Pro mě bylo trochu těžké brát Geralta s prdelovitou bradou vážně, ale až na to fešáčkovství tam ten Cavill vypadá dobře. A po tomhle moje důvěra v představitelku Yennefer o něco stoupla.
Btw, v 1:15 - fakin Cahir!
@M.a.t.t. (29.10.2019 09:34): me dramaticnost ME 1-3 nejvic narusovala hlavni postava ktera se chova jak na diskotece s umyslem sbalit osobu opacneho/stejneho pohlavi a dostat ji do postele. Koneckoncu 70% videii na YT je prave o tomhle. Simulator sexualniho predatora :)
@Tulareanus (28.10.2019 20:36): K tomu Mass Effectu 3 - je tam mnoho vedľajších misií, ktoré sú svojim spôsobom časovo obmedzené a nebude možné ich splniť, ak sa hráč dostane do určitého bodu. Dokonca to môže znamenať i smrť dôležitej postavy, viď Grissom Academy. Iste, nebeží ti tam neviditeľná časomiera, čo by vzhľadom ku konceptu hry asi úplne nefungovalo, ale nemáš tam úplnú voľnosť, ak chceš robiť veci správne a z toho vyplýva i určitý tlak. Jediný výraznejší problém som mal v tomto smere s DLC Citadel, ktoré je síce mimoriadne prepracované a zábavné po všetkých stránkach, ale nijak mi to diania nezapadá a vzhľadom k tomu čo sa deje navôkol pôsobí trochu absurdne. Viem, že si to svojho času prirovnával k odľahčeným epizódam Stargate, či Star Treku, čo je adekvátne prirovnanie, no mne práve toto mi svojim vyznením zďaleka najviac narušovalo dramatickosť príbehu.

Osobne však taktiež príliš nemusím tieto úlohy na čas a prekážalo mi to napríklad aj v Kingdom Come: Deliverance. Tam sa to síce netýka všetkých questov, no o to viac mi to vadilo, pretože nebolo úplne jasné, ktoré z nich môžem nechať na čas plávať a ktoré musím plniť okamžite.
To je prekvapeni, oni v Zaklinacovi chteji, abychom pouzivali zaklinacske schopnosti!!! To je nestoudnost!
Ono práveže je tam zopár questov, ktoré sú podmienené časovo (sidequest pre Yennefer napríklad), prípadne sú tam questy, ktoré sa už nedajú splniť, ak sa človek posunul v hl. línii za určitú hranicu, prípadne sidequesty, ktoré sa logicky následne vylučujú s inými, lebo daná osoba je už mŕtva alebo z nejakého dôvodu sa s ňou už nedá komunikovať.

Jasné, je to trocha nelogické, ak sa hra snaží pôsobiť dramaticky a je tam nejaký veľký nepriateľ, ktorý čoskoro porazí stranu, ktorú zastupuje hráč, ale na druhej strane po hrateľnostnej stránke som nemal v RPG nikdy rád časový stres, lebo mi to potom vlastne znižuje mieru nelinearity a radosti z objavovania detailov.
Najabsurdnejšie som cítil dramatickosť v kombinácii s neexistujúcim časovým tlakom v Mass Effect 3, kde je v ohrození Zem a celá galaxia, ale stíhajú sa stupídne aktivitky a sidequesty.

@ntz (28.10.2019 19:23): Bohužiaľ väčšina RPG stále obsahuje ešte ten typ questov, kde ide skôr o počty, než o myšlienku. Pre mňa má sidequest zmysel, ak je to príjemne hrateľná poviedka. To je štruktúra, ktorá mi vyhovuje. Alebo nepovinná questová príbehová línia, ktorá mi viac osvetlí motivácie postáv a herný lore, prípadne zlepší určité šance v hlavnom príbehu (nemyslím equipom).
@ntz (28.10.2019 19:23): me tam zcela naopak chybi, ze ve questech neni snad ani v jednom nejakej casovej pres

Tohle se mi hrozne zalibilo na kcd, kdy jsem si proste nedovolil zaflakat questlog milionem ukolu a pak to neodskrtaval jak nakupni seznam.
@Mendoza (28.10.2019 10:30): :D ptakoprasolisku :D

ono je to s tema questama a s tim feelingem tezky .. myslim si ale, ze u witchera 3 ta obrovska kvantita jednoznacne zachranuje tu kvalitu .. Tuleanor nize pise, ze mu pripada dobry, ze tam nejsou questy typu "zabi 20 somárov alebo vyzbieraj 15 predkožiek", ale sak to je snad standard ne, tak jako slusne vychovanej clovek pozdravi a nebo ve slusne restauraci nevari z plesnivyho masa, ale zase me pripada skoro az ekvivalent tohodle jak strasne natazenej tam ten hlavni pribeh je (eg klasika vsechny vocaruju kouzelnym trojuhelnikem, ale aby rec nestala, tak me vozralci nechaj delat svy errands aby mi pak rekli, ze Ciri tu neni protoze sla do mesta, LOL) - a on je natazenej o strasny kvantum nehoraznejch banalnich veci ...

