého sleduju tak bych bral jí bral všemi deseti. Zkratka nejsem cílovka.

Pro: Místy vtipné, spravně absurdní, pro fanoušky daného streamera je to zajímavé

Proti: Krátké, málo interaktivní, některé vtipy jsou opravdu slabé, vizuál

+6

Saints Row: Gat Out of Hell

 • XboxX/S 75
Základní hra je o něco lepší, ale tohle DLC má své kouzlo. Už samotný nápad, že se hra odehrává v pekle je zajímavé zpestření. Město v pekle má pestrý design. Bojovat s démony dává hře správný "Doom" efekt. Zbraně jsou tradičně v téhle sérii správně šílené. Náplně misí byly o něco zajímavější než v základní hře, ale celkově to zase tady nemá takový drive. Misí s cutscénama by mohlo být více. Když už se totiž nějaká cutscenena objevila bavila mě. Je pravda, že se nápad s peklem mohl ještě trochu více využít. Pokud vás bavila čtyřka tak tímto DLC špatný výběr neuděláte.

Pro: Zasazení, nepřátelé, zbraňový arsenal, svět

Proti: Slabší spád hry oproti základní hře, cutscén by mohlo byt více, pro někoho relativně jednoduché

+8

Journey

 • PS4 90
Není to klasická hra. Je spíše umělecký prožitek. Přesně ten typ hry, který ukazuje, že hry můžou být umění. Herně je to v zásadě jednouché, ale síla Journey je v tom, že ve vás vyvolává emoce. Ať už emoce v rámci soucítění s hlavní postavičkou nebo emoce uhranutí, radosti, smutku. Zážitek je silný a ani mi nevadila velmi krátká hrací doba. S hlediska level designu je to špička. Vše potrhuje překrásný, trefný soundtrack. Velice příjemná jednohubka.

Pro: Vizuálně překrásné, emoční, soundtrack, nápadité, odpočinkové

Proti: Hrací doba 2- 3 hodiny je pro někoho přeci jen málo

+10

Dead Island Riptide

 • XboxX/S 50
Už původní Dead Island mi přisel jenom lehce nadprůměrný, ale oproti Riptide tam byly alespoň zajímavější náplně misí a hezčí svět. Tady jsou ve většině případu mise docela odfláklé a lokace, jenž byl asi největší klad prvního dílu jsou nezajímavé. Hra nepřináší nic nového. Vím, že jsem asi smlsaný z novějších her, ale stejně jako v prvním dílu je zde soubojový systém docela jednoduchý a nevariabilní a nastavení staminy je otřesné. Stamina se relativně rychle vypotřebuje a obnovuje se otravně pomalu. Časté horda útoky by mi ani nějak nevadili, ale byly strašně natahované a ztrácelo se kvůli tomu tempo. Základní koncept Dead Islandu není spatný, ale u prvních dvou her co jsem zatím hrál to nebylo ono. Snad až se dostanu k přímému druhému dílu tak to bude lepší.

Pro: Základní koncept, v definitivní edici poměrně pěkná grafika (až na modely postav ), systém vylepšovaní zbraní

Proti: Nezajímavé lokace, nenápaditá naplň misí, nepřináší to nic nového, soubojový systém, horda útoky

+10

Immortals Fenyx Rising

 • XboxX/S 85
Ubisoft se rozhodl, že si udělá vlastní verzi  The Legend of Zelda: Breath of the Wild. A dopadlo to až překvapivě povedeně. Skvěle titulu sedne odlehčena atmosféra. Moc se mi líbila stylizovaná grafická stránka a zvolená paleta ostrých barev. V řecké mytologii se nějak extra moc nevyznám, ale i tak se ve hře objevili postavy a monstra, o kterých už jsem slyšel. Zajímavé je komentovaní děje Diem a Prometheem. Soubojový systém je v zásadě relativně jednoduchý, ale správně rychlý a a zábavný. Na můj vkus je ve hře až moc vedlejšího obsahu a celkově je mapa zbytečně velká, ale to už by nebyl dnešní ubisoft. Jinak je, ale tenhle titul osvěžují.

