Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Witcher 3: Wild Hunt

94

Diskuze

« Novější Starší »
@Say (17:47): Jj. Z truhly atp se vymazou hlavně quest items. Většina toho ti zůstane. Ale zbroje s tebou holt nelevelují, takže ty z původní hry rychle tastarají. Nech si ale mantikoří. Ta její legendary verze z NG+ je samozřejmě lepší, ale vypadá hůře. Ostatní legendary zbroje vypadají stejně jak ty původní.
@Jab (15:49): Tak jsem ještě chvilku věnoval dovyrábění všech velmistrovských setů a do NG+ se opravdu všechny přenesly. Ale už neznám jejich diagramy. No a vzhledem k tomu, že mám level 60 na těžkou obtížnost a FCR3 upravuje strom dovedností tak to zkusím na nejtěžší obtížnost - pochod smrti.
@Say (14:47): Ono je to stejně jedno, páč NG+ má své vlastní. Imho se tedy přenesou (já ty staré vidím), ale nově budeš sbírat legendary diagramy. Hru jsem s NG+ dohrál a mám lvl 100.

P. S. Tak ne, jediný starý witcher set, který mi zůstal, je vlčí. Asi bug. Zbylé skládáš od znova v legendary verzi.
Dotaz k NG... Když si nevyrobím sety (Mantikoří, Vlčí, Zmijí...) a nenechám v inventáři, do NG se nepřenesou a dostanu se k jejich schématům na výrobu až v pozdní fázi hry? Pokud ano, je lepší je vyrobit před NG? Díky.
@AlieN (17.01.2019 17:11): Jo, tak to mám teď taky, ale chtěl bych minimapu vypnout úplně a stejně tak otazníky. Budu víc zvědavý při náhodném procházení krajinou.
Vybrat všechny vedlejší questy a hlavně dát dohromady všechny velmistrovské sety zabere nějaký pátek. Zkoušení různých buildů dokud ti nějaký pořádně nesedne taky nějaký čas zabere. Skončil jsem u kočičího setu, kombinace Aardu a mutace na mražení a Quenu + Vír s prodlouženým dosahem přes očarovaní zbraní a vývar z Ekimary. Docela ultimátní zábava. Čím více nepřátel, tím lépe. Na bossy bylo potřeba trošku upravit kombinaci lektvarů a skillů. Toto video se soubojům trošku podobá (ale skilly jsem měl v jiné kombinaci).

V NG+ bych rád rozvinul alchymii, kterou jsem do teď ignoroval a přešel na Gryfí set. Jo a taky asi vypnu minimapu a otazníky. Mód FriendlHUD docela radikálně zlepšil mojí orientaci po mapě a vůbec vnímání okolí (a kocháním se a screenováním), protože jsem nemusel většinu času sledovat minimapu v rohu obrazovky. No a taky budu volit přesně opačná rozhodnutí, ať projdu příběh ze všech možností.

Co se času týče, nejsem si jistý, jestli se tam nepočítá i čas z předchozího importu z W2 (a W1), ale to by mi přišlo zase jako dost málo času. Ale taky jsem hleděl, když jsem to číslo poprvé objevil.
ta story je rozvlekla jak polska telenovela a ciri se chova jak goro bilej pes ....
@AlieN (17.01.2019 15:34): já jsem celkem kochající se typ, to jo :) ale přijde mi, že se tam toho zas tak dělat nedá. Ale je pravda, že buildy jsem neřešil vůbec a zbroje jsem taky nekompletoval. A na Skelige jsem regurélně fast traveloval.
@Walome (17.01.2019 15:16): Jezdit po okolí a kochat se krajinou a životem ve městech, zkoušet různé buildy,mlátit mostra a vybíjet hrady obsazené bandity (to mě hodně bavilo, dobře že se tam mohou respawnovat :)). Ale 430 hodin je tedy sakra hodně, to jsem nebyl snad ani na polovině.

Je velká škoda že nejsou (resp asi nejdou vytvořit) mody s novým obsahem, ten svět by se dal ještě hodně zajímavě zaplnit a fandovsky rozšířit, a zároveň trávit v něm čas je mnohem větší radost než třeba ve Skyrimu, do kterého jich přitom existují tisíce.
Po 430 odehraných hodinách konečně dohráno i s oběma datadisky. NG+ zvažuji, ale to snad dohraji až v důchodu=)
@Korbitch (15.01.2019 08:31): Já bych si trojku bez knih tolik neužil. Beru tedy, že hra by měla fungovat i samostatně. Ale tohle je stále třetí díl a spoustu opáček dávaly díly předchozí.

