Wolfenstein II: The New Colossus

@paver (17.10.2017 19:57): V tom případě netřeba nic řešit, já se trailerům k Wolfovi vyhýbám stejně jako tomuto foru. Bylo by divné kdyby Áda nebyl alespon zmínen ve hře, kde náckové vládnou světu, že.

@paver (17.10.2017 17:53): Pokud nechci o hře nic vykecat a poslouchat, jak si někdo stěžuje, že se v diskuzi objevují spoilery a přesto se o hře bavit, ale nechci to pokakat ostatním, použiju SPOILER TAG a je to vyřešený.

@Hydr0gen (11.10.2017 15:31): samozřejmě, že byli. Jenomže dnešní doba je bohužel plná posraných lidí, a markeťáci musí brát tyhle internetová hovna vážně. Já vůbec nechápu, proč se dává důraz něčemu, co někdo napíše na internet. To od člověku vyžaduje tak minimální aktivitu, že to doslova nestojí za řeč.

@Gordon (10.10.2017 13:02): Dost záleží na tom, kde ten odpor proti centrální vládě (samozřejmě ne nutně hned ozbrojený boj, ale také k němu může dojít) probíhá, že :-) A které mocenské uskupení jej hodnotí. Aktuální výklad

1) Na Ukrajině je to špatně
2) V Sýrii je to dobře
3) V Katalánsku je to špatně
4) Ve Skotsku je to dobře

se může zase časem změnit, jak se to tak v historii pravidelně děje, jen co se dostane k moci jiná skupina hodnotitelů.

Ve Wolfovi se hraje za "ty dobré", stejně jako v drtivé většině jiných FPS. Koho by bavilo hrát za "ty špatné" (byť jde často pouze o boj o moc, což ale není případ zrovna Wolfa). Stačí se podívat, jak si vedou morálně šedé tituly typu Spec Ops The Line (a to si pořád myslím, že střílečka nebyla nejlepší platformou pro dané sdělení) proti pohádkovému pojetí "my hodní vs oni zlí" v drtivé většině zbylé produkce.

Takže z toho, že někdo píše na YT voloviny a další s nimi souhlasí bych nějaké velké závěry nedělal.

@Garret (10.10.2017 12:22): Mně to vtipné nepřišlo (stejně jako mi nepřišlo vtipné třeba Make America Gape Again) a to nikoli proto, že bych se tím cítil být uražen, ale proto, že to neodpovídá mému smyslu pro humor. To samozřejmě nevylučuje, že to někomu jinému s jiným smyslem pro humor vtipné naopak přijde.

Do diskuze o tom, jak dlouhodobě informuje americký mainstreem, bych se tady pouštět nechtěl. Protože to tu nechci zaplevelovat (bylo by to na dlouho), ne proto, že bych po přečtení knih typu Jak novináři manipulují (doporučuji každému, kdo se zajímá o to, jak fungují zcela obecně média bez ohledu na zemi původu či druh samotného média) neměl co k tématu říci.

Jen jsem chtěl prezentovat alternativní pohled s popisem důvodů, které mohou být za oním ne úplně přesným "lidi protestují proti tomu, že se ve W:NC střílí do nácků".

@Phoenix (10.10.2017 12:06): ten záměr parafrázovat Trumpa je zřejmý a vtipný. chtělo by to trochu toho nadhledu. netuším, který mainstream se snaží tlačit do hlav lidem, že trumpisti jsou nacisti (asi sledujeme každý jiný mainstream), každopádně pokud se někdo z trumpistů cítí pohoršen nad touhle skvělou reklamou, jen to ukazuje na jeho omezenost a prakticky to ukazuje na to, co všichni ví, ale nikdo si to nepřizná...

@Gordon (09.10.2017 16:54): Původní článek

#MakeAmericanNaziFreeAgain mi přijde příliš podobné Trumpovu Make America Great Again na to, aby to byla prostá náhoda. Buď se chtěli svést na vlně profláknutého hesla (nebyli by první ani poslední - včetně třeba pornoprůmyslu - kdo Trumpovo heslo parafrázoval) nebo se navézt přímo do Trumpa či jeho voličů.

Jádro problému je jinde, v USA je dnes celkem běžné označovat voliče Trumpa paušálně za nacisty. Ano, v USA existuje American Nazi Party (stejně jako Communist Party USA), američtí nacisté pravděpodobně houfně Trumpa volili (stejně jako američtí komunisté pravděpodobně houfně volili Clintonovou), nicméně ani náhodou to neznamená, že co volič Trumpa, to nacista. Což je ale přesně to, co se mainstreem neustále snaží čtenářům, divákům a posluchačům natlačit do hlav.

Problém podle mého nestojí tak, že se ve Wolfensteinovi střílí už 30 let (když budu počítat i Into the Eagles Nest, duchovního předchůce Wolfentsein 3D) do nácků (i když existovali i "hodní náckové", třeba Oscar Schindler) a teď by to začalo někomu vadit.