Pro: Grafika, paleta barev, svět, odlehčenost, soubojový systém, diskutují vypravěči

Proti: Až moc velká mapa s přehnaným počtem vedlejších aktivit, finále hry je přehnaně natahované, jednodušší příběh

+10

Unravel Two

 • XboxX/S 80
Oproti jedničce jsou zde místo jednoho panáčka z vlny dva. Ovládají se buď pomoci coop hraní nebo přepínáním mezi něma, případně pro delší pohyb se oba panáčci můžou smotat do jednoho. Abych řekl pravdu víc mi vyhovoval ten styl jedničky i presto že byla z hlediska puzzlů složitější. Jinak jsou si hry v zásadě velmi podobné. Level design měla jednička asi o něco zajímavější. Zase třeba ve dvojce level s hořícím lesem je vymyšlen geniálně. Vizuálně je hra nádherná. Prospěla by asi o něco delší délka. Má to svoje kouzlo doufám, že někdy vyjde i další díl.

Pro: Grafika, coop, jednoduší hádanky než v jedničce, level s hořícím lesem je perfektní, příběh vyprávěný v pozadí

Proti: Lehce slabší level design oproti prvnímu dílu, kratší, více oddálený pohled asi kvůli coopu

+10

Grand Theft Auto: Vice City Stories

 • PSP 85
Musím smeknout, že se vývojářům podařilo udělat 3D gtačko na přenosnou konzoli. Ano, technicky to má problémy. Framerate často padá a omezenější ovládaní PSPčka hru komplikují. Hratelné to, ale je. Na co si dále vzpomenu je skvěly výběr písníček v rádiu. Dává to hře správný vibe. Graficky je to na poměry PSP velice zdařile. Systém ukládaní je z dnešního pohledu hodně frustrující, ale to k těmhle starším dílům zkrátka patří. Náplně misí jsou nápadité a nerepetitivní. Za mě spokojenost.

Pro: Soundtrack, grafika, náplně misí, postavy

Proti: Framerate, ovládání, systém ukládaní, mohlo by to být delší

+7

The LEGO Ninjago Movie Videogame

 • PS4 50
Oproti starším lego hrám je tu několik změn. Celkově největší změna je pojetí. Minule lego hry byly spíše zaměřené na puzzle části víc než na akční souboje. Tady je to naopak. Což mi moc nevyhovuje, ale zase se musí nechat, že souboje jsou tu o něco dynamičtější než bývá zvykem. Level design je na poměry lego her docela slabý. Přijde mi, že hra asi neměla ideální rozpočet nebo se při jejím vývoji spěchalo kvůli vydaní souběžně s filmem. Jelikož animace ve hře nebo pohyby lego panáčků jsou strašné laciné. Jsou o dost starší lego hry, které tohle mají zvládnuté lepe. Jako cutsceny jsou zde v hojné míře použité přímo scény z filmu, což umocňuje pocit rychlokvašky. V jádru je to sice pořád přeci jen lego hra, pokud vás baví tak se asi zabavíte.

Pro: Dynamičtější souboje, pořad je to lego hra

Proti: Animace, level design, příběh většinou vypraven scénami z filmu, akčnější pojetí lego hry

+7

Just Cause 3

 • PC 80
Dvojka přinesla v sérii velice zajímavý prvek. Přitahující hák. Tento gameplay prvek zásadně změnil hratelnost. Největší změna v trojce je wingsuit. Ano, není to takový převrat jako onen hák, ale celkově díky němu je pohyb rychlejší a zajímavější. Pěkné vylepšení dostala fyzika a destrukční model. Tohle se autorům podařilo zapracovat na vysoké úrovni. Gameplayově je to jinak podobné jako dvojka. Mapa je zase zbytečně velká. Vizuálně je hra na svou dobu moc pěkná. Příběh je no, eh, příběh tu je. Kvůli němu, ale díl ze série Just Cause hrát nebudete. Tahle hra je pro ty co chtějí adrenalinovou svižnou akci, s extra porcí výbuchů, kde se dají dělat takové akční věci, které jinde neuvidíte.

PS. Strašně mě naštval redesign hlavní postavy Rica, v jedničce a dvojce měl úplně jiný tvar postavy a byl jiný i v obličeji, trvalo mi si na to zvyknout.

