The Wolf Among Us - Episode 3: A Crooked Mile

08.04.2014
09.04.2014
02.06.2014
04.11.2014

A Crooked Mile (inspirace veršovánkou "Domeček jako klícka" Roberta A. Heinleina) je pokračováním epizod "Faith" a "Smoke & Mirrors". Třetí část nás zavede opět na území Fabletownu, do světa smrtelníků, sloužícího jako domov nadpřirozených bytostí. Aby lépe zapadly a nikdo z pozemšťanů nepojal podezření, jsou nuceni, pomocí kouzla "Glamour", brát na sebe lidskou podobu. Hlavním tahounem příběhu se opětovně stává šerif, horkokrevný velký zlý vlk, Bigby Wolf.

Když už se zdálo, že Fabletownem začalo vládnout přesvědčení o nedopadnutelnosti zabijáka pohádkových obyvatel a slepé spravedlnosti, stihl ještě na obzoru nečekaně vysvitnout plamínek naděje. V předchozím díle se nám zavčas, díky školácké chybě samotného mordýře, podařilo v Hotelu Open Arms shromáždit kompromitující materiály a důkazy, jež vrhají nové světlo na dosud záhadné události. Bigby tedy již nekompromisně dýchá pachateli na záda a smyčka se začíná utahovat s čím dál větší intenzitou. Během našeho počínání však nadále budeme nesčetněkrát iritováni úklady místních podniků, kterým jde naše vyšetřování proti srsti.

V tomto díle se objeví také postava: Bloody Mary (Krvavé Máří), čarodějky Aunty Greenleaf, doktora Swinehearta a Modrovouse (nejznámější verze od spisovatele Charlese Perraulta). Na pozadí se rovněž mihne charakter Flycatchera (na motivy povídky o Žabím princi) a The Crooked Mana. Znovu se příběh formuje na základě voleb a rozhodnutí hráče. Herní mechanismy, které fungovaly posledně, fungují v nezměněné podobě nadále, došlo jen na malé kosmetické změny.

S těma dvěma Růženkama ony i Sněhurky jsou původně dvě, u bratří Grimmů je Schneeweißchen (anglicky Snow-white) a její sestra Rosenrot (Rose-red) a pak klasická Sněhurka s pohádky se zlou královnou a trpaslíkama (německy Schneewittchen, ale anglicky opět Snow-white), takže i Fables a TWAU je spojily do jedný postavy.

Príbeh sa zamotáva čím ďalej viacej, akcie pribúda a je to napínavé ako traky. Objavujú sa nové postavy a tak isto aj nový podozrivý. Rozhodnutia už nadobúdajú svoju hodnotu ale stále sa postavy niekedy tvária akoby sa tie rozhodnutia nikdy nestali. Hudba je v tomto diele viac výrazná ale aj nádherne zapadá do prostredia a scénkam.

Pro: Hudba, Príbeh, Hrateľnosť

Proti: -