me tam zcela naopak chybi, ze ve questech neni snad ani v jednom nejakej casovej pres nebo casova osa, co by ten pribeh menila (eg dohodnu si zabiti prasoptakolisky pac skodi vesnicanum, tak tam jdu, ale ptakoprasoliska je na moc vysoky urovni, tak to necham ulezet a pak tam prilitnu ~manana prez rychly cestovani, udelam pro jistotku quicksave, prtasolisku odkragluju a z bedny vyndam car papiru na kterym je navod na slusivou obuv a nebo nejakou dobrotu pac kdyby tam nebyl, tak je to bug ..

witcher je skvela hra na prvni playthrough, ale pri druhem a kazdem dalsim playthrough zacne mucit ta neskutecna arkadovitost a nemoznost to hrat jinak nez 90s hack'n'slash resource-grinding akci .. teda samozrejme me hack'n'slash bavi, proto tomu davam 80%
@Mendoza (28.10.2019 11:09): Tak ono tieto obyčajné "menial" tasks nájdeš aj ako odkazy na tabuliach, ale sám vidíš, že to nie sú questy, lebo naozaj nepotrebujú Geraltovu expertízu alebo záujem. Mne sa questy páčili, už len preto, že až na výnimku dvoch alchymistických sa tuším za celú hru nevyskytli questy typu "zabi 20 somárov alebo vyzbieraj 15 predkožiek". Jediné, čo mi bolo z hľadiska questov trocha ľúto, že kontrakty na tie nezvyčajnejšie bytosti tam boli viackrát a tým ako keby prišli tie bytosti o svoju unikátnosť a ten wow faktor, ktorý mal človek pri prvom kontrakte na Leshena napríklad.
@Mendoza (28.10.2019 10:52): " vloupani do baraku a prineseni panvicky" - na které se výborně naváže jedním z hlavních questů o půlku hry dál. Vidíš, i ty nejdebilnější questy můžou nabídnout nečekanou komplexitu :D

Samozřejmě že je tam hodně questů které se tím co v nich děláš moc neliší - ta hra je přece jen o zaklínačovi a o tom jak ve své práci hledá lidi a kydlí monstra. Důležité ale je že i u těch nejmenších questíků je aspoň ta omáčka kolem, i když je to třeba jen dopis který najdeš na mrtvole, originální a zajímavá, není to jen random generovaný filler. A když to někoho sere, tak je dělat prostě nemusí, no harm done, je v pořádku že ne každý v té hře chce strávit 200+ hodin jako já :))
@Jab (28.10.2019 10:44): neni to vedlejsak, ale je to quest, kterej jsem mnohokrat slysel zminovat, kdyz se mluvilo o kvalite questu ve w3. Malokdo zmini velikany mezi questy, jako byly vloupani do baraku a prineseni panvicky ci pruchod dalsi debilni jeskyne abych nasel nejakyho debilniho vidlaka.
@Blackhand47 (28.10.2019 10:38): Jasne, pisu s nadsazkou a jsem si vedomej, ze co pisu se tyka prevazne zakazek. Ale treba nutnost snad v kazdym ukolu pouzivat zaklinacskej smysl me casem neskutecne iritovala a urcite by to leckdy slo vymyslet lip/zabavnejs.
Ono ve finale i ty tolik vychvalovany vedlejsaky nejsou takovy terno. Po nejakym case proste cloveka zacne srat, ze v podstate vzdycky nekoho hleda pomoci debilnich zaklinacskejch smyslu, pak projde debilni jeskyni, najde mrtvolu, zabije ptakoprasolisku a hura oznamit vysledek zadavateli. Vsichni si pamatujou krvavyho barona a jeho quest a to jim krivi pohled na zbylej obsah ty hry.
@ntz (27.10.2019 20:09): Príbehy v hrách dobré samozrejme existujú, treba sa viac pozerať do indie sekcie a do adventúr.

