@Red (23.11.2019 20:15): Moja pointa je v tom, že empirický príklad jedným človekom nie je racionálny, ani relevantný argument a už vôbec nie fakt. To, že jed človek dostane nejakú chemickú látku a potom sa pozitívne cíti, neznamená, že to teraz automaticky budeme predpisovať všetkým ľuďom alebo, že je to naozaj zapríčinené tou látkou a nie je v hre viacero faktorov. Preto existuje kvalitatívny a kvantitatívny výskum. A preto sa častokrát aj hovorí, že "výnimka potvrdzuje pravidlo", keďže na základe jedného príkladu sa nedá v podstate nič určiť a práve naopak existujú štatistické odchylky. A vlastné dojmy nie sú nikdy fakt. Preto aj tie argumenty a dôvody, ktoré tu uvádzam nevychádzajú čisto z mojej hlavy, ale sú to normálne vedecké princípy a postupy, ako napr. nižšie spomenutá sémiotika.

@Bragi (23.11.2019 20:28): Ono je tam ešte aj ten paradox, že ak niekto začne jednoduchšie pochopiteľné RPG označovať za casual, ale vo výsledku je tá hra stále komplexnejšia a menej prístupná, než nejaká onrail FPS. Pointa preto vychádza stále nie z toho, ako veľmi je hra ťažká, ale koľko sa toho musí naučiť človek, ak sa s tým ešte nikdy nestretol, aby to vedel ovládať a chápať plnohodnotne a koľko následne a v akých intervaloch tomu musí venovať času.

@Richmond (23.11.2019 20:19): No však to sa práve snažím vysvetliť. Že je normálny learning curve u každého typického človeka, že ak sa niečo naučíš, tak ďalšia podobná skúsenosť je pre teba už intuitívnejšia a jednoduchšia a takto postupujeme ďalej a potom prichádzame k tomu skresleniu, že ak hral niekto 50 RPG, tak mu niektoré veci prídu oveľa samozrejmejšie, než človeku, ktorý ich hral 5. Keď si napríklad vezmem hudobný podžáner progresívny metal, tak sa jedná o veľmi technickú hudbu. Ak sa však niekto stane trénovaním kvalitným gitaristom, klesá úroveň a náročnosť hudby, cez ktorú už prešiel a nerobí mu problémy? Podľa mňa nie, lebo posúvať hranice vytvoreného diela individuálne je stále len a len osobná skúsenosť.
@Richmond (23.11.2019 19:39): Jasné, keď vychádzame zo špecifického žánru, ako napríklad práve RPG, sú zásady, podľa ktorých určíme, čo je a čo nie je casual, oveľa striktnejšie ako pri hodnotení hier všeobecne. A všetci sme navyše ovplyvnení vlastnými preferenciami. A ako som písal nižšie, vnímanie toho, čo je a nie je casual, sa časom postupne mení. Menia sa kritéria.

A preto podľa mňa už môžeme v dnešnej dobe označiť niektoré RPG aj za casual RPG. Napríklad taký The Elder Scrolls IV: Oblivion má dnes k casual hre bližšie ako v dobe, keď vyšiel.

A aby som sa vrátil späť k téme, snáď sa zhodneme, že Witcher 3 na obtiažnosti Death March je hardcore RPG ako remeň.

@jvempire (23.11.2019 20:14): To je pádny argument.
@Tulareanus (23.11.2019 20:08): Tak ale to máš skoro v každém rpg. Vždy musíš do toho systému proniknout (pokud nejde o pokračování série). Pak by nemohlo skoro existovat casual rpg. Ono ani velké možnosti dle mého neznamejí hardcore, protože někdy si hráč vystačí se zvládnutíém pár klíčových kouzel/předmětů/schopností atd po celou hru a pak se důvod taky lehce vytrácí.

@jvempire (23.11.2019 20:14): souhlas
Já myslím, že tu chybí nějaký střed. Většina her není ani casual ani hardcore a přesně tam podle mě spadá W3 nebo i ten Baldur. Hardcore hry už z principu musí být mimo mainstream a i v rámci žánru být ojediněleji hrané a obtížné, například Elminage Gothic nebo Wizardry IV: The Return of Werdna.
@Richmond (23.11.2019 20:01): Vieš čo, ale tých dôvodov prečo je W3 HC je tam viac, aj som ich tam uviedol. Ako píšem, dokonca aj ľudia v komentároch tu na DH spomínajú, že im trvalo nejaký čas, kým sa v hre zorientujú a je tam veľa mechaník. Niekedy je náročnosť spôsobená všetkým tým, čo potrebuješ mať na pamäti a vedieť ovládať a nie tým, že budeš 1-2 veci musieť vedieť brutálne dobre.