Třebas Regis v BaW (byť podle mého to není nejzdařilejší návrat postavy z knih) přijde o hodně "kouzla", pokud si ty knihy nečetl (tady je určitě chyba i v samotném DLC). Obecně bych povídky i román doporučil. Jsou to dobré fantasy hamburgery. Ale sám jsi strůjcem svého herního zážitku. ;)
Knihy si nečetl? Mně stačily ty. Dohrání prvního dílu a nákus dvojky (kterou nevím zda někdy dohraji). Imho stačí ale úplně knihy. Zbytek ti dá úvodní intro.

Prostě Yennefer a Geralt jsou po konci knih oživeni. Yen ale unese Wild Hunt, Geralt ji osvobodí a ve trojce záhy najde.
Začíná se projevovat moje neznalost celé trilogie. Lépe řečeno předešlých dílů. Z jedničky jsem odehrál sotva tři hodiny, dvojka mě přestala bavit po deseti. Přiznám se, že trojku jsem okusil hlavně kvůli open world a grafickému zpracování. Nicméně titul je to věru velmi kvalitní i po stránce dialogové a příběhové. Ovšem k postavám si nedokážu najít hlubší vztah a je mi tak nějak jedno, jak to vlastně dopadne - to je ten následek předešlých dílů. Nevýhoda taky je, že fantasy je u mě až někde vzadu. Ale ten smysl pro detail, originální questy, dialogy a grafika dělají z této hry něco výjimečného i pro mě. Co teprve pro opravdové fanoušky... Strašně se těším na Cyberpunk, až tohle všechno bude v mém top žánru.
zazrak, mam skoro dohranyho witchera ... jeste jednu sluzebku a je dokonano ...
Ještě jsem to dopočítal. Max síla toho mého Skellige balíčku je 535 (při 26 kartách a z nich 22 bojových). Nicméně jednu kartu (viz níže) určitě nevytáhneš. Nejlépe Geralta nebo Ciri, páč ti dávají nejnižší bonusy. Přesto to ukazuje, že i oněch 400 je naprosto reálných.
Btw Skellige lze teoreticky stáhnout na jedinou neobrácenou kartu v balíčku (dejme tomu u mě Olafa nebo lépe Geralta či Ciri).

26 karet. 10 z toho v prvním kole (tzn. 16 zbývá). Avallach to dá na 14. Mínus šest za využití třech decoy, které vyžerou Nilfgaardu či NR tři agenty. Tzn. osm zbývá. Další čtyři dolů za dva agenty, které si Nilfgaard/NR vrátí, hodí je k tobě a ty je vrátíš zpět s Birnou a Yennefer. Tři Shield Maiden ti pak hodí Cerys. Zbývá jediná karta. Ale muselo by to být extrémní štěstí tedy.

Btw těch 339 či kolik mám na screenu. Mohu doložit. A je tam i jasně vidět, kde se to dá ještě vylepšit.

Jenom jak vypadají Skellige lajny pak:

1. 3x Shieldmaiden (3x26), 3x Crach an Craite warrior (3x38), Marigold (3), Cerys (10), Geralt (15), Ciri (15), Olaf (24), Birna (6) (12 karet s max silou 265)
2. Commander horn, 3x Young Berserk (3x48), Ermion (8), Yennefer (8) (6 karet s max silou 160)
3. 3x War Longship (3x36), Draig (2) (4 karty s max silou 110)

Celkem 535 (265 + 160 + 110).

Do 26 chybí Avallach a 3x decoy. Velitel lepší Bran.
@player (03.12.2018 21:55): Deset karet stačí, když ti to vyjde ideálně, resp. u severního království určitě:
První linie: Marigold (2) + Komando modrých pruhů třikrát (24+24+24)
Druhá linie: Commanders Horn + Drakobijci 3x (30+30+30)
Třetí linie: Katapult 2x (16+16)

74
90
32
= 196

Marigold funguje jako Commanders Horn.
Komando zdvojnásobuje svou hodnotu když jich je víc ve stejné řadě, to samé drakobijci a katapult.

