Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Wolfenstein II: The New Colossus

77

Diskuze

« Novější Starší »
@Kostěj (03.01.2018 20:48): Jo, chápu tě. Ale taky musím říct, že ten pojem "paradox" se tam dost hodí :-) Tvůj postoj samozřejmě respektuju, ale pořád jsem rád, že Wolfenstein je přesně takový, jaký je. Mně se to moc líbilo a bavilo mě to. Chvíli jsem hrál, přičemž gameplay mě hodně bavil a chvíli jsem pro změnu sledoval film. Přesně tak, jak to mám rád. Každopádně málokterá hra ve mně dokázala vyvolat takové nepříjemné emoce jako Wolf na začátku s tím psem. No, bavilo mě to hodně.
@CrocoRay (03.01.2018 16:35): Jo, no. Je to komentář, vysoce subjektivní žvást založenej na pár osobních postřezích, vůbec neaspiruju na formát recenze :-)

Chápeš to celkem správně. Hra to není špatná, ale má tak dobrý cutscény a "sociální" pasáže, že mě paradoxně moc nebaví ji hrát :-). Kdyby MachineGames udělali místo trojky film, nebo i prostě jen machinimu, udělali by podle mě líp. Některý scény jsou vyloženě fantastický (ožíračka v New Orleans, Venuše, etc.)

Nebo ještě jinak: nikdy jsem nechápal ten moderní trend koukat na youtube, jak lidi hrajou hry. Tady u Wolfa bych ale asi i já udělal výjimku.

A samozřejmě dík za reakci :-)
@Kostěj (komentář): Ten komentář je dost zvláštní :-D Sice hned ze startu uznáváš, že je hra dobrá i po stránce gameplaye a vlastně nic moc nevyčítáš a přiznáváš, že opakuje kvality jedničky, ale pak začneš kritizovat, že to už ani není hra, ale je to spíše film, jestli to dobře chápu. Přijde mi to takové rozpolcené.

Ale jsem rád, že nejsi ve většině, protože právě tenhle styl vyprávění se mi u hry líbí a hra by neměla být čistě jen o hraní. Pokud ano, tak se vrátím do dob Tetrisu a kašlu na příběhy a všechno s tím související. Měl lákají i takové ty interaktivní filmy, kde je to na pomezí hry a filmu. Něco jako Hidden Agenda, kterou kámoš vychvaluje.
@Chuck (25.12.2017 15:19): Tu integritu bych asi teda zkoušel dříve, ne? Až pak při situaci, kdy to nepomůže ten přeinstal. Já vím, že ta integrita mi pomohla párkrát, když mi to nenašlo nějaké soubory nebo mi to též něco hlásilo. Teoreticky by to mohl být i tento případ, ale už nevím, s čím přesně jsem měl problém já, ale integrita mi pomohla. Tuším, že u mě byl problém v neaktivaci hry nebo tak nějak. Ale něco chybělo nebo tak.
@Image (25.12.2017 10:15): Zřejmě se z nějakých důvodů nestáhly všechny potřebné soubory nutné pro spuštění hry, takže to přeinstaluj a myslím, že pak nebude problém. Ale rychlejší než přeinstalování bude, když na Steamu v knihovně her dáš u Wolfenstein 2 "vlastnosti", pak "soubory" a na konec "ověřit integritu souborů hry", čímž by se Ti měly znovu stáhnout případné chybějící soubory.
@montana (24.11.2017 09:23): mno, my hry slevnujeme celkem bezne kdyz se neprodavaj. Takze ty konspirace nejsou uplne tak daleko od pravdy. Samozrejme se to tyka jen naseho obchodu, takze to z ofiko vydavatelem nema co delat.
@Bodkin (23.11.2017 17:25): Nejhorší je, že to ani není rozhodnutí na základě prodejů. V těch korporacích mají line-up slev naplánovaný dopředu. Od takových EA dostáváme ještě před vydáním většiny jejich her kalendář, kdy budou ve slevě a za kolik.
Pak je vcelku vtipný číst ty hráčský konspirace jak se něco zlevňuje, protože se to neprodává.
Kromě slevy zpřístupnili i zkušební verzi (free trial) to mluví samo za sebe.
@montana (23.11.2017 15:11): Nj, ale Blizzard (a asi i Rockstar) je trochu jiná liga - v porovnání s konkurencí jsou zpravidla (co se týče "investiční ceny") jejich hry extrémně levné. Protože třeba W2 za plnou cenu dohraješ za pár hodin a můžeš ho odinstalovat, kdežto třeba Diablo 3 (pokud je člověk cílová skupina) je záležitost na stovky (až tisíce) hodin.
@Gordon (23.11.2017 16:27): V řadě věcí s tebou souhlasím, ale v řadě věcí mají Montanovy myšlenky určitou pointu, ale nejsem expert na marketing a tady je to spíše o pohledu na věc.

