The Witcher 3: Wild Hunt

@player (19.10.2017 10:33): Mně to dělala grafika, která silně pokulhávala, než jsem ji vyměnil. Když jsem měl jen trošku lepší nastavení než vše na úplné minimum, tak to dělalo přesně to samé, co píšeš - animace se spožďovaly za texty, ještě chvilku postavy vždycky mlely rty a přitom rozhovor už skončil. Vyřešila to koupě nové graf. karty...

Treba si poriadne preštudovať pravidlá hry, ktoré imho vôbec nie sú zložité (obzvlášť v priamom porovnaní so stand alone gwentom) Jednoduchým googlením sa však dá nájsť i mnoho ďalších českých návodov, len je potrebné si ich pozrieť.

@player (22.10.2017 12:02): Imho to hraješ úplně blbě. Podívej se na ten můj návod u komentů k W3 i datadisku BaW.

Hraješ teď za severní království. Tam první kolo rozhodně neobětuj. Naopak musíš vyhrát, abys dostal v dalším kole kartu navíc.

@Tarhiel (22.10.2017 06:07): Stává se mi že první kolo vyhraju ale dojdou mi krty. V dalším kole mi to dá jednu kartu a potom mi to automaticky vynechá a prohraju obě další kola a tím i celkem. Mám tedy na začátku kdy vybírám karty spíš nevybírat všechny karty do hry, abych mě na další kola?

@player (21.10.2017 23:49): Ja som s tým mal tiež problém, pochopil som ju až relatívne nedávno spočiatku musíš investovať do nákupu kariet, najlahšie sa Ti skompletuje balíček severných královstiev - ja zaň hrávam 95 percent všetkých zápasov, zvyšok si hodim akurát tak na ozvláštnenie. Balíček musí mať minimálnu veľkosť na to, aby si ho mohol použiť +
čím vyššie čísla, tým lepšie pre Teba. Akonáhle záskaš karty ako bojový roh (zvojnásobuje číslo kariet v danom riadku), spálení (zabije najsilnejšiu kartu/y na hracej ploche, či už súperovu alebo tvoju) a návnada (vymení kartu na ploche za túto - môžeš si ju tým zobrať naspäť do ruky), dosť to uľahčí boje, lebo s nimi sa dá taktizovať. Ako veliteľa používam Foltesta so schopnosťou slnečný deň, snaťím sa ju šetrit pre prípad núdze, väčšinou ju používam až v druhom kole pred koncom, ak súper použil nejakú kartu počasia a hodí sa mi to. A špehovské karty typu Djikstra/Talar sú tiež super, lebo ti umožňujú pridať viac ako 10 kariet do ruky.

Potom sú tam, karty ako Daunter O Dimm, z ktorých sa Ti oplatí ich mať čo najviac v balíku, ale len jednu z nich v ruke - ked jednu z nich vyhodíš, ostatné si tá karta sama vytiahne z balíčku, takže mať viac ako jednu v ruke je zbytočné.

No a potom sú tu špeciálne karty (zlaté) s veľkým počtom bodov a neplatia na ne špeciálne karty.

Pravidlá hry sä jednoduché: cieľom je vyhrať po sebe dve kolá. Na vyhratie kola musíš mať viac bodov ako tvoj protivník. V momente, kedy stlačíš medzerník (vynechanie kola - stlačí sa sám, ak už nemáš žiadne karty v ruke) by si mal mať viac bodov ako Tvoj súper, inak kolo autmoaticky prehráš (občas sa oplatí prehrať prvé kolo z taktických dôvodov).

Podľa toho, aké karty má Tvoj súper, treba upravovať taktiku - väčšinou sa snažím ako prvé vyhadzovať karty s čo najnižším počtom bodov, aby som mal tažký kaliber na neskôr,
pre prípad, že by mi prišiel bojový roh, ak už ho nemám.

Daľšie kroky upravujem podľa toho, aké dáva súper karty, no vždy očakávam to najhoršie.
Lepšiu radu, ako Gwent hrať, Ti nedám.

Ak ešte len začínaš, skús vykúpiť všetky karty u hospodských, ktoré nájdeš, aby si pozbieral nejaký základný balíček, zktorého sa potom odrazíš.