@strejdafido (23.11.2019 19:55): Je.

@Red (23.11.2019 20:00): Čiže ak to moja mama nezvládne a pritom hrávala Tetris, Whack-a-Mole a videoherné Sudoku, tak sú tie hry hardcore a sme v impassé?
@strejdafido (23.11.2019 19:55): Já vidím skoro v každém příspěvku W3, Wither 3 nebo Zaklínač. Ty ne?

@Tulareanus (23.11.2019 19:53): Proto jsem psal o tom, že casual rpg vidím jinak než třeba casual hru (pravda asi jen moje definince :). A taky jsem psal, že W3 nepovažuju za casual hru a díky té potřebné době k dohrání ani za casual rpg. Ale jen dlouhej čas je dle mého na zařazení do hardcore málo (opět můj názor). Hardcore rpg beru, že je to výzva ne jen vyhrazení si dostatečného časového prostoru. A nemám to podpořené žádnými fakty, moje škatulky :) Já třeba zvedám obočí, když se Lands of Lore dáva příklad jako jednoduchého casual rpg :)
@Charllize (23.11.2019 18:44): To ti nikto neberie, ale pokiaľ sa nezačneme baviť o faktoch a argumentoch, tak je to fakt len názor.

@Red (23.11.2019 18:44): Fakt ti príde ako jediný dostačujúci a racionálny argument to, či to hrala alebo zvládla hrať tvoja mama?

@Richmond (23.11.2019 19:39): A dá sa podľa teba vôbec RPG žáner hrať casual? Nejedná sa v podstate spolu so stratégiami o hry, ktoré ti všeobecne vezmú najviac času a majú zvyčajne najrôznorodejší gameplay v rámci mechaník jednej hry, nehovoriac o tom, že jednotlivé RPG sa vedia od seba odlišovať viac ako nejaké FPS, TPS, platformery alebo závodné hry?V podstate ak nehráš len jednu sériu alebo nejaké homage a spriaznené hry, tak sa vždy učíš viac ako keď prechádzaš z jednej hry na druhú v rámci iného žánra.
A nejak nevidím dôvod, prečo neradiť W3 do hardcore hier, v čom je problém?
@Bragi (23.11.2019 19:25): jo souhlas, každý si to představuje jinak. Já třeba s tou definicí z wiki (casual game) mám velkej problém. Podle ní se de facto nedá zařadit snad jediné rpg (alespoň z těch, co znám). Tam fakt patří akorát karetky a hry na matladla plus naprosto ojedinělá skupina obskurních, které fakt se hrají a dohrají do hodinky. Osobně jsem to celé bral v kontentu rpg žánru. Já Witchera 3 do casual případů neřadím (což si tedy dovoluju i když jsem to nehrál...), ale s tím hardcore...za mně asi fakt ne.
@Bragi (23.11.2019 18:54): A nebude taky rozdíl v tom, že pokud řeknu, že XYZ je casual rpg anebo casual HRA? Tedy že tu první by měl dát s prstem v nose a bez problému každý, kdo měl s nějakým rpg co do činění? Kdežto v druhém případě jde o hru, se kterou nebude mít problém v podstatě nikdo?
@Richmond (23.11.2019 15:10): "Ale abych nebyl úplně v opozici, to, že hra vyžaduje k dohrání desítky hodin z ní asi opravdu snímá atribut casual hry. V tomhle má Tul pravdu."

Jo, to byl dobrý argument. Další pak to, že to není hra, kterou by člověk mohl zapnout na patnáct minut. Questy jsou povětšinou o dost delší. A pokud hru přerušíš, tak ti sice moderní hud pomůže v orientaci a ve splnění questu, ale veškeré ty motivace a příběh okolo se vytrácí. V tomhle je to jako příběhová kniha s velkým množstvím postav. Přerušit se to samozřejmě dá, ale pokud to čteš jen každé ráno cestou do práce (kdy máš třebas jen deset minut klidu ke čtení), tak z toho budeš mít kulové.
@Red (23.11.2019 18:44): Presne. Každý hráč. Ale taký Tetris, Bejeweled alebo čo ja viem Moorhuhn pochopí aj ten, kto hráč nie je a pre koho hry znamenajú Človeče, nehnevaj sa, prípadne mariáš.