Co se týče držení ceny, tak pokud koupíš hru za plnou cenu a pořád se drží, tak třeba můžeš mít radost, že ostatní, co to koupili později, nejsou v žádné výhodě oproti tobě a naopak ty jsi to mohl hrát dříve. Jde o takovou škodolibost. Já třeba takový nejsem a byl bych radši, kdyby cena GTA V klesla a nevadí mi, že ostatní ji nebudou mít tak drahou a ušetří. Dívám se na to z toho úhlu pohledu, že když zase půjdu já do jiné hry později, tak ji budu chtít levněji a s tím škodolibým uvažováním bych byl tak trochu i sám proti sobě a bylo by to v rozporu s tím, co doopravdy chci.

Ale co se týče téhle ceny, kde se to zlevnilo už po měsíci, tak osobně sdílím tvé pocity, že se mi to líbí, přestože hru mám za plnou cenu. Ale krabicovku, takže se to možná tak nevztahuje přímo ke mně. Přesto Montana má pointu v tom, že když se ta hra hned zlevní, tak na tom můžou prodělat, že více lidí bude trpělivých a vydrží ten měsíc ke slevě, takže ve výsledku budou mít o něco méně, pokud to bude běžná praxe. Ale zase v globálu, kde je jistota, že to takhle bude u jiných her nebo zrovna konrkétně u té, co chci? Můžu čekat měsíc a nic. Takže pokud budu opravdu netrpělivý, tak si hru stejně koupím za plnou a celkově na tom neprodělají, pokud to nezačne být pravidlem u každé hry. Takže se nad tím dá zamýšlet z různých úhlů pohledu.
@Kostěj (23.11.2017 16:03): Je to problém Bethesdy, pokud se příště rozhodnou si rovnou počkat.

Necelý měsíc mi teda příjde taky docela drsný, na vánoce by mě to ale už nepřekvapilo.
@montana (23.11.2017 15:11): Souhlasím je třeba zakázat slevy a všechny hry minimálně desetkrát zdražit, zdražování trh ozdravuje...

A teď vážně: pokud si kupuješ HW nebo software, měl by jsi už počítat že jeho cena po koupení půjde dolů ať chceš nebo ne, trh to nenarušuje a myslím si že je to dobrá taktika jak si zlepšit jméno. Ostatně nechápu proč by zrovna hra, kterou si koupíš na Steam měla držet svou hodnotu, to ji chceš prodat? Nebo v čem ti koupení za plnou pálku a držení stejné ceny přijde atraktivní?
To je tak absurdní jako kdyby sis koupil zlato a druhý den ho prodával za dvojnásobek hodnoty.
@montana (23.11.2017 15:11): Myslím, že lidi, co si to koupili za plnou by si to koupili za plnou i kdyby věděli, že to půjde takhle brzo do slevy (já taky). Z principu věci se dá předpokládat, že jim ta cena nevadí. A pokud jo, a přesto hru koupili, je to jejich problém, ne Bethesdy...

S tou deformací trhu máš třeba pravdu, ale moje koule se cejtí bejt úplně v pohodě...
Za 600,- digitálka i v ČR

@Cobot (23.11.2017 12:36): Je to kopanec do koulí všem, co si to koupili za plnou cenu a deformuje to trh. Sami se tím podkopávaj, když se vytrácí motivace vzít hru na day 1 a lepí to dementníma preorder DLC. Předtím člověk čekal na první slevu aspoň 2-3 měsíce, v posledních letech se to brutálně zkracuje. Zlatej Blizzard a Rockstar v tomhle. Tam má člověk aspoň jistotu, že jeho "investice" mu zůstane nějaký čas.

