Na PC datum vydání 20 června. Mohli by pak konečně oznámit Tsushimu a TLOU2.
@malarkey (komentář): Vítej do světa PS! Podobně jako ty i pro mě byla před několika lety prvním úvodem na PS(4) franšíza Uncharted. Jen s rozdílem, že sem se vědomě hryzla a začla s nestarším dílem. Proto tě předem trochu připravím - na jedničce je zub času dost znát na kostrbatosti, ale rozhodně všechny díly stojí za to a rozhodně bych si pak tu čtyřku vzala klidně ještě jednou :)
Jinak docela závidím, vzhlede k tomu, kolik skvělých her na tebe čeká z 2-3 generací.
já jsem tenhle díl zatím dal k ledu už před nějakou dobou - jsem asi někde blízko poloviny (rozehráno rovnou na tu drtící obtížnost) - to míření je nějaké divné (ne tak dobré/plynulé/přesné jako u prvních dvou dílů - vše hráno pomocí klávesnice a myši určené pro PS3/4), zbraně mají velký rozptyl - ty kulomety sebou moc hází - těžké se trefit do nepřátel na dálku, málo nábojů, málo míst kam se skrýt/schovat - ti neprátele jsou narvaní do neprůstřelných vest - houby na kulky, - hra klade velký důraz na plížení a odstranění co nejvíce nepřátel tiše, AI nepřátel - někdy prostě vědí přesně kde jsem poté co mě zpozorují - jedno kam se schovám.

ten film: tam to už úplně přehnali s těmi loděmi a helikoptérami a to zlato jako kdyby to byl nějaké lehký pozlacený kov - ta halikoptéra by s tou lodí ve skutečnosti v podstatě ani nepohla, ta střelba z toho děla - to by podle mě jen pšouklo...
To je stejně tak vtipný tohle vidět. Říct to před pár lety sonyponymu tak mu praskne hlava :)
Pokud by měl Wahlberg dopadnout jako z Max Paynem, tak se máme na co těšit. :)
Nevypada to moc jako Uncharted, ktere zname, ale mohl by to byt fajn film. Osobne preferuji kdyz se zpracovani v jinem nez puvodnim mediu spis lisi nez aby se snazilo nutne drzet originalu. Drake je tam vyrazne maldsi, Sully take, proste je to jine a za me je to plus. Dulezitejsi je kvalita jako takova, dobry scenar, dobra rezie, dobre herecke vykony bez jakehokoli srovnavani s originalem.

Co se tyce castingu, tak vzhledem k tomu, jak casto sleduji filmy - Wahlberga jsem parkrat nekde videl, Hollanda neznam vubec.
Holland a Wahlberg jsou přesně tak dementní casting jak se dalo čekat.
Na PC portu dělají Iron Galaxy, portovali třeba celou Arkham sérii.

Ale musím se přiznat, že mě to překvapilo, ne v tom smyslu, že to oznámili, už se o tom šuškalo, ale že se do toho fakt chtějí pustit, snad si to pohlídají a bude to mít lepší start jak HZD.
Ten artwork je fakt pěknej. Rád si to na PC koupím, z celý pentalogie mám ty dvě poslední hry nejraději.
@Paul (28.05.2021 16:16): v Uncharted mam dohrane zatim prvni 2 dily a v prvnim 730 mrtvych a ve druhem 837 kousku. A to na nejlehci obtiznost. Obcas to neustale zabijeni rusi samotnou hru. A pritom se Nate tvari jako sympatak, ale ve skutecnosti je to brutalni masovy vrah, ktery nema zadne slitovani a svedomi.
@B.L.B.. (28.05.2021 14:38): Že byl masovej vrah už v původní trilogii je pravda, ale tím jak ta čtyřka působí realisticky a má takovej rodinnej feel good příběh mě to bilo do očí víc. Jinak mi to nepřijde tak nemožný jako tobě, dal bych to tam jako možnost, kterou by nikdo nemusel využívat. Vždyť jseš ve stealthu docela hodně, tak místo lámání vazů by omračoval jak v Dishonored a místo střílení M16 bych používal tranq jak v MGS2. Nepřijde mi ti kdovíjak nemožný na implementaci. A samozřejmě že v situacích kde to dává smysl bych ten samopal vzal do ruky klidně taky.

Ale tohle všechno už je samozřejmě pasé, ty diskuze proběhly 5 let zpět.
@Paul (28.05.2021 08:23): Bylo, protože by se z toho stala nudná sračka. Už vidím jak Nejt, zatím co se po něm střílí ze všech stran, skáče na nepřátelský vozidlo, vytáhne uspávací injekci, posádku mírumilovně uspí, auto bezpečně zastaví, vyskládá si je na zem, šetrně je otočí na záda a zakloní jim hlavy (aby se jim dobře dejchalo). No zdá se, že se Nejt může vrátit k honičce. Bohužel ale zapomněl zkontrolovat okolí na přítomnost jedovatých škorpionů = GEJM OUVR. Kromě toho Nejt byl masovej vrah už v prvním díle.
@Cobot (27.05.2021 19:14): s tím masovým vrahem souhlas, za mě je to jediná věc co mě na čtyřce iritovala. Fakt by bylo tak těžký dát Nejtovi tranq gun a schopnost nepřátele omračovat?
tahle série mě minula (neměl jsem až do nedávna žádné PSko) tak objednáno všechny 4 díly za 500 - pustím se do toho až skončím s DP 2.
@montana (27.05.2021 14:21): Jednicka neni nic moc, to je fakt. Dvojka a trojka se hraji stejne jako ctyrka (dvojka ma ale imo nejlepsi gunplay), takze bud jsou hratelnostne relevantni vsechny tri nebo ani jedno.
@Fritol (27.05.2021 08:48): To je jak kdybys začal Eziovu trilogii s Revelations třeba

