Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Assassin's Creed Origins - The Curse of the Pharaohs

Assassin's Creed Origins - Kletba faraonů

13.03.2018
kompatibilní
76
54 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Théby zasáhla strašlivá kletba, mumie ožívají, na nebohé vesničany útočí armády nemrtvých, krajinou se prohání obrovští štíři a další mýtická stvoření. Bayek se v podezření, že za nitky tahá ještě někdo další, vydává celou záležitost prošetřit.

Zatímco předchozí DLC The Hidden Ones rozvíjí Bayekův příběh a přímo navazuje na motivy z konce původní hry, The Curse of the Pharaohs, v pořadí již druhé příběhové rozšíření pro Assassin's Creed Origins, se zaměřuje na doposud opomíjenou mytologickou stránku egyptské kultury a přináší zbrusu nový příběh.

V The Curse of the Pharaohs se hráč nepodívá jen do životem dýchajících Théb, tajemných chrámových komplexů v Luxoru či opuštěných hrobek v Údolí králů, ale navštíví i svět mrtvých a to hned v několika jeho podobách. Herní doba je oproti předchozímu DLC takřka trojnásobná. Stejně jako první rozšíření je i The Curse of the Pharaoh zasazen do nové oblasti, přináší nové zbraně, outfity a tentokrát i nové nepřátele s odlišnými styly boje.

Rozšíření lze zakoupit samostatně, ale vyžaduje nainstalovanou původní hru. Pro majitele Season Passu je k dispozici zdarma.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
DLC si spíše nekupuji, než kupuji. Ale u Origins jsem udělala výjimku a hru si pořídila celou včetně DLC. Zatímco první DLC - The Hidden Ones - nestojí příliš za zmínku, neboť se jedná jen o více téhož, tak druhé DLC se Ubisoftu povedlo už více.

Jasně, i zde jde jen o přeskinované nepřátele ze základní hry (je pak sranda, když na Bayeka šakalí/vlčí vojáci křičí to stejné, co lidští protivníci, např. Die, Idiot!), ale prostředí, ve kterém se část DLC odehrává se mi hodně líbilo. Není tajemstvím, že se hráč podívá do posmrtného života, a to je znázorněno moc pěkně a zajímavě. Každá z těch lokací vypadá jinak, takže jeden svět je z části zatopený vodou, u druhého převažuje písek a ve třetím pak dominují barevné květy a louky. I zde na hráče čekají, krom hlavního úkolu, vedlejší úkoly, které se sice nijak neliší od těch ze základní hry, ale díky prostředí to vypadá jinak. Tak nějak svěže.

Vrcholem každého posmrtného života je pak souboj s bossem. Jeho pohyby je velmi snadné se naučit a po pár jeho útocích jsem už věděla, co od něho čekat a jeho porážka tak nebyla nijak obtížná. Ale to mi až tak nevadilo, nehrála jsem to pro výzvu, ale pro zábavu, a to se mi splnilo.

Jsem ráda, že Ubisoft si v tomhle DLC vybral více fantasy směr. Tím nechci říct, že by základní hra byla nějaká nudná, ale jiný styl tohoto přídavku hru ke konci příjemně osvěžil.
+24