Moss

27.02.2018
07.06.2018
21.05.2019

Moss je dobrodružná hra, primárně zaměřená na řešení hádanek, vyžadující pro hraní headset virtuální reality. Hra je střídavě prezentována ve formě pohledu z první a třetí osoby.

V knihovně čtenář najde starou knihu. Při listování jejími stránkami jste přeneseni do smyšleného světa, popsaného v knize. Hlavní hrdinkou knihy je mladá myška Quill, která má velké sny překračující hranice její klidné lesní osady. Jednoho dne při průzkumu lesu najde záhadný skleněný předmět, díky kterému probudí starověkou magii. Dramatické události rychle naberou spád a světem se začne šířit zlo. Aby zachránila svého strýčka, který je ve vážném nebezpečí, se Quill musí vydat na epickou cestu a bude vás potřebovat po boku. Společně budete cestovat do zapomenutých oblastí, řešit náročné hádanky a bojovat s hrozivými nepřáteli.

Moss funguje skvěle jako úvod do hraní ve VR. Rozhlížení se po trojrozměrné mapě působí jako přirozená součást hry, nijak neobtěžuje a plní svůj účel. Několikrát jsem se přistihnul, že si jen tak prohlížím prostředí a nejednou mě hra donutila vstát z gauče, abych se podíval na okolí pěkně z vršku. Občas je lepší podívat se na herní svět z jiného úhlu nebo je třeba se sehnout či jinak nahnout a podívat se "za roh", kam cesta vede. Malá myška Quill, za kterou hrajete, je hodně roztomilá a je fajn pozorovat, jak se pohybuje v trojrozměrném prostoru, skáče, všelijak se hýbe a občas s vámi interaguje. Hádanky jsou těžké tak akorát a hra díky nim rychle utíká. Pro hráče VR povinnost.