Dlouho jsem to nehrál, tak jsem se snad nepřepočítal.
@player (03.12.2018 21:55): Od toho jsou tam boosty více stejných jednotek. Horny na dvojnásobek celého sloupce. A deset karet... Se třemi decoy, Avallachem, a dvěma vracejícími kartami (Birna a Yen) mám karet daleko více. To už je jejich (Skellige) síla, že lehce vykostí i Nilfgaard a Northern kingdoms, neb s decoys pobírají jejich agenty. Viz ten můj návod v BaW komentu dole. Nešpekuluj a podívej se tam.
@Zoltan (01.12.2018 18:25): Ta šance, že to dáš, je tak 1:10 000. Teď jsem měl 339, což se mi už taky dlouho nestalo. Ten svůj balíček pro každou stranu mám vyjmenovaný v BaW komentu dole ve spoileru. Základ u Skellige je ten, že tam narvu všechna hlavní dostupná komba, přičemž mám celkem jen 26 karet. A pak to by bylo, aby nějaká komba nevyšla. Dokonce i když má soupeř více Scorch karet, tak na 99% procent vyhraji i proti Nilfgaardu a Severním královstvím. Na ně je ten balíček vlastně i stavěn. Soupeř posílá agenty, já je vyžírám s decoy a stavím další komba. :)
@player (01.12.2018 14:30): Však si zahraj s nějakým obchodníkem ve Velenu, ti nemají nijak silné balíčky. Základ je mít v balíčku (teď mluvím o Severním království) i pěkné počasí, špehy, Yennefer a Dun Banner Medic. A dost se hodí i Decoy :) 187 není zase tolik, v pohodě se dá udělat 200 i 250 :)
@Zoltan (29.11.2018 23:03): Jo to by šlo ale musel bych mít pech a mít v těch 10 vybraných kartách svoje 3 karty Blue strip komando, roh a ještě by nesměl mít protivník ledovou bouří (kterou má snad skoro každý) která by s tomu Komandu modrých pruhů snížili sílu. A taky by nesměl mít nic co ničí nejsilnější jednotky jako Sežehnutí nebo tu kartu se sílou 7 )tuším že Wywern) která ti také zabije nejsilnější jednotku.

@Zoltan (30.11.2018 09:28): Dá se někde na internetu najít kde získám určitou gwintovou kartu? Protože hrál jsem spoustu gwintových her a i turnaj v gwintu ale třeba Marigolda nemám. Nepamatuješ si kde jsi ho získal?
@Zoltan (30.11.2018 09:28): Možností je mraky. 187 opravdu není tak moc. Ten Nilfgaard jsem uváděl, páč za něj nepoužívám ty vzájemně se boostující karty. :) Naopak u Skellige je mám v balíčku všechny. Jednoho krásného dne se mi ty Skellige komba povedou všechna v jednom kole (musím holt hrát s decoys proti Nilfgaardu a Northern Realms a tahat z nich špehy) a to pak bude skóre... :)
Já to dávám i bez těch boostovacích karet s Nilfgaardem. Viz můj koment k Blood and Wine, kde mám své balíčky za všechny strany.
Podařilo se někomu tady udělat achivement Klepec, kdy máš vyhrát kolo gwintu se silou armády alespoň 187? K téhle síle armády se mi snad nikdy nepodařilo přiblížit. Těch karet se velkou silou 15 a 10 karet tam tolik není.

@ntz (29.11.2018 16:35): Starting úroveň 32 máš jen v případě že dáš novou hru. Lepší je dát poslední save před koncem (nebo potom) Wild Hunt a ono tě to po konci a titulkách pak na mapě vyzve že máš na nástěnce úkol a začneš dělat úkoly Heart of Stone (to samí udělej jestli budeš hrát i druhý datadisk). Tohle je lepší, protože ti zůstává vybavení ze základní hry(které je lepší než to default vybavení) a pokud jsi se na konci základní hry byl výš než na úrovni 32 tak mš i výhodu že má Geralta lepšího.
@player (27.11.2018 14:20):
@Hydr0gen (27.11.2018 14:32):

rozehral jsem single srdce z kamene ... je tam starting uroven 32 a tenhle quest je pro 32 uroven ... vybaveni kompletne default pro standalone srdce z kamene ...