Ak získaš nejakú novú kartu, tá sa Ti do balíčka automaticky nedá, musíš ju tam dať ručne, napr cez menu (Esc/Balíček Gwint - kliknut na na kartu a vlavo dole máš legendu, nájdi tam "přidat do balíku"ale myslím, že všetko sa robí enterom. Obdobne nejakú nechcenú kartu z balíčka vyberieš)

@player (20.10.2017 09:13): Nekecej. Co titulky?

Nicméně já myslel tu instalaci jiného jazyka na vyzkoušení, jestli ten problém není v tom. Pokud by to problém opravilo, tak bych jen znovu reinstaloval angličtinu.

Paul myslel opravu instalace (resp. kontrolu cache - tedy uložených dat). To určitě přes steam půjde.

Tohle ti radíme, než reinstaluješ celou hru. Páč je to rychlejší. Každý balík s daty k jednotlivému jazyku má 1300 MB. Tedy jednoznačně lepší než to tahat celé od znovu.

Jsem zas po delší době testoval novou verzi STLM a HD reworked, tak pár screenů:

@7c (16.10.2017 19:05): Pár proměnných vyřešíme... Mám ji v notebooku. Přes 60 fps se nedostanu, páč to mám omezené rychlostí obrazovky a gsyncem. Mám vše na max vč. hairworks. Asi by to na tom 15,6 monitoru uneslo menší anti aliasing, ale nepotřeboval jsem jej snižovat. Pod těch 60fps mi to klesá výlučně v Novigradu na náměstích.

P. S. Na Gogu je teď Witcher 3 GOTY v pěkné slevě, pokud ještě někdo nemá.

A už to zase hraju. Na plejaku. Hrát vanillu po stovkách hodin omodovaneho Geralta je rozhodně zajímavým zážitkem.

A stejně mě to zase bavi. :C

Gsync se rozhodně pozná. Stačilo mi sledovat obraz na notebooku a připojené televizi. Nicméně... Dokud člověk nemá to přímé srovnání, tak to není propastný rozdíl. Je to jak 144hz monitor. Dokud jej nemáš, tak ti nechybí. Ale zrovna Witcher 3 mi s vypnutým gsyncem šel bez trhání jen s uzamknutými 30 fps. To pak těch 55-60 fps s gsyncem bylo rozdíl. Ale opět... Jen když to ve chvíli přepneš. Oči a mozek jsou jinak přizpůsobivé a zvyknou si i na těch 30 fps bez gsyncu. Byť rozdíl je tam už poměrně velký.

@7c (14.10.2017 20:01): Proto jsem si kupoval notebook. 1080p mi stačí a je to IPSKo a pokud je mi známo, tak 1080p IPS g-sync monitor neexistuje ...

@Paul (14.10.2017 20:21): To je hra od hry, ale u většiny her typu witcher 3, dragon age a podobným ten rozdíl je většinou nepatrný, jak jsem psal, tak ideální je pro mě hranice 50 fps, abych tam mohl naprat co nejlepší kvalitu :) ...
Každopádně FPSKA těch 55 - 60 většinou opravdu vyžadují i s g-sync, tam už je to patrnější, ale nemusíš řešit absolutně žádný tearing případně velký input lag se zapnutým v-sync.
Dishonored je pro mě bez g-sync absolutně nehratelný, protože stabilních 60 fps v životě neudržím a zkoušel jsem chvíli hrát bez g-sync a to se fakt nedá ... :)
Pokud by někdy v budoucnu něco podobné fungoval na televizích, tak by to bylo super.

Mě jde hlavně i to, že aktuálně mám 1060 a předpokládám, že i vzhledem k tomu, že mám g-sync, tak si s tím realativně slušně zahraju ( samozřejmě s kompromisy ) ...

@Paul (14.10.2017 20:21): No hele, on je AMD FreeSync obsažen ve specifikaci DisplayPort a HDMI, takže je to defakto standard rozhraní. Je otázka, co je třeba na straně elektroniky displaye, aby signály zpracovalo, ale nebude to nic složitého. FreeSync má tak možnost být všude. nVidia jsou patentoví škrti, takže jen pár předražených kusů HW. I to je jeden z důvodů, proč jsem šel od zelených pryč.

@kuler91 (14.10.2017 19:51): Já hrál Dishonored 2 na 60 :)
Pokud vím tak to funguje tak, že si karta určuje kdy má monitor dělat refresh v závislosti na frameratu, tzn když máš 45fps tak monitor udělá jen 45 refreshů místo 60ti.
A když srovnáš těch 45-60fps přes Gsync versus stabilních 60, působí to tedy podobně, nebo je furt těch stable 60 plynulejších?