Na druhej strane ale je pravda, že vplyvom rastúcej počítačovej gramotnosti sa význam termínov casual a hardcore postupne mení.
@Bragi (23.11.2019 18:06): Každej hráč umí klikat, každej ví co je síla obratnost, odolnost, každej ví co je elf nebo trpaslík. Přesně jak je v tom odkazu, dnes už to lidi hrajou na mobilu v cestě do práce a z práce, nevyžaduje to žádný um či znalosti. S tím Albionem jsem trochu přestřelil, ale jenom trochu. Moje máma co Zaklínače prostě nezvládne obojí bez problému dohrála.
Osobne mám problém označiť Witchera za hardcore hru, ale nikdy by som ju nezaradil medzi casual záležitosti. Na druhej strane, občas je ťažké určiť kam spadá konkrétne hra. Napríklad na wikipedii sa dá nájsť text: Notable examples of casual games include The Sims and Nintendogs.No a ja si teda úprimne nie som istý, či je The Sims skutočne až tak casual titul. Jednako má pomerne komplexný editor budov a hoci sa do obrazu dostane i nehráč, dokázať úspešne manažovať život celej rodinky Simíkov naraz nie je vôbec jednoduché. :)
@Red (23.11.2019 16:42): Baldur's Gate určite predstavuje zjednodušenie herných mechaník v porovnaní s RPG hrami z prelomu 80. a 90. rokov minulého storočia. To mu bolo aj vytknuté. Ale rozhodne sa nedá označiť za casual hru. Myslíš si, že náhodný hráč, ktorý nikdy v živote nehral žiadne CRPG či Pen & Paper RPG, bez zaváhania prejde čo i len tvorbou postavy na začiatku hry?

@Tulareanus (23.11.2019 17:32): +1
Takto, aby som sa ešte vyjadril, keďže som to načal.
Súhlasím s tým, čo linkuje Paul v @Paul (23.11.2019 16:47): a aj s tým, čo píše v @Bellerofontes (23.11.2019 15:18): . Ešte dodám za seba:
Ako bolo povedané, väčšina aktívne a pravidelne diskutujúcich a zapájajúcich sa používateľov DH sú power useri a zároveň power gameri a hardcore hráči, ktorí majú odohratých xy hier, ktoré spadajú do HC hrania, majú všeobecný prehľad o ďalších tituloch alebo prípadne sa orientujú v nejakej niche kategórii. Je to dôkazom toho, že videohry ako také sú u nich jedným z dominantných voľnočasových záujmov, ak nie najdominantnejší. Zároveň sa do hier v mnohých prípadoch ľahšie dostávajú, vedia min-maxovať a ich learning curve je úplne iný ako u hráčov casual hier alebo s málom skúseností. Naučia sa hru ovládať a poznať princípy jej pravidiel oveľa skôr, no vo výsledku sa až tak veľa nenaučia, pretože množstvo mechanizmov a hernú sémiotiku (význam prvkov, znakov, farieb, skratiek atď..) už poznajú z iných hier, ktoré hrali. Pred časom niekto na DH postoval toto veľmi zaujímavé video, ktoré presne ukazuje aj to, prečo si mnohí hardcore hráči myslia o mnohých hrách, že nie sú hardcore, čisto z hľadiska, že im neprišli náročné a jeden z dôkazov a faktov je práve to, že hardcore hráči poznajú dôverne vyššie spomínanú sémiotiku.