To není úplně pravda. Ezio trilogie na sebe přímo navazuje. Uncharted má nějaký společný body a postavy, ale ve výsledku je úplně buřt, co se v každým díle stane. Prakticky vůbec to v následujícím pokračování není reflektovany. Ve výsledku naopak čtyřka trilogii dost ignoruje a jede si vlastní story s random se objevivším bratrem.

Navíc trilogie už v roce 2021 není vůbec relevantní hratelnostně (to jednička ani nebyla v roce svýho vzniku :)). Čtyřka i po letech vypadá a hraje se, že by klidně mohla vyjít teďka jako novinka.
@Paul (27.05.2021 08:43): Neni lepsi nez dvojka a nikdy bych ctyrku samotnou nehral.

@Cobot (27.05.2021 08:57): Port by mel byt v pohode. Narozdil od ctyrky s trilogii nemusi nic delat krom portovani. Uz tak jede v 60 fps a vzhledem k veku her z trilogie asi nikdo nebude cekat, ze by je jeste na PC nejak vylepsovali.

Zajimalo by me ale, kdo by ten port delal, protoze se mi nechce verit, ze by na tom delali primo Naughty Dog.
@Cobot (27.05.2021 08:57): O ceně konzolí ani her to vůbec není. Lidi prostě nechtějí kupovat další krám když jsou třeba jen casual hráči. Nehledě na to, že velká část PC hráčů jsou retardi s "master race" syndromem, kterým hrdost nedovolí si tu konzoli pořídit.

Se podívej, jak skvěle se prodává Horizon a Days Gone, o Halo kolekci ani nemluvě.
@Paul (27.05.2021 08:52): Tak trojka trilogie jede na PS4 ne? A emulace to podle mě není. Takže port na pc by neměl být problém.

Jinak obecně mi to jako takové terno nepřijde. Kdo to opravdu chtěl odehrát už to dávno hrál. Každá konzole stojí dneska půlku ceny grafický karty :)
@Fritol (27.05.2021 08:48): Já PS Now zkoušel už před asi 5 lety a fungovalo to? I když pravda, zkoušel jsem to přes svůj UK account, ale to není nic problémovýho. Jinak souhlasím že by měli portnout i tu trilogii, ale kdybych si měl vybrat mezi ní a 4kou, beru jednoznačně čtyřku.
Je možný že trilogii portnou taky (je otázka, jestli to oznámení 4ky přes investor prezentaci bylo vůbec veřejně zamýšlený). A nebo ne, protože byla vyvíjená na Cell architekturu a předělat to na x86 by byl strašnej vopruz (oproti 4ce, která byla vyvíjena na x86 rovnou).
@Paul (27.05.2021 08:43): ^^

No teď zcela vážně ale. Na PS Now nikdo nehraje, neb to u nás nefunguje (jojo, můžeš to obejít, ale kdo se s tím bude realně srát? Nikdo). Zda je čtverka lepší, než trilogie, je pak subjektivní, osobně si to minimálně vzhledem k dvojce nemyslím. Každopádně nejde mi o kvality jako spíš o to, že mi prostě nepřijde rozumné začít tu sérii čtverkou. To je jak kdybys začal Eziovu trilogii s Revelations třeba. Asi bych si tu hru bez znalosti předešlých dílů prostě neužil.
@Fritol (27.05.2021 08:41): naopak čtyřka je mnohem lepší než původní trilogie a tu si anyway kdokoliv může zahrát na PC přes PS Now (nebo zkouknout na yt). Ale líbí se mi to tvoje arogantní uplivnutí :)
Přijde mi trochu stupidní vydat čtverku a trilogii ne. Vždyť je to bez zbytku docela zbytečná hra. Ale tak PC hráči jsou asi rádi za všechny zbytky, co někdo pohodí.
@Dunemaster (10.03.2021 12:23): Díky, nečekal jsem pochvalu po tom když jsem zmáčknul omylem enter a komentář se odeslal nedopsán a plný chyb. :) Snad už se to teď dá trochu číst. :) Jedna z her, kvůli níž je dobré PSko mít.
Tak ja na pc už nehraju, takže to nesrovnávám s pc hrama, ale prostě mě to bavilo výrazně míň než kdekoliv jinde. Ale ten stealth byl fajn, to je pravda (taky byla sranda lítat po laně tam a sem), ale mě nebaví ten trend posledních let kde stealth rovná se skrčit se v trávě a tím se stát neviditelným :D