Ale to samé bude zítra u AC Origins. GT Sport je ted taky za polovinu a dalsi spousta veci na PS Store a Xbox Live.
Dobře ale ani ne měsíc po vydání? U předchozích dílů to bylo to samé. Jako já si nestěžuju, jen mi ta cenová politika u Wolfa připadá zvláštní.
Novej Wolf je na steamu s 50% slevou za 29,99€. U předchozích to bylo chvilku po vydání stejně tak. By mě zajímalo proč to tak dělaj.
@Shoggot (20.11.2017 00:14): Jo, chápu. Ale ten názor, ať si to dělají, jak chtějí, to může omezovat určité hráče a navíc rating je pořád 18+, takže je to nesmysl. Ale jo, nebudeme to už rozebírat.
@CrocoRay (19.11.2017 23:20): Cenzura to je proto, že počítačové hry spadají v Německu pod tu samou právní kategorii jako hračky (obecně zábavní zboží), takže tam symboly spojené s nacistickým režimem cenzurují.
Jinak ve filmech, dokumentech, seriálech, knihách a komixech a jinak umělecky se u nich nacistické symboly objevují a objevovat mohou.

Ať si to dělají, jak chtějí, víc to není potřeba rozebírat.
@Shoggot (19.11.2017 21:51): To právě nevím, protože jsem tu německou verzi nehrál. No, tak jako tak je to pěkně debilní cenzura. No, tak mají určitou část historie, která je trochu posraná, ale už je to poměrně dávno a stalo se to, tak proč to tak prožívat. Třeba to časem překousnou.
@Shoggot (19.11.2017 21:51): Myslel som práve medzinárodnú verziu, teda Nemeckú som určite nehral... ešte tak nejaká stupídna Austrálska verzia, tá by tam asi ani celú tu cut-scénu nemala, to by ma neprekvapilo.
Tak dohráno. Herní doba 14 a půl hodiny a to jsem ani nedělal moc vedlejší questy a jel po hlavní lince, takže na akční hru docela slušná herní doba. Teď se půjde na Evil Within 2, u kterého jsem strávil zatím 10 hodin.

Jinak mě to bavilo ve všech ohledech více než jednička. Lepší střílení, lepší animačky, hezčí grafika a více brutality.
@mazar1234 (18.11.2017 10:57): Tak mně to na tu střední vyhovuje. Beru to jako tu třetí z pěti, takže o úroveň výš teda myslíš tu druhou nejtěžší, ne? Jako celkově je to lehké, ale řekl bych, že běžný normal nových FPS je o trochu lehčí i tak.

@Charllize (19.11.2017 16:46): To mi přijde debilní. Ten kartáč k němu sedí a stejně každý ví, že se jedná o Hitlera. To už ho rovnou můžou nazývat úplně jiným jménem.
@Garret (19.11.2017 08:22): Tak už máš za sebou najzábavnejšiu cutscénu hry :-D

@Charllize (19.11.2017 16:46): Prekvapuje ma, že krv má červenú farbu, kto by to bol povedal.

Ale teraz ma napadlo, bol tam vlastne niekedy zobrazený hitlerovský hákový kríž?
Ja si takto spätne na žiadny prípad nespomínam.
@CrocoRay (18.11.2017 00:53): Ja som to hral na tej nad normalom a prislo mi to pocitovo ako taky bezny normal v inych novsich FPS, az na par momentov samozrejme kde som aj celkom viac krat loadoval ale to bolo iba velmi obcas.