ta hnusna slizka zaba se mi opakovane pomstila :(, ze jsem ji po cca 5tem loadu nechal na pokoji .... pac ale terorizuje nevinne civilisty a ja uz ten quest mam v inventari, nechci delat `gaming the system' tim, ze se tam vratim manana, kdyz jsem nebohym obyvatelum mestyse slibil, ze tu hnusnou zelenou ropuchu krutoprisne ztrestam, pac tahle genialni hra neoveruje takove malickosti, ze treba questy jsou casove omezene nebo ze by zbabely utek poskodil moji zaklinacskou reputaci ...
@ntz (25.11.2018 11:52): Já jsem s tím neměl problém. Sice jsem párkrát zhebnul ale nakonec jsem jí dal. Nevím na jaké jsi úrovni, ale já měl na začátku Srdce z Kamene úroveň tuším 37 nebo 38. Moje taktika byla potřít meč olejem (tuším že proti ní působí olej proti prokletým). Základ jsou lektvary vlaštovka, kočka (aby jsi viděl) Elixír Raffada Bílého a nějaké elixíry proti jedu.
@314trv (27.11.2018 08:12): Nemám PS4, ale na PC jsou ty titulky malý taky a v nastavení s tím nešlo nic dělat, pokud vím. A je to o to horší, že hra se z velké části skládá právě z dialogů. Zkus si sednout blíž k televizi. :D
Caute, neco uz jsem se docetl, ale zeptam se rovnou tady.. vcera jsem poprvy pustil Zaklinace na PS4, hra se zaktualizovala na (nejspis) nejnovejsi verzi, ale titulky ve hre jsou zoufale male.. docetl jsem se ze by to mel opravovat nejaky patch.. musi se stahnout zvlast, nebo kdyz se mi hra aktualizovala tak by tam mel byt? Nebo se ta velikost titulku da upravit nekde v nastaveni? Diky! :)
@ntz (25.11.2018 11:52): Pokud je nad tvůj level, tak počkej. Je to přece jen obludka z DLC. Pokud je na tvém levlu, tak se nauč vysledovat, kdy používá ty své spešl útoky. Ale logicky platí být stále v pohybu.
@ntz (25.11.2018 12:08): je to zakletej princ a musíš ho zabít pro postup v hlavní quest lince a záleží na lvl no, pokud ti vyloženě dáva one shot tak si nejspíš low lvl.
tvl, jak mam sundat tu velkou ropuchu v kanale ??? o.O .. teda aniz bych na ni sel o 5 urovni vys
@SilentWolf (22.11.2018 13:53): Nojo.. Ale když chci hrát za Geralta-alchymistu a zaplním tu tabulku vpravo právě těmito schopnostmi, a dále budu mít ve schopnostech rychlého útoku 2x po pěti bodech, tak při souboji bude Geralt stejně plácat příšeru jen aby se neřeklo, tedy jako by tyhle schopnosti neměl? Tak to je pěkná zrada, páč mám takový dojem, že cesta alchymisty bude pěkně těžká a mockrát dojde na párátka...
@USER47 (21.11.2018 19:08): No, snad jsem to nějak pobral... Ale jiná věc, která mě už kolikrát napadla - má, dejme tomu, zkušenosti rozdělené v asi 20 bodech, tedy znamení, oleje, šermířství a tak. Jenže těch položek vedle je asi jen 12, znamená to, že i když tu schopnost umím, ale nemám jiv těch polích vedle, tak je to jako bych ji neuměl? Tedy je mi k ničemu?
Jak funguje po dohrání ta "Nová hra plus"? Znamená to zvýšení obtížnosti nepřátel nebo tak něco? Nepodařilo se mi k tomu nic najít. Díky
Tvl, že jsem právě usmažil nějaké nebohé děcko a nechal se spolu s Hymem napálit, že jsem to ve skutečnosti neudělal. Ani se nepokusili vysvětlit, jak to mohlo projít :D
Lolz, nevím co ti nekkeři na severu žerou, ale ani světoznámý šermíř a vědmák Geralt je nedává.
nVidie vydala nové drivery a konečně hurá sláva výletu funguje DSR nejen ve witcherovi, ale i dishonored 2 a GTA5, kde to bylo taky rozbité. Škoda že rtx umřela takže jí nemůžu provětrat ve 4K.