Ja som bola uplne spokojna s uncharted 4, namiesto casteho strielania som pouzivala stealth a prave to na tom pre mna bolo to super,zr som sa nemusela prestrielavat cez milion ludi ale mohla som ich davat dole stealthom. Samozrejme na ps sa neda strielat rovnako ako na pc ale mne to nijak zvlast strasne neprislo.
Ale kazdy ma na to svoj nazor
@Walome (komentář): jop, pěkný koment, vystihl jsi to :-)... hra hodně sází na filmovost a líbivost by očko... ten gunplay je špaténka, ale když máš pak hry jako třeba Bioshock, tak to je vlastně taky utrpení hrát na PS :D, takže asi i chápu, proč je ten gunplay takový, jaký je...
Pročítám si starší rozhovory a tohle mě dojalo: You have some sexist focus testers who were really upset by Nadine beating up Nate, and really upset at the end when it was Nate’s daughter. To the point where we had to ask one guy to leave. In his core, it just affected him. He was cursing, “Not you, too, Naughty Dog! Goddammit. I guess I’m done with Uncharted if you guys ever make another one, with his daughter. This fucking bullshit.” And I was like, Wow, why does that matter?
Tak od údajně nejlepšího dílu jsem čekal víc. Pro mě teda do nějaké 15. kapitoly snad slabší než jednička. Ne že by to bylo vyloženě špatné, ale takové už nezajímavé, příběhově slabší a celkově mi přišlo, že jim nějak docházely nápady. Aspoň že od té 15. to nabírá docela tempo a začíná to být zajímavé jak prostředím, tak příběhovými zvraty, takže závěr jsem si dost užil. A samotný konec až nostalgicky krásný, skoro je mi líto, že další díly (zatím) nejsou v plánu.

Na druhý díl to ovšem nemělo imo. Ještě teda Lost Legacy a Golden Abyss, třeba překvapí.
@Cobot (19.06.2019 12:12): To je dost zvláštní. Hrál jsem všechny 4 díly a čtyřka mi přijde ve všech ohledech lepší a promakanější. Snad jen závěr bych čekal o trošku víc epičtější. Přišlo mi to jako důstojný vyvrcholení celý série. Nenapadá mě nic, co by čtyřka dělala hůř než kterýkoliv předchozí díl.
Zatím jsme celkem zklamanej. První až třetí díl jsem odehrál na jeden zátah. Začal čtyřku a nedohrál. Skončil jsem na Madaskaru. Po půlroční pauze už to dojedu. Aktuálně jsem projel oblast po Madaskaru Libertánii a chípám nudou. Ta lokace je šílená. Naprosto debilně rosekané baráky postavené jen pro to, aby za každou cenu tvořili překážkový hř iště. K tomu samozřejmě vojáci v lokacích kam se teprve dostávám. Ale aspoň to střílení tu nudu oživuje. Zaplaťpanbů za ten twist na konci lokace. To mě probralo. Večer pokračuju úrovní z minulosti což vypadá taky zajímavě.

Příběh není špatný, ale asi mě nebaví ta rozhlehlost. Jeep byl ze začátku super, ale je to prostě moc velký. Podle mě by tenhle typ her měl bejt jen koridor. Cejtim, že se do hraní spíš nutim a už to chci mít dojetý.
@Tolister (22.02.2019 20:58): Jo, čtyřka byla nejlepší. Jednička ale byla první a svým způsobem v určitých ohledech taková originální. Sice konceptem kopíruje Tomb Raider, ale bere to takovou svou lehce odlišnou cestou. Můj názor.