Witcher 3 nemá zlý príbeh, resp. ten príbeh nie je sofistikovaný, ale je dobre previazaný s questami a robí tie questy zábavnými a to je základ pre dobrú hrateľnosť.
@Mendoza (25.10.2019 15:20): na pribehu me stve, ze je nastavovanej jak obed ve skolni jidelne, kde ze 3 kilo masa udelaj 150 obedu ... ale ty cutscenes to trosku vyrovnavaj ... ale ono tezko pohledat hru s nejakym genialnim pribehem ..
@Mendoza (25.10.2019 15:20): Tak ono skôr ide o to podanie toho príbehu, väčšina aj veľmi premakaných príbehov, či už knižných, herných alebo filmových, sa dá previesť do jednej vety, kde to bude pôsobíť primitívne. Ak to nebolo prvé dohranie, tak to chápem. Každopádne hlavne rpgčka neviem hrať v krátkych intervaloch už len preto, že by som si to jednoducho neužil a vo väčšine RPG vlastne ani nikam nedostal za krátky čas.
@Tulareanus (25.10.2019 14:27): Asi jsem v tomhlle dost specifickej, pac jsem takhle schopnej koukat i na ty filmy :) Kazdopadne to nebylo moje prvni dohrani a i postavy znam z knizek. A ono vlastne ten zaklinac nejak kulervouci pribeh nema, proste hleda devcicu a pak ochranuje devcicu a kydli nejaky zly panacy.
@Mendoza (25.10.2019 07:28): Mne to prišlo, že keď som bol v Novigrade a hru dva týždne nehral a bol tam nejaký naväzujúci quest, kde o nejakej predošlej postave začali rozprávať, tak som si to musel potom vyhľadať, že o koho išlo. Niektoré questové línie a miesta., by pre mňa ani nemali takú atmosféru, ak by som to priveľmi kúskoval. Je to ako pozerať tajomný/napínavý film po 10-15 min. dlhých úsekoch, to sa ti tam jednoducho to napätie vytratí.
@Tulareanus (24.10.2019 22:17): Tak zrovna W3 je rpg, kde neni problem hrat po malych kouskach. Clovek zapne, udela jednu zakazku a zase vypne. Jedno dohrani jsem takhle roztahl snad na pul roku, protoze jsem v te dobe nemel moc casu na hrani. W3 je v tomhle hrozne dobre udelanej, uz jen loading kterej shrne dosavadni postup, velmi prehlednej seznam ukolu atd.
@ntz (24.10.2019 19:21): Tak ja mám v prvom rade desktop s 24" monitorom, Uvažoval som aj nad väčším, ale zatiaľ to je zbytočné. Keďže mám väčší rohový stôl, tak nemám problém s priestorom a okrem väčších reproduktorov so subwooferom, mám na ňom aj monitor a aj ten desktop (aj preto, že pod stolom mám druhý desktop). Nejde mi však len o grafiku, ak je hra komplexná (ide hlavne o RPG a komplexnejšie stratégie), to sú hry, ktoré sa nedajú len tak zapnúť na pol hodinu, lebo človek vlastne nič neodohrá, zároveň prerušovaným a nepravidelným hraním stráca prehľad o funkciach, náplni a tak a kazí to zážitok.
@Tulareanus (24.10.2019 16:02): ja zase nemel od dob meho duronu 1200Mhz s w2k, na kterem jsem hral diablo 2, jedinej normalni desktop ale uz jen notasy, pac to proste zaklapnes, uklidis a je na stole uklizeno ...

reagoval jsem na Tvuj podmet, ze kdyz mas dneska standard 1920x1080 a DPI 15" notasu, tak i to mi na hrani (nejen witchera) pripada zalostne male, i kdyz na to koukas z cca 80cm ... ta 17" ma furt o nejakejch vic nez 20% vetsi plochu

@ntz (24.10.2019 11:48): Herný ntb som nikdy nemal, na prácu vždy 14" alebo 13,4", takže neviem posúdiť, chápem, že niektorí ľudia asi nemajú tak statickú rutinu, aby mohli reálne hrávať pravidelne na desktope, ale poznám aj takých, ktorí v podstate boli len leniví nemať to prenosné, ale to je ich vec.
@Tulareanus (22.10.2019 13:37): proto vubec nechapu, proc je synonymum herniho notasu 15'' co ma velke DPI a proc je tak malo hernich notasu 17'' .. Ja osobne povazuju notas 15 za naprosto nepochopitelnou vec uplne k nicemu ... (mam jenom notasy). Pokud chci mobilitu, tak =< 14 a pokud chci smazit hry a nebo jina multimedia pak >= 17
@Charllize (22.10.2019 12:03): Z technického hlediska to výjimečné je - množství práce a optimalizací, které na tom byli v CDP udělat je určitě úctyhodné. Myslím si, že je dobře, že se občas veřejně ocení i technická práce na hře.
@Tulareanus (22.10.2019 13:37): Súhlas, no pre mňa je to jeden z dôvodov, prečo hrávam hry len na PC a na tabletoch/mobiloch moc nechcem - proste to nie je ono.
Druhým je, že by som inak furt čumel len do obrazoviek rôzneho typu, čo nechcem, tak si zo zásady do týchto zariadení hry neinštalujem a hrávam len na PC.