Jinak já bych do Gsyncu klidně i šel, ale televize tenhle tech pokud vím nemaj a já už na menším než 55" hrát nechci :)

@kuler91 (14.10.2017 19:51): Problém je v tom, že nejsou žádné dobré monitory s G-Sync. Pod "dobrý" myslím 1440p, IPS a lepší, kde není "loterie" aby člověk koupil kus bez zásadních vad. Asi jediný důvod, proč jsem (zatím) do G-Sync nešel. Výrobci očividně nestojí moje (a spousty dalších lidí) peníze.

Naposledy byly nějaké diskuse o tom, že matrice v téhle velikosti buď vyrábí v omezeném množství, jsou problematické nebo se využívají pro něco jiného než běžné monitory.

Pokud je mi (resp. odkazovanému webu) známo, tak existují pouze tyhle, a zatím je to trochu loterie (vzhledem k ceně) :(

@Paul (14.10.2017 19:31): Víš k čemu je g-sync ? Aby si právě na těch 60 fps hw/nastavení cílet nemusel. Minimálně z mého pohledu prodlužuje g-sync solidně životnost HW.
Jak funguje ti psát nebudu, protože to určitě víš ... ale já většinou cílím na 45 - 50 fps u většiny her ( krom fpsek, tam chci spíš těch 50 - 60 ) a variabilní framerate vůbec neřeším, propady prakticky nepoznáš, protože i na menším frameratu vypadá hra pořád plynule. + Žádný tearing a input lag je mnohem menší, než u v-sync ....
Dle mého názoru nejlepší technologická vychytávka za posledních x let .. já kupoval hned jak to vylezlo v roce 2014 a bez toho už si hraní nedokážu na PC představit :) ...
Zahraj si třeba Dishonored 2 bez g-sync s frameratem 40 - 50 a posereš se ... :D
Já nedám prostě na g-sync dopustit a za ty prachy to stojí ...

@ajne (14.10.2017 08:21): tak hlavně žes to vyřešil. Takže ta hra není s freesyncem kompatibilní? Je to vůbec k nečemu? Jsem ještě gsync/freesync v akci neviděl. Osobně vždy cílím nastavení/hardware tak abych měl 60fps.

@kuler91 (14.10.2017 09:04): No nevím, většina stížností na netu byla na nVidii a její ovladače. Já jsem si na notebooku s GT 740M taky s ovladači užil svoje, takže AMD byl směr, který jsem chtěl zkusit, a FreeSync mne zaujal. Navíc mne AMD obdařilo Ryzenem 5, který má mít 6 jader, ale nedávno vypadla na svět série, která má funkční všech osm. No a já jsem v tomto protentokrát byl štastlivec, a mám six core Ryzen 5 ve kterém běží plných 8 jader. Takže mám defakto téměř Ryzen 7 za poloviční cenu. Takže AMD teď u mne vede :-) Jinak vše co jsem zkoušel, tak funguje OK, jen ten Witcher se nějak nechtěl dát. Dokonce i starší Mafia 2, která mi na nVidii blbla, tak na AMD šlape jak má.

Ha, tak už to běží, byl to opravdu FreeSync, když jsem ho vypnul, dostal jsem se do menu, a tam jsem vypnul VSync v nastavení hry. Teď už to běží i po opětovné aktivaci FreeSyncu v nastavení Radeon, jen ho hra nebude používat. Tak kdyby někdo měl náhodou podobný problém, zkuste toto řešení.

@Paul (14.10.2017 08:12): Díky za radu, to jsem taky četl, ale bohužel se řešila právě nVidia, já mám Radeon (celou konfiguraci mám v profilu), tak jediné co mne napadá je deaktivovat FreeSync, což se mi moc nechce, hlavně kvůli tomu, že to je jeden z důvodů, proč jsem šel do Radeonu. Ale schválně to zkusím, dyžtak bych to musel furt přepínat. Smutné je, že na celkem obyčejném notebooku to kromě slabého výkonu chodilo bezproblémů.