I když mi reakce přijde hodně přehnaná (a skutečně dost snowflake, na což jsem byl zvyklý spíše na druhé straně barikády), tak by k ní pravděpodobně nedošlo, pokud by se mainstreem cíleně nesnažil nálepkovat všechny s odlišným politickým názorem, notabene takto nesmyslně.

Pokud máte někdo rádi Atomový zlatý věk a americký rozkvět šedesátých let, tak ve wolfovi nepřijdete zkrátka, budou tam jaderné bomby, rakety, a americký šedesátky, jen v trochu víc zdánlivě dystopickém duchu. :)

udivuje mě jak to do sebe zakomponovali, chvilku mi to dokonce připomělo bioshock infinite.

@Tarhiel (19.06.2017 13:25): Asi máš pravdu. Já jen, že podle té kočky by mě to nenapadlo, ale teď nad tím přemýšlím, že ta kočka s tím obojkem, který měl pak i BJ, bylo vodítko a čekali, koho to napadne. Já nad tím tak nepřemýšlel a toho detailu jsem si nevšiml.

Všimli jste si vůbec jak ty hlavní postavy vypadají trochu jinak? třeba ta Frau Engel má menší oči, Max Hass má kostnatější hlavu a ten negr z afriky vypadá víc jako negr z afriky... :D

@CrocoRay (19.06.2017 12:59): Nepríde mi to nepravdepodobné - tí, čo hru na E3 už hrali,
potvrdili, že BJ je naozaj ochrnutý od pása dolu - preto nosil ten Dat Yichud oblek, aby mohol aspon chodit. Oni argumentuju, že keby mal BJ telo ineho človeka, pride im to nepravdepodobne, lebo Anye by to bolo neprijemne, a preto sa priklanaju ku kyborgovi (vid nazi-roboti + roboticka ruka pre Fergusa), no mne ani ta verzia "BJ ma telo ineho cloveka" nepride nerealna.

Ved uvidime :)

@Gordon (18.06.2017 21:57): Já tím chtěl říct spíše to, že hry jsou plné přehnaných věcí, takže přemýšlet nad tím, zda tě ve hře může před atomovkou zachránit skříň nebo ne, je jako přemýšlet nad nesmrtelností brouka. Ve hře nebo filmu tě před atomovkou může zachránit i to, že si prdneš :-) Ty to tu rozebíráš více jako skutečnost a v takovém případě tě radiace zabije už jenom, když jsi poblíž a zemřeš na následky. Záleží na velikosti a na okolnostních podmínkách, jak se ta radiace dokáže v dané oblasti rozšířit. A v centru výbuchu je mi jasné, že skříň tě opravdu nezachrání. To jsem si z toho dělal srandu, že ve hrách je možné všechno.

Ale nechal bych to tak. To se hráči dozví až potom, jak to přesně bylo. Já bych to s jeho odolností jako úplnou pičovinu přece jenom nebral. Ale možná se nějak dokázal dostat pryč před výbuchem nebo ho eskortovali. Přece jen uznávám, že atomovka má trochu větší účinek než rána z brokovnice do hlavy.

@Gordon (16.06.2017 16:12): Tak v reálu tě skříň před atomovkou určitě nezachrání, ale po tom, co všechno přežil BJ ve hře, tak by ta skříň mohla v jeho případě hrát opravdu důležitou roli :-)
Ale já to beru s nadsázkou. Je to jen hra a tam je možné všechno, takže odpověď přijde asi až s vydáním nějakých dalších informací nebo se samotnou hrou. A osobně si ani nemyslím, že na tom moc sejde, jestli tu atomovku přežil nebo se odtamtud dostal ještě předtím. On je tak jako tak pořád trochu nesmrtelný a důležitý bude spíše ten obsah potom.

@Gordon (16.06.2017 23:02): Je mi to naprosto jasné! Tebe se hluboce dotkla podprahová zmínka o zoofilech na kriplkárách! Manipulativní zoofobe a odporná kreaturo! Okamžitě přizněj, že jebání oveček je naprosto normální a úplně přirozené, jinak Tě napráším na Ligu za práva zoosexuálů a budu tu na Tebe hystericky ječet!!!

Irituje mě v traileru ta černoška s afrem, a že BJ je na kriplkáře a...nestane se z něho ještě bukva? Ať to máme kompletní.

Machine Games
Země původu:
Švédsko

OK

Nějaká pochcaná jaderná bomba není něco, co by mohlo BJe zastavit. Nácky je třeba vybíjet dál.

@Gordon (16.06.2017 11:10): Nedali rozkaz v době, kdy tam ještě byl? To už by ho nikdo nestihl eskortovat. Ale jsou to domněnky, které objasní dvojka. Ale po tom, co všechno přežil bych se nedivil, kdyby byl přímo u toho a zachránila ho nějaká skříň, co na něj spadla a vybrali ho z trosek :-)

Tak jsem si jako myslel, že moje sekce "Chci si zahrát" se už nerozšíří a ono prd. :-)

Na začátku bude BJ nejspíš v kriplkáře a bude z ní kosit i nácky...
To je kur*a originální! :D