To som si zvolil na radu tu v diskusii a nelutujem, hento asi bude uz fakt dost easy, ale zase na najtazsej by sa mi s tym nechcelo srat.
@Bodkin (17.11.2017 22:35): Tak možná je pistolka účinnější, jak ji tuníš. To netuším, ale co jsem zkoušel ty zbraně, tak ty dva samoplay jsou klasika a probíhám to levou zadní. Nejtěžší obtížnost by mě asi nebavila, protože nepotřebuji výzvu. Kdybych to chtěl hrát po x-té, tak si třeba i tu obtížnost zvolím vyšší, ale jinak klasika normal.
@CrocoRay (17.11.2017 22:28): Hah, já to dohrál na nejtěžší jen díky vymaxované pistolce, kterou jsem používal až do konce hry. Ten samopal ze kterého jsem měl na začátku takovou radost přestal být užitečný tak od třetí čtvrté mise?
Tak já se dostal do místa, kde už konečně nemusím nosit ten debilní oblek. Nechci spoilerovat, ale ti, co hráli, budou vědět, o co se jedná. Každopádně se mi to líbí a přijde mi to takové úchylné a zábavné. Má to spoustu zábavných momentů a místy je to parodie. Je to proložené pěkně zpracovanými vzpomínkami z dětství a souvisí to s hlavním příběhem. Jsou tam drsné momenty.

A pak to střílení je zábavnější než v jedničce. Vrhá se tu na hráče více nepřátel a už to není tak, že musí hráč taktizovat a šetřit munici a střídat zbraně, ale prostě bezhlavě kosit a to se mi líbí více. U jedničky jsem měl problém, že jsem musel vyměnit zbraň, protože jsem tam měl málo munice. Tady je munice pořád dostatek do všech základních zbraní. Takže je jasné, že třeba pistol nevyužívám vůbec a je tam spíše na okrasu, což mi nevadí. Základními zbraněmi myslím ty středně účinné samopaly apod. Samozřejmě kulomety nebo laserovky mají munici omezenou.

A jinak obtížností mi to celkově přijde lehčí. Hraji na tu střední a pohoda. U jedničky mě roboti místy frustrovali. Tady jsem ty obří zmetky dal hned na první a druhý pokus.

No, zatím mě to baví. Vzhledem k tomu, že jsem už dlouho nic nehrál, tak tomu možná dám i 85%. U mě sice kategorie těch nejlepších her a Wolfa bych jinak viděl na 80, ale občas můžu udělat výjimku. Zvláště, když na jedničku jsem byl mírně přísnější. Ještě uvidím, ale určitě mě to baví více jak jednička.
Bullšit, Tarantino je ukecaný sebestředný idiot, co se hrozně rád poslouchá.

Ta úvodní scéna s Engel byla přehnaná a tak trochu šity, naštěstí se to pak zlepší a tak nějak vyrovná, ale takhle zpětně mi to přišlo rozháranější, než jednička a beru 10 procent zpátky.
@martinelk (17.11.2017 10:29): GTA se mi líbilo a postavy mi tam přišly dobře zpracované, ale i tady třeba Frau Engel má svoje charisma a dokáže vyvolávat určité pocity nenávisti nebo třeba fotr od BJ. Navíc Frau Engel už se vyskytovala v předchozím díle a celou dobu jí přál brutální smrt a teď doufá, že si to s ní konečně vyřídí. Zvláště po tom, co udělala s Caroline. A BJ podle mě tady ani trochu nepůsobí jeko emo troska. To je hodně přehnané tvrzení.

Nevím, mně to nepřijde zase tak špatné. Určitě to nebudu soudit celkově, když mám nějakou tu hodinu odehranou, ale zase tak hrozné mi to nepřijde, jak to popisuješ.
@pajmič (16.11.2017 22:02): Jop na Tarantina jsem si tady vzpoměl několikrát. Ale taky na GTA V a Trevora nebo Saint Row. Protože ty postavy jakoby vypadly z nějaké podobné šílenosti. Ale na rozdíl od nich, tady to vůbec nefunguje. Trevor v GTA byl šílenec, násilník a docela hajzl ale měl svoje kouzlo. Člověk se u podobných typů postav alespoň baví, nebo čeká co za blbost zase provedou. A většinou mají i nějaké ty kladné stránky, nebo jako v GTA V se člověk mohl ztotožnit nebo sympatizovat s Michaelem a Franklinem. Jenže tady ty postavy jsou všechny blbé a totálně vyšinuté. Vůbec jsem jim nedokázal fandit a najít alespoň jednoho s kterým bych se ztotožnil, což je u hry která takhle tlačí na příběh a postavy dost problém.

