Redeemer

01.08.2017
19.07.2019

Vasily, bývalý elitní voják, sloužil před dvaceti lety u největšího výrobce kybernetických zbraní na světě. Podařilo se mu uniknout z plánů, které s ním mělo vedení. Teď si dopřává oddech u horských mnichů, medituje a snaží se najít vnitřní klid. Nicméně jednoho večera do chrámu mnichů vtrhne komando a rozpoutá masakr. Vasily musí stanout proti svým bývalým nadřízeným a vystrnadit oheň ohněm.

Redeemer je ruská mlátička/střílečka nešetřící krví. Na shora viděných úrovních procházíte lineárním koridorem a likvidujete nepřátele vším co je po ruce. Kromě pěstí dojde na zbraně, chladné i střelné, a nezřídka dostanete příležitost využít proti nepřátelům prostředí samotné. Ačkoliv hru sledujete shora, grafický engine je 3D a při obzvlášť brutálních chvatech kamera neváhá zazoomovat na detaily. Hra obsahuje 16 úrovní a odemykatelné perky, jakými dobrušujete váš bojový styl.

Kooperativní multiplayer lze hrát pouze u jednoho počítače.

Redeemer jsem přistupoval opatrně, jelikož jsem ho koupil v akci na Steamu za euro a půl. Už cena napovídá, že se nebude jednat o nějakou supr dupr áčkovou hru. Podle obrázku jsem usoudil, že Redeemer bude kosička z ptačí perspektivy a také tomu tak je.

Redeemer je Béčko jak vyšitý a jede si to na všech frontách. Voják Mnich drtí nepřátele pěstmi, kopy, brokovnicí, plazmou puškou. Za děj by se nestyděl ani Rambo. Bývalý voják uteče z vojenské základny aby se vyhnul nekalým praktikám, které se tam dějí. Náhodou s letadlem ztroskotá u kláštera mnichu. No a jak to často je u béčkových filmů s hrdiny, minulost hrdiny vždy dožene, u Redeemer tomu není jinak.

Herně je Redeemer na tom stejně, stále Bé. Hra vysvětli vše v první misi a pak už jen jedete. Pěst, kop, kladivo, pistole, speciální dodělaní nepřítele a furt dokola. Hra se hraje lehce, taková brutální oddychovka. Za celou hru jsem zemřel třikrát a to svojí vinou (pád za skály, uhoření a jednou v boji). Strom schopností je jen aby se neřeklo, že průběhuhry nejsou žádné inovace.
Grafika hry a zvuk zapadají do hry, jednoduše vše sedí do písmena B.

Verdikt: Redeemer není špatný ale je potřeba k němu přistoupit bez očekávání něčeho velkého. Nevím, jestli tvůrci záměrně vytvořili Béčko ale Redeemer se tak tváří neustále. Někdy dobrý Béčko je lepší než špatný tři Áčko. 60%

Pro: Kosička, Béčkový děj.

Proti: Asi ne pro každého.