Pri hrách dizajnovaných od piky pre tablety však nemám problém, no takéto hry sú niekde inde (oveľa nižšie) než Witcher.
Súhlasím s Charllize v tom, že to imho nie je hra na handheld. Tá hra je príliš obrovská rozlohou a kladie dôraz na malé detaily, ktoré nemusia byť tak postrehnuteľné na handhelde a osobne si neviem predstaviť, že by som tú hru nehral na veľkej obrazovke v kľude doma a niekoľko hodín v kuse. Kúskovať zážitok z tejto hry ho podľa mňa kazí.
@Charllize (22.10.2019 12:03): Zase na druhou stranu, když to už vydali na Switch, tak by to mohli portnout už i na Android. Přece jenom pro takový Snapdragon 845/855 by to nemusel být problém. A na plus mínus 6" displeji by to snad ani nevypadalo zle.
@Paul (22.10.2019 11:53): Me prijde W3 na handhled jako dost nevhodna hra. Samozrejme chapu ze plno lidi jinou moznost jak hrat hry ani poradne nema takze to jiste kvituji s povdekem. Ale ty oslavna videa a tvareni se ze Switcher je neco vyjimecneho mi moc hlava nebere. Treba si nepamatuju ze by vydani DA 3 pro PS3 bylo brany jako neco vyjimecnyho, spis naopak, diky slabymu vizualu a technicky strance ta hra upadla razem na PS3 v zapomeni a ani k ni nevydali vsechny DLC. Chapu ze PS3 tenkrat nebyla uz aktualni konzole a Switch je, ale stejne.
Tyhle Nintendo zvracenosti neberou konce, ted vsichni vykrikuji kdyz je Switcher tak proc neni i AC Odyssey nebo FF15 a ze je to jen neschopnost a lenost vyvojaru.
Dalsi usmevna vec je ta ze W3 je komplet i s DLC na cartridgi bez downloadu (32GB). Aby ne vzdyt ta hra ma i s DLC kolem 40gb normalne, s orezenajme texturama ze bez problemu do tech 32GB vleze. AC nebo FF 15 maji 100GB a i kdyby to orezali na kost stejne by se to neveslo. Leda mozna v nejaky Riva TNT 2 grafice.
Koupil jsem si to na Switch a doporucuju hrat pouze v handheld modu. Na 4K tv to vypada hrozne, hur nez kdyz jsem to v dobe vydani hral na sunka pc. Ale v handheld modu super. Jinak existujou nejaky hacky na zlespeni, ale snad jen pro hackly konzole, coz ja nemam.
@Coldplaz (19.10.2019 01:00): tak tři roky po vydání bylo TW3 na prvním místě např. Game Informer žebříčku
https://www.gameinformer.com/b/features/ ... mes-of-all-time.aspx
Na druhém místě v PCGameru

Je to klasika na úrovni těch "starých" klasik a ten status si udrží bez problému.
Jen je škoda, že jiná podobně dobrá (a v nečem i lepší) hra (Deliverance) tento status u mainstreamu mít nebude, protože bugy a kontroverze.
@Coldplaz (19.10.2019 01:00): https://www.databaze-her.cz/hry/?rozsah=1

4 roky dominuje na DH. To je slušný zaklad. V mnoha od té doby vydaných žebříčcích jinde je také na čelních pozicích. Čili imho ten plac už teď má. Spíše je otázkou, zda jej v budoucnu něco nesesadí, páč nějaká část gameplay nehezky zestárne. Tady se ale domnívám, že Witcher 3 se bude i do budoucna vytrvale skvět kvalitou questů a narace obecně.

Čili... Spíše nechápu tolik tvou původní otázku. Nebo co myslíš tím "dominovat"? A jak se teď liší pozice téhle hry od Deus Ex? Jen časově (tzn. Deus Ex je v těch žebříčcích déle než a tedy je časem více "ověřen"?)?
Myslíte si že v budúcnosti bude Witcher 3 dominovať v zoznamoch najlepších hier vôbec ako teraz Ocarina of Time, Deux Ex a Half-Life?
vidite, a ja uz to mam dohrano skoro po druhe, abych teda nakonec mohl vyplodit ten koment :D, v prubehu druheho playthrough jsem zvedl puvodni hodnoceni ze 75% -> 80% a mozna jeste poroste ..

pokud by nebyl zaklinac tak nehorazne arkadovitej (quick save/load anytime, nekonecne lektvary, resource grinding, 105% neinteraktivni open-world, ..), tak by mohl atakovat v mem hodnoceni diablo II :P, coz je otec, matka, ded i babka izometrickych hack and slash RPG dungeonu (mezi ktere w3 patri) ...