@strejdafido (21.01.2021 23:45): Ono je zajímavé, že každý díl Risenu má něco do sebe a zároveň řadu chyb. Hlavní problém je ale ten nesourodý svět. Mezi jedničkou a dvojkou se neskutečně změnil styl celé hry, a pak v trojce byla snaha o nějaký hybrid. A nikdy to nebylo úplně ono.
Jednička má neskutečný problém s umělým a nudným natahováním hry. První cca tři kapitoly jsou jako Gothic 2, a pak najednou boom... nudná, akční rubačka bez hloubky.
@hanak_v_exilu (21.01.2021 19:50): Ono pro Risen 2 a Witchera 2 platí, že jsou kvalitativně dost podobní. Witcher má minimálně tu výhodu, že je poměrně krátký a je to jen takový ztracený víkend před skvělou trojkou :)
@Rapier (21.01.2021 17:35): Furt jsou tam animace. Někam přijdu, animace. Chvilka boje, animace. Někam doběhnu, animace. A takhle furt dokola. Nikam mě to nepustí, nic mi to nedovolí. Teďka jsem viděl dlooooooouhý film o ortelu nad dědinou. Pak byl boj, umřel jsem. Čekal mě znovu dlouhý film. Jako chápu o co autorům šlo, ale já si radši přečtu knížku a zahraju Arcanum. Nebo něco takového.
Kašlu na to. Nebaví mě to. Je to strašně sekané a furt mě to tlačí do rozhodnutí které nechcu dělat. A díky těm neustálým animacím mám pocit, že by se hra beze mě obešla.
omg...rozhodnutí z jedničky se dají exportovat do dalších dílů...zjistil jsem chvilku potom, kdy jsem odinstaloval jedničku i se sejvama :DDDD
Díky všem za uklidnění. Už jsem to skoro chtěl odložit na neurčito, ale ten strom schopností mě navnadil na pokračování.
To je ten Zaklínač ukecaný celou dobu, nebo jenom na začátku? Zatím se mi zdá že sleduju interaktivní film a hra by se beze mě klidně obešla.
@Longin (17.01.2021 19:32): jednoduše, čti to podle data vydání, nikoliv podle toho jak to kdo a kde zařadil. Jedině tak oceníš autora. :) Bouřkovou sezonu čti samozřejmě jako poslední, vyšla jako poslední.
@Longin (17.01.2021 19:32): Jop, v tomhle setu to máš zkompletované a seřazené v pořadí tak, jak by se to mělo číst. Bouřková sezóna číslo nemá, protože je hozená někde mezi (jak říká Paul), ale byla napsána až naposled a jsou tam momenty, které počítají s tím, že ten zbytek máš už přečtený.
Díky
Pročítám si ty různé návody, jak s tím začít a popravdě nejsem z toho moc chytrej (hlavně z těch povídkových sbírek, které se často překrývaj). Tenhle set obsahuje uplně všechno, že?
@John Mirra (16.01.2021 19:20): Pokud se nemýlím já, tak mají suroviny vždy jen jednu substanci, ale mohou mít sekundární složku (albedo, rubedo, nigredo), která může lektvar vylepšit, pokud ji mají všechny suroviny stejnou. Pak třeba kočka navíc trochu uzdravuje.
Plýtvat pak lze v tom smyslu, že přijde vniveč tahle druhá složka.
@Longin (16.01.2021 18:53): Pokud se nemýlím, tak nijak - při alchymii prostě použiješ přímo ty suroviny. Pokud má nějaká bylinka/minerál víc ingredience, občas se stává, že jimi budeš plýtvat (protože obsahuje ingredience, kterou třeba k lektvaru nepotřebuješ, ale nemáš to čím jiným nahradit...)
Dotaz...jak z bylinek a minerálů dostanu ty ingredience/substance (aether...)?
Tak já se taky vyjádřím :) Obecně dávám přednost češtině, když je k dispozici, to by musela bejt hodně příšerná, abych si tam dala radši angličtinu. Takže u prvního Zaklínače jsem si dala českej dabing, u druhýho polskej a třetího mám rozehranýho taky v polštině. Asi proto, že u těch dvou českej dabing není:) No a taky mi tam ta polština sedí a navíc jako jazyk mi je prostě sympatičtější než angličtina.