Já to vzal na férovku, že jsem pořídil PS3 a začal se sérií hned od startu, když pominu fakt, že jsem měl už na Vitě dohrán Golden Abyss. Naopak pak ten skok na čtyřku byl ohromný a čuměl jsem na to, jak moc série pokročila. Hlavně jako PC hráč jsem čuměl, že mezi generacemi je tak velký skok, když na PC jsem víceméně nic tak podobného nezažil a přišlo mi, že ty hry postupují pořád lehce dopředu.
No je to lákavé, ale nejsem tak velký hráč, abych si to pořídil. Teď stejně jedu Uncharted a jsem teprv u jedničky, takže o zábavu mám postaráno. Musím říct, že po 4. díle si zahrát první, to je celkem propad, jsem zvědav na dvojku.
Jen pro presnost. Ty hry co dostanete ,,zadarmo,, jdou spustit jen v dobe kdy PS PLUS mate zaplacene, pokud ho prestanete platit, hry se zamknou a nejdou spustit. Osobne tomu radsi hry zdarma nerikam:) Ale tech 1600 za rok je fakt docela pakatel.
Popravdě PS+ je fajn pro lidi jako já - dohraju cca 6 her ročně a tudíž se mi tam kupí tituly, ke kterým se časem dostanu. Protože novinky kupuju málokdy (prakticky vůbec). A je to pár peněz. Chápu, že pro pcčkaře je představa platit za MP zcestná, ale mně už to přijde normální.
@Tolister (20.02.2019 12:36): Občas překvapí a dají tam docela dobrý tituly. Pokud bys spočítal cenu těch her a měl sis je kupovat samostatně na PS storu, tak na tom s PS plus s přehledem vyděláš. Pokud jde o vkus, je to prostě taková ruská ruleta no...
@Tolister (19.02.2019 16:48): Musíš mít předplacený PS plus. Zpřístupní se ti pak možnost hrát multiplayer ve hrách, ukládat hry do cloudu ale největším lákadlem jsou dvě hry zdarma každý měsíc.
Jinak neví někdo, jak je to s mulťákem? Pustil sem si mód Survival a píšou mi, že si musím prý zaplatit nějakou aktivaci na určité období. To se za mulťák jako ještě platí? To snad ne...
@Seeker (19.02.2019 12:06): Nadsazený je. Co se týče akce a celého spektáklu kolem, ale z hlediska pojetí dospělého příběhu a práci s postavami. Třeba Nate s Elenou putující po Libertalii, kdy řeší svůj vztah a pak najednou to kolem nich bouchá a střílí atd. Ale jo, to asi patří hold do celé série.
No musím říct, že sem sice znal docela dost tuhle hru a vlastně celou sérii z videí, ale teď sem si konečně mohl toto i zahrát. To podávání příběhu je jedinečné. Kombinace gameplaye a naskriptovaných pasáží, anebo vyprávění příběhu skrz gameplayové pasáže, to jsou věci, které se jen tak nevidí. Naughty Dog se doufám v budoucnu pustí do nějakého dospělého, drsného, realistického příběhu v nějaké úplně nové frančíze. Něco jako The Last of Us, jen bez toho post-apo a akce. Tady na U4 mi to chvilkama přijde jak pěst na oko, když se tady odehraje nějaká výbušná střílečka, během toho citlivého, přízemního a upřímného přístupu k příběhu a postavám.
@Cobot (01.02.2019 11:57): Já tak trochu počítám s tím, že jestli se do toho pustím od začátku, tak než dohraju třetí díl, tak už budu mít chuť zahrát si čtyřku znovu. A napodruhé bych už pochytila i to pomrkávání. :D
@Schu (01.02.2019 11:37): Ono hrát starší díly po čtyřce samozřejmě půjde. Nejzastaraleji působí samozřejmě jednička. Dvojka a trojka jsou už fajn. Jde ale i o to, že ses připravila o drobné narážky, které protagonisti mají, když se zmiňuji o tom co bylo dřív a pomrkávají tím na fanoušky série. Není to vůbec nic zásadního, ale potěší to. A samozřejmě technická stránka. Ale hrajou se stejně dobře. Oproti čtyřce víc sedí sřílecí pasáže, které aspoň na mě ve čtyřce, hlavně kvůli realistickému pojetí hry, působí hrozně nepatřičně.
@SilentWolf (01.02.2019 05:07): S tím střílením jsem tak trochu počítala, až/když se k jedničce někdy dostanu, tak uvidím jestli to na mě bude moc nebo ne. Ale díky za varování. :D

@účet smazán (01.02.2019 07:51): Právě o ty postavy a příběh mi je primárně, tak mě to právě celkem láká. :)

@Seeker (01.02.2019 08:14): Tak se zastaralostí a dejme tomu 'nižší úrovní' hry počítám. Já jsem právě zvyklá spíš na ty starší hry roků 2000-10, takže s tím by problém být neměl. Jde mi právě o to aby tam nějaký ten příběh byl, i když nenavazuje. A postavy mi přišli ve většině fajn, takže by mi nevadilo se s nimi ještě potkat. :)