No ale poďme k Witcherovi 3. Tí, čo sme ho hrali, vieme, koľko má v rámci UI vôbec strán - inventár, charakter so skillmi, alchýmia, crafting, postavy, beštiár, questy, mapa atď.... pre nás všetko logické a naučiteľné veci, ale predsa.... viaceré komentáre ľudí, ktorí hier odohrali dosťpíšu ako si na to vlastne zvykali. Ďalším bodom je ovládanie. Čo všetko vlastne ovládame a vieme ovládať? Pohyb, kotúle, úkroky, blok, protiútok, interakcia, nastavovanie v inventári a používanie rýchlych predmetov, používanie signs a ich rýchle menenie, používanie kuše a rôznych bômb, beh, jazda na koni + cval a trysk, iné ovládanie a prvky boja pri boxe, mechanizmy a pochopenie "hry v hre" Gwent. A to sme len pri ovládaní. Koľko ľudí, ktorí hru hrali alebo prešli ani nevie, že ak padáte z väčšej výšky a dvakrát rýchlo stlačíte tlačidlo pre skok, tak Geralt urobí pri dopade kotúľ a pád tak prežije a vo veľa prípadoch mu to ani nič neuberie? Ďalšie veci sú gameplay mechanizmy, kde sa človek musí naučiť (pre hc hráča alebo hráča predošlých witcherov/kníh možno triviálne) ako správne používať oleje a potiony na konkrétne situácie, ak chce, aby to malo byť efekt. Naučiť sa napríklad na začiatku hry, že ak chce efektívne bojovať s duchmi, tak potrebuje, aby zoslal sign Yrden a oni stáli v danej oblasti a boli tak zraniteľnejší a kopec ďalších vecí. Ono sa toho vie celkom nabaliť a nielen preto má vlastne tutorial v podobe úvodného Kaer Morhen a White Orchard niekoľko hodín. Je toho veľa, čo sa treba a dá naučiť a napriek tomu, že je to rozdelené na pár hodín, ani ja som všetko nepochytil hneď, ale musel si niektoré veci retrospektívne dohľadávať (a to ešte prídu neskôr v hre napríklad špeciálne používateľné questové predmety), prípadne niektoré neboli ani v tutoriále, či v ovládaní spomenuté, ale našiel som si ich sám. No a teraz, naozaj si niekto myslí, že je to casual?

Inak ďalší faktor je, že predajnosť nejakého titulu mu neznižuje hardcore level, nemá to v podstate vplyv, resp. jediný vplyv, čo to má je, že možno z viac hráčov spraví ľudí, ktorí budú vyhľadávať komplexnejšie hry alebo negatívny dopad je ten, že menej ľudí prenikne do hry hlboko alebo ju vôbec dohrá. Pre skreslenú ilustráciu sa niekedy dá pozrieť napríklad na steam global achievements pri hre a pozrieť si percento ľudí, ktorí hru dohrali alebo sa dostali po nejaké definované kľúčove momenty v rámci hry. Tie čísla nebývajú tak vysoké a pri veľmi populárnych hrách, ktoré nie sú len na pár hodín sa mi zatiaľ stalo, že to dohralo max do 30% hráčov. Ešte som si spomenul aj na starší článok ohľadom Mass Effectov, kjde píšu percentá a tieto percentá sú ešte stále VEĽMI vysoké na pomery RPG hier.

A k tomu, že čo ak niekto hráva ťažšie alebo staršie hry alebo špecifické hry. Hardcore hráč nie je achievement a nie je porovnávaní si, kto doští ďalej. Rovnako ako pri filme alebo hudbe sú jednoducho skupiny hráčov, ktorí hrajú/počúvajú staré veci alebo preferujú určitý žáner, či subžáner. To, že niekto počúva metal, neznamená, že je z hľadiska výberu viac hardcore ako ten, ktorý počúva country.
Casual jsou klikačky typu Albionu, Baldurs gate, Diabla atd. Witcher je už pro dost pokročilé hráče.
@Charllize (23.11.2019 14:21): Na této stránce se pohybují z principu hardcore hráči, případně bývalí hardcore hráči. V takové komunitě je "casual" téměř nadávka, která má druhého nebo hru bagatelizovat, ukázat, že je příliš jednoduchá. Je to jako říct, že jsi idiot: většina pochopí, že to vyjadřuje nějaký deficit, ale stále tu definici pravděpodobně nenaplňuješ. Tvoje slova o nálepce lze snadno otočit: spousta lidí stěží vydýchá, jak hra se složitým systémem může být na stejné laťce s něčím novějším nebo hratelnějším. Richmondovo pozvednuté obočí je toho důkazem.