Pro: Wingsuit je osvěžující, grafika, šíleně zběsilá akce, destrukční model budov a objektů, vizuálně pěkný svět

Proti: Mapa je zbytečně velká, systém vylepšení děláním chalengí, příběh, vedlejší aktivity by mohli být o dost pestřejší

+13

Infernal

 • PC 65
Hra to není nijak výrazně špatná, ale také to není moc věcmi titul, který by vyčníval z davu. Jakože jo máme tu některé démonské schopnosti, které lehce obzvláštňuji tuto střílečku. Myslím, že by se v tomhle směru dalo vymyslet i něco zajímavějšího. Co na hře musím pochválit je zajímavý level design. Každý z 5 levelů je oproti těm jiným unikátní. Scénář příběhu je průměrný, no spíš podprůměrný. Arzenál a zpracovaní zbraní je na dobré úrovní. Celkově je hra taková pohodová, jednoduší chillovka. Nesmíte od ní, ale moc čekat.

Pro: Na svou dobu pěkná grafika, různorodost levelů, skvělý soundtrack

Proti: Příběh, málo unikátní, démonské schopnosti mohly být zajímavější

+8

Jet Kave Adventure

 • Switch 75
Velice příjemná hra. Parádní grafická stylizace s dobrým level designem. Plot hry je, že neandrtálec najde mimozemský jetpack, což je skvělá herní mechanika. Kromě krátkého vznášení nebo prodloužení skoku s ním můžete i dělat takové vystřelení na krátkou vzdálenost. Je to hezky osvěživé oproti jiným plošinovkám, kde jenom běháte a skáčete. Místy mě otravovaly pasáže, kde před něčím utíkáte a nemůže se zastavit. Trochu se ve mě probudilo PTSD z časových levelů v Rayman Legends. Jinak je hra, ale nenáročná a nepředstavuje nějak extra výzvu. Ale pokud chcete relaxační plošinovku s příjemným pravěkým prostředím, tak to zkuste.

Pro: Grafická stylizace, level design, pohyby s jetpackem, prostředí, relaxační

Proti: Na někoho až moc jednoduché, utíkací levely, kratší délka hry, boss fighty jsou všechny na stejné brdo

+6

Mortal Kombat

 • PC 75
Prozatím jsem hrál pouze novější díly. Rozhodl jsem se, že si zahraju díl, kterým to vše začalo. Na hře jde znát, že je letitá. To hlavní co uchvátí jsou animace postav, které na dobu vzniku neměly obdoby. Obsahově je hra velmi slabá. Šest postav, jeden režim. To je hlavně pro člověka co hraje moderní arénové bojovky trochu problém. Celkově mají postavy i malý počet komb. Ve výsledku mě, ale gameplay bavil. Navíc když si jeden uvědomí, že hra vznikla původně na arkádové automaty, tak je to vlastně oproti hromadě jiných arkádovék velmi zajímavá hra.

Pro: Animace postav, zabavný gameplay, brutalita, hudba

Proti: Malý počet postav, pouze jeden režim, postavy nemají moc komb, boss Goro je nepřiměřeně těžký

+11

Biomutant

 • PC 60
Od téhle hry jsem moc neočekával a předem musím říct, že o nic jedinečného nejedná, ale i tak mě hra dokázala v něčem potěšit. Jako první velké plus byl pro mě soubojový systém, který spojuje útoky na blízko a střelnýma zbraněmi. Boje jsou dynamické a i po hodinách hraní neomrzí. Největším zážitkem pro mě byl svět. Byla pro mě radost toulat se po otevřeném světě, který nádherně plaje různými ostrýma barvama. Jinak však titul nenabízí asi nic co by jsme neviděli v nějaké jiné podobné hře a ani nic z toho neděla nějak výrazně jinak nebo lépe. Velký mínus je také repetitivnost questů. Co však titulu nejvíce láme vaz je způsob vyprávění příběhu. Není zde nic co by se dalo nazvat pořádnýma cutscenama a vyprávění formou vypravěče byl pro takovou hru opravdu špatný nápad. Kdyby tvorové ve hře klasicky mluvili a měli každý svůj dabing, v rámci cutscen dost by to hru posunulo. Tahle se jedná jedná jen o nadprůměr.

Pro: Pěkná stylizovaná grafika, překrásně barevný svět, soubojový systém, crafting zbraní

Proti: Vyprávění příběhu vypravěčem, opakující se naplň, ani naznak větší originality

+12