@Cobot (01.02.2019 08:18): Já nad tím dvakrát moc nepřemýšlela, měla jsem hru už zabalenou u PS4 v krabici a když jsem ho zapojovala, tak mě zaujala z těch přibalených nejvíc, protože jsem o Uncharted nikdy neslyšela (jakkoliv absurdně to může pro PS hráče znít). No a když jsem začala, tak už se mi nechtělo přestat hrát, kvůli tomu abych si sérii sjela popořádku. I když by to logicky bylo lepší. :)
@Schu (komentář): Ten příběh je ve všech dílech dost šablonovitý, jednotlivý díly na sebe nijak nenavazují, ale některý souvislosti ti uniknou, pokud jsi nehrála předchozí díly. Čtyřka mi přišla nejvíc filmová, těch klidných částí, který zmiňuješ, je tam podle mě taky nejvíc. Nejvíc zastarale působí přirozeně první díl. Zub času je tam po stránce hratelnosti trochu znát. Jsou tam lokace, který projdeš, vystřílíš, podíváš se na filmeček a tou samou cestou se musíš prostřílet zpět. Všechny díly jsou o hledání ztracenýho pokladu, ten koncept je pořád stejný, jen přibude vždy pár inovací. Ale i tak bych předchozí díly určitě doporučil, protože každý má co nabídnout a vždy jsem se dobře bavil, protože si série celou dobu drží svojí úroveň, Nathan je prostě fajn týpek a jeho dobrodružství je škoda minout.
@SilentWolf (31.01.2019 21:13): V grafice nebo i v něčem jiném? Já ráda hraju hry zpětně hlavně pro tu zkušenost, když mě zaujmou postavy, tak kvůli nim. Ve výsledku je mi pak jedno jestli hry byly v porovnání horší či lepší. :) Ale v tom přehrše her, co si chci zahrát, bůhví jestli se k předchozím dílům někdy dostanu. :D
@S4TW (07.01.2019 19:35): tak je to takový klišé ale druhá půlka je našlapaná. Ale jako jo, pár hodin jsem se ke hraní musel přemlouvat. Ale nakonec jsem rád, že jsem to udělal.
@Zoltan (07.01.2019 17:32): taky jsem ke konci Skotska a mám podobné pocity, teda až na ten stealth, který si rád proložím... já obecně jsem na stealth moc netrpělivý, takže mi vyhovuje, když je někde jeho lehčí verze a nestojí to na ní :D
@Paul (07.01.2019 17:12): Má to našlápnuté no :) Dvojka má super lokace, Chloe a Tenzina, líbila se mi víc než trojka. Tak uvidíme dál, zatím jsem někde cca ke konci Skotska.

Tak já jsem napsal myslím u všech komentářů k Uncharted že je to přepálené a jsou tam wtf momenty, ale k téhle sérii to tak nějak patří a baví mě to tam. Prostě je to oddechová série :)
Tak Uncharted 4 je stále primárně akční hra, stealth je tady spíš k smíchu. Nebo nemají nepřátelé oči, to je taky možnost. Jinak mě to zatím baví hodně, možná to překoná i boží dvojku. Přestřelky jsou super :)
@Walome (07.01.2019 15:03): ono by to tak nudný nebylo, kdyby těch nepřátel nebylo fakt přehnaná halda... stejný gameplay má Last of Us, ale tam to působí lépe, jelikož těch nepřátel je o dost méně... ale zase kvituji, že poslední díl klade daleko větší důraz na stealth a značná část se tak i dá projít...
@Cobot (07.01.2019 14:21): jo, ten mismatch mezi příběhem (dobrák) a gameplayem (mass murderer) byl hroznej i v minulejch dílech, ale tady je to úplně přes čáru. Škoda že na to ND kašlou, byla by to lepší hra, kdyby šla hrát i nenásilně (tranq gun, víc možností stealthu).
Jestli jsem něco při nákupu toustru nečekal, tak to, že u konzolovejch her budu čumět na grafiku a hlavně detaily prostředí. Už předchozí díly byly velmi slušné, ale čtyřka je vizuálně fakt hodně pěkná hra. Mimochodem změnil jsmei názor na střílení gamepadem. Oproti myši je to veser, ale úplně snadné to rozhodně není. V RDR2 jsem to zatím vzdal a rozehrávám se právě na Uncharted.

Tenhle díl byl do začátku standardního gameplaye dost jinej. Působil skoro jak jiná hra. Jak to hrajou na vážnou a seriozní notu. O to víc divněpak působí když se má začít střílet. Já teda měl celkem problém střílet při tom útěku z vězení a hned pak v tý první lokaci jak je aukce. Prostě proč mam bejt najednou zabiják. Teď jsme zrovna přijel na Madakaskar a na kontě už mám přes 250 mrtvejch.Gameplay je jako dřív a už neřešim.

btw: Jeep je dobrej