Však já se nerozčiluji ani neurážím; nikoho ze msty a zatrpklosti nemínuskuji, natož abych ho lacině provokoval. Napsal jsem to pro obecné obohacení.
@Frank Underwood (23.11.2019 14:02): No já bych řekl, že hardcore a casual jsou takové "extrémy", neznamená to, že pokud to není hardcore, je to casual a naopak. Já osobně se snažím vyhýbat termínu hardcore nebo oldschool, pro mě to je dost nepostihnutelné téma. Oldschool už vůbec mi přijde, že nelze skoro nikdy použít, aniž by k tomu někdo jiný nedal dovětek, že to takto není. Co je pro někoho oldschool, může jinému připadnou jako běžná věc.
@Frank Underwood (23.11.2019 14:02): Nebo je definice casual o hodne sirsi pojem a HC o dost uzsi :)

@Bellerofontes (23.11.2019 04:35): to je ten samy pripad jako kdyz se kdysi orala pole rucne, ale dnesni vyzkumy ukazuji ze ridici zemedelske techniky se dnes nadrou uplne stejne :) Nemam rad tyhle pruzkumy mezi lidma z kterych se pak vyvodi nejaky zaver a je predkladan ostatnim jako hotova vec. Pritom uz ze zdejsich reakci vidis jak rozdilne to muze byt.
Mozna by si ti lide co povazuji Bioshock za HC a sespisuji o tom eseje meli zahrat treba to co hraje Richmond, pak by takove nesmysly nepsali. A nerozciluj se, je to jen muj pohled na vec. A jeste abych pridal a nebylo to malo. Mam spis dojem ze jde jen o snahu casual hracu za kazdou cenu dostat nalepku HC. Ony tyhle snahy jsou dost poplatne dnesni dobe, plno lidi touzi po tom aby vsichni uznali nejaky jejich statut na ktery uz z principu nemuzou dosahnout, a dost to kvuli tomu ve svete vre. Tim nemyslim nikoho konkretne tady, jen tak obecne.

Rozdil mezi hracem co doma rizjizdi z diskety hru z krabice kterou si koupil v roce 1995, kresli si mapu a vetsinu deje si domysli a chodi si o tom povidat na nejake forum kde se schazi 15 lidi stejneho razeni je naprosto obrovsky oproti nekomu kdo hraje Zaklinace 3 nebo Bioshock, tedy hry urcene pro masy beznych hracu. Tech her se prodava miliony a hraje je kazdej jouda, Nic HC na tom neni, vubec nic. Je to uplne to same jako si vecer pustit dalsi dil hry o truny a kroupat k tomu krupky.
HC je kdyz nekdo udela maximalni level ve hre kde musel zabit 100 000 priser a udelat 250 ukolu a 50 hodin na to schanel vybaveni a dokoncil ukol s kterym si ctvrt roku nevedel rady a nasel reseni diky tomu ze si precetl nejakou knihu s kterou to melo souvislost. Neni to, ze Olejnik nema na hrani cas, a tak nemuze hrat delsi hru.
Pokud už je nutné hry řadit do těchto kolonek, tak bych řekl, že pouhé dvě - hardcore a casual - jsou nedostačující. Nebudeme dávat Witchera (libovolný díl) do stejné kategorie jako Peggle.
"Casual" jsou hry pro opravdu příležitostné hráče, např. hrající v autobuse na cestě do práce. Řadil bych sem různé hidden object hry, candy crushe, bejeweled a tak podobně. Pak jsou "Core" hry, sem spadá většina AAA her tvořených pro hráče, tzn. lidi jež hrají jako koníček a tráví hraním znatelnou část volného času. A pak jsou tedy ty "hardcore" hry, které jsou mířeny na hráče hledající virtuální výzvy.

I tak je to ale fluidní kategorizace, např. Jedi Fallen Order (nebo Witcher, nebo mnoho dalších her) se hrají velmi odlišně v závislosti na zvolené obtížnosti.
Už jsem to jednou psal, možná dokonce v té zmíněné diskuzi, napíšu to ale rád znovu. Záleží na kontextu, v němž se ten výraz použije, to nepochybně, nicméně v průzkumech napříč co nejširším hráčským spektrem, stejně jako v odborné literatuře, se za hardcore hru považuje například Bioshock.