@mazar1234 (17.11.2017 00:52): Ten hub mě ze začátku štval taky. Je dost chaotický a když člověk mezi misemi hledá nějakou tu vedlejší úlohu tak musí jak blbec běhat po celé ponorce... Po čase se člověk zorientuje ale je to dost nešťastné.

Naprosto dokonalý byl podle mě datadisk Old Blood, tam to vystihly perfektně. Žádné zbytečné mrcasení okolo ale pěkně hezky k jádru věci. Fajn béčko které jsem si užil. BJ tam není za emo trosku ale za starého dobrého bouchače co kosí nacistické zombie a bojuje proti paranormálnu. :-) Ovšem jednu věc tahle hra dokázala perfektně. A sice znovu mě nalákat na Wolfa 3D, sice jsem ho dojel už několikrát ale díky tomu automatu v baru si ho asi projedu zase. :-)
@CrocoRay (17.11.2017 00:47): Mám na to podobný názor a to som už kampaň dohral.
Čo vadilo z celej hry najviac mne, bol ten nezmyselne rozľahlý central-hub na ponorke. Žiarivá ukážka gamedizajnérskej demencie.
Tak hlavně, že to střílení je zábavné :-) Mimochodem dobrý buzerant ten tata od Blaskowitze.

Jinak, když tu řešíte ten příběh, tak mně stačí třeba, když jsou ty určité klišovité momenty ve hře alespoň pěkně zpracované a je to pěkně násilné a filmové. Něco extra komplikovaného a srdcervoucího jsem tady ani nečekal. Nebudu to soudit, když jsem na začátku, ale pochybuji, že to bude nějak výrazně horší, když to srovnám s řadou jiných akčních her.
@pajmič (16.11.2017 22:02): Súhlas, príbeh je strašne nekonzistentný a scenár ako taký bez citu kombinuje vážne scény s čienohumornými vsuvkami. Tarantino to aspoň vie poskladať tak aby to ladilo a obdariť to lepšie napísanými dialógmi. Aspoň že sa dá pochváliť to strieľanie a celkovo aj cit pre detaily, pretože pár vydarených momentov ešte nerobí kvalitný príbeh :)
@Bodkin (16.11.2017 01:06): Díky moc, to jsem nevěděl. Nějak jsem nad tím nepřemýšlel. No u Evil Within 2 jsem strávil hodinu, ale nedával jsem tu věc v tom nastavení, protože jsem o tom ještě nevěděl. Teď můžu pokračovat a Wolf se bude stahovat. Stejně mě ale naštvalo, že stahování Wolfa se seklo předtím a vrátilo na 35%, když jsem restartoval PC. Předtím to vždy pokračovalo a teď to ty data smazalo.
@CrocoRay (15.11.2017 23:40): To jde samozřejmě nastavit, u SP her mám povolené stahování na pozadí. Pravým tlačítkem na hru kterou chceš hrát, properties, záložka Updates a to prostřední nastavíš na Always allow background downloads.
No, asi budete mít pravdu, když se tu tak většinově shodujete. Já do toho zase tak moc nevidím a napsal svůj pohled, ale asi jsem v tomhle možná optimista nebo to bude tím, že chci být optimista vzhledem k tomu, že si na své sbírce hodně zakládám.

Každopádně Wolf II ještě není dostahovaný, paráda. Dal jsem instalačky Evil Withink, který už je stažený, ale jak mi stahování začínalo na 1,5 MB/s, tak teď mi to po hromadě GB stáhli na 150 KB/s. Asi taky nemají rádi digitální distribuci. Takže digitál je super, když musím stáhnout 70 GB, ale internetový poskytovatel si řekl, že hry jsou špatné a neměl bych hrát, takže omezí rychlost.

No, aspoň ten Evil Within 2 si můžu zahrát na chvíli. Debilní je, že Steam hned zastavuje stahování, jak v něm hraju jinou hru.
Bluray mechaniku mám v kompu od 2013 a už mám vypálenejch nejmíň 30 bluray disků, videa a fotky z cest atd.