@ajne (14.10.2017 07:52): mě tohle TW3 dělalo když jsem měl aktivní aplikaci display fusion a zároveň DSR (downsampling přes nvidia ovladače), ale to asi předpokládám nebude tvůj případ. Ale pokud máš nějaký aplikace co zasahujou do běhu her (MSI Afterburner, GF Experience...) zkusil bych povypínat.

Ahoj, mám prosbu. Postavil jsem si nový komp a chtěl jsem zkusit spustit Zaklínače 3, ale po spuštění je černá obrazovka a na pozadí běží úvodní video. Nedá se vůbec dostat do hry, jenom správcem položit hru. Hledal jsem porůznu na netu, a celkem se tenhle problém řešil, ale nikde jsem neviděl nějaké rozumné řešení, většinou blbé rady jako aktualizuj si ovladače grafiky. Než se dám do nějakých pokusů, neřešil jste to prosím někdo, že bych si ušetřil laborování? Všechny ostatní hry co jsem zkoušel (GTA5, Fallout 4) chodí na max. detaily bez problémů. Díky předem za pomoc.

@Walome (09.10.2017 22:29): Pointa je v tom mít jeden comp použitelný jak když jsi mobilní, tak u stolu s monitorem jako desktop.

Ultrabook se slušným procesorem, dok s grafikou a k tomu domácí NASku... nebránil bych se takovému řešení.

@Walome (09.10.2017 21:27): No, právě že "herní" notebook dělá grafika - v podstatě dobrý notebook nemůže být herní (jasně, asi už trochu slovíčkařím - taky by se mu pak říkalo laptop a tak). A s externí grafikou by se prostě "normální" dobrý notebook po zadokování (krom standardní dokovací stanice by tam byla i externí grafická karta) proměnil v herní.

@Paul (09.10.2017 12:01): Já myslím, že i nový god of war bude pecka ... přeci jenom to dost přeorientovali, takže už by to mohlo být i něco pro mě :) ... staré díly jsem teda nehrál a ani neplánuju, ale tohle by mohlo být zajímavé, stejně tak jsem dost zvědavý i na days gone ...

@7c (09.10.2017 19:08): tak od toho máš datadisky, žejo .)

Já jsem naopak rád, že CDP dodělali storylajnu na kterou se Sapkowski vykašlal. Jen škoda že nedali Eredinovi víc prostoru, právě třeba tím vystřiženým questem. Ale nešť.

@Paul (09.10.2017 09:24): no skoro bych řekl jedinou možnou :D ale jo přijde mi osobně smysluplnější pro člověka bez PC jít do xboxu, ale já přecejen víc ocením těch pár exkluzivit (konkrétně mě teď celkem baví Horizon, kterej je sympaticky tuhej, a jsem zvědavý na Red Dead Redemption 2).

@Walome (08.10.2017 18:36): a tak už přesně víme co bude xbox zač, trochu výkonější PS4 Pro se stejnou shitkou procesorem co neutáhne 60fps, ale utáhne vyšší rozlišení :)
Problém xboxu pro mě jako PC hráče je v tom že nemá žádnej smysl kvůli absenci exkluzivit, ale pokud člověk nemá PC a PS4 hry ho netankujou, tak je Xbonex asi lepší volbou.

@Walome (08.10.2017 13:52): Na začátku roku jsem se nasr*l a rozhodl, že je na čase pořídit nový stroj. Klasické PC mi ( vzhledem k životnímu a prac. stylu ) nevyhovuje. Nový NTB, který by mi seděl , bych viděl od 30k nahoru. Stejně by měl " jen" 17. palcový monitor. PS4, nebo one S je oproti OS už zastaralé. Nejhorší bylo se rozhodnout skoro rok počkat na Scorpio, které mi (konečně) zajistí bezproblémové hraní her ve FullHD. Naštěstí se doba vydání už kvapem blíží. Jinak Walome, vykat mi nemusíš...

@Paul (08.10.2017 14:46): tak jasně, ale stejně mě to próčko štve, tohly sony prokaučovala... ačkoli zatím teda nevíme no, třeba xbox bude nakonec taky shit. Ale minimálně přehraje uhd blurejka, s čímž jsem u pročka dost počítal :(

Jak já se těším na Zaklínače- nejpozději do konce listopadu bych měl mít XOX. Dneska jsem měl po hooodně dlouhé době čas koukat na youtube, doma sám, práce žádná. A tak jsem si dělal chutě...