Myslím, že to říká vše podstatné. Názor je hezká věc, ale je dobré se přidržovat určitých definic a vzít na vědomí, že existují casual hry, které nemusíte brát v potaz. Tulareanus přitom píše o něčem, co si evidentně nevycucal z prstu, protože i takový Jan Olejník přesně tímhle odůvodňoval, proč není tu hru schopen hrát. Zapne ji, snaží se zorientovat, což se mu sice podaří, ale nezbývá mu čas někam pokročit. To je ukázkový příklad toho, co jde proti konceptu casual hry.
@Tulareanus (23.11.2019 03:32): W3 opravdu casual stylem hraní hrané nezřídka opravdu je - podívej se jak to dohrál třeba tady ntz, s hraním vyloženě sporadicky v průběhu roku.
Ale je to fajn komentář, dostals ode mě plus :))

Btw nevyužitost Oxenfurtu mě taky mrzela, je mi to městečko nějak sympatické a moc toho tam není. DLC to sice trochu napravuje, ale stejně, dovedl bych si představit strávit tam více času.
@Tulareanus (23.11.2019 03:32): s tím právě nesouhlasím. Hry prodávám a vim co za lidí Zaklinace dohralo a klidně víckrát za sebou. To máš jako tvrdit že AC Odysey je HC hra, neni, i když časová investice tam je možná větší než u W3. Dohrál to kde kdo. I mamca co má tři deti. Abych byl na tvé note. Pillars je HC, Zaklinac, za mne, neni.Nedoceneni Imerze v tom taky neni, mamca byla nadsena.
A jak jsem psal, nemám problém s tím že si to myslíš, a i rozumím jak to asi vidíš, ale nesouhlasím. Asi tu definici HC vidíme každý jinak.
@Charllize (23.11.2019 03:15): Nedávno tu bola v RPG alebo všeobecne o hrách (neviem už presne kde)diskusia o tom, čo je HC hra a HC hra neznamená, že to automaticky musí byť souls-like, roguelike metroidvania alebo dungeon, kde nemáš automapu a musíš si to kresliť na štvorčekový papier, ale hra ktorá v podstate od teba vyžaduje niečo viac ako od casual hráča a Witcher 3 vyžaduje čas, ktorý casual hráš do hry nikdy nevloží a taktiež immersion, ktoré casual hráč neocení, v podstate tá hra je v mnohých veciach priveľmi pomalá pre casual hráča. Pod casual hráčom sa nerozumie hráč AAA hier, ale človek, ktorý hry hráva sporadicky. + z mojej strany to HC je tam myslené i tak trochu poeticky. To len pre vysvetlenie.
@S4TW (04.11.2019 13:12): asi jo ... witcher me totiz krute pokoril a ponizil me ...ted mam rozehrane uz treti regular walkthrouh (pac to prvni jsem hral rok a to druhy jsem proletl a skipoval jsem velkou cast cutscenes a nedokoncil uplne cele) a furt nemuzu prijit na to, proc me to porad bavi (spis vhodnejsi slovo je pritahuje) ...
ja myslim, ze vzhledem k tomu jak je popularni napr. pan prstenu od Jacksona a nebo ta zrudna debilita hobit a nebo hra o truny, tak se urcite witcher v podani mladych hezkych modelu a modelek bude libit taky ... ja mam problem dokoukat byt jen ten trailer ...
@M.a.t.t. (01.11.2019 10:00): asi tak..mě na tom traileru příjemně potěšilo že z toho cítím tu atmosféru, Cavill vypadá že skutečně vnitřně channeluje Geralta, i ta Yennefer celkem sedne, a je na tom docela vidět budget. Ale rozhodně se zatím nedají dělat závěry o scénáři či chemii postav, to posoudíme až bude seriál venku. Rozhodně jsem ale pozitivnější než po prvním traileru.
@Hydr0gen (01.11.2019 09:52): Porovnávať viac než sto hodinovú a kvalitatívne osvedčenú hru s dvojminútovým trailerom na seriál, kde sa logicky povyberali tie najúdernejšie repliky ktoré môžu znieť bez kontextu všelijako a ktorý s ňou nebude mať veľa spoločného, mi pripadá trochu zbytočné. Počkaj si na finálny výsledok.
Já nevim. Mě to přijde takový nucený, patetický a digitální - necítím z toho autentičnost. Je to sice trailer, ale každopádně jsem neslyšel jedinou větu, kterou by řekl živý člověk - jsou to všechno afektované repliky.

Trošku cringe.

TW3 zvládl zatím za mě vyvolat lepší pocit, že se dívám na postavy, kterým koluje v žilách krev jen z jejich výrazu v očích a pauzy v hlase, a to je kua počítačová hra.

Cavill vypadá super, ale k jeho projevu platí to samé.